Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Słaba jakość telewizji po zmianie telewizora na nowy
Autor Wiadomość
KrzysiekF 
light master

Dołączył: 19 Gru 2019
Posty: 51
Wysłany: 26-07-2020, 09:25   

Zacznij od wymiany kabla HDMI (może pożycz na chwilę od kogoś). Druga możliwość to poprzełączaj kabel HDMI na inne gniazda w telewizorze - to może poprawić kontakt z pinami kabla. Sprawdź także połączenie HDMI używając laptopa.
Sprawdź w menu telewizora na jakich ustawieniach synchronizuje się połączenie - telewizor w trakcie łączenia się z innym urządzeniem po HDMI zawsze negocjuje ustawienia - jeśli jakość połączenia po kablu HDMI jest niska (dużo błędów) to w wyniku negocjacji oba urządzenia ustalają połączenie z niższą rozdzielczością. W kablu HDMI są trzy równoległe skrętki przeznaczone do transmisji danych obrazu - uszkodzenie jednej z nich nie powoduje całkowitego zerwania połączenia - tylko powoduje pogorszenie jakości...
 
 
konradbp 
Klikacz

Dołączył: 24 Lip 2020
Posty: 6
Wysłany: 26-07-2020, 10:37   

@KrzysiekF sprawdzę kabel natomiast rozmawiałem z kolegą który ma bzika na punkcie jakości, ustawień, ogólnie jara się telewizorami i wg niego kabel HDMI nie ma znaczenia, ważne aby był sprawny, nieuszkodzony. Reszta to marketing. Tak czy inaczej przetestuję.

Obecnie używam zalecanego HDMI 1, sprawdzałem na wyjściu 2 i nie ma różnicy. Obraz HD na Netflix bajka, z dysku USB również.
A filmy z Netflix Dolby Vision rewelacja. Odtwarzając film z jakości DV nie mam praktycznie żadnych ustawień obrazu, najprawdopodobniej wszystko jest tak ustawione jak zaplanował to sobie producent filmu - fajna opcja. Nie trzeba nic ustawiać, włączasz film i jesteś w kinie:)

Podsumowując wg mnie mamy kilka powodów:
- słaba jakość programów HD z kablówki
- duży telewizor
- oglądam z odległości 2.5 -3m, do 4K można usiąść jeszcze bliżej a im większy TV to przy HD będzie więcej niedoskonałości
- moje wygórowane oczekiwania, TV kosztuje 3500k a chyba oczekuję obrazu jak w Oledach za 8tys.

Myślę że jak jeszcze trochę pogrzebię to ustawię skurczybyka ;)
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 26-07-2020, 11:23   

konradbp, Oczywiście, kabel HDMI o ile działa poprawnie, nie ma wpływu na jakość. Pokazuje Ci gdzieś tv jaki sygnał dostaje od dekodera? (np po naciśnięciu przycisku info?)
Próbowałeś też oglądać niekodowane kanały z kablówki bezpośrednio na TV, bez dekodera?

Moim zdaniem po prostu masz duży TV, na którym bardziej widać wszystkie niedoskonałości i tyle. Obraz w kablówce to 1080i, więc TV musi zgadnąć 3 piksele na każdy jeden o którym ma informacje. Cudów nie będzie nawet na OLED.
_________________
 
 
Darth Vader 
plus master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 541
Skąd: Lublin City
Wysłany: 26-07-2020, 14:01   

Jeżeli posiadasz duży telewizor i ogladasz często tak jak ja Netflixa w 4K i fimy z internetu w 4K lub 1080p to wtedy jakość obrazu z Horizona będzie niestety kiepsko wyglądała. Jeżeli masz mniejszy telewizor i na codzień nie oglądasz lepszej jakości to da radę jakoś z tym żyć.
 
 
GD.karol 
classic master

Dołączył: 12 Wrz 2019
Posty: 173
Wysłany: 26-07-2020, 15:46   

Czy używa ktoś TV Samsung Qled 60R? 43 całe. Warto go brać? Czy w tej cenie nie ;)
 
 
Rasoir 
light master

Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 79
Wysłany: 26-07-2020, 16:13   

Odpowiedź jest bardzo prosta, bo przeżywałem to samo. Zmiana z FullHD na 4K przy pozostaniu na tym samym źródle sygnału(czyli materiały 1080p w najlepszym razie). Tragicznie to wygląda na telewizorze 4K, ale idzie się przyzwyczaić(zajęło mi to jakieś 2 miesiące). Zwłaszcza na sporcie to widać, gdzie po prostu brakuje pikseli. Dalsza odległość od telewizora, a oko się dostosuje. Technika budowania telewizorów znacznie wyprzedziła to co serwują nam telewizje(i też platformy streamingowe, bo materiałów 4K jak na lekarstwo).
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 26-07-2020, 16:28   

Rasoir napisał/a:
i też platformy streamingowe, bo materiałów 4K jak na lekarstwo

Nie pamiętam gdy ze streamingu oglądałem coś nie w 4k. Ale pewnie zależy co kto lubi.
_________________
 
 
Rasoir 
light master

Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 79
Wysłany: 26-07-2020, 17:05   

zylx napisał/a:
Rasoir napisał/a:
i też platformy streamingowe, bo materiałów 4K jak na lekarstwo

Nie pamiętam gdy ze streamingu oglądałem coś nie w 4k. Ale pewnie zależy co kto lubi.


Na samym Netflixie masz może 5% contentu(w najlepszym razie) w 4K :D , a jakość jest bez porównania lepsza do tego co serwuje np. Canał+ na swojej platformie(wiele materiałów w 720p :D ). Podaj mi te swoje streamingi. Tutaj wiele bzdur pada bez przytaczania konkretów. Pomijam taką oczywistość jak bitrate, który na Netflixie też nie jest idealny.
 
 
Daniel84 
light master

Dołączył: 21 Lut 2018
Posty: 140
Wysłany: 26-07-2020, 17:56   

GD.karol napisał/a:
Czy używa ktoś TV Samsung Qled 60R? 43 całe. Warto go brać? Czy w tej cenie nie ;)

Jeżeli mógł byś sobie ,, pozwolić ,, to lepszym wyjściem będzie ten model
https://www.samsung.com/p.../QE49Q70RATXXH/
  Daniel84
 
klocorek 
light master

Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 80
Skąd: Kraków
Wysłany: 27-07-2020, 08:20   

Daniel84 napisał/a:
GD.karol napisał/a:
Czy używa ktoś TV Samsung Qled 60R? 43 całe. Warto go brać? Czy w tej cenie nie ;)

Jeżeli mógł byś sobie ,, pozwolić ,, to lepszym wyjściem będzie ten model
https://www.samsung.com/p.../QE49Q70RATXXH/


Jestem zadowolony z tego modelu:
https://www.euro.com.pl/t...e55q67rat.bhtml

Obraz ostry - jestem z niego bardzo zadowolony. Może to subiektywne odczucie (problem ostrości) ale nie mam takich problemów jak w tym wątku z telewizorem TLC.
Podłączony mam przez HDMI do Horizon.
 
 
GD.karol 
classic master

Dołączył: 12 Wrz 2019
Posty: 173
Wysłany: 27-07-2020, 08:29   

Daniel84 napisał/a:
GD.karol napisał/a:
Czy używa ktoś TV Samsung Qled 60R? 43 całe. Warto go brać? Czy w tej cenie nie ;)

Jeżeli mógł byś sobie ,, pozwolić ,, to lepszym wyjściem będzie ten model
https://www.samsung.com/p.../QE49Q70RATXXH/


W grę wchodzą tylko telewizory 40 i 43 cale. Ale jak coś podpowiesz to w sklepie obejrzę w tym tygodniu. Zaciekawił mnie jeszcze TV LG 43UM7600, UE43RU7472U.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1656
Wysłany: 27-07-2020, 08:44   

konradbp, wczoraj włączyłem Xbox i miałem jakby obraz wyprany, nieostry poruszałem kablem i pomogło. Może to być coś z kablem
_________________
  ogromny
 
konradbp 
Klikacz

Dołączył: 24 Lip 2020
Posty: 6
Wysłany: 30-07-2020, 09:02   

Zmieniłem kabel, zresetowałem dekoder i telewizor, ustawiłem ekran wg własnych upodobań i dosunąłem telewizor do ściany aby dalej siedzieć i jest akceptowalnie :)
W międzyczasie wpadł mi do głowy kolejny pomysł - zrezygnuję z kablówki ;)
Wystarczy naziemna, Netflix i Android z mnóstwem aplikacji do odtwarzania VOD.
 
 
haroldek10 
light master

Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 51
Wysłany: 05-08-2020, 15:52   

konradbp napisał/a:
Trochę głębiej pogrzebałem w ustawieniach i jest lepiej. Uważam jednak, że Horizon ma słaby sygnał.
Dzięki za wszystkie posty, będę testował . :D
Horizon ma dobry sygnał tylko ty kupiłem badziewny telewizor
  haroldek10
 
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 07-08-2020, 15:41   

konradbp napisał/a:
Zmieniłem kabel, zresetowałem dekoder i telewizor, ustawiłem ekran wg własnych upodobań i dosunąłem telewizor do ściany aby dalej siedzieć i jest akceptowalnie :)
W międzyczasie wpadł mi do głowy kolejny pomysł - zrezygnuję z kablówki ;)
Wystarczy naziemna, Netflix i Android z mnóstwem aplikacji do odtwarzania VOD.


Odesłałbym Cię po pierwsze do kalkulatora odległości od TV. Z zaznaczeniem, że po pierwsze jeśli mowa o ofercie UPC oglądać będziesz kanały w jakości co najwyżej w rozdzielczości 1080i (przynajmniej do czasu wprowadzenia do oferty kanałów 4K). Zatem musisz wziąć pod uwagę, że 65 calowy telewizor może okazać się dla takiej oferty za duży.

Przykład dla telewizora 65 cali.
Obraz w jakości Full HD - minimum z odległości 2 m 60 cm
Obraz w jakości 4K UHD - minimum z odległości 1 m 30 cm


Jak widzisz różnica jest 100%.
Drugą kwestią jest ustawienie samego obrazu. Osobiście nie dawno wymieniłem telewizor, akurat na moje warunki lokalowe mniejszy ale sporo czasu zajęło mi ustawienie kolorów, nasycenia, jasności itp. dla uzyskania idealnego efektu.
Uwaga - w niektórych tv istnieje różnica w tym do którego złącza HDMI podłączasz dekoder, bo niektóre z wejść bywają ustawione jako preferencyjne dla podłączenia komputera - wówczas obraz nie jest poddawany żadnemu skalowaniu ulepszeniu wyostrzeniu itp - po prostu telewizor wie, że tym zająć powinien się układ graficzny komputera.
W większości jednak istnieje możliwość ustawienia czy do danego portu podłączasz dekoder, odtwarzacz dvd / blue ray, komputer, konsolę itp. Zaznacz poprawnie że to jest dekoder.
Niektórzy producenci posiadają nawet opcję wyboru konkretnego dekodera (marka, model itd) to często bardzo pomaga.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: