Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC TV 4K BOX
Autor Wiadomość
klocorek 
light master

Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 80
Skąd: Kraków
Wysłany: 15-08-2023, 18:32   

Można też użyć tuner VU+ z dyskiem.
 
 
HugoL3 
Klikacz

Dołączył: 16 Sie 2023
Posty: 1
Wysłany: 16-08-2023, 23:10   

Cześć, przekartkowałem kilka stron tego wątku, wspomniano tu o bitrate.
Korzystam z dwóch 4k box. Jeden podłączony do routera, drugi po wifi.
Na obu nie da się oglądać meczów piłkarskich na kanałach Polsatu, eleven. Obraz gubi ostrość, zaczyna klatkowac. Pomaga przełączenie kanałow, ale nie da rady tego robić co 5 minut bo można zwariować.
Mam internet 500 mb/s I nie czuje potrzeby zwiększenia na lepszy, skoro nawet po kablu nie mogę mieć stabilnej transmisji.
 
 
Ste1 
easy master

Dołączyła: 28 Paź 2022
Posty: 30
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 21-08-2023, 19:23   

dudikn napisał/a:
witam
we wrześniu kończy mi się umowa i dzwonił konsultant z propozycją wymiany Horizona z nagrywarką na Boxa 4k. Obecnie nie posiadam tv 4k i raczej szybko nie będę wymieniał. Po przejrzeniu forum o Box 4k mam mętlik czy opłaca się zamienić Horizona na tego Boxa. Oglądałem listę które programy mogę nagrywać ( ponoć nagrywa programy z replay tv),prosiłbym o potwierdzenie tego innych użytkowników. Poza tym nie ma przewijania reklam.


Mam przystawkę 4K i nagrywanie to porażka. Ten dekoder potrafi przewijać do przodu, ale chciwe UPC nie wykupiło zgód od nadawców i dlatego nie można przewinąć do przodu. Do przodu przewija na Eurosportach, Nationale Geografic Wild. Te programy oglądam i tu przewija do przodu. Do tyłu przewija na wszystkich, tylko jak za dużo przewiniesz do tyłu, to nie da się z powrotem przewinąć do przodu. Nie przewija na Canal+ (wszystkich), Polsatach, TVN, HGTV chyba na TVP (tu nie wiem bo nie oglądam) i na wielu innych. Z tego co wiem, opcja przewijania w przód nadal będzie blokowana. U mnie jeszcze obraz na początku był koszmarny, wyglądał jak SD. Trochę się później poprawiło, ale też kupiłam nowy telewizor Sony, który skaluje do wyższej rozdzielczości. A tamten miał 1,5 roku (Samsung) i miał 55 cali. Ten nowy kupiłam 50m cali.
Mnie się kończy umowa w październiku i zastanawiam się nad przejściem na Horizona z nagrywarką lub ewakuacją z UPC. A napisz mi, czy ten Horizon rzeczywiście jest taki wolny, jak o nim czytam, czy kanały szybko zmienia, i czy obraz jest dobry. Bo najbardziej zależy mi na obrazie i przewijaniu nagrań.
 
 
Pielgrzym 
light master


Dołączył: 08 Paź 2018
Posty: 77
Skąd: Lublin
Wysłany: 06-12-2023, 15:21   

Panowie, czy tego nowego boxa ( okrągłego ) można używać jako zamiennik Horizona ?
Chodzi mi o to , czy on odbiera normalnie kanały po tym samym kablu koncentrycznym co Horizon ? Czy to już typowy streaming leci i wszystko po LAN ?
Mój stary Horizon mnie wykańcza, szukam alternatywy.
_________________
 
 
Mat 
easy master

Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 34
Wysłany: 11-12-2023, 20:44   

Podpinam się pod pytanie kolegi. I jeszcze zastanawiam się czy warto wziąć sobie tego nowego boxa. Nie ma on opcji nagrywania, ale na tym mi nie zależy, najbardziej interesuje mnie obraz 4K, ostatnio wymieniłem TV i chciałbym to wykorzystać :)
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-12-2023, 21:43   

Tego 4k jest jak kot napłakał...Kilka meczów w miesiącu na eleven i to z ich jakością różnie bywa. Fun box wieczne powtórki niby wszystko w 4k ale bez tłumaczenia...Insight tv tu obraz jest fajny i w HDR ,wszystko tłumaczone ale ramówka specyficzna... jakieś sporty ekstremalne...Bardziej te 4k to taka ciekawostka..Chyba że lubisz piłkę nożną to nawet te upscalowane mecze w eleven wyglądaja wiele lepiej jak HD....Ale jak nie nagrywasz to chyba lepiej iść w moduł i oglądać po koncentryku..
Ja używam boxa Apollo jeszcze z UPC ale pewnie z PLAY jakość będzie bardzo podobna
  stivi
 
Ash_Williams 
Klikacz

Dołączył: 21 Gru 2023
Posty: 8
Wysłany: 31-12-2023, 17:34   

W tym okrągłym nawet niezła jest konwersja w locie materiału tv po wifi innego niż 4k do 4k 60 fps hdr w 12 bitach lub dolby vision. Ja przesiadłem się z Horizona, po koncentryku nie ma telewizji. Tylko wifi lub kabel rj45. Obraz jest dużo lepszy na tym malcu. Nagrywanie działa ale na kilku mało istotnych kanałach, tak samo jak cofanie - przewijanie. Potrafi też co drugi dzień stracić tak zwyczajnie sam z siebie bo ma focha połączenie z routerem, czasami jest to dość upierdliwe jak się ogląda coś ciekawego i nagle obraz się zatrzymuje a na ekranie pojawia się z wielkie koło braku łączności...
_________________
 
 
klocorek 
light master

Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 80
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-01-2024, 09:57   

Ash_Williams napisał/a:
Ja przesiadłem się z Horizona, po koncentryku nie ma telewizji. Tylko wifi lub kabel rj45.

Ash_Williams dlaczego uważasz że po koncentryku nie ma telewizji?
 
 
Ash_Williams 
Klikacz

Dołączył: 21 Gru 2023
Posty: 8
Wysłany: 01-01-2024, 13:47   

Bo wpinałem z ciekawości kabel do okrągłego dekodera 4k i telewizja była tylko po necie.
_________________
 
 
KurskiJacek 
Klikacz

Dołączył: 02 Sty 2024
Posty: 7
Wysłany: 02-01-2024, 17:03   

Żeby miec telewizje z kabla Dvb czy to kablowke czy terka, to wpierw soft w okragłym boxie musi miec zaimplementowane wyszukiwanie kanałow dvb, a pozniej ich wyswietlanie po wybirze z listy kanałow.
Soft na tym boxie sklada sie z dwich kawalkow, tzw firmware czyli golego androida i launchera czyli tego wszystkiego co jest w kolorach fioletowych - to jest aplikacja glowna dzialajaca na boxie.
Jesli ona bedzie gotowa na obsluge kanalow innych niz te po IP, to kiedys je zobaczycie.
I teraz druga sprawa, wiekszosc kanalow w takiej kablowce jest kodowana - praktycznie wszystkie platne - te ktorych nie ma w telewizji baziemnej sa kodowane - i tu kolejny problem dla Upc trzeba miec system do kodowania sygnalu slanego na okragle boxy,a po stronie boxa system dekodowania. I ma to tez wspoltrwac z obecnie aktywnymi systemami, czyli tzw multicas.
Ostatnio zmieniony przez KurskiJacek 02-01-2024, 17:14, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
KurskiJacek 
Klikacz

Dołączył: 02 Sty 2024
Posty: 7
Wysłany: 02-01-2024, 17:07   

Ash_Williams napisał/a:
W tym okrągłym nawet niezła jest konwersja w locie materiału tv po wifi innego niż 4k do 4k 60 fps hdr w 12 bitach lub dolby vision. Ja przesiadłem się z Horizona, po koncentryku nie ma telewizji. Tylko wifi lub kabel rj45. Obraz jest dużo lepszy na tym malcu. ..

Ten malec nie jest w stanie wyswietlic nic wiecej niz to co dostanie. Za to ma duzo wieksze mozliwosci jesli chodzi o obciecie jakosci, i moze zjechac do wyswietlania niemalze ruchomych kwadratow. Jesli twierdzisz ze on cos lepiej wyswietla niz stary horizon na kanałach HD, to byc moze masz bardzo slaby wzrok i zadzialal efekt placebo, lub jak raz wstrzeliles sie w 4k i dobry band. ...wraz z migracja uzytkownikow Upc do Play i tych IP boxow, problem z przepustowoscia sieci bedzie narastal, bo te boxy dzialaja zdaje sie w UNIcast. ;-) zatem trzeba bedzie zadbac o uzytkownikow..
aby ich boxy byly karmione danymi na czas, lub sprobowac isc w multicast, albo odpalic dvbc...nic niestety nie bedzie tanie i szybko ;-) ) to trwa i trzeba do tego kumatych ludzi...
Wiele wyzwan przed Upc/Play ;-)
 
 
Boom_cha! 
Klikacz

Dołączył: 02 Sty 2024
Posty: 3
Wysłany: 03-01-2024, 19:23   

Od dłuższego czasu korzystałem w upc 4k box z funkcji nagrywania seryjnego lub replay tv i odwijania od początku trwających programów bądź niedawno co zakończonych. Zauważyłem że od nowego roku nie mogę już nagrywać i odwijać Faktów TVN oraz wielu pozycji z tvn24. Dostaję info o braku możliwości z powodów licencyjnych. Też się z tym spotkaliście czy mam jakiś błąd w dekoderze?

Update: dzwoniłem właśnie do upc/play podobno od nowego roku TVN nie przedłużył licencji na nagrywanie stąd te ograniczenia….na horizon podobno nadal nagrywanie Faktów działa.
 
 
Ash_Williams 
Klikacz

Dołączył: 21 Gru 2023
Posty: 8
Wysłany: 03-01-2024, 21:19   

Nic z tych rzeczy ;) przecież robiłem porównanie u siebie obu na tym samym oledzie. Malec wygrywa pod kątem jakości obrazu i dźwięku, degradacja obrazu pojawiała się jedynie w trakcie zanikania połączenia.
_________________
 
 
Eryk16 
Klikacz

Dołączył: 11 Sty 2022
Posty: 6
Wysłany: 03-01-2024, 21:23   

Co roku jest to samo, po około dwóch miesiącach możliwość nagrywania i replay wracał.
Pytanie czy nowy właściciel Play będzie zainteresowany z przedłużeniem licencji.
 
 
KurskiJacek 
Klikacz

Dołączył: 02 Sty 2024
Posty: 7
Wysłany: 27-01-2024, 15:08   

Boom_cha! napisał/a:
Od dłuższego czasu korzystałem w upc 4k box z funkcji nagrywania seryjnego lub replay tv i odwijania od początku trwających programów bądź niedawno co zakończonych. Zauważyłem że od nowego roku nie mogę już nagrywać i odwijać Faktów TVN oraz wielu pozycji z tvn24. Dostaję info o braku możliwości z powodów licencyjnych. Też się z tym spotkaliście czy mam jakiś błąd w dekoderze?

Update: dzwoniłem właśnie do upc/play podobno od nowego roku TVN nie przedłużył licencji na nagrywanie stąd te ograniczenia….na horizon podobno nadal nagrywanie Faktów działa.


Bo musisz wiedziec jaka jest roznica w tych nagrywaniach, a jest taka ze horizon nagrywa fizycznie na swoim lokalnym dysku, i to co nagra jest zabezpieczone przed odtworzeniem na innym dekoderze. Nie trzeba tu zadnej zgody tvn, nagrywasz sobie lokalnie to co odbierasz z sygnalu dvb.

W przypadku tego ip 4k, nie jest to fizycznie nagrane u Ciebie, bk tam nie ma dysku ;-) a jedynie Play ma to u siebie i moze to wystreamowac jesli ktos chce. To jest taki powiedzmy cloud pvr, z jedna kopia dla wszystkich, nadawane UniCastem. W zasadzie to Play/upc trzyma kopie wszystkiego co bylo nadawane dla danego kanału przez iles tam dni zgodnie z umowa jaka maja, to jest taki catch up/ on demand tv. Dlatego tu Tvn moze powirdziec STOP, nasz kontent ma byc dostepny tylko Z LIVE...a skoro, tak dzieje sie cyklicznie, to znaczy ze cyklicznie dogaduja pewnie stawki, po ktorych to udostepniaja.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: