Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana miejsca zamieszkania - UPC/Play czy coś innego?
Autor Wiadomość
jarpen 
light master


Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 108
Skąd: Katowice
Wysłany: 30-10-2023, 11:33   Zmiana miejsca zamieszkania - UPC/Play czy coś innego?

Cześć,

Od wielu lat jestem szczęśliwym posiadaczem WRU XX od UPC, niestety nadchodzi moment kiedy będę się przenosić w nowe miejsce gdzie jest oczywiście UPC/Play ale tylko na światłowodzie.

Z tego co wyczytałem to nie ma możliwości przeniesienia usług w starej technologii na nową w UPC, zakładam że nic w tym temacie się nie zmieniło.

W nowym miejscu mam internet FTTH i dostępne firmy jak w załączniku.

Konfiguracja jaka mnie interesuje to:
Internet + telewizja, urządzenie ONT, tylko własny router i zewnętrzne IP.

Ważna jest dla mnie stabilność pracy łącza. Praca w domu po VPN + rozmowy teams/zoom/etc.

Wiem, że powyższą konfigurację mogę mieć w Netii i Play (chociaż po przejęciu UPC przez Play nawet mój obecny internet wcześniej niezawodny teraz już taki nie jest).

Możecie polecić co najlepiej wybrać? Może ktoś ma taką samą konfigurację i jest zadowolony?

Dzięki.

swiatlo.png
Plik ściągnięto 21 raz(y) 70,33 KB

_________________
 
  jarpen
 
gabrychu 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 196
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 31-10-2023, 10:24   

Netia lub Inea.
Ja na Netię złego słowa nie mogę powiedzieć, ostatnio na moją prośbę wymienili mi modemorouter (w trybie bridge) na samo ONT. Jeden telefon i wszystko załatwione.

Ja miałem na próbę TV i nie zauważyłem problemów, ale niektórzy narzekają na jakość TV w Netii.
Możliwe że Inea będzie miała lepszą jakość TV.
_________________
 
 
splinter 
light master

Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 111
Skąd: internet
Wysłany: 31-10-2023, 10:28   

gabrychu napisał/a:
Netia lub Inea.
Ja na Netię złego słowa nie mogę powiedzieć, ostatnio na moją prośbę wymienili mi modemorouter (w trybie bridge) na samo ONT. Jeden telefon i wszystko załatwione.

Ja miałem na próbę TV i nie zauważyłem problemów, ale niektórzy narzekają na jakość TV w Netii.
Możliwe że Inea będzie miała lepszą jakość TV.


A co to daje to ONT jak się ma czy w grach jest różnica przez multiplayer?
 
 
gabrychu 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 196
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 31-10-2023, 10:38   

Ja chciałem podłączyć swój router więc albo modemorouter (przełączony w tryb bridge) albo lepiej samo ONT.
Samo ONT łatwiej gdzieś umieścić, mniej prądu zjada i na swoim routerze robisz co chcesz.
_________________
 
 
splinter 
light master

Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 111
Skąd: internet
Wysłany: 31-10-2023, 10:51   

gabrychu napisał/a:
Ja chciałem podłączyć swój router więc albo modemorouter (przełączony w tryb bridge) albo lepiej samo ONT.
Samo ONT łatwiej gdzieś umieścić, mniej prądu zjada i na swoim routerze robisz co chcesz.

Aha ok dzięki za info
 
 
jarpen 
light master


Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 108
Skąd: Katowice
Wysłany: 02-11-2023, 20:54   

gabrychu napisał/a:
Netia lub Inea.
Ja na Netię złego słowa nie mogę powiedzieć, ostatnio na moją prośbę wymienili mi modemorouter (w trybie bridge) na samo ONT. Jeden telefon i wszystko załatwione.

Ja miałem na próbę TV i nie zauważyłem problemów, ale niektórzy narzekają na jakość TV w Netii.
Możliwe że Inea będzie miała lepszą jakość TV.


A powiedz mi ma znaczenie kto jest właścicielem łącza?
Bo widzę, że tutaj jest wiele dyskusji odnośnie tych tematów.

Jak to najlepiej sprawdzić?
_________________
 
  jarpen
 
jarpen 
light master


Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 108
Skąd: Katowice
Wysłany: 02-11-2023, 21:04   

I jeszcze zwróciłem uwagę na różnice w cenie przed i po wpisaniu adresu. Jeżeli chodzi o Netię.

Dosyć sporą :D

netia_przed_po.png
Plik ściągnięto 50 raz(y) 81,05 KB

_________________
 
  jarpen
 
gabrychu 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 196
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 03-11-2023, 11:48   

Właściciel łącza może mieć znaczenie przy uploadzie - czasami są ograniczenia w zależności kto jest właścicielem danej sieci.
Chyba najłatwiej rozejrzeć się po budynku jakie są oznaczenia na kablach. Zazwyczaj jest informacja do kogo należy sieć lub kable.
_________________
 
 
jarpen 
light master


Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 108
Skąd: Katowice
Wysłany: 03-11-2023, 13:44   

Na piętrze mam tylko koncentryki do TV. Światłowody pewnie są gdzieś indziej.
Muszę poszukać.

Rozumiem, że inaczej nie ma jak tego sprawdzić?
_________________
 
  jarpen
 
WiZaR5789 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Paź 2021
Posty: 91
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-11-2023, 11:42   

Przecież na tym screenie co podesłał kolega widać że światło kładło SI więc upload do 300mbps i takie ceny to standard. Jeżeli chodzi o światłowód otwarty to na razie korzysta z tego p4 i UPC.
_________________
  WiZaR5789
 
jarpen 
light master


Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 108
Skąd: Katowice
Wysłany: 06-11-2023, 14:11   

WiZaR5789 napisał/a:
Przecież na tym screenie co podesłał kolega widać że światło kładło SI więc upload do 300mbps i takie ceny to standard. Jeżeli chodzi o światłowód otwarty to na razie korzysta z tego p4 i UPC.


Czyli tak naprawdę jeżeli chcę mieć konfigurację jak z mojego pierwszego posta to muszę wziąć Netię albo Ineę (która chyba wychodzi drożej niż Netia na SI)?
_________________
 
  jarpen
 
WiZaR5789 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Paź 2021
Posty: 91
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-11-2023, 09:55   

jarpen napisał/a:
WiZaR5789 napisał/a:
Przecież na tym screenie co podesłał kolega widać że światło kładło SI więc upload do 300mbps i takie ceny to standard. Jeżeli chodzi o światłowód otwarty to na razie korzysta z tego p4 i UPC.


Czyli tak naprawdę jeżeli chcę mieć konfigurację jak z mojego pierwszego posta to muszę wziąć Netię albo Ineę (która chyba wychodzi drożej niż Netia na SI)?


Na to wychodzi niestety jak SI to tanio jest tylko T-mobile i Orange. Jeżeli chcesz dobry routing i stałe IP to poszedłbym w Netie oczywiście sprawdź jeszcze Plusa to też Netia tylko pod przykrywką, a czasami wychodzi taniej.
_________________
  WiZaR5789
 
jarpen 
light master


Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 108
Skąd: Katowice
Wysłany: 08-11-2023, 10:23   

WiZaR5789 napisał/a:

Na to wychodzi niestety jak SI to tanio jest tylko T-mobile i Orange. Jeżeli chcesz dobry routing i stałe IP to poszedłbym w Netie oczywiście sprawdź jeszcze Plusa to też Netia tylko pod przykrywką, a czasami wychodzi taniej.


Dzięki za informacje.

Jeszcze tylko się upewnię, nie ma sensu "przenosić" obecnego UPC na Play w nowym miejscu?
Pytam w kontekście moich wymagań.
_________________
 
  jarpen
 
WiZaR5789 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Paź 2021
Posty: 91
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-11-2023, 13:44   

jarpen napisał/a:
WiZaR5789 napisał/a:

Na to wychodzi niestety jak SI to tanio jest tylko T-mobile i Orange. Jeżeli chcesz dobry routing i stałe IP to poszedłbym w Netie oczywiście sprawdź jeszcze Plusa to też Netia tylko pod przykrywką, a czasami wychodzi taniej.


Dzięki za informacje.

Jeszcze tylko się upewnię, nie ma sensu "przenosić" obecnego UPC na Play w nowym miejscu?
Pytam w kontekście moich wymagań.


Play wykluczasz podając jako wymaganie zewnętrzne IP tego tam nie uzyskasz. Zostają protezy jak zerotier albo tailscale. Obecnie publiczne/zewnętrzne IP z tego zdjęcia dają tylko Netia, Orange, Plus, Inea za dopłatą i Vectra w niektórych przypadkach.
_________________
  WiZaR5789
 
askel 
easy master

Dołączył: 09 Gru 2020
Posty: 34
Wysłany: 08-11-2023, 15:12   

Play odradzam z całego serca, nawet o tym nie myśl:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: