Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka Pytań
Autor Wiadomość
Registered 
Klikacz

Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 5
Wysłany: 27-10-2005, 22:00   Kilka Pytań

Witam,
Z góry przepraszam. Zdaje sobie sprawę z tego, że tematy o które chciałbym spytać były poruszane wielokrotnie ale jednak chciałbym ominąć sugerowanie się wyszukanymi postami napisanymi przed miesiącami. Jak wiemy ceny i warunki szybko się zmieniają.

Używam Neozdrady+ 640, bez limitów za 227,-. Do tego oczywiście abonament za telefon stacjonarny w wysokości 23,06 (Tak, socjalny, walneli się i mi po ponad 2 latach nadal nie zmienili). Czyli razem płace miesiąc w miesiąc 250,- za stosunkowo wolny internet i telefon którego nigdy nie chciałem ale muszę mieć.

Interesuje się przejściem na chello Ultra, ale najpierw moje pytania.


Instalacja
Nie chcę korzystać z telewizji UPC. Tylko i wyłącznie interesuje mnie dostęp do internetu. Jak to dokładnie się odbywa? Tyle co mi wiadomo inni mieszkańcy w moim pionie korzystają z usług UPC. Czy ktoś teraz przyjdzie i mi będzie wiercił dziury w ścianie żeby pociągnąć kable?

Szukałem, ale nie znalazłem, jaki oni modem dają? Mam dwa komputery w domu, teraz mam pociągniety kabel z Neozdrady do modemu, później do hub'a no i rozdzielam na dwa komputery. Oba działają 24/7 czyli nie zależy mi na kupieniu switch'a. Rozumię że w takim sam sposób jest udostępniany chello?

Dostaje się login/hasło i loguje do sieci czy połączenie jest automatyczne?

Ceny
Tyle co się dowiedziałem to instalacja chello Ultra (bez TV, czas określony) kosztuje 299,- a pozostałe opcje tylko 1,-. Na chello.pl w cenniku "Zmiana usługi na wyższą" kosztuje 1,-. Po jakim czasie moge przejść na Ultra z np. Classic po podpisaniu umowy?

Nie znalazłem ale może źle szukałem. Czy nie ma przypadkiem jakiejś promocji? Np. pierwsze 3 miesiące za połowe ceny czy coś w tym stylu?

Gdyby była to bym mógł zamówić chello Classic, zapłacić 1,- za instalacje, 50% abonamentu za pierwszy miesiąc, zrezygnować kompletnie z usług Telekomunikacji i później przejść na chello Ultra.

Jakość
No i to chyba najważniejsze pytania. Sporo gram na sieci. Widziałem że ludzie narzekają (narzekali?) na ping'i. Czy sytuacja się polepszyła?

Czy mają miejsce jakieś poważne awarie? Brak dostępu do internetu przez kilka godzin/dni?

Z Neozdradą przywykłem do płacenia mniej więcej raz na 3 miesiące. Nigdy nie miałem z tego powodu problemów. Telefon czasami mi wyłączyli, ale i tak nie korzystam. Czy UPC uważnie pilnują rozliczeń i wyłączają internet czy można sobie rozciągnąć rozliczenie w czasie bez kosekwencji? Oczywiście nie przesadzając.

Dziękuje z góry za odpowiedzi :)
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-10-2005, 22:10   

Sporo sie napisales.

Co do instalacji tak wiercą dziury w scianach.

co do modemow sa na http://pomoc.upc.pl i sa to inne modemy niz do neostrady co do standardu.

Co do switcha to jest on proponowany dlatego ze rozdziela net od jednego modemu na kilka komputerow ale zostaje zewnetrzna adresacja bo masz prawo do kilku komputerow zdajsie 5ciu i kazdy z zewnetrznym ip

Logowanie jest automatyczne

Jezeli przechodzisz na wyzsza to chetnie w kazdej chwili nawet jak masz podpisana umowe okresowa.

Co do gier nie gram nie powiem

Dluzsze niezapowiedziane przerwy to zdazenie raz na pol roku np (2-3h np u mnie bo koparka kabel przeciela)
A tak sa krotkie nocne na konserwacje.

UPC pilnuje rozliczen
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-10-2005, 22:13   

Registered napisał/a:
Nie chcę korzystać z telewizji UPC. Tylko i wyłącznie interesuje mnie dostęp do internetu.

Możesz podłączyć sam internet bez TV. Oczywiście wówczas koszty miesięczne są droższe (ale o tym chyba powinieneś wiedzieć).

Registered napisał/a:
Czy ktoś teraz przyjdzie i mi będzie wiercił dziury w ścianie żeby pociągnąć kable?

Tak - chello jest puszczane kablem koncentrycznym (telewizyjnym) i musi być położony.
Registered napisał/a:
Szukałem, ale nie znalazłem, jaki oni modem dają?

Rozwiń sobie listę w profilu - dowiesz się. Alternatywny link: http://chellopl.one.pl/fo...t=modemy+chello (wniosek: źle szukałeś) :)

Registered napisał/a:
kabel z Neozdrady do modemu, później do hub'a no i rozdzielam na dwa komputery.

Tak. Oczywiście zamiast huba może być switch, ale nie musi.
Registered napisał/a:
Dostaje się login/hasło i loguje do sieci czy połączenie jest automatyczne?

Login i hasło nie jest potrzebne aby połączyć się z Internetem (tak jak to ma miejsce w neo). Modem loguje się do sieci automatycznie.
Registered napisał/a:
Na chello.pl w cenniku "Zmiana usługi na wyższą" kosztuje 1,-. Po jakim czasie moge przejść na Ultra z np. Classic po podpisaniu umowy?

Z tego co się orientuję - nie możesz. Promocyjna cena 1zł nie obejmuje chello ultra (ponieważ w tej kwestii mogę się mylić, stąd może jakiś przedstawiciel UPC się wypowie)?
Registered napisał/a:
Czy nie ma przypadkiem jakiejś promocji?

Nie ma żadnej. I na razie nie będzie.
Registered napisał/a:
No i to chyba najważniejsze pytania. Sporo gram na sieci. Widziałem że ludzie narzekają (narzekali?) na ping'i. Czy sytuacja się polepszyła?

Na to pytanie nie odpowiem, bo ani nie gram w gry, ani nie mam chello ultra.
Registered napisał/a:
Czy mają miejsce jakieś poważne awarie? Brak dostępu do internetu przez kilka godzin/dni?

Ostatnia poważniejsza awaria jaką miałem, to był brak netu przez 2h (w związku z modernizacją sieci) jakieś 3 miesiące temu. Od tej pory przerw (z tego co pamiętam) nie miałem żadnych.
Registered napisał/a:
Czy UPC uważnie pilnują rozliczeń i wyłączają internet czy można sobie rozciągnąć rozliczenie w czasie bez kosekwencji?

To musisz z nimi indywidualnie uzgodnić. Nie spotkałem osoby, która płaciłaby w innym cyklu niż miesięczny. Ale jeśli z góry zechcesz zapłacić za całe 3 miesiące, to wydaje mi się iż nie powinno być problemów.

Jacek

Edit: Oczywiście miało być w neo, a nie (jak napisałem błędnie) w chello.
Ostatnio zmieniony przez Jacek 27-10-2005, 22:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Registered 
Klikacz

Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 5
Wysłany: 27-10-2005, 22:15   

Dziękuje za odpowiedzi. Czyli zgadza się? Mogę wziąść instalacje za 1,- i na następny dzień zmienić na Ultra? :lol:

Edit: Dziękuje Jacek.
Ostatnio zmieniony przez Registered 27-10-2005, 22:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-10-2005, 22:17   

Registered napisał/a:
Dziękuje za odpowiedzi. Czyli zgadza się? Mogę wziąść instalacje za 1,- i na następny dzień zmienić na Ultra? :lol:

Moim zdaniem (co napisałem) nie możesz. Promocja 1zł nie obejmuje chello ultra.
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-10-2005, 22:20   

Ale gdyby wzial classic na rok a po miesiacu chcial przejsc na ultra mysle ze by sie udalo . choc pewien nie jestem.
 
 
Registered 
Klikacz

Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 5
Wysłany: 27-10-2005, 22:22   

Napisałem to przed przeczytaniem twojego posta.

Tyle co widze to promocja dotyczy instalacji dla wszystkich opcji chello oprócz Ultra. Migracja na wyższą opcje kosztuje 1,-.

Czyli promocja + migracja = 2,-. Tyle to wynika dla mnie z cennika. Pytanie moje to po jakim czasie mogę jużmigrować :)
 
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 27-10-2005, 22:46   

Cytat:
Czy UPC uważnie pilnują rozliczeń i wyłączają internet czy można sobie rozciągnąć rozliczenie w czasie bez kosekwencji? Oczywiście nie przesadzając.
ja raz 3 miesiace nie placilem zadzwonili i dali tydzien na zaplacenie albo najpierw net wylacza potem kablowe, co do gier na americas army pingi duze
 
 
netkrak 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Krakow
Wysłany: 27-10-2005, 23:27   

mozesz przejsc na chello ultra za 1 zl z kazdej nizszej opcji - znam osobe, ktora przeszla z classic na ultra trzy miesiace po zalozeniu [jak juz wykorzystala promocje 3 miesiace za zlotowke :-) ]

jedyny problem, to czy ultra akurat jest u Ciebie dostepne - u siebie probowalem przejsc, ale "nie ma warunkow technicznych"
 
 
dopesc 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 247
Skąd: Warszawa-Bródno
Wysłany: 28-10-2005, 00:21   

Nie napalaj sie .
najpierw spytaj czy ci podlacza Ultra bo na reszcie pakietow masz limit.
_________________
 
 
Registered 
Klikacz

Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 5
Wysłany: 28-10-2005, 00:41   

Co? Promocja 3 miesiące po 1,- a nikt mi nic nie mówił :oops:

Oczywiście wielce się nie "napalam", badam opcje. A właściwie dowiaduje się o jedynej opcji poza Neozdradą dla mnie. Jak nie Ultra to będzie trzeba Plus wziąść. Taki sam modem i te same procedury prawda?

Edit: egefege, mówisz że duże pingi? Znaczy jak duże? Mówimy o polskim serwerze?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-10-2005, 01:04   

Cytat:
Jak nie Ultra to będzie trzeba Plus wziąść. Taki sam modem i te same procedury prawda?

Tak wszędzie teen sam (nawet w tych najtańszych pakietach) - wystarczy jeden telefon i masz wyższy pakiet. Byćmoże jeśli teraz ultra nie jest dostępna w twojej okolicy to będzie za jakiś czas.

A z tymi pingami jest tak, że są miejsca gdzie są wyższe ale i są miejsca gdzie są niższe. No i do tego jest różnie w różnych miastach.
  marekd@jabberpl.org
 
netkrak 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Krakow
Wysłany: 28-10-2005, 01:59   

registered: to byla promocja letnia (do konca wrzesnia) - teraz jest troche mniej korzystna, tzn. przez dwa pierwsze miesiace jest mniej wiecej pol ceny:

http://home.pol.chello.pl...p_do_Internetu/
 
 
Registered 
Klikacz

Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 5
Wysłany: 28-10-2005, 03:16   

netkrak, w sumie to już widziałem ale i tak dzięki :)

Pewnie skończy się na tym, że (jeżeli w ogole będzie możliwość instalacji Ultra u mnie) wybiore chello Easy żeby na czas rezygnowania usług TP nie być bez internetu i jak już zapłace ostatni rachunek naszemu narodowemu złodziejowi #1 to przejde na Ultra.

Edit: Ahh, jeszcze jedno bym zapomniał: Ile trzeba czekać na instalacje/działanie usługi?
 
 
waldek238 
light master


Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 62
Wysłany: 28-10-2005, 09:08   

Do mnie instalator przyszedł na drugi dzień i cała operacja trwała ok 1 godz.
Dogadałem się z gościem i nie robił dziur w scianach tylko zostawił mi taki zapas kabla że później sam sobie położyłem wedle mojego uznania - on miał mniej roboty a ja nie mam kabli ( puściłem sobie tak że ich nie widać)
Usługa jest aktywna od momentu rejestracji modemu przez instalatora
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: