Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello light - dzielenie na 2 komputery
Autor Wiadomość
thomash 
Klikacz

Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 4
Wysłany: 03-11-2005, 18:44   chello light - dzielenie na 2 komputery

Witam,
przeszukałem forum ale nic konkretnego nie znalazłem.
Mam pytanie - niedługo mam zamiar założyc sobie chello light, czy bez problemu moge sobie to łącze podzielić na 2 komputery w domu ? Czy jest to legalne, w końcu są to 2 komputery moim mieszkaniu i czy wystarczy do tego router ?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-11-2005, 19:03   

Nie, jest to nielegalne, chello easy, light i classic nie wolno dzielić. W droższych paketach ruter nie jest potrzebny wystarczy hub lub switch.
  marekd@jabberpl.org
 
thomash 
Klikacz

Dołączył: 03 Lis 2005
Posty: 4
Wysłany: 03-11-2005, 19:41   

A jakie są tego konsekwencje i czy jest to wykrywane ?? Z tego co wiem to bardzo dużo osób ma tak dzielone chello light...
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-11-2005, 20:24   

Cytat:
czy jest to wykrywane ?

Raczej nie.
Cytat:
A jakie są tego konsekwencje

Głównie takie, że nie można o tym rozmawiać, gdy coś nie będzie działać to radź sobie sam, przecież nie przyznasz się im, że ich oszukujesz. Na forum też nikt Ci nie pomoże bo to sprzeczne z regulaminem.

Cytat:
Z tego co wiem to bardzo dużo osób ma tak dzielone chello light...

To trochę tak jak z lewymi programami, niby niewolno kopiować ale i tak zawsze się ktoś nieuczciwy.
  marekd@jabberpl.org
 
jerzy 
Klikacz

Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 2
Wysłany: 04-11-2005, 13:17   

Marek napisał/a:
Nie, jest to nielegalne, chello easy, light i classic nie wolno dzielić. W droższych paketach ruter nie jest potrzebny wystarczy hub lub switch.


Dla czego dzielenie jest nielegalne?
Nielegalne wg chello jest podłączanie do USŁUGI light więcej niż 1go komputera.
Nic nie powiedziano o dzieleniu.
Jeżeli 2-i komputer jest podłączony do pierwszego komputera, to można uważać że on nie jest podłączony do USŁUGI (kabla UPC), bo chyba chello nie zamierża ingerować w to co komu się chce robić z własnym komputerem.

Pozatym, to wymaganie (1 komp. w light) jest niekorektne.
Jeżeli klient płaci za 1 IP 256/64 do 7GB, to co chello powinno obchodzić jak klient ten "towar" zużyje ?

Moim zdaniem chello w regułaminie nadużywa, lekko przesadza.
To jest IMHO, ograniczanie praw konsumenta.
Przecież w sklepie kupując karton mleka nikomu nie narzuca się jak ma on te mleko zużyć : konsument zapłacił za produkt i tyle.

Być może się myle, ale to jest moja opinia. :wink:
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-11-2005, 13:49   

jerzy, nie zgodze się z tobą , z tego co pamietam jest mowa o udostępnianiu pośrednim lub bezpośrednim tez

Cytat:

1. Uslugi internetowe - oznaczaja swiadczone przez Dostawce Uslug na
rzecz Abonentów uslugi dostepu do sieci Internet i transmisji danych za
posrednictwem sieci kablowej.

W ramach korzystania z Uslugi internetowej zakazanymi dzialaniami,
w szczególnosci sa:
a. umozliwianie korzystania z Uslugi internetowej osobom trzecim, w tym
udostepnianie polaczen internetowych poprzez posrednie lub bezposrednie
podlaczenie ich do modemu kablowego
...
d. naruszenie przepisów prawa, Regulaminu i niniejszych Warunków,
e. nadmierne obciazanie Sieci.
...
1. Zabronione sa nastepujace dzialania w Sieci:
...
g. udostepnianie Uslugi internetowej osobom trzecim,
h. podlaczenie wiekszej ilosci komputerów do Uslugi internetowej niz jest
to okreslone w „Parametrach technicznych uslug internetowych”,
 
 
jerzy 
Klikacz

Dołączył: 04 Lis 2005
Posty: 2
Wysłany: 04-11-2005, 15:15   Jaki w takim razie jets sens tych ograniczeń?

Jeżeli ja poprostu w swoim pokoju podłącze 2 komputery do modemu (pośrednio lub bezpośrednio) - to co takiego nadzwyczajnego się stanie?
Czy to w jakikolwiek sposób ograniczy możliwości korzystania z internetu dla innych użytkowników? Chyba nie? Więc poco to ogranieczenie? Chyba dla tego żeby konsument kupował droższą usługę. Ale jeżeli nie potrzebuje 4Mbs i nie potrzebuje 3 IP, to poco miałbym kupować to co jest mi zbędne?
W takim razie jest to "narzucanie" mi tego co jest droższe i zbędnę poprzez uniemożliwianie korzystania z tańszej usługi :wink:

Czy to przypadkiem nie jest łamanie praw konsumenckich?
Nie jestem prawnikiem, tylko pytam ... :wink:

P.S. Dla czego takiego ograniczenia nie ma (o ile się nie myle) w Nestradzie?
 
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 04-11-2005, 18:14   

Jerzy ja również się nie zgodzę.
Przykład nie związany z internetem: jesli masz samochód i jest on zarejestrowany na 4 osoby ale spokojnie się w nim zmieści 5 to czy uważasz, że to też jest łamanie praw konsumencki/praw człowieka.... ?? Też możesz się tłumaczyć tym, że Twoi wpsółpasażerowie nie potrzebują 50cm siedzenia tylko wystarczy im 30. i są w stanie się podzielić.
Firma UPC udostępnie usługę dostępu do internetu na warunkach okreslonych w Regulaminie, Warunkach właściwego użytkowania i zgodnie z parametrami technicznym łącz. Podpisując umowę akceptujesz te warunki. Jak Ci nie odpowiada, nie musisz podpisywać umowy. Takie masz prawo jako konsument. Masz też prawo skorzystać z innego usługodawcy.

Natomiast ja mam pytanie: czy korzystanie z Pulpitu Zdalnego w Windowsie będzie dzieleniem łącza? Z technicznego punktu widzenia, na pierwszym kompie wpiętym do chello mogę mieć internet ale nie udostępniać go na drugi komputer. Tworzę sobie LAN bez udostępniania internetu, ale łącze sie z drugiego kompa na pierwszy przez RD i w efekcie korzystam z internetu na pierwszym kompie, z drugiego służy mi praktycznie tylko klawiatura i monitor. Analogiczna sprawa jak opisywał Marek w innym temacie ale pisał o Linuxie.
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-11-2005, 18:48   

VRx, tu w zasadzie jest to pomysł na podział na terminale i jeden pełnoprawny komputer gdzie wydaje mi się że regulamin nie jest łamany. Choć dyby sie UPC uparło to udostępnianie pośrednie może oznaczać wiele.
 
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 04-11-2005, 19:27   

No tak ale można argumentować to jeszcze w ten sposób, że w danym momencie tylko jedna osoba tak naprawdę może korzystać z łacza. Bo mniej więcej będzie to porównywalne z sytuacją jak byśmy podpięli do jednego kompa, dwie klawiatury, dwie myszki i dwa monitory.
 
 
Bisiek 
easy master

Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 28
Skąd: z nieba :)
Wysłany: 08-11-2005, 10:05   

A takie pytanko: przyczepili się kiedyś do kogoś że ma udostępnione łącze na 2 komputery? Co mu wtedy zrobili?

Moim zdaniem to prywatna sprawa co robisz i czy robisz to zgodnie z regulaminem. W mieście jest 50km/h a jeździ się 100... a alkohol sprzedawany jest osobą które ukończyły 18 rok życia ;-) . Poza tym to chyba nie w ich interesie jest łapać, karty dawać, odłączać bo tracą klienta a tego pewnie nie chcą...
_________________
 
 
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 08-11-2005, 14:34   

Bisiek napisał/a:
Moim zdaniem to prywatna sprawa co robisz i czy robisz to zgodnie z regulaminem.
Niestety nie prywatna. To nie jest Twoje prywatne łacze, korzystasz z sieci UPC/chello zgodnie z regulaminem jaki ustalili, podpisałeś umowę, powinieneś się stosować do regulaminu. Jeśli tego nie zrobisz, oni mają swoje metody na egzekwowanie regulaminu. Np. odcięcie.

Bisiek napisał/a:
W mieście jest 50km/h a jeździ się 100...

No i ponosi się z tego tytułu konsekwencje (mandat, punkty, utrata prawa jazdy, a w najgorszym przypadku życia)

Bisiek napisał/a:
a alkohol sprzedawany jest osobą które ukończyły 18 rok życia

Tu akurat winę ponosi sprzedawca jesli sprzedaje alkohol osobom poniżej 18 roku zycia i to on poniesie konsekwencje.
 
 
endrju 
Klikacz

Dołączył: 08 Lis 2005
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-11-2005, 16:14   swieze info

Witam wszystkich forumowiczów jako że jestem nowy. Obecnie uzywam łącza radiowego przez TELE2 ale oni koncza swoja dzialalnosc i zastanwaiam sie nad podłaczeniem sobie chello. Niestety mam w domu aż 6 adeptów do użytkowania internetu kazdy ze swoim własnym komputerem. Czyli oficjalnie wg regulaminu firmy UPC i usługi chello nawet chello Ultra mnie nie urządza bo wg regulaminu mozna tam tylko 5 stanowisk podłączyć a pozatym abonament to 300 miesięcznie. ALe postanowiłem zadzwonić do firmy chello i ich konsultantów. I jak się okazuje to o czym piszecie że dzielenie łącza jest nielegalne nie jest do końca prawdą. Jak mi miły głos w słuchawce powiedział że: W przypadku chello classic DZIELENIE JEST MOŻLIWE WE WŁASNYM ZAKRESIE mówimy oczywiście o jednym domu, mieszkaniu czy też lokalu. Z tego wynikałoby że UPC NIE udostępnia usługi dzielenia łącza ale jeżeli klient wykona podsieć indywidualnie i podłączy ją bez problemów do ich modemu dostępowego to nie ma problemu. Wydaje mi się że to dość ważna wiadomość skoro oficjalny konsultant mówi coś takiego.
 
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-11-2005, 17:59   

endrju, jest to dla mnie zaskoczenie ALE należy pamiętać że jeżeli konsultant by się "pomylił" a w umowie, regulaminie, zalącznikach będzie coś innego to TY poniesiesz karę.
W regulaminie a konkretniej załączniku o Właściwym wykorzystywaniu jest mowa o tym że podłacznie więcej niż wolno jest złamaniem regulaminu...
 
 
Sabat 
Klikacz

Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 3
Wysłany: 10-11-2005, 14:29   

Mam takie pytanko. Jeżeli chcę rozdzielić przez switcha sygnał z modemu na kilka kompów, to muszę gdzieś rejestrować MACa kart sieciowych (jeśli tak to gdzie?) i później na każdym odpalić płytkę z instalacją i pozwolić DHCP przyznać mi IP? Czy robi się to jakoś inaczej?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: