Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Maksymalna prędkość internetu na wifi horizom
Autor Wiadomość
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 09-12-2018, 13:49   

sebagit napisał/a:
Płacisz dodatkowe 10 zł za szybszy internet 500 a nie 300 mega.

Więc dlaczego zdziwienie, że przy 300Mb za Compalal nie płacisz, ale też go tam nie ma?
_________________
 
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 09-12-2018, 14:12   

KOCUREK1970 napisał/a:
sebagit napisał/a:
Płacisz dodatkowe 10 zł za szybszy internet 500 a nie 300 mega.

Więc dlaczego zdziwienie, że przy 300Mb za Compalal nie płacisz, ale też go tam nie ma?


Wiesz mnie jako abonenta powinno g... interesować jaki sprzęt daje mi operator. Może mi dać suszarkę do włosów, a usługa powinna działać prawidłowo. Nie rozumiem Twojego toku rozumowania.... Nikt nikogo nie zmusza do podpisywania umowy, naprawdę mam wybór (światło orange, netia, kabel multimedia, upc). To UPC powinno zależeć na zadowoleniu klientów, aby ich nie tylko pozyskiwać a również nie stracić obecnych. Te dodatkowo 10 zł jest za prawie 2 krotnie szybszy internet. Tym bardziej, jak widać po poprzednich postach jest możliwość otrzymania oddzielnego routera, również w promocji świątecznej.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 09-12-2018, 14:36   

sebagit napisał/a:
Wiesz mnie jako abonenta powinno g... interesować jaki sprzęt daje mi operator.

Ale to operator wybrał Tobie ofertę bez Compala, św Mikołaj czy kto?
Jeśli Ty, to nadal nie rozumiem rozgoryczenia.
sebagit napisał/a:
jak widać po poprzednich postach jest możliwość otrzymania oddzielnego routera, również w promocji świątecznej.

Nie jest to reguła a dobra wola operatora - to raz. A dwa szybko dzięki takiej postawie klientów może się to zmienić (bo operator zauważy, że mu droższa oferta z Compalem w cenie się nie sprzedaje) i to się skończy (dodawanie za free Compala do oferty tańszej i gdzie go nie ma).
sebagit napisał/a:
Te dodatkowo 10 zł jest za prawie 2 krotnie szybszy internet.

Ale masz tam Compala - masz wybór.
sebagit napisał/a:
Nie rozumiem Twojego toku rozumowania....

Jeśli świadomie wybierasz coś gorszego, to nie narzekaj, że czegoś tam nie ma.
sebagit napisał/a:
Nikt nikogo nie zmusza do podpisywania umowy, naprawdę mam wybór (światło orange, netia, kabel multimedia, upc). To UPC powinno zależeć na zadowoleniu klientów, aby ich nie tylko pozyskiwać a również nie stracić obecnych.

Takie pisanie na corpo nie robi wrażenia - jak nie Ty to klientem będzie kto inny, mniej marudny, mniej roszczeniowy - tak to niestety w corpo wygląda.
Ty jako klient możesz sobie myśleć, że firma powinna, musi ci wejść w tyłek - nie, nie musi i tego nie zrobi (jeśli się to jej nie opłaci).
Przy niskim abo nie jesteś dla firmy "atrakcyjny".
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 09-12-2018, 14:45   

KOCUREK1970, Bark Compala w ofercie kosmiczne święta to raczej niedopatrzenie (jak np. z pierwszą wersją regulaminu) niż celowa decyzja biznesowa. Początkowo konsultanci nie mogli dodać do zlecenia Compala nawet do pakietu z 500mbs, a sam horizon takiej prędkości nie obsłuży. Nie wiem czy zostało to poprawione, bo na stronie zamówienia ciągle Compala brak.


_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 09-12-2018, 14:55   

zylx,
Możemy sobie wszystko tłumaczyć pod siebie jak chcemy - ale nie my układamy ofertę i nie my decydujemy co się nam "należy" w cenie abo.
Wielokrotnie firmy postępują nielogicznie, ba wręcz kretyńsko (w ocenie klienta), ale nie nam to klientom oceniać, podnosić czy nad tym dywagować.
Może się zreflektują i to poprawią a może nie - decyzja corpo.

Ale, jeśli ktoś świadomie wybiera tańszą daną ofertę (gdzie czegoś nie ma), w mojej ocenie nie ma prawa domagać się czegoś więcej w tej samej cenie - sam tak klient wybrał, nikt ani mu spluwy do łba nie przystawił ani nie namawiał do tańszej oferty.
To nie była też jedyna oferta, był wybór, a, że drożej, ale Compal tam był (bo to w sumie o to się tu rozbija a jeszcze za 10 zł jest Compal i 2x szybszy net z wyższym uploadem) - czyli za 10 zł zyskujesz 3 rzeczy (sprzęt Compala, szybszy net i wyższy upload).
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 09-12-2018, 15:14   

KOCUREK1970, W ofercie kosmiczne święta z 300mbs obecnie też można mieć Compala jeśli ktoś chce i tego się trzymajmy. I zgoda, że nie my układamy ofertę, ale my możemy o niej dyskutować i oceniać zarówno jej zalety jak i braki.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 09-12-2018, 15:49   

zylx napisał/a:
W ofercie kosmiczne święta z 300mbs obecnie też można mieć Compala jeśli ktoś chce i tego się trzymajmy.

Obecnie nie znaczy wcześniej - nie było Compala i też tego się trzymajmy :D
zylx napisał/a:
I zgoda, że nie my układamy ofertę, ale my możemy o niej dyskutować i oceniać zarówno jej zalety jak i braki.

Jeśli firma wyczuje z tego kasę to zmieni nastawienie, jeśli nie wyczuje pójdzie betonem - czy my o tym dyskutujemy czy nie nie ma znaczenia.
_________________
 
 
Yarecky 
light master

Dołączył: 25 Gru 2017
Posty: 62
Wysłany: 09-12-2018, 15:50   

Będę przedłużał umowę , obecnie mam neta 120 Mb/s z pakietem TV , zdecyduję się na 500 Mb/s z telewizją , będę walczył o kosmiczne święta , jednak pytanie bardziej techniczne , bo myślałem nad zakupem swojego bardziej funkcjonalnego routera ( TP link Archer C2) , jednak przeraża mnie wizja 3 pudełek w jednym pomieszczeniu , jak sobie radzi Connect box z prędkością 500 Mb/s oraz jak z jego funkcjonalnością , czy Horizon faktycznie nie daje rady już przy 500 Mb/s i trzeba dostawiać kolejne urządzenie ?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 09-12-2018, 16:02   

Yarecky, Horizon obsługuje tylko do 8 kanałów DS, to za mało by mógł wyciągnąć 500mbs, dodatkowo nie posiada trybu bridge. Connect Box radzi sobie z prędkością 500mbs całkiem dobrze, funkcjonalność też ma ok, zwłaszcza w porównaniu do Horizona. WiFi w nim całkiem daje radę (~400mbs). Jeśli nie masz jakieś konkretnej specyficznej potrzeby, która wymaga własnego routera, to podłączenie swojego C2 nie będzie miało żadnych większych korzyści. Największą wadą ConnectBoxa są problemy z opóźnieniami i gubieniem pakietów widoczne przy niektórych zastosowaniach jak (VoIP, gry online, VPN etc) potocznie zwane puma6 (od nazwy chipsetu w modemie). Tego ostatniego problemu własny router też nie rozwiąże.
_________________
 
 
Yarecky 
light master

Dołączył: 25 Gru 2017
Posty: 62
Wysłany: 09-12-2018, 17:55   

Dzięki , przejrzałem instrukcję Connect Box i wydaje się wystarczający, co do opóźnień przy VOIP , grach itp , na razie mi żadne z tych usług nie są potrzebne z braku czasu więc moje wątpliwości zostały rozwiane i zakup routera sobie odpuszczam w takim razie
 
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 25-12-2018, 13:49   

ale jak rozumiem jakiś wlasny dobry router podlączony do horizona rozwiązuje problemy jw ?
_________________
 
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 31-01-2019, 15:54   

Witam serdecznie robiłem testy po instalacji Horizona i powiem tak... przy dekoderze prędkość jest bardzo dobra pełne 300 Mbs ale już w pokoju za ścianą jest to tylko ok 250 Mb.

I w ostatnim pokoju, jakieś 10 m od dekodera, przeszkoda to 2 ścianki w bloku. Tu, już widać bardzo duży spadek. Prędkość to ok 120-130 Mb Na funboxie Orange dało się wyciągnąć pełne 300 Mb.

Pod blokiem nie mam wcale zasięgu, gdzie na funboxie był. Czasami się przydawał, jak dzieciaki leżały na kocyku i bajki oglądały na laptopie.

Więc WIFI w Horizon jest dobre jak ktoś ma malutkie mieszkanko, np kawalerkę :) Wtedy i tylko wtedy.

Na konkurencyjnym forum poprosiłem o rozdzielnie internetu od Horizona. W poniedziałek ma być technik z routerem. Mam nadzieję, że Wi-Fi będzie działało lepiej.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 31-01-2019, 16:27   

sebagit, Jak będziesz miał CB to daj znać jak na nim wygląda zasięg. Ogólnie CB pozwala osiągnąć wyższa prędkość i ma lepszy zasięg niż HZN, a aczkolwiek cudów się nie spodziewaj. Fizyki nie da się przeskoczyć. Jak ktoś ma duże mieszkanie to jedynym sensownym rozwiązaniem jest kilka dobrych APekow. PS: Do przechodzenia przez ściany lepiej sprawdza się 2,4ghz.
_________________
 
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 31-01-2019, 16:45   

Cudów się nie spodziewam, ale skoro na Funboxie 3 się dało to jest to wykonalne. :)
 
 
niewidzialny 
easy master

Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 43
Wysłany: 09-04-2019, 15:43   

Przedłużając dziś umowę wziąłem sobie internet 300. Po kablu śmiga na full niemniej po wifi nie przekracza 150 ( dekoder horizon karta w laptopie Intel® Dual Band Wireless-AC 3165 ). Nie znam się za bardzo na tym ale czy przy takiej karcie i horizonie rzeczywiśnie nic więcj już nie wyciągnę ? Z góry dziękuję za pomoc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: