Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Działanie w paśmie 2,4ghz oraz 5ghz
Autor Wiadomość
boniunio 
light master

Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 88
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 01-09-2023, 20:55   Działanie w paśmie 2,4ghz oraz 5ghz

Witam. Posiadam net 300mb/s oraz sprzęt Ubee evw3226 i mam do Was pytanie czy istnieje jakaś możliwość żebym odbierał WiFi w dwóch pasmach 2,4ghz oraz 5ghz ? Bo kurcze na paśmie 2,4ghz wyciąga mi 50-60mb/s a nie chce zmieniać na stałem 5ghz ponieważ mam kilka mniejszych rzeczy co działa na 2,4ghz.
Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam
_________________
 
 
SuperGod 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 126
Wysłany: 02-09-2023, 02:14   

Nie, 2.4 albo 5
Masz dwa wyjścia:
1. Przestaw go w bridge i kup własny ruter
2. Niech Ci dadzą inny szmelc, np. compal, play box net
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 199
Wysłany: 02-09-2023, 07:37   

Prostszym i szybszym rozwiązaniem, od którego powinno się moim zdaniem zacząć, to rozdzielenie SSID (zakładam, że to Ubee to potrafi, jest to obecne w np. Connect Box). Czyli robisz na 2,4GHz i 5GHz oddzielne sieci (możesz w ich nazwie dopisać 2,4, lub 5GHz, żeby je rozróżniać) i wtedy urządzenia, które potrzebują 2,4GHz (a więc pewnie jakiś smart home) sobie dalej normalnie działają, a ty jesteś podłączony do drugiej sieci z urządzeniami, które potrzebują większej przepustowości.

To Ubee z tego co pamiętam ma słabsze wifi od nawet connectboxa, więc możesz też zacząć jak ci to nie wystarczy od zmiany na nowszy model routera od operatora. Potem zakupy, w ostateczności.
_________________
 
 
boniunio 
light master

Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 88
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 02-09-2023, 10:41   

SuperGod napisał/a:
Nie, 2.4 albo 5
Masz dwa wyjścia:
1. Przestaw go w bridge i kup własny ruter
2. Niech Ci dadzą inny szmelc, np. compal, play box net


Dzięki za odpowiedz ... Wiesz co nie chciałbym kolejnego pudełka na komodzie więc jak jest taka możliwość w Play wymiany sprzętu to który z tych "szmelców" byś bardziej polecił który działałby jednocześnie na 2,4ghz i 5ghz ?
_________________
 
 
boniunio 
light master

Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 88
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 02-09-2023, 10:43   

Sigmund napisał/a:
Prostszym i szybszym rozwiązaniem, od którego powinno się moim zdaniem zacząć, to rozdzielenie SSID (zakładam, że to Ubee to potrafi, jest to obecne w np. Connect Box). Czyli robisz na 2,4GHz i 5GHz oddzielne sieci (możesz w ich nazwie dopisać 2,4, lub 5GHz, żeby je rozróżniać) i wtedy urządzenia, które potrzebują 2,4GHz (a więc pewnie jakiś smart home) sobie dalej normalnie działają, a ty jesteś podłączony do drugiej sieci z urządzeniami, które potrzebują większej przepustowości.

To Ubee z tego co pamiętam ma słabsze wifi od nawet connectboxa, więc możesz też zacząć jak ci to nie wystarczy od zmiany na nowszy model routera od operatora. Potem zakupy, w ostateczności.


Nie ma chyba takiej opcji w Ubee ponieważ próbowałem ale włączając 5ghz automatycznie wyłącza 2,4ghz
_________________
 
 
SuperGod 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 126
Wysłany: 03-09-2023, 00:46   

boniunio napisał/a:
Dzięki za odpowiedz ... Wiesz co nie chciałbym kolejnego pudełka na komodzie więc jak jest taka możliwość w Play wymiany sprzętu to który z tych "szmelców" byś bardziej polecił który działałby jednocześnie na 2,4ghz i 5ghz ?

Próbuj wydębić play box, ale nie zdziwię się jak Ci wcisną compala.
Powiedz im, że chcesz mieć obydwa pasma, a Ubee "nie potrafi" i tyle w temacie.
 
 
boniunio 
light master

Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 88
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 03-09-2023, 15:08   

SuperGod napisał/a:
boniunio napisał/a:
Dzięki za odpowiedz ... Wiesz co nie chciałbym kolejnego pudełka na komodzie więc jak jest taka możliwość w Play wymiany sprzętu to który z tych "szmelców" byś bardziej polecił który działałby jednocześnie na 2,4ghz i 5ghz ?

Próbuj wydębić play box, ale nie zdziwię się jak Ci wcisną compala.
Powiedz im, że chcesz mieć obydwa pasma, a Ubee "nie potrafi" i tyle w temacie.


Jutro będę uderzał na inolinie zobaczymy czy się uda wyrwać tego Play boxa.
A jest jeszcze taki modem Giga Connect Box 6 ... jakby niechceili dać tego Play boxa spróbować tego jest dobry ?
_________________
 
 
Michaelred 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 257
Wysłany: 03-09-2023, 15:14   

Giga Connect Box 6 jest lepszy moim zdaniem od tego playowego wazonika. Do tego można go zakamuflować :) Jak masz umowe w UPC to zrob sobie upgrade do 1GB/s i powinni ci przyslac GCB6 no a pozniej rezygnujesz i wracasz do starej umowy.
 
 
SuperGod 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 126
Wysłany: 04-09-2023, 05:08   

boniunio napisał/a:
Jutro będę uderzał na inolinie zobaczymy czy się uda wyrwać tego Play boxa.
A jest jeszcze taki modem Giga Connect Box 6 ... jakby niechceili dać tego Play boxa spróbować tego jest dobry ?

GC6 i tak Ci nie dadzą do 300Mbit bez kombinowania, jak napisał poprzednik.
GC6 jest sprawdzony i jest OK, wcześniej o tym nie wspomniałem, bo trzeba iść na około, by go zdobyć.
 
 
boniunio 
light master

Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 88
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 04-09-2023, 21:16   

Michaelred, SuperGod,
Dzięki Panowie za podpowiedz ale jak zrobie upgrade do 1GB/s to będę mógł dajmy na to po tygodniu wrócić do poprzedniego pakietu 300MB/s bez żadnych kar itp?
_________________
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 539
Wysłany: 04-09-2023, 22:15   

boniunio napisał/a:
ale jak zrobie upgrade do 1GB/s to będę mógł dajmy na to po tygodniu wrócić do poprzedniego pakietu 300MB/s bez żadnych kar itp?

jezeli zamowisz upgrade na odleglosc to do 14 dni mozna wrocic
 
 
boniunio 
light master

Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 88
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 05-09-2023, 19:09   

Dobra sytuacja wygląda tak że mimo zgłoszonego problemu z modemem nie mogą mi wymienić na nowszy modem, musi przyjechać technik spróbować naprawić a jak się nie da to wymienić na ten sam mode. Jeśli chodzi o GC6 to nie mogą mi zaproponować ponieważ mogę mieć max 600MB/s a jeśli chodzi o PLAY BOXa to muszę przenieść swoje usługi do ... Play :shock: nie wiem o co chodzi skoro UPC to przecież PLAY i mówie im że chce zwiększyć internet w ramach obowiązującego abonamentu a oni dają mi zupełnie nową umowę na przedłużenie na 24miesiące.
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-09-2023, 19:36   

Nie pchaj się przypadkiem w router Play z HFC czyli po koncentryk bo są potwierdzone problemy z graniem w gry sieciowe, co najwyżej po światłowodzie albo wstrzymaj się z przejściem na usługę Play
 
 
SuperGod 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 126
Wysłany: 06-09-2023, 11:30   

@boniunio
Na "UPC" możesz zostać bezterminowo na tym co masz.
UPC to już przeszłość.
Skoro masz 600 MAX, to i tak nie dostaniesz GC6
Możesz liczyć tylko na Compala albo na PLAY BOX
Jeśli nie jesteś graczem, to możesz wziąć PLAY BOX
Compal ma podwójne pasmo, ale... pupki nie urywa.
A tak na poważnie to ustawiłbym Ubee w bridge pod własny ruter.
Przy czym rozumiem, że to kolejne pudełko, nie znam Twoich oczekiwań i ile urządzeń po radiu będzie aktywne.
Weź sobie PLAY BOX i przetestuj, zawsze możesz zrezygnować.
Dla mnie po prostu sprzęt, który dostarcza operator to masówka/szmelc, który działa i tylko tyle.
 
 
Michaelred 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 257
Wysłany: 06-09-2023, 11:42   

Jeżeli zależy ci na dobrym WIFI, ogółnie dobrym necie przy wielu połączeniach na raz to Compal tych wymagan nie spelni. Tak jak wyzej pisza w zaleznosci od potrzeb to bralbym juz ten wazonik od PLAY bo pomimo tego, ze troche wykastrowany to napewno WIFI i stabilnosc polaczenia bedzie na nim lepsza niz na Compalu.
Na twoim miejscu zlozylbym rezygnacje moze wtedy uda ci sie wytargowac GCB6.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: