Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet 150Mb/s - jaki modem?
Autor Wiadomość
ayufanpl 
classic master

Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 155
Wysłany: 27-10-2018, 21:47   

mati188 napisał/a:
IreuN napisał/a:
Widzę, że będzie ciekawie :mrgreen: Przyszedł monter:

> Wymieniamy sprzęt
>> No nie bardzo, bo mamy Cisco które musi zostać
> A to przestanie działać
>> No nie
> To do widzenia

UPC już prędkości aktywowało ;) Wyniki: 311/22 Mbps.


trzymam kciuki za walkę z DUK :) oby nas wiecej mowiących głośno że nie ma technicznych podstaw do nieuruchomienia FP 300/20 na epc 3212 8)


Ha. Jestem kolejnym, który uzależnia w UPC od korzystania z EPC3208 lub Giga Connect Box (na 300Mbps) :)
 
 
mati188 
Klikacz

Dołączył: 17 Paź 2018
Posty: 11
Wysłany: 27-10-2018, 21:55   

ayufanpl napisał/a:
mati188 napisał/a:
IreuN napisał/a:
Widzę, że będzie ciekawie :mrgreen: Przyszedł monter:

> Wymieniamy sprzęt
>> No nie bardzo, bo mamy Cisco które musi zostać
> A to przestanie działać
>> No nie
> To do widzenia

UPC już prędkości aktywowało ;) Wyniki: 311/22 Mbps.


trzymam kciuki za walkę z DUK :) oby nas wiecej mowiących głośno że nie ma technicznych podstaw do nieuruchomienia FP 300/20 na epc 3212 8)


Ha. Jestem kolejnym, który uzależnia w UPC od korzystania z EPC3208 lub Giga Connect Box (na 300Mbps) :)


hmm ciekawe - rozumiem że życzysz sobie giga connect box do 300 rury ? :) jak idzie walka ? złamali sie czy "myslą?
  mati188
 
ayufanpl 
classic master

Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 155
Wysłany: 28-10-2018, 12:40   

mati188 napisał/a:

hmm ciekawe - rozumiem że życzysz sobie giga connect box do 300 rury ? :) jak idzie walka ? złamali sie czy "myslą?


Zaproponowałem. Dostałem odpowiedź, że na razie jest tylko do 1Gbps, ale wysłali zapytanie na cisco "do instalatorów" czy może zostac.
 
 
mati188 
Klikacz

Dołączył: 17 Paź 2018
Posty: 11
Wysłany: 28-10-2018, 12:44   

ayufanpl napisał/a:
mati188 napisał/a:

hmm ciekawe - rozumiem że życzysz sobie giga connect box do 300 rury ? :) jak idzie walka ? złamali sie czy "myslą?


Zaproponowałem. Dostałem odpowiedź, że na razie jest tylko do 1Gbps, ale wysłali zapytanie na cisco "do instalatorów" czy może zostac.



da radę :) wielu osobom jak i mi udało się wywalczyć aby cisco pozostało :)


  mati188
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-10-2018, 14:57   

Nie ma przeszkód by taki Cisco został, tylko dla statystyk chcą przerzucić jak najwięcej klientów na nowszy sprzęt.. A że jest gorszy, to już inna kwestia :)
 
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 28-10-2018, 17:25   

Czyli musimy nadal czekać jeśli chodzi o giga box do niższych prędkości dzięki za info ;)
_________________
 
 
ayufanpl 
classic master

Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 155
Wysłany: 28-10-2018, 19:38   

brtk napisał/a:
Nie ma przeszkód by taki Cisco został, tylko dla statystyk chcą przerzucić jak najwięcej klientów na nowszy sprzęt.. A że jest gorszy, to już inna kwestia :)


Nie do końca. Cisco mocniej obciąża sieć: max. 400Mbps dostępne, jak masz 320Mbps tzn. że wysycasz praktycznie wszystkie dolne kanały DS, co może mieć wpływ na innych klientów. Co ciekawe, może mieć to też wpływ na twoje parametry połączenia (większe spadki), bo akurat Compal też zdecyduje się bardziej bondować na dolnych kanałach.

Ja osobiście wymieniłbym Cisco na coś lepszego (Cisco v2?), ale obecnie jedynie Giga Connect Box ma jakiś sens... :)
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 28-10-2018, 19:56   

ayufanpl, No niestety, Cisco ma tylko 8 kanałów, ale godnego następcy w ofercie brak.
_________________
 
 
ayufanpl 
classic master

Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 155
Wysłany: 28-10-2018, 20:04   

zylx napisał/a:
ayufanpl, No niestety, Cisco ma tylko 8 kanałów, ale godnego następcy w ofercie brak.


Co jest mocno irytujące, dla mnie, jako wieloletniego klienta. Od początku (ponad 6 lat) mam Cisco. Super stabilny sprzęt. Nigdy z nim nie było problemu. Nigdy nie musiałem wymieniać. Nigdy się nie zawieszał...
 
 
mucha 
Klikacz

Dołączyła: 21 Paź 2018
Posty: 13
Wysłany: 29-10-2018, 07:59   

ayufanpl napisał/a:
zylx napisał/a:
ayufanpl, No niestety, Cisco ma tylko 8 kanałów, ale godnego następcy w ofercie brak.


Co jest mocno irytujące, dla mnie, jako wieloletniego klienta. Od początku (ponad 6 lat) mam Cisco. Super stabilny sprzęt. Nigdy z nim nie było problemu. Nigdy nie musiałem wymieniać. Nigdy się nie zawieszał...



to moje podsumowanie z innego tematu:


cóż tu dodać do dyskusji aby podsumować-subiektywnie od siebie z punktu widzenia pospolitego end-usera...
nie taki diabeł(compal)straszny jak go malują...
mam go już kolejny tydzień-na dzień dobry wyłączyłam przez strone upc wi free, na infolinii włączyłam ipv4, compal przełączony w tryb bridge i... pingi oraz speed na speedtescie IDENTYCZNE jak na cisco a czasami nawet niższe (cisco stabilnie ping 8 ) a na compal ping 8 a czasami nawet 5! zużycie prądu mniejsze, hardware/design nowszy, pełne wsparcie (także jak np padnie zasilacz)
podsumowując-zmiany z perspektywy czasu nie żałuję .
na razie zero zawieszeń itp
P.S.
w innych krajach np czechy poza compalem niczego lepszego nie znaja (nawet naszego giga boxa) i żyją i nie zawracają sobie głowy-ale Polak lubi narzekać (jak ja przed wzięciem compala) ;)
 
 
IreuN 
classic master

Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 190
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 30-10-2018, 10:31   

Dobra, wypowiedzenie złożone w oddziale. Pani powiedziała, że 'oh, to jest tak stary model, że muszą go wymienić, ale że się będą ze mną kontaktować na pewno'.

We'll see ;)
_________________
 
 
ayufanpl 
classic master

Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 155
Wysłany: 30-10-2018, 11:00   

mucha napisał/a:

P.S.
w innych krajach np czechy poza compalem niczego lepszego nie znaja (nawet naszego giga boxa) i żyją i nie zawracają sobie głowy-ale Polak lubi narzekać (jak ja przed wzięciem compala) ;)


Nie. My nie narzekamy. My oczekujemy stabilnej i szybkiej usługi. Nie mówię, że obecny Compal (po poprawkach) jest zły, ale Cisco zawsze było lepsze.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 03-11-2018, 12:57   

Niezły bałagan w moim temacie :) Pierwsze wrażenia po instalacji. Monter przyszedł, podłączył modem Compal CH7465LG-LC i poszedł :)
Na Compala nie mogę się zalogować, bo ktoś wymyślił kreator pisany w Javie i żadna przeglądarka tego nie łapie na laptopie z Ubuntu.

Internet działa, szybkość w porządku. Test PUMA wypadł fatalnie...

EDIT:
Udało się zalogować na tablecie od znajomych, ale jak to ustrojstwo przełączyć do trybu bridge? Nie widzę takiej opcji. Zleciłam wyłączenie IPv6 jednak jest aktywne. Trzeba do nich dzwonić?

Jestem już w bridge, ale niestety niewiele to pomaga...

[ Dodano: 16-11-2018, 15:06 ]
Czas na małe podsumowanie. Compal nie jest dobrym wyborem dla graczy. Nie powiodła się rejestracja Cisco, ale Ubee sprawdził się, więcej szczegółów tutaj: https://forum.upc.eu/t5/connectbox/test-puma6-i-problemy/m-p/21489#M2614
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,57 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: