Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
rozbieznosc...
Autor Wiadomość
cOOkie 
easy master


Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 30
Skąd: Warszawa-Ursynów
Wysłany: 12-11-2005, 12:41   

U mnie rowniez dwa giga roznicy miedzy czelowskim licznikiem a NL :| Pierwszy raz mi sie to zdarza, tak to wartosci obu byly porownywalne...
_________________
 
 
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 12-11-2005, 13:19   

ale co rozumiecie pod pojeciem porownywalne dla mnie np. porownywalne jest 100 mega w skali miesiaca, a nie jak teraz mam roznicy 600 mega i to z danymi z wczoraj na chello, wiec smiem twierdzic ze oni oszukuja
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-11-2005, 17:46   

Trzeba sobie zainstalować taki licznik który można tak ustawić aby liczył cały ruch na protokole ip docierający z zewnątrz do komputera i nic pozatym. Ważne aby liczył wszystko a nie np pomijał to co zostało zablokowane na firewalu.
  marekd@jabberpl.org
 
suck 
classic master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Paź 2005
Posty: 253
Wysłany: 12-11-2005, 20:16   

ale 2 GB roznicy w ciagu 10 dni to jest jednak duzo nawet jak by firewall mial cos blokowac
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-11-2005, 22:43   

suck, ja od kwietnia 2004 zliczam dane fizycznie wysłane i odebrane oraz porównuję je z danymi jakie wskazuje licznik. Nie zdarzyło mi się jeszcze od tego czasu, aby licznik któryś pomylił się więcej niż o 130MB miesięcznie (wynika to stąd, że ja zliczam od godziny 0:00 do 23:59, a licznik UPC zeruje się około 2-3 w nocy).
 
 
suck 
classic master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Paź 2005
Posty: 253
Wysłany: 12-11-2005, 22:48   

no coz... mnie bardzo dziwi AZ taka roznica i tyle...

[ Dodano: Nie 20 Lis, 2005 ]
heh, w zsadzie zostalem zmuszony do zainstalowanie czegos innego po za netlimiterem bo po formacie net limiter nie chce mi dzialas :P wiec teraz jest du meter i zobaczymy jak bedzie...
 
 
Trick 
Klikacz

Dołączył: 02 Gru 2005
Posty: 2
Wysłany: 02-12-2005, 13:11   

To ja mam do znawców tematu pytanie. Ogladanie TV po necie powiedzmy meczuku NBA a nawet dwoch czas trania okolo 4h ktos mi powie ile moze mi to MB zjesc ??a moze ktos ma jakis licznik itp ktory mi obliczy ile mi to MB zje :D bo napewno nie malo
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-12-2005, 13:59   

Trick, a jaki bitrate ma ta transmisja ?
Przykładowo jeśli będzie to 450kbps (więcej pewnie nie szło by oglądać na neostradzie 512) to zje 200MB na godzinę, 4 godziny - 800MB
  marekd@jabberpl.org
 
Trick 
Klikacz

Dołączył: 02 Gru 2005
Posty: 2
Wysłany: 02-12-2005, 14:19   

Marek napisał/a:
Trick, a jaki bitrate ma ta transmisja ?
Przykładowo jeśli będzie to 450kbps (więcej pewnie nie szło by oglądać na neostradzie 512) to zje 200MB na godzinę, 4 godziny - 800MB


Tzn chodzi o kumpla bo ma chello 1MB i Twierdzi ze mu nic nie zjadlo a 4 h ogladal sobie NBA. Niby licznik chello mu nie pokazal nic a pamietam ze jak mialem 1MB NEO to ladnie mi MB zlatywaly przy ogladaniu TV. Czyli 1,6GB moglo mu zjesc tak ??
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-12-2005, 15:11   

Do chello mamy specjalny kalkulator chellonauty
a licznik aktualizowany jest raz na dobę więc od razu nie zobaczy.
  marekd@jabberpl.org
 
suck 
classic master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Paź 2005
Posty: 253
Wysłany: 09-12-2005, 21:12   

teraz po zainstalowaniu DU Meter-a wyprzedza licznik chello o okolo 1gb :P
 
 
sajko7 
Klikacz

Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 13
Wysłany: 15-02-2006, 02:00   Przekłamania na moją niekorzyść

Ja natomiast miałem problem innego typu. Uważam, że są rozbieżności i to poważne.

Dowód: Moje chello zainstalowane zostało przez pana montera w godzinach ok. 11:00-12:30 dnia 4 lutego. Równo o godzinie 14:00 wychodziłem z domu, z powodu wyjazdu, z którego powróciłem dopiero nazajutrz rano. Przez pierwszy dzień oczywiście licznik nie działał (a konkretnie pokazywał błąd), zatem te 1.5h, które bawiłem się netem (nie ściągając niczego wielkiego) zostały naliczone po północy. Dodam, że przy wyjściu komp oczywiście został wyłączony, więc nie mógł nic pobierać. Jakie było moje zdziwienie, kiedy rano po odpaleniu licznik.upc.pl miałem nabite ponad 300 mega! Nie ma możliwości, żebym tyle ściągnął. Tym bardziej, że mój lokalny licznik - Fortaware ByteOMeter (włączony non-stop kiedy komp pracuje) pokazał dokładnie 19.5MB pobranych i 4.1MB wysłanych. Z tymi wartościami się zgodzę, bo wiem co robiłem przez te marne 90 minut (odebrałem pocztę, poczytałem parę newsów, przejrzałem kilka stron) i NIE BYŁO możliwości, żebym nabił ponad 300MB!

Co gorsza, licznik cały czas ma rozbieżności - na dzień dzisiejszy wygląda to tak: 5.3GB pokazuje mi licznik lokalny (podkreślę, że cały czas włączony kiedy chodzi komputer), 7364MB pokazuje licznik UPC... dla uzupełnienia dodam, że upload na chwilę obecną wynosi 2.9GB (lokalnie) kontra 4290MB liczone przez UPC. Skąd takie rozbieżności? HALO - ja widzę różnicę 2 giga!! A jest dopiero połowa miesiąca. Nawet mnożąc 5.3GB razy 1024 wychodzi mi 5526MB a nie ponad SIEDEM!. I druga kwestia - skąd ponad 300MB pierwszego dnia użytkowania przez PÓŁTOREJ GODZINY?? (różnica - około 290MB na moją niekorzyść...). Możecie się domyślać, że różnica ta pogłębiała się każdego dnia.

Aha dodam tylko, że modem był włączony podczas gdy komputer - nie. Czy możliwe, że sam modem pobrał pierwszej doby 290MB więcej niż wynika z moich danych? Dodam też, że modem był włączony cały czas, ponieważ pan monter powiedział, żeby go nie wyłączać, albo wyłączać jak najrzadziej... Jeśli sam modem generuje taki ruch, to dziękuję bardzo, ale ja nie będę się stosował do tego zalecenia...

Jakieś sugestie, pomysły? Jestem ciekaw co o tym sądzicie...
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-02-2006, 12:23   

Ruch odbierany przez sam modem to mniej jak 1MB na dobe. Ale modem mozna wylaczac kiedy sie podoba i nic zlego sie nie stanie (szkoda pradu aby tylko stal i swiecil)
Co do mozliwosci sciagniecia 300MB w ciagu 1 godziny to nie ma z tym najmniejszego problemu, w light spokojnie mozna sciagnac i drugie tyle w razie watpliwosci zapraszam na strone http://chellopl.one.pl/calc.php, co to moglo byc np automatyczne aktualizacje antywirusa czy tez samego windowsa.
Dodam jeszcze ze licznik zlicza ruch na poziomie protokolu ip wiec posiadajac wlasny licznik na swoim komputerze rowniez nalezy go tak ustawic aby sie zgadzalo, bardzo wazne jest to aby zliczal caly ruch docierajacy do komputera rowniez to co jest blokowane na firewalu (nieliczenie tego jest glowna przyczyna rozbieznasci w stosunku do prymitywnych programikow pod windows, z kolei roznice w droga strone to zazwyczaj doliczeanie przez program pakietow nie ip np arp)
  marekd@jabberpl.org
 
sajko7 
Klikacz

Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 13
Wysłany: 15-02-2006, 13:18   

Akurat mam pewność, że żadne aktualizacje czegokolwiek nie miały miejsca... I po raz kolejny mówię, że nie ściągałem niczego tak wielkiego aby się nazbierało 300MB... Mam kontrolę nad swoim systemem i wiem co się w nim dzieje na bieżąco. Dlatego nie ma możliwości abym nie wiedział że coś się ściąga bez mojej wiedzy.

Skąd zatem takie rozbieżności? Nie uwierzę, że licznik UPC nie dodaje sobie czegoś extra na niekorzyść użytkowników... :(((
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-02-2006, 18:50   

Mam chello od bardzo dawna, często bywa, że mam gdzie w tle zapuszczonego iptrafa (to taki prosty program do monitorowania sieci, zawiera też licznik) jak do tej pory jego wskazania zgadzały się z licznikiem na stronie co do megabajta.
Ale to że u mnie liczy dobrze oczywiście o niczym nie świadczy, nie wykluczam, że u Ciebie akurat źle liczy ale to naprawdę mało prawdopodobne.

Mam jeszcze pytanie kontrolne - na modemie znajduje się diodka podpisana cable czy jakoś podobnie (nie jestem pewien czy tak samo jest napisane i na motoroli) w każdym razie działa ona tak, że mruga gdy są przesyłane dane. Czy jeśli nic na komputerze nie robisz to czy przestaje mrugać, tzn świeci się światłem ciągłym i nie przygasa częściej jak raz na pół minuty.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: