Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC/PLAY CGNAT, MTU
Autor Wiadomość
enovires 
Klikacz

Dołączył: 01 Wrz 2023
Posty: 4
Wysłany: 01-09-2023, 02:48   UPC/PLAY CGNAT, MTU

Cześć,
Ostatnio rozwiązałem umowę z UPC po tym jak skończyła mi się umowa i cena drastycznie wzrozła (x2). Zdecydowałem się na nową umowę z Play, cenowo wychodziło spoko po rabacie bo telefony. Natomiast mam problem z grami od Steam, otóż wymagają one MTU na minimalnym poziomie 1280-1300 a max jaki na obecną chwilę z tego co testowałem wyciąga 1250.

Modem to oczywiście PLAY BOX NET router HFC. Czy ktoś wie czy jest opcja, żeby to zmienić? Próbowałem sam to zrobić na stronie konfiguracyjnej routera ale nie mogłem znaleźć takiej opcji. Myślałem również czy nie odstąpić od umowy (mam na to jeszcze 13 dni) i skorzystać z usług innego operatora, pytanie tylko z którym z nich będzie takich problemów? Z lokalnych operatorów jedynie metro internet jest w stanie dostarczyć usługi do mieszkania.

Usługi internetowe
UPC POLSKA sp. z o.o.
METRO INTERNET Sp. z o.o.
ŚWIATŁOWÓD INWESTYCJE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
P4 SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
ORANGE POLSKA S.A.
CITYSTRADA SPÓŁKA AKCYJNA
NETIA SPÓŁKA AKCYJNA
VECTRA S.A.
ebox.pl Sp. z o.o.
T-MOBILE POLSKA S.A.
POLKOMTEL Sp. z o.o.
POLSKI ŚWIATŁOWÓD OTWARTY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
TELEVOICE POLSKA Sp. z o.o.


Druga kwestia jest też taka, że mając usługę UPC, internet był doprowadzony po skrętce do gniadka w sypialni, tam gdzie mam pc, natomiast nie ma tam gniazdka CPE, takie gniazdko znajduję się w salonie a mi średnio się uśmiecha by tam stał router.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-09-2023, 09:58   

Jeśli w ustawieniach routera Play nie ma możliwości zmiany MTU to jedyne co możesz spróbować to włączyć obsługę jumbo frame na karcie sieciowej swojego komputera (w ustawieniach sterownika), może wymusi większą ramkę aczkolwiek to nie jest metoda ale spróbować zawsze można i zobaczyć czy da to jakiś efekt...jeśli wielkość jest ograniczona na interfejsie WAN routera i nie można tego zmienić to też nic nie poradzisz
 
 
adrjannn 
light master

Dołączył: 27 Lut 2023
Posty: 85
Wysłany: 01-09-2023, 10:02   

IP publiczne będzie u Orange oraz Netia
_________________
 
 
enovires 
Klikacz

Dołączył: 01 Wrz 2023
Posty: 4
Wysłany: 01-09-2023, 10:47   

pawelb napisał/a:
Jeśli w ustawieniach routera Play nie ma możliwości zmiany MTU to jedyne co możesz spróbować to włączyć obsługę jumbo frame na karcie sieciowej swojego komputera (w ustawieniach sterownika), może wymusi większą ramkę aczkolwiek to nie jest metoda ale spróbować zawsze można i zobaczyć czy da to jakiś efekt...jeśli wielkość jest ograniczona na interfejsie WAN routera i nie można tego zmienić to też nic nie poradzisz


Zrobione lecz niestety nic to nie dało.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 01-09-2023, 10:50   

A z operatorem się kontaktowałeś? Chociaż wątpię że tam ktokolwiek na infolinii będzie wiedział co to MTU>
_________________
 
 
enovires 
Klikacz

Dołączył: 01 Wrz 2023
Posty: 4
Wysłany: 01-09-2023, 12:48   

zylx napisał/a:
A z operatorem się kontaktowałeś? Chociaż wątpię że tam ktokolwiek na infolinii będzie wiedział co to MTU>


Tak, na infolinii odesłali mnie bym wysłał maila na ok@pomocplay.pl tak też zrobiłem
Próbowałem również swoich sił w chatcie na stronce, tam mnie odesłali do producenta bo według nich powinienem mieć możliwość zmiany MTU na stronie konfiguracyjnej routera. Również wysłałem maila.

Jak nikt z Was nie ma żadnej rady, a operator/producent nie poruszy się do pomocy mi w tej kwestii to raczej pozostaje tylko odstąpienie i zawarcie nowej umowy w netii.
 
 
darknes 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 01-09-2023, 13:57   

enovires napisał/a:
zylx napisał/a:
A z operatorem się kontaktowałeś? Chociaż wątpię że tam ktokolwiek na infolinii będzie wiedział co to MTU>


Tak, na infolinii odesłali mnie bym wysłał maila na ok@pomocplay.pl tak też zrobiłem
Próbowałem również swoich sił w chatcie na stronce, tam mnie odesłali do producenta bo według nich powinienem mieć możliwość zmiany MTU na stronie konfiguracyjnej routera. Również wysłałem maila.

Jak nikt z Was nie ma żadnej rady, a operator/producent nie poruszy się do pomocy mi w tej kwestii to raczej pozostaje tylko odstąpienie i zawarcie nowej umowy w netii.


Jak masz możliwość wzięcia Internetu z Netii to ja nie wiem co ty jeszcze robisz w tym UPC ?
_________________
  darknes
 
enovires 
Klikacz

Dołączył: 01 Wrz 2023
Posty: 4
Wysłany: 01-09-2023, 14:29   

darknes napisał/a:
enovires napisał/a:
zylx napisał/a:
A z operatorem się kontaktowałeś? Chociaż wątpię że tam ktokolwiek na infolinii będzie wiedział co to MTU>


Tak, na infolinii odesłali mnie bym wysłał maila na ok@pomocplay.pl tak też zrobiłem
Próbowałem również swoich sił w chatcie na stronce, tam mnie odesłali do producenta bo według nich powinienem mieć możliwość zmiany MTU na stronie konfiguracyjnej routera. Również wysłałem maila.

Jak nikt z Was nie ma żadnej rady, a operator/producent nie poruszy się do pomocy mi w tej kwestii to raczej pozostaje tylko odstąpienie i zawarcie nowej umowy w netii.


Jak masz możliwość wzięcia Internetu z Netii to ja nie wiem co ty jeszcze robisz w tym UPC ?



Oferta była tańsza dlatego się zdecydowałem :P
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-09-2023, 16:25   

enovires napisał/a:
pawelb napisał/a:
Jeśli w ustawieniach routera Play nie ma możliwości zmiany MTU to jedyne co możesz spróbować to włączyć obsługę jumbo frame na karcie sieciowej swojego komputera (w ustawieniach sterownika), może wymusi większą ramkę aczkolwiek to nie jest metoda ale spróbować zawsze można i zobaczyć czy da to jakiś efekt...jeśli wielkość jest ograniczona na interfejsie WAN routera i nie można tego zmienić to też nic nie poradzisz


Zrobione lecz niestety nic to nie dało.

Prawdopodobnie MTU jest ograniczone na porcie WAN routera Play (Kaon)
to generalnie może zmienić Play więc pisz do nich żeby zwiększyli przynajmniej do 1460 bajtów
puszczając tracert do jakiegoś adresu typu google.pl możesz potem spróbować poleceniem ping zobaczyć gdzie jest przycięte mtu
np. ping adres_kolejnego_hopa -f -l 1492
jako adres_kolejnego_hopa wpisujesz kolejne hopy do google.pl
a wartość 1492 zmniejsz do wartości przy której ping zadziała
to nic nie rozwiązuje ale może pokazać w którym miejscu jest ograniczone mtu
 
 
F1le 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-09-2023, 22:10   

darknes napisał/a:

Jak masz możliwość wzięcia Internetu z Netii to ja nie wiem co ty jeszcze robisz w tym UPC ?


+1
  F1le
 
DisconnecT 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2017
Posty: 45
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-10-2023, 16:08   

darknes napisał/a:


Jak masz możliwość wzięcia Internetu z Netii to ja nie wiem co ty jeszcze robisz w tym UPC ?


Może ma tylko HFC dostępne w Netii które jest bez rewelacji, bo świadczą na archaicznej infrastrukturze po Astrze. Chociaż od Playa z tym ich DS-lite to chyba wszystko jest już lepsze. :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: