Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
3Miasto tragiczna predkosc i jeszcze cos ;)
Autor Wiadomość
poisson5 
Klikacz

Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 2
Skąd: Sopot
Wysłany: 01-11-2005, 22:32   3Miasto tragiczna predkosc i jeszcze cos ;)

Witam.

Mam chello classic... do tej pory wszystko smigalo ok... znaczy ok... ok jak dla mnie predkosci na torentach w zaleznosci od trackera ale srednio to 150 (wiec dla mnie zadowalajace) wszystko sie ladnie sciagalo... ale co mnie mocno zaczelo zastanawiac... limin przekrczylem juz 24tego... do wczoraj sciagnolem juz ponad 40GB... i konto przez caly czas nie bylo zablokowane ... wczoraj jeszcze wszystko sie ladnie sciagalo... no a dzis DUPA w momecie kiedy powinni mi wyzerowac licznki (co sie nie stalo) predkosc spadla... ale nie tak jak do przyciecia... predkosc sciagania z torentow to ~40kB/s jak wlaczam test na Continuum gdzie do wczoraj srednia predkosc z z kilkunastu testow mialem ~1,5Mb/s to teraz srednia z 5 testow mam 659kb/s... co jest grane? ma ktos podobny problem...
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-11-2005, 23:01   

Cytat:
w momecie kiedy powinni mi wyzerowac licznki (co sie nie stalo)

Licznik zeruje się automatycznie ale wskazania są zawsze za poprzedni dzień, zobaczysz jutro będzie na liczniku tylko to co dzisiaj ściągałeś.

Jeśli masz classic znaczy, że sam nie wysyłasz więcej niż 40kB/s więc na co liczysz przy ściąganiu ?
  marekd@jabberpl.org
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 01-11-2005, 23:17   

Marek napisał/a:
Jeśli masz classic znaczy, że sam nie wysyłasz więcej niż 40kB/s więc na co liczysz przy ściąganiu ?
z torrentami tak nie jest mimo ze wysylam 28 KB czesto sciagam z maks ~250
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-11-2005, 23:49   

Bo w przypadku torrenta czasem komuś z szybkim łączem zależy na wysłaniu czegoś, ale bywa i tak, że ktoś coś udostępni a potem szybko zniknie i dalej wymiana odbywa się już tylko między klientami o podobnych łączach.
  marekd@jabberpl.org
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 02-11-2005, 09:07   

bo to chodzi o to zeby do jak najwiekszej ilosci osob sie podlaczyc i od kazdego zasysac podlaczys sie do 200 niech kazdy wysle ci ten 1 kb juz masz 200 :)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-11-2005, 09:19   

Cytat:
bo to chodzi o to zeby do jak najwiekszej ilosci osob sie podlaczyc i od kazdego zasysac podlaczys sie do 200 niech kazdy wysle ci ten 1 kb juz masz 200

Wcale nie, aby każda z tych osób mogła coś wysłać trzeba jej samemu coś wysłać, a tymczasem już samo nawiązanie tylu połączeń nieźle zapcha łącze.
Łączyć należy się tylko z kilkunastoma najszybszymi (o ile oni uznają nas za wartych połączenia) bo inaczej wiele się nie ściągnie.
  marekd@jabberpl.org
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 02-11-2005, 09:56   

no ja nie wiem czy torent dziala na zasadzie mula stania w kolejakch ile wyslesz tyle zassasz pierwszy raz slysze o takiej opcji w torencie
 
 
poisson5 
Klikacz

Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 2
Skąd: Sopot
Wysłany: 02-11-2005, 12:25   

Marek napisał/a:
Cytat:
w momecie kiedy powinni mi wyzerowac licznki (co sie nie stalo)

Licznik zeruje się automatycznie ale wskazania są zawsze za poprzedni dzień, zobaczysz jutro będzie na liczniku tylko to co dzisiaj ściągałeś.

Jeśli masz classic znaczy, że sam nie wysyłasz więcej niż 40kB/s więc na co liczysz przy ściąganiu ?


sugerujesz ze torent dziala tak ze sciagam tyle ile MAX moge wyslac? zawsze mialem minimum 2x szybsze sciaganie niz wysylanie... ba nieraz mialem kilkukrotnie szybsze... wysylanie ustawione na 35kB/s a srednia predkosc sciagania po 3 godzinach wynosila ponad 200kB/s... wiec hmm chyba Twoja "teoria" nie zabardzo sie sprawdza... jak mialem neo to predkoc wysylanai dawalem na 10 a sciaganie prawie zawsze po jakism czasia osiagalo 70-80 i tak juz do konca szlo...
 
 
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 02-11-2005, 13:06   

poisson5 napisał/a:
jak mialem neo to predkoc wysylanai dawalem na 10 a sciaganie prawie zawsze po jakism czasia osiagalo 70-80 i tak juz do konca szlo...
no to teraz pomysl kazdy da na 10 i ty chcesz szybko sciagac ??
 
 
someone88 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Kwi 2005
Posty: 303
Skąd: Silesia
Wysłany: 02-11-2005, 18:15   

nie martwcie się w katowicach chello dzisiaj również działa tragicznie i tak pewnie będzie jeszcze przez tydzień dopuki maniacy nie wykorzystają limitu
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-11-2005, 20:04   

Cytat:
sugerujesz ze torent dziala tak ze sciagam tyle ile MAX moge wyslac? zawsze mialem minimum 2x szybsze sciaganie niz wysylanie... ba nieraz mialem kilkukrotnie szybsze... wysylanie ustawione na 35kB/s a srednia predkosc sciagania po 3 godzinach wynosila ponad 200kB/s...

Nie, napisałem wyraźnie, że prędkość ściągania = prędkość z jaką inni wysyłają.
Jeśli znajdzie się ktoś kto z własnej woli tyle wyśle to fajnie masz szczęście ale jeśli się nie znajdzie być może będziesz ściągał nawet wolniej niż wysyłasz. Najczęściej jest jednak tak, że jest jedna lub kilka osób które dość szybko wysyłają dane tylko, że osób chętnych do ich ściągania jest znacznie więcej wówczas dane trafiają najpierw tam skąd najszybciej zostaną odesłane dalej.
  marekd@jabberpl.org
 
Chrzciciel 
easy master

Dołączył: 28 Wrz 2005
Posty: 47
Wysłany: 02-11-2005, 21:22   

Ja miesiecznie wysylam srednio 40GB a pobieram 15GB i nie mam w tym problemu. Moglbym miec ratio 1 ale wole miec prawie 3 i nie przeszkadza mi ze ktos ma 0.5, to jego sprawa, moze ma akurat chello light? Jesli zciagam plik 3 GB to juz po 15 minutach mam szybkosc okolo 230 kB/s a wysylam 38. Wiadomo ze zeby pobierac trzeba cos wysylac ale bez przesady. Sa ludzie ktozy maja pobrane 100 GB a wyslane 1,5 TB. Trzeba poprostu trafic na dobra stronke. Torrentowcy to wcale nie takie zle ludzie, u wielu zauwaza sie jakby... altruizm :wink:
 
 
Daniel 
classic master

Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 155
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-12-2005, 20:19   

Podłączę się do tego tematu żeby nie zakładać niepotrzebnie nowego. Problem w tym iż od paru dni występuje u mnie zjawisko, z którym miałem do czynienia jakieś pół roku temu. A mianowicie strony internetowe bardzo wolno się ładują, problem pojawia się w godzinach popołudniowych i wieczornych. Dotyczy to tylko www, p2p, radio internetowe i FTP działa jak trzeba. Czy ktoś z okolic Gdańska lub trójmiasta ma podobny problem.
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-12-2005, 15:14   

Daniel, jeśli problem dotyczy tylko www, to zainteresuj się konfiguracją proxy. Niestety, ale czasami trzeba je ustawić.

Aktualnie polecam chyba proxy.chello.pl (w3cache.icm.edu.pl ostatnio nie używam).
Konfiguracja: http://chellopl.one.pl/fo...php?p=4479#4479
 
 
vovo 
easy master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2005
Posty: 43
Skąd: Gdynia
Wysłany: 08-12-2005, 19:24   

Od dwoch dni net chodzi tragicznie w Gdynii, nie wiem co sie dzieje :?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: