Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana abonamentu
Autor Wiadomość
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-11-2005, 16:59   

Cytat:
co do gierek to pingi sa mniejsze czy nie ma duzej roznicy?

Nie ma żadnej różnicy,
na wiosnę zmieniałem abonament z wyższego na niższy.
  marekd@jabberpl.org
 
Caney 
plus master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 455
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 06-11-2005, 17:06   

Wszystko bez zmian, a może nawet lepsze :D
 
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 06-11-2005, 23:42   

Jacek napisał/a:
mike[PL] napisał/a:
Pani w BOK'u powiedziała tylko że jak opłacę pierwszy rachunek (już za pakiet Plus), będzie to potwierdzeniem zgody na zmianę pakietu i zawarcia nowej umowy.

Może przez te kilka ostatnich miesięcy coś się zmieniło. Ale dalej ciągnąc ten temat (czysto hipotetycznie)...
A co jeśli mam ustawione polecenie zapłaty (które UPC oferuje)? Wówczas zorientować się mogę dopiero po kilku miesiącach


W nawiązaniu... mike ma rację, a Pani w boku poinformowała zgodnie z regulaminem.
Jacku w przypadku polecenia zapłaty masz prawo odwołać ostatnią transakcję jeśli ją kwestionujesz, jest jakoś określony czas (nie pamiętam dokładnie), ale to właśnie na wypadek takich sytuacji. I nie mów mi, że czekasz dwa miesiące na wyciąg z banku :wink: ja bym zmienił bank :mrgreen:

fragment z regulaminu.jpg
Jak widać, opłacając rachunek, zgadzamy się z nim....
Plik ściągnięto 329 raz(y) 96,94 KB

 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-11-2005, 00:13   

VRx napisał/a:
I nie mów mi, że czekasz dwa miesiące na wyciąg z banku

Napisałem miesiąc-dwa. Pisząc to miałem na myśli sytuację, kiedy np:
1.10.2005 - UPC z początkiem nowego okresu rozliczeniowego zwiększa mi fakturę
1.11.2005 - bank po zamknięciu miesiąca generuje raporty
około 7.11.2005 bilans przychodzi pocztą (zwykłą, a nie elektroniczną).
Jest to ponad miesiąc, a UPC 1.11.2005 nalicza mi kolejny za wysoki rachunek. Czyli 2 miesiące idą do wyrównania.

Ale skoro telefoniczna zmiana jest zgodna z prawem, to chyba nie mam więcej pytań :)
 
 
Kobra [LeD] 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 62
Wysłany: 07-11-2005, 02:04   

Marek napisał/a:
VRx co żeś się tak uwziął na wklejanie obrazków z regulaminem ?
To już nie można, wkleić zwykłego tekstu, jak ma się odróżniać to zwykłe quote albo code nie wystarczy ?

PDF pewnie
_________________
 
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 07-11-2005, 10:21   

Jacku wszystko by się zgadzało nie przeczę, gdyby data wystawienia (naliczenia) faktury była dniem dokonania płatności, jednak zauważ, że jeśli przyjmiemy okres rozliczeniowy od 1 do ostatniego dnia miesiąca jak w Twoim przykładzie to będzie to wyglądać tak:
1.10 - rozpoczyna się nowy okres rozliczeniowy i UPC nalicza Ci wyższy pakiet za miesiąc 1-31.10. Wystawiona faktura ma termin płatności (i to jest ważne) do 14.10 (bo z reguły taki termin jest stosowany - 14dni). Z tego wynika, że UPC pobierze pieniądze z Twojego konta 14.10. Natomiast po zamknięciu miesiąca w banku z dniem 1.11 wystawiony wyciąg otrzymasz powiedzmy 7.11 tak jak napisałeś. Czyli 3 tygodnie. Nie przekroczy to miesiąca czasu - chyba, że bank zawali sprawę.
Ale tak jak napisałem, masz prawo do odwołania polecenia zapłaty (to na wypadek sytuacji kiedy np. niezgadzasz się z rachunkiem; pieniądze wracają na Twoje konto a Ty wtedy możesz wyjaśniać sprawę z UPC, czy np. składać reklamację; potem dokonujesz przelewu na ustaloną kwotę i masz opłacony rachunek już zgodnie z tym co zaakceptujesz)

Marek napisał/a:
VRx co żeś się tak uwziął na wklejanie obrazków z regulaminem ?
To już nie można, wkleić zwykłego tekstu, jak ma się odróżniać to zwykłe quote albo code nie wystarczy ?

Marku nie bardzo rozumiem, czy to jest jakiś problem? Jak kolega wyżej wspomniał, Regulamin jest PDFem, taki jest najprostszy sposób (najszybszy), jeśli Ci to przeszkadza albo jeśli jest w jakiś sposób zabronione, to będę podawał link do regulaminu i konkretny punkt. Nie ma problemu.
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-11-2005, 13:25   

Jacek napisał/a:
VRx napisał/a:
I nie mów mi, że czekasz dwa miesiące na wyciąg z banku

Napisałem miesiąc-dwa. Pisząc to miałem na myśli sytuację, kiedy np:
1.10.2005 - UPC z początkiem nowego okresu rozliczeniowego zwiększa mi fakturę
1.11.2005 - bank po zamknięciu miesiąca generuje raporty
około 7.11.2005 bilans przychodzi pocztą (zwykłą, a nie elektroniczną).
Jest to ponad miesiąc, a UPC 1.11.2005 nalicza mi kolejny za wysoki rachunek. Czyli 2 miesiące idą do wyrównania.

Ale skoro telefoniczna zmiana jest zgodna z prawem, to chyba nie mam więcej pytań :)


Warto skorzystac z dostepu elektronicznego do konta bankowego (pewnie taki masz, a ta sytuacje opisales hipotetycznie), tam na biezaco wszystko mozesz kontrolowac i dokladnie tego dnia (lub pozniej) jak UPC sciagnie Ci pieniadze za ostatnia fakture - mozesz je cofnac z powrotem na swoje konto (takie prawo daje Ci polecenie zaplaty). Zawsze mozesz zadzwonic do banku i odwolac polecenie zaplaty w dniu sciagania pieniedzy (lub do 30 dni) za fakture. Po co czekac na wyciag bankowy (przychodzacy w Twoim przypadku poczta), skoro wiesz dokladnie kiedy pieniadze sa sciagane. Napisales, ze UPC nalicza 1.11 kolejny za wysoki rachunek, ale ich bank tuz po 1.11 moze dostac odwolanie polecenia zaplaty i od razu beda mieli czas na prawidlowe wystawienie nowej faktury.

"Zgodnie z przepisami regulującymi funkcjonowanie polecenia zapłaty, osoby fizyczne mają 30 dni kalendarzowych (przedsiębiorcy zaś 5 dni roboczych) na odwołanie zlecenia w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości. Polecenie zapłaty może być wykonane wyłącznie wtedy, gdy na rachunku znajduje się wystarczająca suma środków."
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-11-2005, 02:39   

Cytat:
Jak kolega wyżej wspomniał, Regulamin jest PDFem,

Tak, jak byś nie wiedział pdf to taki plik tekstowy wystarczy zaznaczyć kawałek i zrobić kopiuj wklej, tak jest najszybciej, nie to że mam coś przeciwko obrazkom (choć zasadniczo obrazek będzie nieczytelny dla osoby która ma problemy ze wzrokiem gdybym wiedział, że taka osoba znajduje się na forum protestował bym bardziej stanowczo) ale zwyczajnie dziwię się, że chce się komuś generować obrazki z plików tekstowych a potem wycinać z nich kawałek i wysyłać na forum bo dużo z tym roboty.
Kod:

6.3. W sytuacji, określonej w pkt 6.2 Regulaminu, Umowa Abonencka zosta-
     je zmieniona z chwilą otrzymania przez Operatora wniosku Klienta
     o rozszerzenie zakresu usług. W przypadku kiedy wniosek o rozszerzenie
     zakresu usług nie został złożony w formie pisemnej, w razie wątpliwo-
     ci poczytuje się, że Umowa Abonencka została zmieniona w tym za-
     kresie jeżeli Klient, po otrzymaniu Rachunku, wystawionego zgodnie
     z Cennikiem za Usługi Telekomunikacyjne, wiadczone według zmie-
     nionej Umowy Abonenckiej, zapłacił pełną kwotę, na którą opiewa Ra-
     chunek. Bez względu na datę zmiany Umowy Abonenckiej opłaty za
     wiadczone przez Operatora Usługi Telekomunikacyjne, według zmie-
     nionej Umowy Abonenckiej, będą naliczone od dnia faktycznego rozpo-
     częcia świadczenia tych usług.

i proszę dało się bez problemu - nawet wygląda podobnie jak obrazek.
  marekd@jabberpl.org
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-11-2005, 14:41   

VRx, ja rozumiem Marka bo sam korzystam aby czasami powiększyć jakis tekst z narzędzi typu lupa , lub zwiększenia rozmiaru czcionki danego tekstu. Taką operacje można na tekście wykonać bez problemu . A osoba o której piszę ma problemy ze wzrokiem i odczytuje coś ~ 72 najchętniej. Dodatkowo tekst można skopiować lub zaznaczyć i przeczyta nam program typu http://dant.haa.pl/ , syntalk itp

ale to schodzenie z tematu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: