Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Telefonia stacjonarna... a UPC
Autor Wiadomość
PH - Trójmiasto 
light master


Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 85
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-10-2005, 23:18   Telefonia stacjonarna... a UPC

Chciałbym zadać kilka prostych pytań dla użytkowników telefonii stacjonarnej. A mianowicie:

- z usług jakiego operatora korzystasz?
- z jakiej taryfy korzystasz?
- co spowodowało, że wybrałeś akurat tego operatora?
- co by Cię skłoniło do zmiany operatora?
- jakiego rodzaju połączenia najczęściej wykonujesz: lokalne, międzymiastowe, międzynarodowe ?
- ile wynosi Twój przecietne rachunek telefoniczny w skali miesiąca?

Jeśli ktoś zechce odpowiedzieć, to bardzo proszę, dalsze szczegóły - wkrótce :D
_________________
 
 
 
andrzej 
light master

Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 118
Skąd: warszawa
Wysłany: 28-10-2005, 07:05   

ostanio napisałem do UPC, czy będzie możliwość podłączenia sobie tel. stacjonarnego, bo takich informacji dowiedziałem się od serwisanta, był u mnie w sprawie awarii, czy coś w tym rodzaju. Poinformował mnie, że w najbliższym czasie będzie podłączony tel. stacjonarny, także licencja jest już podpisana, do końca roku podono mają to wprowadzić, ale więcej szczegółów biurze.

Natomiast co do samego podłączenia tego tel. zmusiły mnie neico rachunki, przychodziło do mnie zbyt duże rachunki z TPSA, jestem w taryfie tej najsłabszej, czyli standardowej.

Nadal mi przychodza zbyt duże rachunki za tel, mało co korzystam z niego, tylko w drodze wyjątku, nawet kiedy poszukuję pracy, korzystam wtedy tylo wyłącznie z internetu, ale bywają sytuacje, że niestety musze skorzystać z niego, tym bardziej, że jestem osobą niepełnosprawną i mam prawo do korzystania z lekarzy.

ZAtem tylko w takich przypadkach dzwonię.

Poza tym wszystko staram sie załatwiać przez Internet, poza tym chciałbym mieć już wszystko podłączone pod jedną firmę, bo chyba tak by było najlepiej, ale czy to wyjdzie, to wszystko zależy chyba od samego abonamentu, no, i opłat za połączenia.


W grę wchodzi dużo abonament, połączenia to chyba tak jak wszędzie te same, tylo jaki będzie abonament i czy zostanie zmuszony do zmiany numeru tel., bo trochę do tego starego się przyzwyczaiłem, dlatego bym wolał go sobie zatrzymać, ale to wszystko będzie zależało od umowy, na jakich to będzie wszystko warunkach.

Wiem z przekonania, że wiele tel. TPSA sobie dopiusuje na rachunkach, oszukują, dlateto między innymi chcę sobie zmienić operatora.

Tylko obawiam się, bo miałem takie sytuacje, co to będzie, gdy pojawią się takie sytuacje, jak awarie na kablówce, wtedy nie będzie można powiadomić samego operatora o tym.

Kto będzie odpowiedzialny za to wszytko, jak wtedy będzie wyglądało cała sytuacja z tel, już miałem takie awarie, dlatego teraz jestem nieco ostrożniejszy z tego typu rzeczami, dlatego napisałem do nich, co zamerzają zrobić, aby przeciwdziałać następnym awariom, bo kiedyś miałem ich sporo.


Teraz jak narazie mam spoko, oby tak dalej
 
 
 
kanurwa 
easy master

Dołączył: 19 Paź 2005
Posty: 31
Skąd: Katowice
Wysłany: 28-10-2005, 07:52   

Ja natomiast oczywiscie koryzystam z Tepsy, mam nadzieje ze juz niedlugo,
Pakiet najniższy pod neo czy standardowy, cholera złodzieje.
Nie było innej opcji u mnie niż Tpsa.
Zamierzam przejśc do UPC i zainstalowac bramkę Voip i wtedy papa Tpsa
Sporo dzwonie lokajnie i troszke na komórki.
Rachunek nie liczac abonamentu i neo srednio ok 100 zł/m-c.
Do zmiany operatora skłoni mnie chello w UPC :)
 
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-10-2005, 08:06   

Tpsa od lat 80tych
abo standardowy
czyli ok 40zl za nic
do tego ze 20zl wydaje na polaczenia lokalne
co by mnie sklonilo? zachowanie numeru i sensowne stawki ,naliczanie sekundowe, brak abonamentu lub niski z przechodzacymi minutami a i jak u konkurencji darmowe rozmowy w sieci lub za przyslowiowy grosz , kontrola rozmow on-line .
Do tego jeszcze tani aparat umozliwiajacy zwonienie/odbieranie bez wlaczonego komputera i mila fachowa obluga, jezeli uslysze jak od technikow upc ze czas dzierzawy IP zalezy od mojego kabla to rezygnuje.

ostatnio wspomagam sie ipfon.pl a wybralem ze wzg na to ze maja dobry kodek i identyfikacje mojego numeru na zewnatrz .
Korzystałem tez z easycall, newfon, halo , skype itp niektore ladowalem np 5zl w celu sprawdzenia tylko.
Ostatnio zmieniony przez Michal 28-10-2005, 08:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 28-10-2005, 08:19   Re: Telefonia stacjonarna... a UPC

Cytat:
z usług jakiego operatora korzystasz?

tepsa
Cytat:
z jakiej taryfy korzystasz?

standart+sekundowe naliczanie
Cytat:
co spowodowało, że wybrałeś akurat tego operatora?
za komuny tylko tepsa byla
Cytat:
jakiego rodzaju połączenia najczęściej wykonujesz: lokalne, międzymiastowe, międzynarodowe ?

lokalne+komorki
Cytat:
ile wynosi Twój przecietne rachunek telefoniczny w skali miesiąca?

razem z abonamentem okolo 100 zl
Cytat:
co by Cię skłoniło do zmiany operatora

tansze rozmowy+darmowe polaczenia lokalne do wszystkich sieci stacjonarnych np. od 17 do 7 no i jak stanowi nowe prawo tele... mozliwosc przeniesienia starego numeru do nowej sieci
 
 
andrzej 
light master

Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 118
Skąd: warszawa
Wysłany: 28-10-2005, 08:35   

bez sensu jest naliczanie sekunkdowe, już to miałem kiedyś na komórce, zapłaciłem więcej niż się tego spodziewałem, to miałem wówczas na kartę w simplusie.

Poza tym chętnie pozostanę przy swoim numerze.


Dalej wszystko zalezy od abonamentu, a także naliczania za rozmowy, także komórkowe, bo ze znajomymi rozmwaim głównie przez internet, na gg, lub skype

Więcej nadmieniałem już wcześniej, także nie ma sensu się powtarzać
 
 
 
budry 
plus master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 433
Skąd: Szczecin
Wysłany: 28-10-2005, 09:20   

PH UPC - Gdańsk napisał/a:
Jeśli ktoś zechce odpowiedzieć, to bardzo proszę, dalsze szczegóły - wkrótce

Witam kolegę z Gdańska!!!!
mam tepse abonament SOCJALNY 28zł 15 impulsów w abonamencie
płacę miesięcznie 28zł
komórka simplus płacę 50zł raz na 3 miesiące
Voip - Skype i VoipCheap używam na zamiejscowe i zagraniczne -darmowo
_________________
 
  budry
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-10-2005, 13:08   

PH UPC - Gdańsk napisał/a:
- z usług jakiego operatora korzystasz?
- z jakiej taryfy korzystasz?
- co spowodowało, że wybrałeś akurat tego operatora?
- co by Cię skłoniło do zmiany operatora?
- jakiego rodzaju połączenia najczęściej wykonujesz: lokalne, międzymiastowe, międzynarodowe ?
- ile wynosi Twój przecietne rachunek telefoniczny w skali miesiąca?

Korzystam z TelePSA (wiadomo dlaczego). Skłoniłyby mnie bezpłatne połączenia (patrz niżej).
Jeśli z niego dzwonię, to lokalnie (przeważnie są to połącznia z helpdeskiem) :D
Rachunki 42zł (abonament) + jakieś 8-12zł rozmowy.

Do połączeń międzymiastowych mam komórkę (z której wychodzi mi duuużo taniej). Międzynarodowych połączeń nie mam.

PS: te pytania sa dla mnie tendencyjne :mrgreen:
 
 
netkrak 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Krakow
Wysłany: 28-10-2005, 23:50   

ja korzystam niestety z TEPSA - abonament standardowy - dzwonie tylko na numery 800/801, na komorki dzwonie z komorki, a na miedzymiastowe i miedzynarodowe przez Skype

najchetniej bym zrezygnowal z TEPSY (bo praktycznie uzywam jej jedynie do obierania polaczen i place abonament za nic, ale na razie na skype nie mozna wykupic numeru krakowskiego ...

a do zmiany operatora sklonilyby mnie niskie ceny rozmow (tak jak przy telefonii VOIP) i brak abonamentu, albo niski abonament w postaci oplaty za wykupienie numeru ...
 
 
Caney 
plus master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 455
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 29-10-2005, 08:34   

Ja na szczęście pozbyłem sie tepsy, jade na tlenofonie i komóreczka
 
 
kubakj 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2005
Posty: 46
Wysłany: 30-10-2005, 20:49   

Ja jeszcze w tamtym roku mialem 2 telefony w 2 mieszkaniach w TPSA. Pierwszy to byl plan standardowy (35zl), bo byla neostrada na to zalozona i tylko dlatego trzymalem ten telefon z TPSA, ale wczesniej to byl socjalny+neostrada, a potem jakos zamienili, ale nie chcialem juz reklamowac, bo wiedzialem, ze w czerwcu sie z nimi pozegnam. Dodatkowo mialem TELE2 na wszystki wychodzace, aby ktos przypadkiem nie dal zarobic TPSA. A w drugim mieszkaniu byl plan socjalny i nie uzywalem go, a placilem TPSA haracz nie wiadomo za co. Ale od 1 lipca juz nie mam tych telefonow :) Co mnie sklonilo? Mialem juz od ponad roku inne uslugi, a byly to uslugi VoIP, ktorych do dzis uzywam i tylko je mam. Kozystam ze Skype (do rozmow w Internecie), tlenofon (cienka jakosc jak nic) tylko do 0800 i 0801 jak mi nie ida przez ipfon. Dodatkowo mam za darmo numery przychodzace z dialog newfon i ipfon dla strefy (22). Do tego uzywam zagranicznych nr, m.in z USA, UK i Niemiec. Wszystkie te nr tylko do rozmow przychodzacych, bo czesto znajomi dzwonia do mnie, a ich rozlicza jako lokalna rozmowa. Mam tez jednego operatora VoIP, ktory wykorzystuje tylko do polaczen po calym swiecie, na stacjonarki i komorki, a nie mam nr przychodzacego na to, bo to jest konto biznesowe z nielimitowanym polaczeniem po calym swiecie. Firma z USA.Wszystko mam podlaczone do Xlite Pro. Obecnie kupuje bramke VoIP do podlaczenie telefonu analogowego z 2 liniami *( dla nr warszawskiego i z USA). Z tanich polaczen VoIP polecam Babble.net chyba sa najtansi do Polski.

[ Dodano: Nie 30 Paź, 2005 ]
Mam takie pytanie do tych, co trzymaja tylko dla nr. Tak bardzo zalezy wam na numerze? Ja nigdy do tego nie przybieralem wagi i sumiennie co jakis czas zmieniam nr tel komorkowego bez zadnych oporow :) Mam w pupie ciaglasc numeru.
 
 
PH - Trójmiasto 
light master


Dołączył: 26 Paź 2005
Posty: 85
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-10-2005, 22:29   

Jeśli chodzi o przywiązanie do numeru, to jest dokładnie tak jak mówi "kubakj".

Te osoby, które chcą Cie znaleźć, zawsze Cie znajdą :)
Te, które chciałbyś żeby Cie znalazły, poinformujesz o zmianie numeru sam, zważywszy na to, że wybierzesz np. pakiet Darmowe rozmowy... masz nielimitowaną niczym ilość darmowych rozmów. Można więc obdzwonić 1000 osób i wsyztskim podać swój nowy numer telefonu.

Wiadomo, że są przypadki, kiedy jest to mniej i bardziej uciążliwe, jednak oszczędność kiluset czy w niektórych przypadkach kilku tysięcy złotych rocznie to chyba wystarczający argument, aby jednak na zmianę oparatora i niższe rachunki po prostu się zdecydować...
_________________
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-10-2005, 23:11   

kubakj napisał/a:
Mam takie pytanie do tych, co trzymaja tylko dla nr. Tak bardzo zalezy wam na numerze?

Chodzi o stacjonarny? Jeśli tak, to ja trzymam telefon nie ze wględu na numer, lecz ze względu na klientów (nie wszyscy niestety dzownią na komórkę). A koszty i tak się zwracają.

Natomiast komórkę... mam ten sam numer od ponad 3 lat. Tyle, że nie jest on na kartę, lecz abonament. Zmieniać sieci nie potrzebuję, a promocje są na tyle ciekawe, że opłaca się przedłużać umowę.
 
 
wertyks 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 128
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-11-2005, 01:07   

tpsa
socjalny
28zł + ok. 15zł
rozmowy jedynie sporadycznie inne niż lokalne.

Skłoni mnie zachowanie numeru, naliczanie sekundowe, cholernie tanie lokalne (lub darmowe) przy bardzo niskim abo, niższym niż Socjalny. W sumie ok 30zł miesięcznie pewnie :)

tak to wygląda w moim wypadku.

ps. darmowe lokalne w określonych godzinach, tylko by mnie rozsierdziły :evil:
 
 
someone88 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Kwi 2005
Posty: 303
Skąd: Silesia
Wysłany: 01-11-2005, 16:50   

wiadomo dlaczego tpsa
tp dom (sekundowy)
abonament 37+22%vatu
rozmowy różne głównie na infolinie (różne np UPC)
mi jednak by zależało na starym numerze, niskim abonamentem, tanimi(darmowymi rozmowami) itp. Z chęcią zmienie na cokolwiek ale nie mam możliwości (netia)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: