Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
info o zmianie internetu do 300Mb/s
Autor Wiadomość
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-03-2019, 18:39   

Darth Vader napisał/a:
Takie negatywne opinie są bardzo ważne i cenne.(...) dla potencjalnych nowych zastanawiających się nad wyborem.
(...)
Z własnego doświadczenia wiem że kilkadziesiąt osób z rodziny, znajomych, sąsiadów i współpracowników dokonało wyboru na podstawie moich opinii i innych negatywnych z FB i forum.

Kto lubi ryzykować, niech nie czyta opinii negatywnych, upajając się jedynie tymi pozytywnymi :)

Nie przemawia do mnie Twoja opinie o tym sprzęcie, znając (z doniesień) upierdliwości tego wynalazku. :)

Ja preferuję trzy "Z" - włącz, skonfiguruj i zapomnij. :D
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 04-03-2019, 19:06   

hsurim napisał/a:
Nie przemawia do mnie Twoja opinie o tym sprzęcie, znając (z doniesień) upierdliwości tego wynalazku.

Odpowiem Ci tak - narzeka 1%, resztę sobie dopowiedz jak ten sprzęt jest postrzegany, odbierany.
W sporej części za problemy odpowiada instalacja w domu klienta, czasami to co jest w szkielecie UPC - więc poza oczywistymi babolami w sofcie sprzętu, problemy techniczne nie są winą samego sprzętu.
Jeśli wina sprzętu od strony technicznej wynikała by z problemów sprzętowych tego sprzętu - powinno mieć problem 500 tys ludzi, którzy mają HZN. Jednak tak nie jest.
Co więcej, jeśli komuś sprzęt wymienią a nie ma poprawy, to jak można uważać, że to wina sprzętu.
_________________
 
 
Darth Vader 
plus master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 541
Skąd: Lublin City
Wysłany: 04-03-2019, 19:27   

Narzeka 1% ? To pobożne życzenie UPC :lol:
Nigdy się nie dowiesz jak jest naprawdę. Bo żadna firma nie przyzna się że ma złomowaty sprzęt. Lepiej inwestować w reklamę i ogłupianie ludzi niż w dobry sprzęt...
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 04-03-2019, 19:32   

Skoro masz dane na temat tego ile ludzi używa ten sprzęt to skąd ta teoria, że sprzęt jest złomowaty i dane kłamią?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 04-03-2019, 19:40   

Darth Vader napisał/a:
Narzeka 1% ? To pobożne życzenie UPC

Pobożne życzenia nie mają tu nic do tego, ani wylewanie żali na forach - znaczenia ma tu tylko i wyłącznie ilość złożonych operatorowi reklamacji lub zgłoszeń o wadach sprzętu.
Darth Vader napisał/a:
Nigdy się nie dowiesz jak jest naprawdę. Bo żadna firma nie przyzna się że ma złomowaty sprzęt. Lepiej inwestować w reklamę i ogłupianie ludzi niż w dobry sprzęt...

A czy tak się dzieje tylko w UPC?
_________________
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-03-2019, 19:45   

KOCUREK1970 napisał/a:
Odpowiem Ci tak - narzeka 1%, resztę sobie dopowiedz jak ten sprzęt jest postrzegany, odbierany.(...)

A ja Ci odpowiem w taki sposób: myślisz, że duży procent narzeka na opóźnienia Intel Puma6 ?
Miażdżąc większość godzi się (nieświadomie) na takie działanie Internetu - ot, stronki się otwierają i jest faaaajnie :P
Mi wystarcza sam fakt występowania tychże opóźnień, aby wystrzegać się tych wynalazków i żadne OCHY i ACHY tejże miażdżącej większości nie zmienią mojego stanowiska.
Podobnie rzecz ma się z Horizonem.

Szkoda mi czasu i nerwów, na składanie reklamacji a następnie reklamacji, tychże rekalamcji.
Świadomie wybieram mniejszą funkcjonalność, preferując zdecydowanie stabilność. :)
Ostatnio zmieniony przez hsurim 04-03-2019, 19:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 04-03-2019, 19:51   

hsurim napisał/a:
myślisz, że duży procent narzeka na opóźnienia Intel Puma6 ?

hsurim napisał/a:
Podobnie rzecz ma się z Horizonem.

Więc Sam widzisz, że z Puma i HZN % narzekających jest marginalny.

Poczytajcie sobie szwajcarskie forum ichniego UPC o tym nowym dekoderze 4K co tam już u nich jest - nie ma dnia by nie mieli z nim problemów, awarii.
_________________
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-03-2019, 19:54   

Jak będę robił (w przyszłości) przymiarkę do 4K, to najpewniej zacznę lekturę od aktualnych wad tych sprzętów i dopiero wówczas zadecyduję, co wybrać - jeśli będą podstawy do narzekań, zostanę przy stabilnie działającym :D
Ostatnio zmieniony przez hsurim 04-03-2019, 19:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 04-03-2019, 19:56   

hsurim napisał/a:
Mi wystarcza sam fakt występowania tychże opóźnień, aby wystrzegać się tych wynalazków i żadne OCHY i ACHY tejże miażdżącej większości nie zmienią mojego stanowiska.

Tylko, że nie Ty ani żaden abonent decyduje co będzie wdrażane, jaki sprzęt i technologia.

Dla zobrazowania problemu, przecież Vectra, MM też ma modemy na PUMA - ratuje ich trochę sytuacja, że mają też modemy na Broadcomie, ale tylko dlatego, że w odróżnieniu od UPC nie idą w D3.1 więc modemy na ED3.0 są sporo tańsze.

Każdy sprzęt u każdego operatora ma wady i problemy (wiem co mówię bo każdego dnia mam zawodowo z tym styczność).
_________________
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-03-2019, 19:58   

Rozmawiając z Vectrą, od razu zasugerowali mi stabilny sprzęt - Cisco EPC3928 :)

Póki co, udało mi się w UPC utrzymać stabilność - dzięki licznym, krytycznym uwagom Formowiczów - DZIĘKI !!!
Ostatnio zmieniony przez hsurim 04-03-2019, 20:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 04-03-2019, 20:01   

W UPC też jest.
Ale będzie wycofywany z racji przejścia UPC na D3.1 a do tego jest już nowy modemorouter, więc większość problemów z Puma, pingami się skończy (choć nowy modemorouter też ma PUMA, tylko 7).

(widzę, że poprawiłeś posta, bo wcześniej był tam modem 3925 a nie 3928) :twisted:
_________________
Ostatnio zmieniony przez KOCUREK1970 04-03-2019, 20:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 04-03-2019, 20:05   

UPC ma Cisco EPC3208, a nie EPC3928. Ten pierwszy to czysty modem, a ten drugi to modemorouter ;)
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-03-2019, 20:07   

Jak skończą się problemy, to nie będzie kwestii ...
Przedłużyłem umowę na dwa lata i ma nadzieję, że tyle Cisco wy3ma - aby zatem do (hipotetycznie dobrego) Puma7 :)

Tak przy okazji ... moje EC3925 jest dwuzakresowe (2,4 i 5 GHz) a podobno tylko model 3928 jest (miał być) dwuzakresowy.
Kiedy wspominałem Vectrze, że moje 3925 ma dwa zakresy, lekko kwestionowali to co opowiadałem.
Ostatnio zmieniony przez hsurim 04-03-2019, 20:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 04-03-2019, 20:07   

EPC3928 to dobry sprzęt, użytkowałam go w Vectrze. Stabilny, pingi idealne, a hasło admina dało się ustawić swoje i zarządzać trybem router :)

[ Dodano: 04-03-2019, 20:08 ]
Co ma UPC do zaproponowania przy upgrade łącza do 300 Mb/s? Compala. Go gorsze nie proponują w pierwszym odruchu zachowania starszych i pewniejszych modemów tylko wymianę na to "coś".
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 04-03-2019, 20:08   

hsurim napisał/a:
Póki co, udaje mi się utrzymać stabilność - dzięki licznym, krytycznym uwagom Formowiczów - DZIĘKI !!!

Przekonanego nic nie przekona.
Pytanie czy miałeś HZN u siebie w domu.
MrPepka napisał/a:
UPC ma Cisco EPC3208, a nie EPC3928

Przed chwilą Autor to poprawił i zmienił
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: