Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet 150Mb/s - jaki modem?
Autor Wiadomość
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 17-09-2018, 13:23   Internet 150Mb/s - jaki modem?

Właśnie pojawiła się promocja 150Mb/s na 10 miesięcy, jestem zainteresowana, ale z tego co tutaj wyczytałam dają modem Compal, który podobno ma problemy z pingami. Trochę mnie to martwi, bo ważne są dla mnie usługi VoIP i niektóre gry. Coś zmieniło się wraz z kolejnymi aktualizacjami dla Compala, czy problem nadal występuje?
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-09-2018, 15:18   

Jest trochę lepiej ale dalej potrafią być chwilowe skoki.
Przykładowo jest 8-9-10ms pingu, nagle potrafi wskoczyć na 50-100ms i dalej te 8-9-10ms. Nie jest to częste jak w wersjach poprzednich softu, ale się zdarza a nie powinno.

Jak masz inny router np. na broadcomie to nie zmieniaj.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 17-09-2018, 15:25   

W ogóle nie mam jeszcze UPC, dopiero będę zamawiać. Jaką wersję softu posiadasz?

Chyba wezmę, potestuję i jak pingi będą do niczego po prostu zrezygnuję.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 17-09-2018, 15:28   

Zuzia, Problem został odrobinę opanowany, ale nadal występuje. Ja ostatnio nie mogę narzekać na większe problemy z pingami, poza tymi wynikającymi z skopanego trasowania, ale to wystąpi na każdym modemie. Aczkolwiek, żałuję że wymieniłem Ubee na Compala, bo działał zdecydowanie lepiej. Jaki masz obecnie sprzęt? Może uda się go zachować bez wymiany na Compala.
 
 
Breitner 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 520
Wysłany: 17-09-2018, 15:30   

zylx napisał/a:
Jaki masz obecnie sprzęt? Może uda się go zachować be wymiany na Compala.

Zuzia napisał/a:
W ogóle nie mam jeszcze UPC, dopiero będę zamawiać.
_________________
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-09-2018, 15:32   

Pewnie pisał post, jak ona już odpisała.

Pingi nie będą aż tak tragiczne. Mam wersję taką, ostatnią:
Wersja oprogramowania : CH7465LG-NCIP-6.12.18.24-5p4-NOSH

PS. jak zamówisz i Ci podłączą wszystko, poproś o wyłączenie ipv6 jak będzie włączone, to ping też się poprawi.
Ostatnio zmieniony przez brtk 17-09-2018, 15:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 17-09-2018, 15:33   

Nie mam jeszcze nic od UPC, w mieszkaniu jest instalacja Vectry. Dopiero chcę przejść na UPC, ale trochę słabo, bo jak grać kiedy szarpie pingi... a z tego co piszecie ryzyko jest. Może poprosić o inny modem niż Compal, jak myślicie, dadzą?
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-09-2018, 15:34   

Nie dadzą, chyba, że uda Ci się wybłagać nowy Giga ConnectBox, ale cóż z tego, jak on też jest na pumie, tylko nowszej, zamiast 6 to 7.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 17-09-2018, 15:40   

Dziękuję za wyjaśnienia. Chyba przeproszę się z Vectrą, też mają umowę na 10 miesięcy. U nich problemu z pingami nie ma, choć niestety bywają inne bolączki.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 17-09-2018, 15:43   

Zuzia, Jeśli sobie życzysz, napisz proszę jakie serwery Cię interesują, a mogę sprawdzić jaki mają ping w UPC. Z Compalem nie jest tragicznie, wiele zależy od lokalizacji.
_________________
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-09-2018, 18:31   

Zuzia, lepsze UPC z Compalem niż Vectra z jakimś dobrym routerem, tam internet to jest dno. Nie sam router się liczy a jakość sieci.

Też mogę wykonać jakieś testy do IP serwerów jak potrzeba.
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 17-09-2018, 19:03   

Jestem wdzięczna za chęć pomocy, ale nie wiem, z którymi serwerami się łączę, bo nie śledzę specjalnie. Chyba pójdę do sąsiadów z laptopem i u nich przetestuję, mają łącze z UPC i chyba Compala. Kiedyś już miałam Vectrę i pingi były dobre, prędkość też, do tego modem Cisco. Jedynie obsługa klienta to wielki minus, właściwie tam czegoś takiego nie ma, poza działem sprzedaży nie da się dodzwonić chyba nigdzie tylko muzyczki można posłuchać :sad:
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-09-2018, 19:06   

To też prawda, moja babcia ma Vectre i żeby zgłosić uszkodzenie telewizji, bo nie odbierały kanały, to dodzwonić się na infolinię nie dało. W końcu zgłosiłem usterkę online.

Jak nie wiesz jakie IP, to możesz podać grę, wtedy pewnie jakieś IP się znajdą, ale faktycznie, ping zależy od lokalizacji też, więc najlepszy testo to będzie taki, jak sama wykonasz u sąsiadów.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 18-09-2018, 16:59   

Zuzia napisał/a:
Chyba przeproszę się z Vectrą,

Tu poszukaj sobie co i jaki model ma problemy i porównaj z tym co oferuje Vectra:
https://badmodems.com/Forum/app.php/badmodems
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 18-09-2018, 20:44   

Vectra jest jaka jest, ale modem można wybrać np, Cisco, który nie psuje pingów. Z tego co piszecie w UPC wyboru nie ma więc sytuacja na starcie przedstawia się mniej ciekawie. No nic, wezmę UPC na testy, 14 dni wystarczy na sprawdzenie. Jeśli będą problemy przejdę do Vectry, trudno.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: