Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PLAY BOX NET ROUTER HFC
Autor Wiadomość
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-02-2024, 09:59   

Trzeba być niezłym cymbałem żeby podłączać się do Internetu sąsiadów w sytuacji kiedy internet w Polsce jest jednym z najtańszych w EU :evil:
 
 
JANINAWRO 
light master

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Lip 2019
Posty: 102
Wysłany: 23-02-2024, 10:41   

mini_asdf napisał/a:
Chciałem udostępnić ale mam za mało postów. Na stronie boop jest artykuł o zmianie UPC na Play i są zrzuty ekranu z tego tematu. Pozdro
:lol:


https://boop.pl/rozne/dlatego-ludzie-zostaja-przy-upc-routery-play-maja-z-tym-ogromne-problemy
 
 
warepool 
easy master

Dołączył: 13 Maj 2021
Posty: 43
Wysłany: 23-02-2024, 11:04   

mini_asdf napisał/a:
Chciałem udostępnić ale mam za mało postów. Na stronie boop jest artykuł o zmianie UPC na Play i są zrzuty ekranu z tego tematu. Pozdro
:lol:


https://boop.pl/rozne/dlatego-ludzie-zostaja-przy-upc-routery-play-maja-z-tym-ogromne-problemy
 
 
brateq 
Klikacz

Dołączył: 22 Lut 2024
Posty: 3
Wysłany: 26-02-2024, 12:32   

Dalszy ciąg niekompetencji Play.
Jako że VPN nie działał, złożyłem rezygnacje z nowej oferty i poprosiłem o powrót na starą.

1. Przywrócili, ale 500Mbps zamiast 1Gbps
2. Mam obecnie DWA routery z Playa których technik nie zabrał, bo nie ma takiej możliwości i powinienem je osobiście zwrócić w salonie
3. Do nowej umowy powinienem dostać nową kartę SIM za którą płacę w ramach abonamentu- której nie dostałem
4. Przy przywróceniu usługi muszę pojechać do salonu by wyrobili mi nową kartę SIM na numer ze starej umowy i nie ma możliwości zrobienia tego z możliwością wysyłki.
 
 
Aloof 
light master

Dołączył: 16 Paź 2022
Posty: 143
Wysłany: 01-03-2024, 11:29   

Czy u użytkowników internetu od Play po HFC nadal występuje DS-Lite? Zauważyłem właśnie, że adresy IP oznaczone wcześniej jako UPC Polska mają już zmienione nazwy na P4 sp. z o.o. Być może coś się w takim razie ruszyło
 
 
brateq 
Klikacz

Dołączył: 22 Lut 2024
Posty: 3
Wysłany: 01-03-2024, 19:26   

Dawno nie widziałem tak nieogarniętej firmy jak Play. Nikt nie wie do końca jakie mają procesy.

Po rezygnacji z Play:
. mam dwa routery, z czego w systemie mają tylko że przekazali mi jeden (chce ktoś kupić drugi?)
- przekazali żebym oddał routery w salonie
- przekazali również że wyrobią mi nową kartę sim w tym samym salonie
- salon odmówił przyjęcia sprzętu i wyrobienia karty SIM

Po powrocie do UPC przywrócili mi umowę złą umowę na osobę prywatną z mniejszą prędkością, zamiast na firmę z 1Gbps jak było po przejściu. W dodatku w systemie powiedzieli mi że w sumie to nie mam żadnej aktywnej usługi xD

Teraz infolinia przekazała żebym im odesłał jeden router na magazyn w Warszawie, a kartę SIM wyślą mi pocztą.
Gdy poprosiłem jaki jest twardy limit na oddanie sprzętu, to nie powiedzieli mi konkretnej daty, że "poinformują".
 
 
Zipacna 
Klikacz

Dołączył: 26 Sty 2024
Posty: 17
Wysłany: 01-03-2024, 21:02   

Wczoraj załatwiałem coś na infolinii i konsultant powiedział mi, że mają teraz obowiązek przy migracji usługi internetowej z UPC do Play poinformować klienta, że wiąże się to z utratą IPv4. Ponadto dodał, że on sam trochę ogarnia kwestie techniczne i z tego co słyszał, to trwają prace nad usprawnieniem tego, ale jego zdaniem, wcześniej niż III-IV kwartał 2024r. nie ma na to realnych szans...
Poza tym dodał, że Play jedzie nie na swojej infrastrukturze (szok xD) i z tego rodzą się rozmaite problemy (no wiadomo).
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-03-2024, 22:08   

Raczej można było się spodziewać że to potrwa zanim pojawi się opcja z natywnym IPv4
Całkiem prawdopodobne że współdzieląc okablowanie UPC, uruchomili na nim jakieś hybrydowe rozwiązanie łączące GPON i Docsis na innych urządzeniach niż dotychczasowa infrastruktura UPC
 
 
sebczak 
light master

Dołączył: 03 Sie 2019
Posty: 67
Skąd: Września
Wysłany: 02-03-2024, 10:32   

Cytat:
Wczoraj załatwiałem coś na infolinii i konsultant powiedział mi, że mają teraz obowiązek przy migracji usługi internetowej z UPC do Play poinformować klienta, że wiąże się to z utratą IPv4.


Kilka dni temu usłyszałem to samo od konsultanta, dodał, że mają informować potencjalnych klientów co może nie działać po migracji: gry online, VPNy
 
 
r3gex 
Klikacz

Dołączył: 28 Lut 2024
Posty: 18
Wysłany: 03-03-2024, 15:20   

Dla mnie utrata IPv4 to jest brak połączenia po IPv4 dlatego piszcie że IPv4 będzie za CG-NAT. Nie ma to wpływu na większość gier po za WoW i na VPN też nie, no chyba że będziemy hostować u siebie taki VPN.
 
 
Zipacna 
Klikacz

Dołączył: 26 Sty 2024
Posty: 17
Wysłany: 03-03-2024, 20:02   

r3gex napisał/a:
Dla mnie utrata IPv4 to jest brak połączenia po IPv4 dlatego piszcie że IPv4 będzie za CG-NAT. Nie ma to wpływu na większość gier po za WoW i na VPN też nie, no chyba że będziemy hostować u siebie taki VPN.


U mnie problem z IPv6 manifestował się brakiem połączeń z określonymi witrynami, totalnym brakiem internetu przez 5-10-15 minut itp. Po prostu połączenie działało losowo.
 
 
r3gex 
Klikacz

Dołączył: 28 Lut 2024
Posty: 18
Wysłany: 03-03-2024, 22:07   

Nie ma jakoś dużo stron/hostów po IPv6, przecież to możesz u siebie wyłączyć lokalnie
 
 
szerwony 
Klikacz

Dołączył: 07 Mar 2024
Posty: 1
Wysłany: 07-03-2024, 14:33   

Cześć, ostatnio dzwonili do mnie z UPC, bo niedługo kończy się umowa i proponowali przejście do Play. Przeczytałem cały wątek i już wiem, że raczej nie zrobię przejścia, mimo że wyższy upload trochę kusi. Zastanawia mnie jednak kilka rzeczy, ponieważ nie jestem super specjalistą od sieci. Aktualnie w UPC używam ipv6 i nigdy nie prosiłem o zmianę na ipv4. Wchodząc na taką stronę jak np. test-ipv6 widzę publiczne ipv4 (takie samo niezależnie od urządzenia, z którego wchodzę) oraz publiczne ipv6 (na każdym urządzeniu inne).

1. Czy to oznacza, że każde urządzenie w mojej sieci, które obsługuje ipv6, ma swój własny publiczny adres?
2. Skoro nie korzystam z ipv4 (na routerze w informacjach o WAN widzę tylko ipv6), to oznacza, że łączę się przez CGNAT dokładnie tak samo jak to jest w Play? Jeżeli tak, to dlaczego z UPC nie ma przeróżnych problemów jak z Play?

W przyszłości planowałem też zmienić router na swój własny, ale z tego co rozumiem w Play nie można tego zrobić, bo nie da się uruchomić trybu bridge, który w UPC działa tylko po przełączeniu na ipv4.
 
 
mini_asdf 
Klikacz

Dołączył: 16 Lut 2024
Posty: 11
Wysłany: 21-03-2024, 18:42   

Oddawal ktoś sprzęt przez szybkie zwroty na stronie Play? Oddałem te buble od Play i dostałem list, że chcą mnie obciążyć za brak zwrócenia sprzętu. Pani na infolinii poinformowała, że sprzęt powinien zostać wysłany na ul. Działkowa na magazyn Play, a został wysłany na ul. Szyszkowa na magazyn UPC. Gdzie tylko ten adres jest podany na stronie i robiłem to przez te szybkie zwroty. Oni nie są pomiędzy sobą w stanie ustalić czy sprzęt tam jest, ja mam potwierdzenie dostarczenia. Wg tej babki to ja sam powinienem prosić się o potwierdzenie z magazynu UPC, a na infolinii UPC babka nie może mi czegoś takiego potwierdzić, nawet nie jest w stanie podać mi jakiegoś numeru kontaktowego, bo jest to jakaś firma zewnętrzna. Miał ktoś podobnie? Bo zaraz tu ocipieje
 
 
Zipacna 
Klikacz

Dołączył: 26 Sty 2024
Posty: 17
Wysłany: 22-03-2024, 20:51   

Sprzęt (w ramach rezygnacji do 14 dni) oddałem po prostu w salonie play. Nie było żadnych problemów, jedynie szczegółowe sprawdzenie zawartości pudełek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: