Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Maksymalna prędkość internetu na wifi horizom
Autor Wiadomość
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 23-11-2018, 13:54   Maksymalna prędkość internetu na wifi horizom

Witam serdecznie, obecnie korzystam z usługi Orange mam łącze 300 mega. Na routerze Funbox 2.0 transfer na wi fi wynosił ok. 220 mega na Funbox 3.0 jest to pełne 300 po wifi. Dziś złożyłem zamówienie na tv z Internetem w UPC. Internet ma być na wbudowanym modemie w dekoder horizon. Wybrałem opcje 300 mega. Podobno nie można wybrać innego modemu, inne urządzenie dają przy Internecie 500 mega . I tu pytanie jaką realną prędkość można uzyskać na horizonie poprzez wifi. Czy prędkości będą podobne do tych z Orange? Co prawda mogę od umowy odstąpić do 14 dni od instalacji ale... nie chce marnować czasu gdyby było coś nie tak. Z góry dzięki za pomoc.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 23-11-2018, 14:09   

sebagit, Horizon ma bardzo mały zasięg po WiFi i tylko dwa porty ETH. WiFi ma w standardzie N, więc pewnie z 220-250 mbs wyciągniesz stojąc dwa metry od urządzenia. Do tej pory UPC bez problemu nawet do 150mbs dawało Compala wiec ja bym dzwonił na infolinie do skutku.

I tak na marginesie: Cisco złe do 300mbs bo ma tylko 8 kanałów, ale już horizon z 8 kanałami jest ok :shock:
_________________
 
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 23-11-2018, 14:22   

Czy jest aż taka tragedia z zasięgiem ? W drugim pokoju dzieci mają mi box 4k i oglądają na nim bajki i youtube. Mam nadzieję, że zasięg będzie ok. Jak nie to odstąpię od umowy, albo nie podpiszę jej. Rezygnuje z Oramgę bo można wybrać tylko 1 dekoder do multiroom, natomiast w UPC jest opcja z dwoma. Jakby był z tym problem zawrze mogę wrócić do Orange jako nowy klient i zyskać 400 zł z mBanku 😀
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 23-11-2018, 14:31   

sebagit, Kiedy masz instalację? Myślę, ze nie będziesz musiał odstępować bo to da się załatwić.
_________________
 
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 23-11-2018, 14:37   

Co do instalacji to mam ją za miesiąc. Obecnie nie skończyła mi się umowa z Orange. A oferta upc na czarny piątek jest bardzo kusząca. Pakiet Max hbo z hbo to, dekoder z nagrywarką, 2 multiroomy 300 mega net za 110 zł. Czyli sugerujesz aby zadzwonić i poprosić o oddzielny router. A jaki obecnie warto jest brać? Czy dają jakiś wybór?
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 23-11-2018, 14:49   

sebagitTak, dzwoń i poproś by dodali Ci Compala do zamówienia. Nic innego nie dostaniesz, nie dają wyboru. Compal też ma swoje wady, jednak jeśli chodzi o WiFi to nie maiłem z nim większych problemów. Wyciągał około 400mbs, z tym że ciężko mi powiedzieć, czy to koniec jego możliwości, czy mojego urządzenia.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 23-11-2018, 15:19   

nie miałem żadnego problemu z zasięgiem wifi z Horiozona
aktualna promocja jest tak skonstruowana że do niższej prędkości nie dają osobno modemorouter
ma to wady i zalety ale sam to ocenisz w ciągu 30 dni użytkowania
masz tyle czasu aby umowę wypowiedzieć
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 23-11-2018, 15:30   

GDA, Horizon ma IEEE 802.11ac
Compal ma IEEE 802.11ac z mimo
_________________
Ostatnio zmieniony przez zylx 23-11-2018, 15:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 23-11-2018, 15:35   

zylx napisał/a:
Horizon ma IEEE 802.11n

Horizon ma IEEE 802.11ac
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 23-11-2018, 15:56   

MrPepka, racja, coś źle w głowie zapamiętałem. Już poprawiam.

Co do zasięgu, Horizon i Compal stoją obok siebie, pomiar dokonany z około 7 metrów przez jedną ścianę z bloczków betonowych:






edit: jeszcze info jak w takich warunkach wyglądają predkości:
Horizon:



Compal:
_________________
 
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 23-11-2018, 16:48   

Dziękuję za nakreślenie sytuacji. Ewidentnie jest ogromna różnica w prędkości. Dzwoniłem do UPC i robią problemy z oddzielnym routerem. Ma do mnie zadzwonić konsultant u którego zamawialem usługę, ciekawe czy coś uda mi się zdziałać. Jeżeli chodzi o Internet to jestem zadowolony z Orange, wszystko śmiga mam małe pingi. I nie chce zmieniać dostawcy na gorszego. Gdyby jednak nie udało się zmienić umowy przed instalacją, to czy upc mięknie kiedy odstępuje się pod umowy? Mam na to 14 dni pod instalacji. Nie chce bawić się w podchody tylko spokojnie korzystać z usług.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 23-11-2018, 17:28   

masz na to 30 dni!

weź zamów korzystaj i sam się przekonaj

nie bazuj na tym co wyczytasz w Internecie
 
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 23-11-2018, 19:36   

Masz rację, zawsze mogę wrócić do Orange albo sprawdzić jakość Netii.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 02-12-2018, 22:36   

sebagit napisał/a:
Dzwoniłem do UPC i robią problemy z oddzielnym routerem.

To powtórzę i ja jeszcze raz.
Nikt Ci nie robi żadnych problemów, gdyż:
GDA napisał/a:
aktualna promocja jest tak skonstruowana że do niższej prędkości nie dają osobno modemorouter

Co w tym zdaniu nie jest jasne dla Ciebie?
_________________
 
 
sebagit 
classic master

Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 172
Wysłany: 06-12-2018, 05:12   

KOCUREK1970 napisał/a:
sebagit napisał/a:
Dzwoniłem do UPC i robią problemy z oddzielnym routerem.

To powtórzę i ja jeszcze raz.
Nikt Ci nie robi żadnych problemów, gdyż:
GDA napisał/a:
aktualna promocja jest tak skonstruowana że do niższej prędkości nie dają osobno modemorouter

Co w tym zdaniu nie jest jasne dla Ciebie?


Wszystko jest jasne, można zamknąć ta jałową dyskusje. Za miesiąc sprawdzę, jak działa ten wbudowany router do dekodera. Jak będzie ok to zostawię go, jak nie to..... Na konkurencyjnym oficjalnym forum upc, forum.upc.eu administrator zaproponował mi, abym skontaktował się gdybym nie był zadowolony. Wtedy załatwi mi bezpłatnie dodanie oddzielnego routera.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: