Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Skaczące pingi w grach...
Autor Wiadomość
dereczq 
Klikacz

Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 14
Skąd: Bydgoszcz, Szwederowo
Wysłany: 27-10-2005, 12:22   Skaczące pingi w grach...

Witam wszystkich forumowiczów!

Od kilkunastu dni jestem (szczęśliwym?) posiadaczem internetu z chello. Niestety, mam pewien problem - otóż w godzinach wieczornych (18:00 - 23:00) w grach takich jak: Half-Life, Counter-Strike ping potrafi skakac nawet do 800ms! Dzieje sie tak ok. co pol minuty. Gram - ping 50-70 i po kilkudziesieciu sekundach ping podskakuje na kilka sekund do 600-800 i po chwili jest znow niski. Wg. mnie ogolne pingi w grach sa zdecydowanie za wysokie - sredni ping na wiekszosci serwerow to 60-70, przy czym inni maja po 30-40! Ze stron internetowych transfer mam OK - ok. 120kB/s. Pingi do wp średnio 30-40ms, do onetu - 30-40ms. Modem jak w opisie.

Sygnał:

Downstream
Frequency 786000000 Hz
Signal To Noise Ratio 39.5 dB
Power Level 3.3 dBmV

Upstream
Channel ID 4
Frequency 41600000 Hz
Power 46.0 dBmV


Czy modem jest dobry?
Nie znam się na tym więc nie wiem czy sygnał jest ok dlatego prosze Was o sprawdzenie :)

MTU mam ustawione na 1500


Pingi wydają mi się troszke wysokie jak na chello - kolega, co prawda z innego miasta, ma pingi srednio mniejsze o 5-10ms (wp 25-30, onet 20-30). Najbardziej dziwią mnie te 'skoki' w grach - jest to po prostu nie do zniesienia. Czy ktos ma rowniez podobny problem? A moze ktos potrafi pomoc? Z gory dziekuje wszystkim za odpowiedz:P
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-10-2005, 14:02   

Modem i sygnał masz OK
1 pytanie to modem podłączony przez usb czy normalnie przez kartę sieciową
2 czy masz pewność, że jakiś program czegoś nie wysyła w czasie gdy grasz (chwilowe przypchanie uploadu powoduje takie skoki)
3 prześledź całą trasę do serwera na którym grasz przy pomocy mtr albo czegoś podobnego (najlepiej niech pochodzi sobie dłużej) powinno wyłapać gdzie powstają opóźnienia - będzie wiadomo czy da się na to coś poradzić
  marekd@jabberpl.org
 
dereczq 
Klikacz

Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 14
Skąd: Bydgoszcz, Szwederowo
Wysłany: 27-10-2005, 14:12   

Modem mam podłączony przez karte sieciowa, na 100% nie ma zadnego innego programu, ktory by korzystal z internetu, pod wieczor, gdy beda duze lagi, wlacze program i zamieszcze wyniki:)
zaobserwowalem w grze duze straty pakietow :/ czy aby rozwiazac ten problem, musze skontaktowac sie z chello?
 
 
 
Kobra [LeD] 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 62
Wysłany: 27-10-2005, 15:33   

Problem niestety wielokrotnie sie powtaza... walke z BOK'iem rozpoczalem we wrzesniu zeszlego roku i kilka razy w miesiacu musze tam dzwonic. Generalnie straty na pakietach bedziesz mial albo na sieciach, do ktorych laczysz sie przez WIX (ale ostatnio z nimi jest OK), albo do ktorych laczysz sie przez ATMANA - TPSA. Jak naprawia jeden, to przechodzi na drugi...
Takie problemy nalezy ZAWSZE zglaszac - im nas bedzie wiecej, tym mozemy oczekiwac lepszych efektow.
Czesto slyszalem od BOK'u, ze to nie po ich stronie, a de facto pingi wzrastaly na *.upc.pl... nie daj sie zbyc i mow, ze nie tylko Ty masz taki problem.
Wieczorkiem zarzuc testami z WinMTR.

Jesli chcesz pograc w dobrej atmosferze, to zapraszam do mnie na serwerek CS 1.6 No-Steam
http://led.game-server.cc (tam jest IP serwera)
Ps. Grywamy najczescie wieczorami
_________________
 
 
Supafax 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 163
Skąd: Warszawa - SND
Wysłany: 27-10-2005, 16:00   

Jest jeszcze taka możliwość, że posypał się soft w modemie (tak jak w TCM390, który miałem na początku). Zauważyłem straty na pierwszym hopie, a technicy z helpdesku nie potrafili mi pomóc. Dopiero wymiana modemu rozwiązała problem.
 
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 27-10-2005, 18:13   

ja mam wieczorami to samo na serwerach amricas army, sledze trase tracert komenda i na aorta najwieksze pingi sa a jak wam wiadomo aorta to siec szkieletowa chello, wiec jak ci beda chceli wmowic ze to twoja wina to powiedz ze na serwerach AA ludzie tez maja problemy a jak sie okazuje polacy maja calkiem niezl epingi ponizej 100 ale co z tego jak ja mam 180-300 to s emoge grac na lagach k... i niech ci nie p... ze serwery sa w usa bo ja mialem ping do serwera w de na poziomie 250, mam taki formularz od party line do zglaszania problemow jak chcesz moge ci podeslac, ja tam zlozylem pisemna reklamacje poparta screnami z AA i wydrukowanymi tymi screnami czekam az rozpatrza a jak nieodpowiedza w 30 dni czy ile czasu maja to uznaja rozczenia
Ostatnio zmieniony przez egefege 27-10-2005, 19:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-10-2005, 18:45   

Cytat:
ten winmtr to pod linuxa jest ??

Nie pod linuksa jest mtr, winmtr to windowsowa odmiana mtr

A co do czasu i odległości pakiety poruszają się tylko z prędkością światła nawet gdyby nie było opóźnień wywołanych przez rutery podróż tam i z powrotem to lecąc w linii prostej zajęło by to im jakieś 50ms tyle że ziemia jest niestety okrągła więc po prostej nie polecą po powierzchni ziemi zajmie im to jakieś 70ms a poprzez satelity znajdujące się na orbicie geostacjonarnej jeszcze co najmniej drugie tyle do tego musisz doliczyć rutery które również trochę czasu potrzebują aby przeczytać pakiet i skierować w odpowiednie miejsce, więc czasy rzędu 100ms po dnie lub 180przez satelitę są naprawdę dobre. Weź też pod uwagę, że nie jesteś sam na świecie i czasem pakiet musi poczekać na rurerze kilka milisekund na swoją kolej (co przy kilkunastu ruterach w każdą stronę może dać kolejne stokilkadziesiąt milisekund)

Przy okazji jestem ciekaw co odpowiedzą na taką reklamację :) Napisz koniecznie jeśli odpowiedzą
  marekd@jabberpl.org
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 27-10-2005, 19:23   

http://members.chello.pl/macius.d/1.jpg zerknijcie na to niby tracert dobry to czemu w grze mam ping na poziomie ~250 i o co chodzi z ta kolumna % loss co ten program tam pokazuje w tej podpowiedzi o tym lost bo nie znam english :(
Cytat:
po dnie lub 180przez satelitę są naprawdę dobre.
ale gosc z partyline mi mowil ze na dnie oceanu sa swiatlowody to po co to idzie po satelicie jak moze po swiatlowodzie :) , co oni moga odpowiedziec pewnie odpowiedza ze u nich wszystko gra jak zwykle,cos musza odpowiedziec bo wtedy ja uznaja a ja napisalem ze zadam obnizenia polowy abonamentu za to ze net zle dziala, jako ciekawostke powiem wam ze kiedys ze skrzynki na pietzre wyrwal ktos u mnie rozgaleziacz w piatek, technik przylazl w poniedzialek rano podlaczyl i bach netu nie ma 4 dni magicy rozni od UPC przyjezdzali sieciowki,modemy wymieniali wkoncu ktorys wpadl na pomysl zeby w skrzynce zobaczyc :) tak inteligentnie ktos podlaczyl ze moj kabel z netem polazl do sasiadki a kabel z sama TV do mnie hehe magicy za dyche hehehe, a mowilem zeby w skrzynce sprawdzili a oni nie nie tam wszystko gra
Cytat:
Jest jeszcze taka możliwość, że posypał się soft w modemie (tak jak w TCM390, który miałem na początku). Zauważyłem straty na pierwszym hopie, a technicy z helpdesku nie potrafili mi pomóc. Dopiero wymiana modemu rozwiązała problem.
straty to ja mam glownie na aorcie czy to znaczy ze modem siada ?? http://members.chello.pl/macius.d/2.jpg zobaczcie to winmtr
 
 
dereczq 
Klikacz

Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 14
Skąd: Bydgoszcz, Szwederowo
Wysłany: 27-10-2005, 20:29   

Wyniki z WinMTR - moze one pomoga w rozwiazaniu mojego problemu (packet loss)


 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-10-2005, 21:40   

dereczq, niestety masz pecha pakiety giną na samym końcu trasy, nic na to nie poradzisz ani Ty ani chello,
jak samo nie minie pewnie bedziesz musiał poszukać innego serwera.
egefege napisał/a:
niby tracert dobry to czemu w grze mam ping na poziomie ~250

może coś ma problemy z większymi pakietami w ustawieniach powinno być packet size spróbuj ustawić na coś dużego np 1400 i zobaczyć czy się nie pogorszy (jeśli się pogorszy to znaczy, że zmniejszenie MTU pomoże)
A jeśli to nie to, zostaje jeszcze możliwość, że ktoś celowo mniejszył priorytet (lub wręcz ograniczył) ruch na tym porcie na którym chodzi gra, w takim przypadku reklamacja jest jaknajbardziej uzasadniona.
  marekd@jabberpl.org
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 27-10-2005, 21:59   

Marek napisał/a:
może coś ma problemy z większymi pakietami w ustawieniach powinno być packet size spróbuj ustawić na coś dużego np 1400 i zobaczyć czy się nie pogorszy (jeśli się pogorszy to znaczy, że zmniejszenie MTU pomoże)
A jeśli to nie to, zostaje jeszcze możliwość, że ktoś celowo mniejszył priorytet (lub wręcz ograniczył) ruch na tym porcie na którym chodzi gra, w takim przypadku reklamacja jest jaknajbardziej uzasadniona.
w gzre nie ma mozliwosci zmiany MTU, gra dziala na porcie 1716 na partyline mowia ze nie blokuja ani nie ograniczaja priorytetu, zmiana w windowsie MTU z 1500 na 500 poprawia ping moze o ~15ms
 
 
dereczq 
Klikacz

Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 14
Skąd: Bydgoszcz, Szwederowo
Wysłany: 27-10-2005, 22:04   

Tylko jest taki problem - na KAZDYM serwerze mam straty pakietów! :(
Ostatnio zmieniony przez dereczq 28-10-2005, 12:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
elwe 
Klikacz

Dołączył: 28 Paź 2005
Posty: 2
Wysłany: 28-10-2005, 12:10   

Mam dokladnie taki sam problem + transfer z wiekszosci serwerow nie przekracza 10kBps.

Kod:
|------------------------------------------------------------------------------------------|

|                                      WinMTR statistics                                   |

|                       Host              -   %  | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |

|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|

|                   No response from host -  100 |  195 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |

|                            10.133.220.1 -    7 |  195 |  181 |    0 |   11 |   79 |    0 |

|                   No response from host -  100 |  195 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |

|                   No response from host -  100 |  195 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |

|                   No response from host -  100 |  195 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |

|                   No response from host -  100 |  194 |    0 |    0 |    0 |    0 |    0 |

|           z-icm.poznan-gw.10Gb.pol34.pl -   21 |  194 |  153 |   15 |   25 |   47 |   31 |

|        z-poznan-gw1.torun.10Gb.pol34.pl -    6 |  194 |  183 |   15 |   33 |  234 |   31 |

|                     mat-ge.man.torun.pl -    6 |  194 |  182 |   15 |   28 |   47 |   31 |

|                     mitra.petrus.com.pl -    6 |  194 |  182 |   15 |   30 |   47 |   32 |

|               waju-torman.petrus.com.pl -    6 |  194 |  183 |   15 |   28 |   47 |   16 |

|                        hl.petrus.com.pl -    6 |  194 |  182 |   15 |   28 |   47 |   31 |

|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|

Prawde mowiac, to nie wiem co mam myslec. Z chello wspolpracuje od samego poczatku i nigdy takich problemow nie bylo. Dopiero teraz nie da sie ani nic sciagac, ani grac. A ping w porzadku. Wiele osob ma ten sam problem - czyli praktycznie niemozliwa gra na jakimkolwiek serwerze, w jakakolwiek gre. Nikt natomiast nie mial takiego problemu z transferem. Na infolinii uslyszalem jeynie, ze w takiej usludze (chello+), transfer w granicach 10kBps to faktycznie za malo (robrajajacy sa tam na infolinii :D ). Nawet aktualizacja biblioteki wirusow przed skanowaniem (a noz to cos u mnie) trwala ok 20 minut :)
Ostatnio zmieniony przez elwe 28-10-2005, 13:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kobra [LeD] 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 62
Wysłany: 28-10-2005, 12:52   

@elw, jejku, zrob z tego "[CODE]" bo sie nie mozna doczytac.
@dareczq, kazdy serwer masz routowany przez netie? nie sadze. Daj testy innych serwow.
_________________
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-10-2005, 14:14   

elwe, na stronie pomocy w komunikatach masz wyraźnie napisane, iż są problemy z siecią pol34.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: