Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cisco EPC3208, EPCXXXX - rejestracja w UPC
Autor Wiadomość
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-03-2019, 18:10   

@hsurim
Bzdura, Vectra od zawsze blokuje dostep do konfiguracji modemoroutera...praktycznie jedyne co mozna zrobic to zmienic haslo do sieci Wifi, to chyba jedyny duzy operator ktory blokuje dostep do ustawien modemoroutera do tego stopnia ze ludzie czesto kupuja wlasne routery i przestawiaja modem z Vectry w tryb bridge zeby samemu decydowac o pewnych ustawienaich, ta firma tak ma :P
Do tefonu nigdy nie ma dostepu bo to sie konfiguruje w pliku konfiguracyjnym modemu
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 24-03-2019, 18:13   

pawelb napisał/a:
a to wynik z modemu a chipsetem Puma 6 zrobiony przed chwilą
Arris TG1652? Ten z dwurdzeniowym Intel Atom na pokładzie: https://www.arris.com/glo...g1652ags_ds.pdf ?

[ Dodano: 24-03-2019, 18:50 ]
pawelb napisał/a:
Bzdura, Vectra od zawsze blokuje dostep do konfiguracji modemoroutera...praktycznie jedyne co mozna zrobic to zmienic haslo do sieci Wifi
Można więcej. W EBOK online możliwa zmiana trybu router/bridge, a także ssid, kanałów, hasła dla WiFi. Niewykluczone, że Vectra uznaniowo daje dostęp do panelu klientom biznesowym (hsurim to chyba ta kategoria), pomijam tych co wyłudzą od technika :) Laik bez trudu znajdzie w sieci przepis na dostęp admina i zastosuje go więc problem raczej wydumany. A nawet jeśli zablokują ten sposób (wątpię) to nadal zostaje modem na Broadcomie w bridge i własny router.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 24-03-2019, 18:56   

pawelb napisał/a:
Myślę ze przypadek Compala pokazuje ze problem możne leżeć nie tyle po stronie chipsetu co i po stronie producenta...poprawki w Virgin Media na Arrisach w Wielkiej Brytanii czy w USA na Hitronach zdecydowanie poprawiły działanie modemów..

Ale niestety "Polski" Compal został wyprodukowany ściśle według receptury UPC Polska :D i zamówienia UPC Polska - znaczy to tyle, tnijmy koszty gdzie się da.
Nigdzie nie można znaleźć (ja nie znalazłem) datasheet Compalal z Virgin i z UPC Polska, ale podejrzewam, że to nie jest identyczny sprzęt (poza obudową).
Nie bez kozery Compal z Virgin to Arris TG2492LG a Compal Z UPC Polska to nadal tylko Compal CH7465-LG
pawelb napisał/a:
Jest kilka problemów (...),

Ciekawe ilu z tego coś zrozumie i za jakiś czas nie zacznie się znowu jazda z tematem własnych modemów od nowa.
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-03-2019, 20:02   

@zuzia
Tak, to ten TG1652 :P
Ok, rozumiem ze mozna ustawic SSID i pare innych dodatkow ale Vectra powinna dawac pelny dostep zeby mozna bylo np. ustawiac przekierowamie portow, manipulowac ustawieniami firewalla czy tez tez ustawieniami sieci LAN
@Kocurek1970
Teoretycznie Compal jest tez u Niemcow i w Holandii, na Wegrzech i w Czechach, nie byl robiony tylko na polski rynek...pewnie to raczej kwestia umowy jaką ma LG z Compalem na wsparcie tego modemu
W Virgin to nie Compal tylko Arris robiony dla LG, podobnie jak teraz GBC to Arris a nie Compal
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 24-03-2019, 20:09   

pawelb napisał/a:
Teoretycznie Compal jest tez u Niemcow i w Holandii, na Wegrzech i w Czechach, nie byl robiony tylko na polski rynek...pewnie to raczej kwestia umowy jaką ma LG z Compalem na wsparcie tego modemu

Polski rynek zawsze był i jest traktowany przez LG po macoszemu - w tym przypadku jest identycznie.
Jeśli to kwestia umowy, to tym bardziej to pogrąża LG w ich postrzeganiu klientów w danym kraju.
Jednak gdzieś mi chyba mignęło (chyba na antyweb), że to polski oddział UPC taki a nie inny sprzęt zamówił (specyfikacja).
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-03-2019, 20:11   

KOCUREK1970 napisał/a:

Jednak gdzieś mi chyba mignęło (chyba na antyweb), że to polski oddział UPC taki a nie inny sprzęt zamówił (specyfikacja).


wiesz co, nie sądzę, skoro w pozostałych krajach poza Wielką Brytanią też ten model występuje i chyba też używają tych samych wersji firmware, sądzę że Compal jako firma nie daje sobie rady z problemem albo umowa z LG nie przewidywała tylu poprawek :P
miałem okazję rozmawiać z ludźmi z UPC, teraz wszystkie decyzje zapadają poza Polską, decyduje Centrala
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 24-03-2019, 20:53   

pawelb napisał/a:
miałem okazję rozmawiać z ludźmi z UPC, teraz wszystkie decyzje zapadają poza Polską, decyduje Centrala

Swego czasu wszystkie oddziały UPC w Europie miały jakieś tam pole manewru, mogły same o czymś decydować - ale jak zauważyli Amerykanie (centrala), to biznes im się zaczął rozłazić, bo lokalni mieli coraz to większe wymagania.

pawelb napisał/a:
W Virgin to nie Compal tylko Arris robiony dla LG, podobnie jak teraz GBC to Arris a nie Compal

No własnie - postawiono na sprawdzonego producenta.
Choć przyznam, że jakoś współpraca ARRISA z Virgin jest znacznie lepsza, niż Polskiego czy Europejskich oddziałów LG z tym samym producentem.

Z tym nowym GCB też ciekawie, bo skoro wtopili z CB powinna firma wdrożyć przynajmniej 2 modele routera (zwłaszcza, że kiedyś UPC Polska miała tego sprzętu znacznie więcej) - a tu w sumie jeden nowy sprzęt i tyle.
Dlatego mam wrażenie, że rynek europejski jest dla nich w sumie problematyczny (dlatego się wyprzedają w Europie).
Co ciekawe, ten nowy GCB jakoś nie słychać (z danych na forum UPC), by się z nim jakoś szczególnie wyrywali z nowym oprogramowaniem a z tego co czytam, mają co poprawiać.
A skoro modemorouter to ARRIS, a sam producent ma siedzibę jak by nie patrzeć w tym samym kraju co centrala LG - to też to idzie z softem jak krew z nosa.
_________________
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 25-03-2019, 15:48   

Jeśli już snuć domysły to również skłaniam się ku tezie, że Compal na kraje "gorszego sortu" może być w wersji bardziej okrojonej. Aż dziw bierze, że nikt nie rozebrał i nie sprawdził co jest w środku. Żadnego datasheet, wikidevi milczy na temat modelu CH7465LG-LC.
 
 
Ma 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 484
Wysłany: 23-04-2019, 07:25   

Mam internet na dwóch adresach, na jednym za chwilę się skończy, zamykam umowę. Czy jeszcze w trakcie trwania jak podmienię modem z drugiej lokalizacji na CISCO to będzie nadal działał?
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 23-04-2019, 08:14   

Ma, jak podmienisz i aktywujesz na stronie to jak najbardziej, bedzie dzialac
_________________
  ogromny
 
Ma 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 484
Wysłany: 23-04-2019, 08:36   

A adres strony, gdzie się to rejestruje? A z podmienianym urządzeniem nic nie muszę robić? Tyko po prostu odłączam i wpinam CISCO?
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 23-04-2019, 09:11   

Ma, wpinasz cisco compal do szafy, z wpietym cisco wchodzisz na strone http://provisioning.upc.pl/reg/login.jsp i wpisujesz login twoj email z upc i haslo do tego emaila. W pierwszej kolejnosci sprawdz czy mozesz sie zalogowac na ta skrzynke, jak nie to musisz sie skontaktowac z upc przez telefon lub chat by odzyskac dostep do emaila. Tu masz link do samodzielnej instalacji instrukcja krok po kroku

[ Dodano: 23-04-2019, 10:12 ]
Nie moge edytowac postu instrukcja https://www.upc.pl/pdf/si_wymiana_modemu.pdf

[ Dodano: 23-04-2019, 10:15 ]
Na pewno odrazu po odlaczeniu uslug cisco nie wytna z bazy tak wiec spokojnie. Tyle ze musisz miec ten email z haslem
_________________
  ogromny
 
Ma 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 484
Wysłany: 23-04-2019, 09:20   

Dzięki wielkie, o ile login mam to hasło na pewno będę musiał odzyskać bo nigdy nie korzystałem z tej poczty, a zostało mi to przydzielone dokładnie 10 lat temu.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 23-04-2019, 10:01   

Ma, Hasło zmienisz w moim UPC.
_________________
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 23-04-2019, 10:06   

Ma, nie zawsze w moim upc jest skuteczne
_________________
  ogromny
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: