Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Netia ETTH 900Mb/s
Autor Wiadomość
dabrowst 
Klikacz

Dołączył: 07 Kwi 2011
Posty: 12
Skąd: Szczecin
Wysłany: 18-02-2024, 10:21   

ratatam napisał/a:
macie publiczny adres IP na ETTH?
u mnie przyznaje na router 100.108.X.X


U mnie jest publiczne stałe IP, Internetowa ETTH. Adres nie zmienił się od momentu uruchomienia usługi (ponad rok).
 
 
  dabrowst
 
SuperGod 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2021
Posty: 126
Wysłany: 18-02-2024, 23:48   

@dabrowst
Super, ale zobacz na datę poprzedniego posta :lol:
 
 
piotyc 
light master

Dołączył: 12 Lis 2016
Posty: 58
Wysłany: 14-03-2024, 19:28   

Zastanawiam się nad zmianą dostawcy internetu. Obecnie korzystam z usług UPC, gdzie mam prędkość 750 Mb/s, jednak moja umowa się kończy. Nie zależy mi na telewizji, interesuje mnie jedynie internet wraz z telefonem stacjonarnym. Skontaktowałem się z Netią, która oferuje łącze o prędkości 1 Gb/s wraz z Disney+ oraz telefonem stacjonarnym za 90 zł miesięcznie, lecz korzysta z technologii skrętki ETTH. Orange proponuje światłowód o prędkości 1 Gb/s w cenie 85 zł, również z telefonem stacjonarnym, jednakże wyjdzie to znacznie drożej. Rozważam wybór Netii, ponieważ oferują światłowód do piwnicy, a pozostałą część realizują poprzez technologię ETTH. Co sądzicie, czy warto zdecydować się na Netię?
 
 
Net24 
Klikacz

Dołączył: 22 Gru 2023
Posty: 14
Wysłany: 14-03-2024, 20:17   

Na pewno warto, mimo że to technologia na ostatniej mili jest na skrętce. Po pierwsze w Netii masz lepsze wyjścia na świat i dobre trasy w Polsce. Po drugie ich stacjonarka ma w pakiecie nolimit na stacjonarne +UE USA Kanada i komórki w kraju. Różnicą w Orange jest to, że nie daje w stacjonarce nolimitu na komórki. Ja bym się nie zastanawiał długo. Sam mam światełka od Orange i Netii (każdy operator ma swoje światło) i wybór był prosty. I tak już 6 rok leci na światełku od Netii.
 
 
 
hauj 
easy master

Dołączył: 08 Mar 2024
Posty: 48
Wysłany: 14-03-2024, 20:52   

A co z Ineą? Mają neta 1gbps z telefonem za 66 zeta :P
 
 
piotyc 
light master

Dołączył: 12 Lis 2016
Posty: 58
Wysłany: 14-03-2024, 21:40   

Net24 napisał/a:
Na pewno warto, mimo że to technologia na ostatniej mili jest na skrętce. Po pierwsze w Netii masz lepsze wyjścia na świat i dobre trasy w Polsce. Po drugie ich stacjonarka ma w pakiecie nolimit na stacjonarne +UE USA Kanada i komórki w kraju. Różnicą w Orange jest to, że nie daje w stacjonarce nolimitu na komórki. Ja bym się nie zastanawiał długo. Sam mam światełka od Orange i Netii (każdy operator ma swoje światło) i wybór był prosty. I tak już 6 rok leci na światełku od Netii.


Dzięki za wsparcie, ponieważ właśnie rozważałem tę kwestię. W przeszłości, wiele lat temu, korzystałem z usług Dialogu, ale po jego przejęciu przez Netię, zdecydowałem się na UPC. Teraz, gdy przeszła pod skrzydła Play, rozważam powrót do Netii.

hauj napisał/a:
A co z Ineą? Mają neta 1gbps z telefonem za 66 zeta :P


u nas w mieście nie mają dostępnych usług.
 
 
Net24 
Klikacz

Dołączył: 22 Gru 2023
Posty: 14
Wysłany: 14-03-2024, 21:40   

A autor pytania ma dostęp do światła Inei ? Jeśli tak to sprawa wydaje się być przesądzona. Cena kusi. Poczekajmy na odpowiedź autora.
 
 
 
Net24 
Klikacz

Dołączył: 22 Gru 2023
Posty: 14
Wysłany: 14-03-2024, 21:41   

Jednocześnie pisaliśmy w temacie ;)
 
 
 
hauj 
easy master

Dołączył: 08 Mar 2024
Posty: 48
Wysłany: 15-03-2024, 02:25   

piotyc napisał/a:
Skontaktowałem się z Netią, która oferuje łącze o prędkości 1 Gb/s wraz z Disney+ oraz telefonem stacjonarnym za 90 zł miesięcznie, lecz korzysta z technologii skrętki ETTH. Orange proponuje światłowód o prędkości 1 Gb/s w cenie 85 zł, również z telefonem stacjonarnym, jednakże wyjdzie to znacznie drożej.

85 zł w orenżadzie znacznie drożej niż 90 zeta w netii? :lol:
 
 
piotyc 
light master

Dołączył: 12 Lis 2016
Posty: 58
Wysłany: 15-03-2024, 10:17   

hauj napisał/a:
piotyc napisał/a:
Skontaktowałem się z Netią, która oferuje łącze o prędkości 1 Gb/s wraz z Disney+ oraz telefonem stacjonarnym za 90 zł miesięcznie, lecz korzysta z technologii skrętki ETTH. Orange proponuje światłowód o prędkości 1 Gb/s w cenie 85 zł, również z telefonem stacjonarnym, jednakże wyjdzie to znacznie drożej.

85 zł w orenżadzie znacznie drożej niż 90 zeta w netii? :lol:

W Orange sam goły internet za 85 PLN, a jakbym dodał telefon stacjonarny i np. Disney+. to na pewno nie wyszło by 90 zł jak w Netii.
 
 
hauj 
easy master

Dołączył: 08 Mar 2024
Posty: 48
Wysłany: 15-03-2024, 13:03   

Net24 napisał/a:
Na pewno warto, mimo że to technologia na ostatniej mili jest na skrętce.

To żaden minus, a nawet plus. W GPON jest współdzielone 2,4 Gb/s na port w OLT, a w ETTH jest się podłączonym do switcha, który ma uplink 10 Gb/s. W praktyce nie robi to kompletnie żadnej różnicy jak skrętka zamiast światłowodu, tylko nagle okazuje się że jednak FTTH wcale nie jest taką lepszą technicznie usługą ;) Do tego do skrętki można bezposrednio podpiąć swój router :o Ten nowy z netii jest nawet niezły, ale nic nie wiadomo o jego spec, jaki to ma w ogóle soc? :shock: Do tego dali prehistoryczne usb 2.0, wstydziliby się :roll: Dobrze, że chociaż dali, bo to przesądziło, że używam go zamiast chińskiego (eu wersja ma marny zasięg) AX3 Pro (quad-core).
 
 
adrjannn 
light master

Dołączył: 27 Lut 2023
Posty: 85
Wysłany: 15-03-2024, 16:57   

Od siebie tylko powiem, że spotkałem się przypadkiem u jednego lokalnego operatora, który sprzedawał światłowód (był do mieszkania). Światłowód ten był podłączony do radiolinii na bloku :D

Ja mam skrętkę od Netii i ping mam 4ms :)
Polecam Netię, możesz wstawić sobie własny router. W Orange zapomnij (chyba, że dostaniesz ONT - ale trzeba o niego walczyć).
_________________
 
 
hauj 
easy master

Dołączył: 08 Mar 2024
Posty: 48
Wysłany: 15-03-2024, 17:40   

Przecież FunBox 6 nie jest taki zły :lol: Ma usb 3.0, nie to co ten hujawej z netii :?
adrjannn napisał/a:
Ja mam skrętkę od Netii i ping mam 4ms
jaki serwer?
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 539
Wysłany: 16-03-2024, 15:01   

hauj napisał/a:
a w ETTH jest się podłączonym do switcha, który ma uplink 10 Gb/s. W praktyce nie robi to kompletnie żadnej różnicy jak skrętka zamiast światłowodu, tylko nagle okazuje się że jednak FTTH wcale nie jest taką lepszą technicznie usługą

skad wiesz ze uplink jest 10gbps?
 
 
hauj 
easy master

Dołączył: 08 Mar 2024
Posty: 48
Wysłany: 16-03-2024, 19:58   

Zadaj to pytanie do kolegi z tematu poniżej :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: