Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC nie przydziela IP
Autor Wiadomość
ksi 
Klikacz

Dołączył: 09 Wrz 2018
Posty: 6
Wysłany: 09-09-2018, 20:10   UPC nie przydziela IP

Cześć,
ostatnio zacząłem bawić się minikomputerem (beaglebone) i mam następujacy problem: modemorouter UPC (connect box) nie przydziela adresu IP temu małemu komputerkowi. Próbowałem również w inny sposób, tzn nadałem IP w Beaglebone (w moim przypadku 192.168.0.8) na sztywno ale to nadal nie pomogło. Według ustawień w routerze UPC przydziela IP od 192.168.0.10 więc miałem nadzieję, że uniknę jakichś konfilktów. Czy mam to jeszcze jakoś w connectboxie ustawić, żeby on wiedział, ze chce się z nim połączyć komputerek, który już ma na sztywno ustawione IP?

Wpadłem na pomysł podpięcia do swojego UPC routera TPlinka z wgranym Gargoylem. Przy testach z nim (tzn, TPlink, Beaglebone i moj PC w oddzielnej sieci) wszystko działało, czyli BB nie broni się przed nadaniem mu IP. Czy jest jakaś możliwośc połączenia TP linka do UPC tak, żeby to może on nadał IP mojemu minikomputerkowi? A może jest jakaś opcja w connectboxie o której nie wiem, która nie radzi sobie z linuxem w minikomputerku?
Miał ktoś takie problemy?
Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 09-09-2018, 20:38   

Dziwne, że nie przydziela CB IP, Jeszcze dziwniejsze, ze nie działa z statycznym adresem. Zaczął bym od sprawdzenia kabla, ostatnio tak maiłem, że kabel niby działał, a w CB dwie żyły nie stykały. W drugiej kolejności sprawdził bym, czy minikomputerek nie dostaje adresu IPv6 od CB i wtedy ignoruje całkowicie IPv4.
Jeśli chcesz by ten tp link przydzielał wszystkie adresy w sieci to po prostu wyłącz DHCP na CB, ustaw na TP-linku stały adres ip, np 192.168.0.2 i podłącz TP-Linka przez port lan z CB i skonfiguruj na nim serwer dhcp.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 09-09-2018, 20:47   

ksi, Przełącz Compala w tryb bridge i podłącz do niego TP-Linka. Z Twojego opisu wynika, że to jakiś błąd w sofcie Compala więc zamiast się z nim męczyć zrób tak jak napisałem.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 09-09-2018, 20:49   

Chyba, ze chcesz korzystać w WiFi w Compalu to tak nie rób.
_________________
 
 
ksi 
Klikacz

Dołączył: 09 Wrz 2018
Posty: 6
Wysłany: 09-09-2018, 21:40   

Dzięki za odpowiedź.
To tak (trochę nie po kolei odpisuję):
a) w CB nie mam możliwości ustawienia bridge... Czyżbym musiał dzwonić do konsultanta? Jeśli tak to jaki argument, żeby mi na to pozwolili?
b) z IPV6 miałem problemy już kiedyś, tzn nie działał mi gra, zadzwoniłem więc do konsultanta i mi to pieruństwo wyłączyli. Jednak faktycznie jak sprawdzam "ipconfig" dla minikomputerka dostaje on jakiś adres IPV6 w formacie szestnastkowym. Próbowałem wyłączyć obsługę IPV6 dla niego ale nie zawsze ten skrypt się wczytuje.
c) jeśli chodzi o kabel, testowałem go na stacjonarnym i działał ok, więc to raczej wykluczam.
Pozdrawiam,
KS
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 09-09-2018, 21:49   

ksi napisał/a:
a) w CB nie mam możliwości ustawienia bridge... Czyżbym musiał dzwonić do konsultanta? Jeśli tak to jaki argument, żeby mi na to pozwolili?

Zadzwoń i poproś ich o wyłączenie IPv6, a bridge wróci. Ewentualnie poszukaj trybu modemu (to jest to samo)
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 09-09-2018, 21:59   

ksi, Zadzwoń na infolinię i poproś o wyłączenie IPv6. To rozwiąże problem całkowicie. Lub wyłącz IPv6 w linuchu.
_________________
 
 
ksi 
Klikacz

Dołączył: 09 Wrz 2018
Posty: 6
Wysłany: 09-09-2018, 22:00   

Ok, tyle że niby mi to ostatnio wyłączali bo mi gra nie chciała działać.


Więc w sumie nie wiem. ale ok, zadzwonię.

Jeszcze sprawa tego statycznego IP. Powinienem dodać rezerwację IP w momencie gdy mam na minikomputerku ustawione IP na stałe?

ipv4.png
Plik ściągnięto 236 raz(y) 56,12 KB

 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 09-09-2018, 22:03   

ksi napisał/a:
Powinienem dodać rezerwację IP w momencie gdy mam na minikomputerku ustawione IP na stałe?

Dokładnie
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 09-09-2018, 22:06   

ksi, Nic to nie da do czasu aż wyłączysz IPv6 w mikrokomputerku.
_________________
 
 
ksi 
Klikacz

Dołączył: 09 Wrz 2018
Posty: 6
Wysłany: 10-09-2018, 18:34   

Zadzwniłem dzisiaj do obsługi. Wyłączyli mi IPv6. Niestety Beaglebone zachowuje się cały czas tak samo... CB nie chce mu nadać IP, ani w przypadku gdy IP jest ustawione na sztywno nie chce go wpuscic. Mam jednak teraz możliwość ustawienia bridge, więc może uda się to obejść... Pobawię sie jutro.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 10-09-2018, 18:40   

A wyłączyłeś ipv6 w beaglebone? Ten bridge to jak strzelanie z armaty do muchy.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 10-09-2018, 18:51   

Wątpię, że to coś da. Jakaś jest niekompatybilność CB z Beaglebonem. A masz najnowszy soft do Beaglebone'a?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 10-09-2018, 19:01   

Ta niekompatybilność polega na tym, że CB nawet gdy ma wyłączone IPv6 na Wanie ciągle przydziela lokalny adres IPv6, a Beaglebone jest ustawiony tak, że gdy dostaje IPv6 to chce z niego korzystać.


Jeśli wyłączy mu się IPv6 całkowicie to powinien ładnie działać zarówno z wykorzystaniem adresacji statycznej, jak i dzięki DHCP.

_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 10-09-2018, 19:44   

zylx napisał/a:
CB nawet gdy ma wyłączone IPv6 na Wanie ciągle przydziela lokalny adres IPv6

Nie. Lokalne adresy IPv6 przydzielają sobie sieciówki. Compal nic w tym temacie nie robi. Beaglebone będzie korzystało z IPv6 jak dostanie public IPv6. Jak odłączysz Compala od PC-ta to sieciówka w nim przydzieli sobie lokalny IPv6 chyba, że ów protokół wyłączysz w ustawieniach sieciówki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: