Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kraków UPC czy Netia
Autor Wiadomość
nerfipro174 
Klikacz

Dołączył: 26 Sie 2023
Posty: 4
Wysłany: 26-08-2023, 01:58   Kraków UPC czy Netia

Wprowadziłem się właśnie do nowego mieszkania i mam do wyboru dwóch dostawców internetu, UPC oraz Netia. Myślałem nad internetem 300/50, gdyż prędkość nie jest aż tak ważna. Głównie zależy mi nad tym, żeby pingi w grach były jak najniższe, czytałem, że podobno netia ma lepszy routing, prawda to? Cenowo wychodzi bardzo podobnie. W UPC na pewno jest to światłowód w technologi FTTB, jeśli chodzi o Netie to niestety nie posiadam takiej informacji. Co lepiej wybrać? Jeśli ktoś by chciał znać bardziej konkretną lokalizacje to jest to kamienica w Krakowie w dzielnicy Krowodrza.
 
 
darknes 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 26-08-2023, 09:22   

Musisz się dowiedzieć co oferuje ci Netia (jaki rodzaj usługi) w twoim miejscu zamieszkania. Inaczej nic ci nie doradzimy. Jeśli UPC masz w budynku z tą prędkością 300/30 to znaczy, że do budynku może dochodzić światłowód. Jeśli Netia oferuje ci tam łacze światłowodowe, do samego mieszkania może być też skrętka, to wtedy brałbym zdecydowanie Netię. Ja mam ich łącze światłowodowe w mieszkaniu 1000/300 i jestem bardzo zadowolony. Nie tyle z szybkości co ze stabilności tego łącza. A miałem też UPC po koncentryku kilka lat.
_________________
  darknes
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 26-08-2023, 10:00   

Tak Netia to dobry wybór, internet jest bardzo stabilny. Awarie są sporadyczne, a prędkość praktycznie cały czas maksymalne. Niezależnie od pory dnia, w UPC popołudniami bywa różnie .i upload,. W UPC nawet przy jednym gigabicie jest śmieszny 60 megabitów, to 5 razy wolniej niż w Netii. Ale.....jak zależy Ci na TV, to Netia... To zły wybór. Dla mnie jako dodatek jest naprawdę ok. Mam pakiet M coś 100 kanałów, z dekoderem 4K i łacznie z internetem placę 65 zł Do tego Disney plus za 14,5. Więc w tej cenie bardzo dobry wybór.

Speed test robiłem na komórce Motorola Edge 30 Ultra, router mam swój TP LINK AX72. Na tym od Netii więcej niż 500 nie mogłem osiągnąć.

 
 
adrjannn 
light master

Dołączył: 27 Lut 2023
Posty: 85
Wysłany: 26-08-2023, 15:13   

Potwierdzam, Netia w technologii ETTH lub FTTH jest bardzo dobra. UPC to dziadostwo po sieci HFC
_________________
 
 
F1le 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-08-2023, 16:25   

Tylko NETIA...
  F1le
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 27-08-2023, 01:38   

adrjannn napisał/a:
UPC to dziadostwo po sieci HFC
UPC w Krakowie ma coraz więcej lokalizacji z FTTH, także nie ma co generalizować.
_________________
 
 
nerfipro174 
Klikacz

Dołączył: 26 Sie 2023
Posty: 4
Wysłany: 27-08-2023, 08:52   

Hej. Dowiedziałem się, że Netia u mnie jest w technologii HFC, natomiast UPC w technologii FTTB. Podejrzewam, że w tym przypadku lepszym wyborem będzie UPC, mam racje?
 
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 27-08-2023, 09:14   

FTTB to światłowód do budynku, czyli koncentrak. Właściwie to samo co Netia. Jakie parametry mają obydwa łącza. Jaki uploand da Ci Netia a jaki UPC. Pewnie będzie podobny ok 60 megabitów. Netia ma lepsze łącza na świat. Nie jestem w UPC ponad dwa lata, ale podobno jest regres po przejęciu przez PLAY. I jeszcze zapytaj sąsiadów, czy nie ma awarii itd.
 
 
darknes 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 27-08-2023, 09:18   

nerfipro174 napisał/a:
Hej. Dowiedziałem się, że Netia u mnie jest w technologii HFC, natomiast UPC w technologii FTTB. Podejrzewam, że w tym przypadku lepszym wyborem będzie UPC, mam racje?


No nie wiem czy masz rację. Generalnie wychodzi na to, że i UPC i Netia korzystają w budynku głównym ze światłowodu a do mieszkania wchodzą albo skrętką albo po koncentryku (HFC). Ty musisz sobie zadać pytanie jak szybki chcesz mieć internet, czy chcesz mieć stałe IP czy może zmienne ci wystarczy ? Jak duży potrzebujesz upload ? No i gdzie jest stabilniejszy net ? W UPC czy Netii ? Musisz też wiedzieć, że UPC to już jest w zasadzie Play. Oni tam często podłączają klientów po IPv6 co skutkuje tym, że nie masz IP w technologii IPv4. Biorąc to wszystko pod uwagę ja bym szedł w Netię. Ale wybór należy do ciebie.
_________________
  darknes
 
nerfipro174 
Klikacz

Dołączył: 26 Sie 2023
Posty: 4
Wysłany: 27-08-2023, 17:26   

Dobra, zdecydowałem się finalne na Netie 150/50, zobaczymy jak to będzie działać, do 48h mają mi podłączyć, mam nadzieję, że będe zadowolony :D
 
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 27-08-2023, 19:36   

A ile takie łącze kosztuje ?Z TV czy bez? Netia daje w tej samej cenie sam internet z TV S. Przynajmniej tak było u mnie.
 
 
nerfipro174 
Klikacz

Dołączył: 26 Sie 2023
Posty: 4
Wysłany: 28-08-2023, 14:38   

Oczywiście mój błąd, chodziło mi o internet 300/50. Wziąłem póki co umowę na 9 miesięcy, później zobaczymy. Cena 50zł / miesiąc, po 9 miesiącach ma wzrosnąć do 60zł/mc
 
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 28-08-2023, 17:17   

A nie było w tej samej cenie opcji z TV? Netia ma tak skonstruowaną ofertę, że nie opłaca się brać samego internetu. Ja co prawda mam umowę na 2 lata ale za 65 jest 1 gigabit i TV M 4K. Umowa była przedłużana.
 
 
F1le 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Wrz 2018
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-08-2023, 23:11   

zylx napisał/a:
adrjannn napisał/a:
UPC to dziadostwo po sieci HFC
UPC w Krakowie ma coraz więcej lokalizacji z FTTH, także nie ma co generalizować.


UPC czy PLAY? Bo obecnie w PLAY nie da się dostać public IP.
  F1le
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 29-08-2023, 14:31   

F1le napisał/a:
zylx napisał/a:
adrjannn napisał/a:
UPC to dziadostwo po sieci HFC
UPC w Krakowie ma coraz więcej lokalizacji z FTTH, także nie ma co generalizować.


UPC czy PLAY? Bo obecnie w PLAY nie da się dostać public IP.

UPC. Migracja do ftth zaczęła się przed połączeniem ofert. W upc jest public ip i do tego dual stack (ipv4 oraz ipv6) jeśli korzystasz z własnego urządzenia.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: