Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PLAY BOX NET ROUTER HFC
Autor Wiadomość
reassor 
Klikacz

Dołączył: 20 Lut 2024
Posty: 5
Wysłany: 20-02-2024, 17:29   

Gościa z działu sprzedaży na telefonie dziś wypytywałem i mówi, że "monter" zabierze stary compal... i tylko kabel wepnie do nowego (plus test). Ja mówię, że nie oddam :D o potrzymam 14dni :P

Zapytałem też o zew. IP - Podobno jest.... ale dla firm (WTF).
 
 
mini_asdf 
Klikacz

Dołączył: 16 Lut 2024
Posty: 11
Wysłany: 20-02-2024, 18:49   

U mnie miał zabrać ale nie zabrał finalnie, bo podobno nie chcą przyjmować na magazynie :lol:
Dla mnie finalnie na plus, bo zrezygnowałem z tego ustrojstwa i mogłem szybko wrócić do UPC.
 
 
eternit 
Klikacz

Dołączył: 17 Lut 2024
Posty: 3
Wysłany: 20-02-2024, 20:28   

Po tygodniu męczarni wróciłem do UPC i życie znowu nabrało sensu. Transfer w końcu zgodny z umową, konsole lączą się z netem.
 
 
reassor 
Klikacz

Dołączył: 20 Lut 2024
Posty: 5
Wysłany: 20-02-2024, 20:29   

mini_asdf napisał/a:
U mnie miał zabrać ale nie zabrał finalnie, bo podobno nie chcą przyjmować na magazynie :lol:
Dla mnie finalnie na plus, bo zrezygnowałem z tego ustrojstwa i mogłem szybko wrócić do UPC.


Wysłałem im właśnie maila z prośbą o anulowanie.
A jak technik przyjedzie to nic nie podpiszę i tyle.

Mam 750Mbit + własne IP i most.

Debilizm zmieniać by zaoszczędzić parę groszy.
 
 
eternit 
Klikacz

Dołączył: 17 Lut 2024
Posty: 3
Wysłany: 20-02-2024, 21:27   

Swoją przygodę z domowym internetem zaczynałem od wdzwanianego neta w netii. Pionierskie czasy. 20 megowego patcha do B-17 II ściągałem ponad 20 minut. Później były rózne warianty Neostrady, znowu Netia a później Vectra. Wszystko na łączach telefonicznych. Dopiero ostatnie 5 lat to UPC i tzw "światłowód". Przez te wszystkie lata łącznie nie miałem tylu problemów z netem co w ciągu ostatniego tygodnia z Play.
 
 
mini_asdf 
Klikacz

Dołączył: 16 Lut 2024
Posty: 11
Wysłany: 20-02-2024, 22:29   

falcon1984 napisał/a:
Tak, dobrze zrobiłeś że zmieniłeś na IPv4 (głównie dlatego jest sens wracać do UPC).
Co do routera i panelu administracyjnego to spróbuj w adresie bez s czyli nieszyfrowanym i podaj jaki masz wyjątek/problem


Dzięki za odzew, chrome coś knocilo, na innej przeglądarce normalnie mnie wpuściło.
Co do tego Play jeszcze, to tak jak wyżej... Raz ustawiłem gcb6 i potem nie musiałem w nic ingerować, a z tym czymś od Play ile to człowiek nerwów stracił przez to :lol:
Chociaż dzisiaj gcb6 po powrocie do UPC też miał problemy z połączeniem.
Pytanko jeszcze, ma ktoś doświadczenie z Netia i ich sprzętem? Bo u mnie w bloku też mam możliwość usług od nich.
 
 
gabrychu 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 196
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 21-02-2024, 11:52   

mini_asdf napisał/a:
Pytanko jeszcze, ma ktoś doświadczenie z Netia i ich sprzętem? Bo u mnie w bloku też mam możliwość usług od nich.


Wątek "Inni dostawcy Internetu" :)
_________________
 
 
reassor 
Klikacz

Dołączył: 20 Lut 2024
Posty: 5
Wysłany: 21-02-2024, 15:28   

eternit napisał/a:
Swoją przygodę z domowym internetem zaczynałem od wdzwanianego neta w netii. Pionierskie czasy. 20 megowego patcha do B-17 II ściągałem ponad 20 minut. Później były rózne warianty Neostrady, znowu Netia a później Vectra. Wszystko na łączach telefonicznych. Dopiero ostatnie 5 lat to UPC i tzw "światłowód". Przez te wszystkie lata łącznie nie miałem tylu problemów z netem co w ciągu ostatniego tygodnia z Play.


ja demo settlers 3 kilka godzin w nocy na dialupie do tepsy :) późno na upc przeszedłem ok 2010. Mam do tej pory. Anulowałem zamówienie i będę patrzył jak będą nas próbowali przekupić :P
 
 
brateq 
Klikacz

Dołączył: 22 Lut 2024
Posty: 3
Wysłany: 22-02-2024, 11:22   

Jestem jedną z ofiar przejścia z UPC na Play.
Ich dział sprzedaży i procesy to jest jeden ze szczytów niekompetencji jaki ostatni widziałem.

Ale przynajmniej dział techniczny szybko reaguje na tickety.
W ciągu 2h po zgłoszeniu problemu z VPNami dostałem SMSa o treści "Niestety na ten moment nie wspieramy VPN Global Protect".

Tak, nie wspierają jednego z popularniejszych rozwiązań VPNowych na internecie FIRMOWYM.
 
 
Sigmund 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 199
Wysłany: 22-02-2024, 17:23   

brateq napisał/a:
... "Niestety na ten moment nie wspieramy VPN Global Protect".

Tak, nie wspierają jednego z popularniejszych rozwiązań VPNowych na internecie FIRMOWYM.

A to nie jest problem wynikający z braku IPv4? Bo np. Citrix mi nie działał jak miałem jeszcze "normalne" UPC z IPv4 i IPv6 i po wyłączeniu IPv6 przez UPC po rozmowie na czacie zadziałało OK. Powiem więcej, miałem stałe IP chyba przez 9 miesięcy po wyłączeniu xD (Klient indywidualny) pomimo restartów, aż w końcu z UPC jak go Play zaczęło psuć zrezygnowałem na rzecz NJU Światłowód (Orange).
Z tego co gdzieś czytałem niby w firmowym miały być IPv4, więc może tak to możesz rozwiązać - zleć wyłączenie IPv6. Jeżeli tak jak prywatnym nie dają (co jest absurdem) no to nie ugrasz nic.
Spytaj też IT u siebie czy to moze być tego typu problem. Na pomoc Play nie licz :D .
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-02-2024, 17:47   

brateq napisał/a:
Jestem jedną z ofiar przejścia z UPC na Play.
Ich dział sprzedaży i procesy to jest jeden ze szczytów niekompetencji jaki ostatni widziałem.

Ale przynajmniej dział techniczny szybko reaguje na tickety.
W ciągu 2h po zgłoszeniu problemu z VPNami dostałem SMSa o treści "Niestety na ten moment nie wspieramy VPN Global Protect".

Tak, nie wspierają jednego z popularniejszych rozwiązań VPNowych na internecie FIRMOWYM.

W ustawieniach Global Protect masz możliwość zmiany z domyślnego IPSec na SSL, spróbuj przełączyć na SSL i zobacz czy nie zacznie Ci działać bo może w firmie jest dopuszczony SSL
 
 
Zipacna 
Klikacz

Dołączył: 26 Sty 2024
Posty: 17
Wysłany: 22-02-2024, 21:52   

Uwaga, uwaga. Dziś, po 23 (słownie: dwudziestu trzech) dniach od odstąpienia od umowy dostałem korektę faktury, o którą zabiegam od kilkunastu dni. Ja prdl. Jak ktoś napisał - BOK Play to szczyty niekompetencji. Gdybyście wiedzieli ile się odzwoniłem z tymi wszystkimi sprawami. To się tylko na Youtube nadaje....

P.S. Jedna paniusia stwierdziła, że moje uwagi są niemerytoryczne i żebym przestał, bo rozłączy połączenie. Co za durna p***da. Niestety takie realia i trzeba to wytrzymać.
 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 473
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-02-2024, 00:02   

Widzisz, a na tym forum są Janusze którzy i tak dla paru złoty chcą zamieniać usługi UPC na Play.
Później zawracają d... na forum żaląc się jak słabo działa Play.
Janusz zawsze gotowy żeby coś spie... ;)
 
 
mini_asdf 
Klikacz

Dołączył: 16 Lut 2024
Posty: 11
Wysłany: 23-02-2024, 07:17   

Chciałem udostępnić ale mam za mało postów. Na stronie boop jest artykuł o zmianie UPC na Play i są zrzuty ekranu z tego tematu. Pozdro
:lol:
 
 
ralf 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 915
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 23-02-2024, 08:52   

Orion napisał/a:
Widzisz, a na tym forum są Janusze którzy i tak dla paru złoty chcą zamieniać usługi UPC na Play.
Później zawracają d... na forum żaląc się jak słabo działa Play.
Janusz zawsze gotowy żeby coś spie... ;)


Tacy ludzie zanim zakupią internet u jakiegoś dostawcy, najpierw przez pół roku kombinują jak podłączyć się do sieci WiFi sąsiadów.
_________________
  ralf
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: