Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
info o zmianie internetu do 300Mb/s
Autor Wiadomość
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-03-2019, 12:25   

@zuzia

a trzeba było spróbować, wrzucałem na forum (w temat dotyczący opóźnień Puma6) testy z CGA2121, dobry modem na Broadcomie, nie wiem tylko jaki soft używa Vectra ale modem OK
tyle że w Vectrze praktycznie nie masz dostępu do ustawień routera ;)
 
 
Lelumpolelum 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 131
Skąd: Służew nad Dolinką
Wysłany: 02-03-2019, 15:37   

marioking
zle zrozumiales, technikolor jest bardzo ok, w przeciwienstwie do bubleboxow z upc. poczytaj sobie w necie. dokladnie to co pisze zuzia, siostra przedluzala umowe w vectrze i dostala bez zadnych ceregieli noweczke technikolorka.
pawelb -jak bede u siostry nastepnym razem to potestuje technikolorka dluzej
_________________
 
  Lelumpolelum
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 02-03-2019, 19:11   

Lelumpolelum napisał/a:
wczoraj przez chwile mialem dostep do nowego technikolora w vectrze i zastanawiam sie, po jaka cholere upc brnie w zlomy typu bobleboxy i jego super nastepce gigabubleboxa (taaaa ekonomia).

To może tak - kto włada Vectrą i do kogo ona należy a kto włada UPC Polska i do kogo ona należy?
Dla ułatwienia dodam, że UPC Polska żądzi LG a ta należy do Amerykanów.
Vectra jest tylko w Polsce, UPC jest (było) w połowie Europy.
Zatem kto ma większe koszty zakupu sprzętu i ma większą bazę klientów dla których taki sprzęt musi zakupić.
Kto jak kto, ale Amerykanie umieją liczyć swoją kasę.

Nie pisz mi proszę, że Ciebie jako klienta to nie interesuje (z czym się zgadzam), ale takie corpo jak LG to co chce klient, Ty i ktokolwiek inny też to nie interesuje.
Tu idzie tylko i wyłącznie o pieniądze.
Pawelb wielokrotnie wspominał, że sprzęt na Broadcomie jest znacznie droższy niż na Intelu. To teraz sobie policz nawet 1 mln modemów/modemorouterów Bradcoma jakie zakupiłaby Vectra i 5 mln modemów/modemorouterów, jakie musiałaby zakupić LG.
_________________
 
 
Lelumpolelum 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 131
Skąd: Służew nad Dolinką
Wysłany: 02-03-2019, 20:10   

alez oczywiscie ze chodzi o pieniadz - oczywista oczywistosc.
nie wspominasz nic o kosztach jakie wynikaja z serwisowania sprzetu.
kazdy tez wie jak ten swiat funkcjonuje, bilans w efekcie koncowym musi byc na plus.
jak widac upc oplaca sie wciskac bubel i pozniej go serwisowac, i nic ich nie obchodzi opinia jaka z tym sie wiaze, bo "sa wiodacym dostawca uslug" i tyle w temacie.
za duzo juz wody wylaliscie z zylxem :) .

zaznaczam ze jestem zadowolonym klientem upc juz od 20 lat :) .

ps. hmmm wlasciwie, moderatorze, prosze usunac ten post poniewaz lamie nim regulamin piszac nie na temat za co przepraszm.
_________________
 
  Lelumpolelum
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-03-2019, 21:33   

Zaraz zaraz ... a co mnie, (klienta) może obchodzić biznes UPC i tym samym dlaczego mam cicho wyrażać zgodę na to, że UPC ma w doupie klienta, wciskając te tańsze buble ?
A może ktoś spróbuje wyjaśnić, DLACZEGO tak usilnie próbują zabierać klientom stabilne i nadal dobrze sprawujące się sprzęty, aby w 'zamian' wcisnąć te tańsze buble - żaden z 'moich' konsultantów nie podjął się tego ?
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 02-03-2019, 22:44   

@pawelb
Nie chciałam CGA2121, bo zabraliby mi stabilnie i pewnie działające Cisco, chcą dobrze, pozbywają się modemów obsługujących 8/4 kanały na rzecz 24/8. Jednak wolałam nie ryzykować w połowie umowy, bo Cisco przepadłoby na amen. Co do braku dostępu do trybu router to nic mi po nim, brak QoS, VoIP itp. więc i tak przełączam do bridge, a router muszę mieć swój.

@hsurim
W Vectrze startowałam od 50/5 Mb/s, do którego bez problemu dostałam Cisco. Upgrade w górę groziło mi wymianą na CGA2121. Bieda-kablówki typu Vectra (ponoć także Inea i MM mają go w ofercie) stać ma sprzęt na Broadcomie.
Żeby zbytnio nie odbiegać od tematu - UPC od 300 Mb/s narzuca Compala, właśnie zwiększyłam prędkość i konsultant chciał mnie nim uszczęśliwić, pewnie taka procedura. Zero wyboru, z nowszych tylko Compal albo nic. Z ciekawości spytałam o Hiltrona, ale usłyszałam, że to tylko dla biznesowych dają. Koszty swoją drogą, ale nawet za dodatkową opłatą nie dają żadnej sensownej alternatywy.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-03-2019, 23:16   

@zuzia

Jesli chodzi o Vectre to podkreśliłem że mogę wypowiadać się na temat CGA2121 z konkretnym softem który testowałem, nie wiem jaki mają ale to naprawdę dobry modem tyle że musi być aktualizowany regularnie ponieważ często wychodzą poprawki do Wifi, drugim dobrym modemem jest Ubee evw32c, też na Broadcomie
Natomiast beznadziejne w Vectrze jest to że jest bardzo ograniczony dostęp do konfiguracji routera, w związku z tym wiele osób bierze te modemy i przestawia w tryb brydża i stawia własny router...paranoja ;)
Szczerze? QoS nie jest do niczego potrzebny....chyba że do VoIP jeśli się z niego jakoś bardzo intensywnie korzysta, dobry internet nie wymaga QoS...zresztą o ile pamiętam ten Ubee ma QoSa...tylko w Vectrze nie ma do niego dostępu :P
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 02-03-2019, 23:54   

@pawelb
Zależy od profilu użytkowania internetu. QoS głównie do VoIP i gier. Blokada zarządzania trybem router w Vectrze faktycznie jest kuriozalna, ale daje się obejść, tak było na Cisco, Arrisach i jest podobno na tych nowszych: https://www.wykop.pl/wpis...mment-122260387 Ubee EVW32C też mają choć chyba od niedawna, bo kilka miesięcy temu, kiedy negocjowałam nie proponowano mi tego modelu. Jest jakieś pole manewru. W UPC trzeba walczyć o zachowanie starego modemu albo kupić taki na własną rękę. Chętnie wzięłabym 500 Mb/s, bo zależy mi na uploadzie i nawet dopłaciłabym do lepszego urządzenia, ale to niemożliwe.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-03-2019, 11:51   

@zuzia
Powiem tak, niezła kombinacja żeby dostać się do ustawień routera, to już lepiej wziąć CGA2121 (ze względu na Broadcoma) i od razu przestawić w tryb bridge i postawić swój router bo ten obecny patent z wykop to kombinacja która może przestać działać przy jakiejś kolejnej aktualizacji firmware na tych nowszych modemach
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 03-03-2019, 17:44   

pawelb napisał/a:
to już lepiej wziąć CGA2121 (ze względu na Broadcoma) i od razu przestawić w tryb bridge i postawić swój router

łeee, dwa urządzenia, więcej prądu to bierze, więcej za prąd zapłacę (to ludzie widzą jako pierwsze, rzadko kto wie jakie to rozwiązanie ma korzyści, niezawodność, funkcjonalność).
Ale masz rację - taki zestaw, taki układ jest najbardziej optymalny, bezproblemowy.
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1263
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-03-2019, 17:53   

Dla mnie szkoda że na tym forum tak mało ludzie piszą jak im działa Vectra, jak z trasami do Internetu, jak opóźnienia w grach sieciowych, to chyba jedyny duży operator który nie ma własnego forum i tak mało ludzie piszą
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 03-03-2019, 18:59   

Lelumpolelum napisał/a:
jak widac upc oplaca sie wciskac bubel i pozniej go serwisowac, i nic ich nie obchodzi opinia jaka z tym sie wiaze, bo "sa wiodacym dostawca uslug" i tyle w temacie.

Zrobiono (ponoć) w UPC ankietę (kto, kiedy i jaką nie mam pojęcia, bo do mnie ona nie dotarła) i o ile się nie mylę wyszło z niej (takie wielokrotnie info pada ze strony UPC, jednak ja jej wyników nie widziałem), że ponad 90% ludzi jest zadowolonych ze sprzętu w postaci modemoroutera (dlaczego wyszło 90% wszyscy wiemy, bo to już wielokrotnie przerabialiśmy).
Zatem choćbyśmy walili łbem w ścianę, lądowali w szpitalach podcinając sobie z tego powodu żyły - nikogo ze strony LG i Amerykanów to nie interesuje jaki chcemy sprzęt, na jakim chipie.
Jeśli proporcje się odwrócą (co wiemy nie jest możliwe) lub kiedy zmieni się proporcja procentowa danej grupy klientów w sensie czy chcesz czysty modem czy modemorouter - to może, może Amerykanie to PRZEMYŚLĄ (nie, że wprowadzą - przemyślą).
A co do kwestii czy to ma być sprzęt na Broadcomie czy Intelu - to już zupełnie inna bajka.

Dla porównania dodam, że w Niemczech jest możliwe podstawienie swojego modemu (oczywiście z listy certyfikowanej przez danego ISP) i co się okazało, że zainteresowało się tym tematem w ciągu 1,5 roku od wprowadzenia takiej możliwości mniej niż 0,3% (liczba uśredniona) ogółu klientów każdego z operatorów - i już zaczynają tam pojawiać się wątpliwości ISP, czy to miało w ogóle sens w sensie jakie na to ISP poniósł koszty a ile mu to dało zarobić.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 03-03-2019, 19:07   

Cytat:
Zatem choćbyśmy walili łbem w ścianę, lądowali w szpitalach podcinając sobie z tego powodu żyły - nikogo ze strony LG i Amerykanów to nie interesuje jaki chcemy sprzęt, na jakim chipie.

i do poki swiadomy i wymagajacy abonent UPC ktorych jest tak naprawdę garstka tego zrozumie
dopoty beda wylewane zale na forach
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-03-2019, 19:39   

Dopóki UPC nie będzie zależało na pełnym zadowoleniu klientów, dopóty będą "wylewane żale na forach".
Proste i przejrzyste.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 03-03-2019, 19:42   

Cytat:
Dopóki UPC nie będzie zależało na pełnym zadowoleniu klientów

nie muszą dbac o niszowych klientow
wyniki sprzedazy za 2018 mowia same za siebie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: