Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy pakiet TV Start ma telewizje analogową?
Autor Wiadomość
PiotrMP006 
light master

Dołączył: 23 Maj 2014
Posty: 53
Wysłany: 15-10-2018, 14:20   Czy pakiet TV Start ma telewizje analogową?

Czy pakiet TV Start ma telewizje analogową?
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 15-10-2018, 15:25   

Po co Ci analog skoro w TV Start masz ok.30 kanałów cyfrowych ?
https://www.upc.pl/telewi...sta-kanalow-tv/
_________________
 
 
PiotrMP006 
light master

Dołączył: 23 Maj 2014
Posty: 53
Wysłany: 16-10-2018, 12:50   

Kasia napisał/a:
Po co Ci analog skoro w TV Start masz ok.30 kanałów cyfrowych ?
https://www.upc.pl/telewi...sta-kanalow-tv/


Mam stary TV w kuchni który działa ANALOGOWO.


Pytam bo nie wiem czym się różni pakiet telewizji analogowej "Pakiet TV Pełny" (którty ma sygnał analogowy oraz 30 kanałów cyfrowych) od pakietu "TV Start" który ma też 30 kanałów cyfrowych ?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 16-10-2018, 15:07   

PiotrMP006,
Jak nie masz odpowiedniego dekodera, to tv cyfrowej z tymi 30 darmowymi kanałami nie odbierzesz - potrzebny tu dekoder DVB-C (KABLOWY).
_________________
 
 
PiotrMP006 
light master

Dołączył: 23 Maj 2014
Posty: 53
Wysłany: 16-10-2018, 15:52   

KOCUREK1970 napisał/a:
PiotrMP006,
Jak nie masz odpowiedniego dekodera, to tv cyfrowej z tymi 30 darmowymi kanałami nie odbierzesz - potrzebny tu dekoder DVB-C (KABLOWY).


W dużym pokoju mam TV Sony z dekoderem DVB-C gdzie odbieram 29 kanałów cyfrowych a w kuchni i w drugim pokoju mam 2 TV z analogiem

Mam pytanie czym się różni Pakiet Pełny (mam 29 cyfrowych kanałow) od pakietu TV Start?
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-10-2018, 16:42   

Wszystkie pakiety telewizji cyfrowej zawierają obecnie "w gratisie" analog, który od dawna nie jest już oferowany w sprzedaży.
Zwróć uwagę na listę kanałów analogowych w swojej lokalizacji - w Warszawie przykładowo zostało już tylko 15, a docelowo znikną w ogóle.
Chyba lepszym rozwiązaniem będzie dokupienie przystawek DVB-C do dwóch starych telewizorów? Ok. 100 zł jedna.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 16-10-2018, 17:58   

PiotrMP006 napisał/a:
Mam pytanie czym się różni Pakiet Pełny (mam 29 cyfrowych kanałow) od pakietu TV Start?

Przecież Sam możesz to sobie sprawdzić - masz w domu i jedno i drugie :D
_________________
 
 
Vendeur 
light master


Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 86
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10-11-2018, 00:45   Re: Czy pakiet TV Start ma telewizje analogową?

PiotrMP006 napisał/a:
Czy pakiet TV Start ma telewizje analogową?


Tak, analog jest zawsze w gratisie, choć niewiele na nim interesujących kanałów.

Wystarczy, że się wepniesz w linię antenową przez rozgałęźnik i pociągniesz przewód do TV.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 10-11-2018, 03:01   

Vendeur napisał/a:
Wystarczy, że się wepniesz w linię antenową przez rozgałęźnik i pociągniesz przewód do TV.

Że co proszę - Kolega ma pojęcie, co zrobi analog podłączony do sieci operatora przez zwykły splitter?
_________________
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 10-11-2018, 11:12   

KOCUREK1970 napisał/a:
[quote=
Że co proszę - Kolega ma pojęcie, co zrobi analog podłączony do sieci operatora przez zwykły splitter?

No co się stanie? Widziałem instalacje wykonaną przez specjalistów z UPC zakończona wtyczka wpięta do starego tv(kineskopowy)
_________________
  ogromny
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 10-11-2018, 13:00   

ogromny napisał/a:
No co się stanie? Widziałem instalacje wykonaną przez specjalistów z UPC zakończona wtyczka wpięta do starego tv(kineskopowy)

Ale tu nie o wpięcie owej wtyczki w stary tv idzie.
Tv analogowej nie wolno pod żadnym pozorem "wyciągać " z sygnału cyfrowego zwykłym splitterem - MUSI być do tego specjalna zwrotnica z torem TV/DATA (TV to analog a DATA to sygnał cyfrowy na modem, dekoder czy tam tv z modułem).
No chyba, że na tym przewodzie idącym do mieszkania jest tylko ta tv analogowa - wtedy ok i nic potrzebne nie jest.
Ale, jeśli jest tam dekoder, modem kablowy i chce gościu podłączyć jeszcze tv analoga - MUSI być specjalna zwrotnica RTV/DATA/DATA.
Jeśli podłączysz analoga zwykłym splitterem np. z dekoderem czy modemem kablowym - wprowadzisz do sieci operatora tzw. ingres i możesz wywalić sygnał w całym bloku nawet (a jak cię UPC odwiedzi, bo zaczną ludzie marudzić i znajdą to tak zrobione - nie będą tym "zachwyceni").
Trzeba pamiętać, że to nie jest zwykła zwrotnica a zwrotnica kablowa - nie jest ją łatwo kupić a swoje z przesyłką kosztuje (łącznie z 30 zł na 100%).
To już lepiej serwis z UPC za 50 zł zamówić, gdzie facet przyjedzie, wstawi co potrzeba, dodatkowy przewód też zamontuje (jeśli taka potrzeba), podłączy zwrotnicę, wyreguluje sygnał w razie potrzeby.
Wszystko jest policzone w cenie tych 50 zł (50 zł dopiszą do następnej faktury).
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 10-11-2018, 13:14   

KOCUREK1970, To w UPC niestety o tym nie wiedzą. Montują zwykły splitter teleste, i podpinają kabel do odbiornika. Żadnych zwrotnic nie instalują, a wręcz je demontują. Większość TV, jeśli nie wszystkie, oprócz kanałów cyfrowych obsługuje też analogowe.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 10-11-2018, 13:22   

zylx napisał/a:
To w UPC niestety o tym nie wiedzą.

Wiedzą, wiedzą :D
zylx napisał/a:
Montują zwykły splitter teleste, i podpinają kabel do odbiornika.

Bo analoga się już w UPC chyba z 3 lata nie sprzedaje, więc i może być problem z taką zwrotnicą (co nie zmienia faktu, że monter powinien taką mieć - może być sytuacja, że trzeba ją komuś kto to już tak ma podmienić).
Kto miał to zrobione jeszcze kiedyś to mu działa.
Do podłączeń cyfrowych Teleste wystarcza, bo zwrotnica multimedialna nie jest potrzebna.
_________________
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 10-11-2018, 13:34   

KOCUREK1970Czyli jak? Jeśli mam teleste i przełączę na kanał analogowy to wprowadzam ingres, ale jak oglądam cyfrowy to jest ok? Bo nie do końca rozumiem.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 10-11-2018, 18:37   

zylx napisał/a:
Bo nie do końca rozumiem.

Opisywałem to wielokrotnie na tym forum.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: