Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Multiroom z mediaboxem ?
Autor Wiadomość
Nitomen 
easy master

Dołączył: 13 Mar 2017
Posty: 27
Wysłany: 08-02-2019, 21:57   Multiroom z mediaboxem ?

Witam

Czy można mieć multiroom z mediaboxem. ? Czy tylko z horizonem ?
Drugie pytanie, do drugiego tv LG , karta CI czy dekoder ? Ewentualnie kartę ci dostane z multiroom czy muszę sobie sam zorganizować. ? Przewod do drogiego pokoju jest taki sam, jak do dekodera glownego ?
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 08-02-2019, 21:58   

Multiroom możesz mieć tylko z Mediaboxem lub modułem CI+
 
 
Nitomen 
easy master

Dołączył: 13 Mar 2017
Posty: 27
Wysłany: 08-02-2019, 22:40   

Tzn miałem na mysli główny dekoder. . Tylko niie wiem , czy to działa jak w Nc+ , ze z dekodera glownego idzie kabel do drugiego dekodera w multiroom..
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 08-02-2019, 22:42   

No to nie kumam. Co jest u Ciebie głównym dekoderem? A chyba, że chcesz multiroom jak w nc+ to nie. Nie da się. Możesz jedynie dokupić multiroom i oni dostawią Ci drugi dekoder (lub moduł) i normalnie do dekodera lub do TV dociągają kabel antenowy. Jako drugi dekoder dostaniesz jedynie mediabox, ale możesz też dobrać moduł CI+
 
 
Nitomen 
easy master

Dołączył: 13 Mar 2017
Posty: 27
Wysłany: 09-02-2019, 09:03   

Bedzie ciagniety dodatkowy kabel z puszki na korytarzu (blok) , czy rozdzielą sygnał z kabla, który juz jest w mieszkaniu ? Mam juz dekoder mediabox, rozumiem ze nie będę musiał go zmienić na horizona ? , w drugim pokoju będę chciał kartę CI
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 09-02-2019, 09:58   

Kabel zostanie pociągnięty z instalacji juz w mieszkaniu

umowa na MR jest niezalezna od umowy ktora masz obecnie takze poprostu wybierasz modul CI+ za 14.90 mc i instalacje
 
 
Nitomen 
easy master

Dołączył: 13 Mar 2017
Posty: 27
Wysłany: 09-02-2019, 11:21   

Yyy to za modul tez place co miesiąc. ? Czyli 10 zl za multiroom +15 za moduł ci ? Za drugi dekoder tez będę płacił extra co miesiąc. ?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 09-02-2019, 11:29   

Nitomen, Nie. Płacisz 14.99zl za multiroom niezależnie czy wybierzesz moduł czy dekoder. Jeśli wybierzesz moduł to dostaniesz tylko moduł, jeśli dekoder mediabox to tylko dekoder mediabox.
_________________
 
 
Nitomen 
easy master

Dołączył: 13 Mar 2017
Posty: 27
Wysłany: 09-02-2019, 19:03   

Ok , dzięki , oststnie pytanie , do tv LG musi byc dedykowany moduł ci+ , czy każdy bedzie dobry ?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 09-02-2019, 19:13   

Nitomen, nie ma czegoś takiego jak dedykowany moduł CI+. UPC ma tylko jeden model w ofercie.
_________________
 
 
krys121 
classic master

Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 242
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 09-02-2019, 19:40   

zylx napisał/a:
Nitomen, nie ma czegoś takiego jak dedykowany moduł CI+. UPC ma tylko jeden model w ofercie.

A ty masz mieć do tego dedykowany telewizor ;)
_________________
 
 
Nitomen 
easy master

Dołączył: 13 Mar 2017
Posty: 27
Wysłany: 12-02-2019, 08:14   

Na stronie UPC twierdzą ze mój model tv nie obsługuje modułu CI+ , slot oczywiście posiada.. wiec jak to jest wkoncy ? Brac drugi dekoder czy ci+ ?
 
 
Yuppy 
Klikacz

Dołączył: 22 Kwi 2015
Posty: 15
Wysłany: 12-02-2019, 09:38   

UPC ma listę certyfikowanych modeli telewizorów, co do których ma pewność, że moduł CI+ działa poprawnie - to trochę co innego, niż stwierdzenie, że dany TV nie obsługuje modułu CI+. Jeśli TV ma odpowiedni slot, to MOŻE, ale NIE MUSI zadziałać. Przeszukaj fora pod kątem Twojego modelu telewizora, może ktoś już sprawdził i potwierdził, że jest ok.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 12-02-2019, 20:05   

Nitomen napisał/a:
Na stronie UPC twierdzą ze mój model tv nie obsługuje modułu CI+ , slot oczywiście posiada..

Moduł jest CI+, taki sam slot musi posiadać tv, też musi być slot CI+ - wtedy jest prawie 99% pewność, że to razem zadziała. 100% jest wtedy jak na liście operatorów do wyboru jest też UPC.
jeśli Twojego tv nie ma na liście, to widać tv NIE ma slotu CI+ a zwykły CI, albo tego tv jeszcze nie sprawdzili.
_________________
 
 
pabloskrak 
classic master

Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 234
Wysłany: 13-02-2019, 10:12   

Moduł CI a CI+ maja taki sam slot. Działanie lub nie to raczej kwestia tylko i wyłącznie oprogramowania patrz dekodery na LINUXIE. Moduły Ci+ działają wstecz czyli w starszych wersjach gniazd ale jednym warunków jest aby pracował w trybie legacy.


A niestety Moduł UPC nie jest w trybie legacy, wiec raczej będzie funkcjonował w żadnym w telewizorze z wejściem CI bo zewn. dekodery to inna bajka :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,37 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: