Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Horizon - automatyczne nagrywanie seriali?
Autor Wiadomość
aster 
classic master


Dołączył: 03 Maj 2016
Posty: 226
Wysłany: 21-08-2020, 11:27   Horizon - automatyczne nagrywanie seriali?

Jak w praktyce działa funkcja nagrywania wszystkich odcinków seriali i czy dekoder Horizon radzi sobie z tym sprawnie i bezawaryjnie?

Testowałem funkcję na Mediaboxie i raczej słabo to wychodziło. Część mam nagrane, część się posypała. Trochę chaotycznie to wyszło.

Sprawdziłem też dekodery satelitarne i w C+ jeszcze tego nie ma, natomiast Evobox PVR od Polsatu radzi sobie z tym wyśmienicie: wszystko nagrane i uporządkowane jak należy.

Czy Horizon też pewnie to wykonuje czy zdarzają się problemy?
 
 
pioter111 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Maj 2012
Posty: 72
Wysłany: 21-08-2020, 12:12   

Mam Horizona od dwóch lat głównie wziołem go do nagrywania, nagrywa całą serię bez problemu, może nagrywać 3 na raz i 4 oglądać, oczywiście czasem zdarzy się że czegoś nie nagra idealny nie jest, ja raz na dwa tygodnie robię reset prądowy i raczej wszystko mam nagrane a jak coś nie nagra jest jeszcze replay, i też jest wszystko fajnie uporządkowane.
 
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 21-08-2020, 17:38   

Czasem mu odbija. Np. M jak miłość nagrywało stare poranne i nowe wieczorem odcinki. Innym razem nie chce zatwierdzić nagrywania serii ligi żużlowej. Generalnie nie ma tragedii. Gorzej jeżeli są częste powtórki. Oglądasz odcinek, kasujesz i za kilka dni ponownie masz go na dysku. 😀
_________________
  nordof
 
aster 
classic master


Dołączył: 03 Maj 2016
Posty: 226
Wysłany: 21-08-2020, 18:20   

nordof napisał/a:
Gorzej jeżeli są częste powtórki. Oglądasz odcinek, kasujesz i za kilka dni ponownie masz go na dysku. 😀


To rzeczywiście uciążliwe. W CP (Evobox PVR) jest tak, że w każdej chwili jak już wiesz że masz wszystkie odcinki to anulujesz nagrywanie sezonu. Wtedy skasowane odcinki się ponownie nie pojawiają. :)

Problem jest w tym, że jak skasujesz nagrywanie sezonu to już w przyszłości opcja nagrania sezonu się nie pojawi przy tym serialu. Tak kiedyś miałem, zrobił mi się lekki sajgon akurat z Twin Peaks to anulowałem, wykasowałem wszystko i miałem ponownie ustawić automatyczne nagrywanie... a tu nydyrydy.

P.S. Horizon szybko zmienia kanały i wyświetla obraz jak się skacze po kanałach, czy jest jednak jakiś uciążliwy lag?
 
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 21-08-2020, 20:13   

W porównaniu do mediaboxa,horizon jest wolny jak ślimak.
_________________
  nordof
 
Darth Vader 
plus master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 541
Skąd: Lublin City
Wysłany: 21-08-2020, 20:31   

Nie obrażaj ślimaków.
Są mega szybkie w porównaniu do Horizona :)
 
 
aster 
classic master


Dołączył: 03 Maj 2016
Posty: 226
Wysłany: 21-08-2020, 23:43   

Dzięki Panowie, ciekawe jest właśnie to, że lata temu (3 a może nawet 4+) przeszedłem na ofertę WRU XX z Mediaboxem bo opinie na temat dekodera Horizon były niepochlebne (wolne zmienianie kanałów, żre prąd jak dziki nawet w trybie standby).

A teraz dzisiaj, kiedy zastanawiam się nad nową umową (po długim czasie na bezterminie), najlepsze co UPC jest mi w stanie zaoferować dla utrzymania oferty tv... jest ten sam Horizon. :roll:

Może się łudziłem, że jest to nowsza wersja Horizona, lub przez lata firmware przeszedł metamorfozę, ale teraz widzę że jeśli mam z nimi zostać to tylko dla netu. Choć nawet to nie jest pewne bo Play stacjonarny tak kusi, że ciężko odmówić...
 
 
gst 
classic master

Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 199
Wysłany: 23-08-2020, 09:28   

U mnie nagrywa raczej bezproblemowo, natomiast jak ustawię nagrywanie "serii" to nagrywa mi tylko dany, wybrany sezon serialu. Horizon nie ogarnia, że trzeba nagrać najpierw 1 a potem 2 sezon :shock:

Natomiast bezproblemowość działania Horizona jest u mnie realizowana w taki sposób, że codziennie przed pójściem spać jest odłączany od zasilania. Ma to też drugi plus - oszczędność prądową, bo jednak ciągnie dość dużo jak na dekoder.
_________________
 
 
Pawop 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-08-2020, 19:28   

Horizon nagrywa sezon serialu, który jest nastawiony, to nie jest błąd, a celowe działanie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: