Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak jest kodowany HBO w UPC?
Autor Wiadomość
kubakj 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2005
Posty: 46
Wysłany: 22-10-2005, 23:10   Jak jest kodowany HBO w UPC?

Czy jest to filtr jakis czy dekoder? Czy Canal+ oraz Kino Polska i reszta sa kodowane tez na filtrze? Na jkiej czestotliwosci to w Warszawie chodzi?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-10-2005, 23:49   

Jest taka czarna skrzyneczka zwana dekoderem (wyprodukowana zapewne jeszcze zanim się urodziłem) ale tak naprawdę sygnał nie jest zakodowany, mając dobrą kartę telewizyjną można ją dostroić do sygnału w kablu (bez żadnego dekodowania) telewizor nie chce tego odbierać lub odbiera niewłaściwie bo odstępy miedzy poszczególnymi składowymi sygnału są nieco niestandardowe, ręcznie regulując częstotliwość można złapać albo dźwięk albo jedną ze składowych obrazu np tylko jasność. Do tej pory nie udało się ustalić w jakiej formie sygnał jest dostarczany do puszki czy w normalnej i dopiero tam stoi odpowiedni filtr (były przypadki że po wywaleniu czegoś z puszki odbierały wszystkim wszystkie programy bez dekodera) czy zakręconej (bezpośrednio zapytani o to monterzy twierdzili, że nic w puszcze nie jest z sygnałem robione i jest on od razu "zakodowany"), może jest różnie w różnych miejscach.
Jeśli chodzi o inne programy to wszystkie działają na tej samej zasadzie.

Zaznaczam, że nie znam się na tym (telekomunikację studiowałem tylko 2 semestry :) nigdy nie miałem potrzeby rozpracowywania tego ich systemu, to są tylko takie moje spostrzeżenia.

Nie wiem do czego potrzebne Ci te informacje, mam nadzieje, że do czegoś legalnego (np chcesz mieć stereo które nie działa przez ten ich dekoder ale zapłacisz za obiór tych programów, albo chcesz podłączyć coś nietypowego), więc jeśli możesz to napisz będzie łatwiej pomóc.
  marekd@jabberpl.org
 
kubakj 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2005
Posty: 46
Wysłany: 23-10-2005, 15:31   Re: [OT] + exp

Jacek napisał/a:
kubakj, nie żebym się czepiał, ale jeśli piszesz z łącza chello, to dlaczego w profilu masz ustawione Aster?

PS: czy to jest ten kubakj, którego znam? Bywasz (bywałeś) czasami na ircnecie? :)


Jacku - tak to ja ;) Ten sam :) z PJ


ps. astera tez mam ;/
 
 
mateysz 
Klikacz

Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 11
Skąd: z miasta
Wysłany: 23-10-2005, 17:35   

no to takie pytanie odnosnie tego stereo. A mianowicie jak zrobic (o ile sie da) zeby miec sygnal stereo w hbo ale nie puszczac wszystkich kanalow przez ten badziewny dekoder (programy chce sobie zmieniac w telewizorze a nie w dekoderze)?
_________________
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-10-2005, 17:46   

mateysz, zasadniczo się nie da. Istnieje pewna sztuczka polegająca na zwarciu kabla antenowego wchodzącego do dekodera z tym wychodzącym, ale to rzadko kiedy działa (podłaczenie dodatkowych 2 rozdzielaczy zazwyczaj skutecznie osłabia sygnał na tyle, że się już nic nie obejrzy), kolejny sposób to odbieranie hbo bez dekodera na komputerze.
Tak czy inaczej nie masz stereo złóż reklamację, albo przyślą montera który coś wymyśli albo będziesz miał 2 razy taniej (albo całkiem za darmo jak sprytnie to napiszesz) bo stereofonicznych dekoderów to oni nie mają.
  marekd@jabberpl.org
 
mateysz 
Klikacz

Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 11
Skąd: z miasta
Wysłany: 23-10-2005, 20:22   

zaciekawiles mnie ta skarga :) ktos juz cos takiego robil?? Pomysl jest w sumie niezly tyle ze watpie w to aby gdzies zapisane ze hbo nadaja w stereo. Zreszta nawet jesli to pewnie i tak wykpia sie tym ze przeciez jesli chce to hbo jest w stereo - tyle ze przez ten szajs. Ale mimo wszystko jestem ciekaw czy ktos juz cos takiego robil??
_________________
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-10-2005, 02:42   

Jak kiedyś próbowałem ale nie dostałem żadnej odpowiedzi (co zgodnie z nowym prawem telekomunikacyjnym jest równoważne z uznaniem reklamacji - niestety to było kiedyś)

Chodzi o 2 sprawy
1 Ważniejszą mają dostarczyć wszystkie programy do telewizora a nie tylko jeden bo płacisz za wszystkie a nie za jeden i jesteś zainteresowany pełną ofertą za którą zapłaciłeś a nie np jednym wybranym programem (czyli czyli chcę mieć możliwość oglądania kilku kanałów jednocześnie lub inaczej bo i tak nie każdy telewizor pozwala, przynajmniej nagrywania jednego na wideo a oglądania drugiego).
2 Sprawa stereo na kanałach płatnych extra
O ile nie zadziała sztuczka z połączeniem wejścia z wyjściem w dekoderze to nie będą w stanie zapewnić właściwego odbioru, a skoro nie są w stanie ...
  marekd@jabberpl.org
 
Robstar 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 213
Wysłany: 24-10-2005, 16:11   

Panie Marek widze że ma pan ograniczoną wiedzę na tematy związane z telewizją itp. także prosze nie wprowadzać ludzi w błąd.

Wykaz kanałów w sieci UPC jest na stronce www.upc.pl na której również jest informacja jaki kanał jest nadawany w STEREO NICAMIE.

Dekoder GI przenosi sygnał NICAM po odpowiednim podłączeniu ( owych rozgałęziaczy - jak czytam tą nazwe to :D ) rozgałężnikiem/ odgałęznikiem do prawidłowego odbioru wystarczy nawet 65dB sygnału z gniazdka, a z tym nie powinno być problemu.

Bardzo ważne jest to że należy posiadać odpowiedni TV który obsługuje standard NICAM. Bo jest dużoo TV które posiadają np. STEREO-fonię niemiecką A2 i mimo że masz telewizor stereo to nie będziesz miał stereofoni NICAM.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-10-2005, 18:25   

Cytat:
widze że ma pan ograniczoną wiedzę na tematy związane z telewizją itp.

Zgadza się znam tylko pewne podstawy, ale skoro nie ma nikogo kto mógł by w tych sprawach pomóc, piszę co wiem.
Cytat:
Dekoder GI przenosi sygnał NICAM po odpowiednim podłączeniu ( owych rozgałęziaczy - jak czytam tą nazwe to ) rozgałężnikiem/ odgałęznikiem do prawidłowego odbioru wystarczy nawet 65dB sygnału z gniazdka, a z tym nie powinno być problemu.

Niestety najczęściej właśnie z tym jest problem, jeśli zadziała to nie ma sprawy, jeśli nie to skoro upc nie ma możliwości dostarczenia sterefonicznego sygnału, to moim zdaniem nie powinno pobierać za to opłat.

Zupełnie osobna sprawa to sprawa kanałów nadawanych w stereo ale nie nicam (lub telewizorów nie obsługujących nicam) tam problemy są znacznie większe (chyba nie ma wcale możliwości odbioru na stereo kanałów puszczonych przez dekoder ale nie sprawdzałem więc na ten temat nie będę się wypowiadał)
  marekd@jabberpl.org
 
andrzej 
light master

Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 118
Skąd: warszawa
Wysłany: 24-10-2005, 18:50   

kiedyś posiadałem HBO, ale to było dość dawno temu. Musiałemz zrezygnowac z tego, bowiem, ciągle mi zaśnieżali programy, lub HBO miałem zakodowane.
Po tym wszystkich się zdenerwowałem i zwróciłem to wszystko. Teraz obecnie nie stać mnie na to. Ale być może coś się poprawiło z tym.
U mnie na osiedlu dość często były włmania do puszek, dlatego tez postanowili zamontować takie dekodery, do tego zostali zmuszeni.

Było dość dużo włamań, dlatego też, dlaczego to uczciwi odbiorcy mieli być stratni na tym, a włamywacze korzystali z czegoś takiego

To było problemem
 
 
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-10-2005, 21:22   

Z tymi dekoderami jest ciekawie, jeden już mi wymienili, bo nie kontaktował, zrywał połączenia/sygnał.
Następny już dobry, wygląda na zewnątrz tak jakby go nieumiejętnie konserwowano - porysowany, polamiony etc.
Pierwsze 9 kanałów nieczynne, potem jest hbo, następnie pełny pakiet podstawowy, poprzedzielany wolnymi-pustymi kanałami i tak do 99go. Pytany o przyczynę, instalator powiedział, że tak jest, było i będzie i on tylko montuje, ale dlaczego to działa tak jak działa, nie wie... :shock:
Brak instrukcji obsługi, spowodowany jest tym aby "użytkownik nie grzebał". :shock:
_________________
 
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 25-10-2005, 06:45   

mateysz napisał/a:
no to takie pytanie odnosnie tego stereo. A mianowicie jak zrobic (o ile sie da) zeby miec sygnal stereo w hbo ale nie puszczac wszystkich kanalow przez ten badziewny dekoder (programy chce sobie zmieniac w telewizorze a nie w dekoderze)?
mnie za 100 zl monter rozdzielil jeden dekoder HBO na 3 telewizory pogadaj z jakims monterem to ci zrobi baypass, a co do dekodowania to moj aver tv 303 dekoduje canal+ bez zadnego softu z tym ze czasami obraz sie zrobi czarnobialy jest dosc duzy pasek po prawej stronie i czasami zakoduje sie na jakies 2 minuty c+ to kwestia teraz dobrania jakiegos softu zeby wszystko gralo
Cytat:
Brak instrukcji obsługi, spowodowany jest tym aby "użytkownik nie grzebał".
ja jak dostalem dekoder to mialem instrukcje obslugi :)
 
 
andrzej 
light master

Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 118
Skąd: warszawa
Wysłany: 25-10-2005, 07:14   

kiedy miałem hbo, tak samo miałem wolne-puste kanały, chyba na to nic nie da się zrobić.

To chyba normalny objaw, tak samo to jest z bezpośrednim podłączeniem kabla do telewizora, tylo tu można sobie dostroić tv do własnej potrzeby
 
 
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 25-10-2005, 07:19   

andrzej napisał/a:
kiedy miałem hbo, tak samo miałem wolne-puste kanały, chyba na to nic nie da się zrobić.

To chyba normalny objaw, tak samo to jest z bezpośrednim podłączeniem kabla do telewizora, tylo tu można sobie dostroić tv do własnej potrzeby
ta to normalka tez tak mialem, tzreba inaczej dekoder podlaczyc zeby moc ustawic w TV kanaly
 
 
someone88 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Kwi 2005
Posty: 303
Skąd: Silesia
Wysłany: 07-11-2005, 22:22   

Marek napisał/a:
co do stereo to pytałem i taką odpowiedź dostałem :
Witam,
Nawiązując od otrzymanego e-maila uprzejmie informuję, iż jest możliwość odbioru sygnału z dekodera w systemie stereo poprzez podłączenie kabla antenowego (z wyjścia TV SAT w dekoderze) na wejście antenowe w odbiorniku telewizyjnym.
W przypadku jakichkolwiek niejasności lub dodatkowych pytań uprzejmie proszę o telefoniczny kontakt z Ogólnopolskim Biurem Obsługi Klienta w Katowicach pod numerem 9480.// tak co do kompetencji pracowników to na dekoderze jest TV SET a nie sat jak piszę pani z boku
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,56 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: