Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cisco EPC3208, EPCXXXX - rejestracja w UPC
Autor Wiadomość
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 08-01-2019, 11:31   

MrPepka napisał/a:
Nie bo po podmianie modemu adres MAC Cisco jest usuwany z bazy
Nie od razu, po kilku tyg. da sie wciąż taki modem zarejestrować.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 08-01-2019, 12:30   

MrPepka, Nie do końca, mac nie jest usuwany od razu. Nie wiem dokładnie ile, ale kilka tygodni po po zmianie Cisco ciągle działają i mogą się zalogować w sieci UPC. Nie jest to zresztą nic dziwnego, bo klient może zawsze odstąpić od umowy w ciągu 14 dni.
macbookkul, tobie to jednak zbytnio nie pomoże, gdyż technik nie zostawi Ci Cisco, ale zabierze je z sobą. Wyjścia masz dwa: 1, bardziej ryzykowne; samodzielna instalacja i nigdy nie podpiąć compala, lub podpiąć go tylko na chwilę i wrócić do Cisco. 2, dzwonić, aż znajdziesz konsultanta który będzie na tyle ogarnięty, że będzie wiedział jak zostawić Cisco. To rozwiązanie jest pewne, ale poniekąd zależy od szczęścia.
_________________
 
 
ayufanpl 
classic master

Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 155
Wysłany: 08-01-2019, 12:55   

Moja umowa z UPC się skończyła z 1 stycznia. Cisco nadal działa. Jest tylko wpięty do vlana, który udostępnia tylko provisioning.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-01-2019, 14:19   

Po prostu powiedzieć technikowi, że nie zgadasz się na wymianę modemoroutera na inny, bo ten działa stabilnie i obsługuje prędkość, którą masz mieć, a Compal stwarza problemy. Jeżeli się technik nie zgodzi zostawić Cisco, to po prostu sobie pójdzie, a myślę, że UPC samo zostawi Ci wtedy Cisco na wyższej prędkości, bo nie będą chcieli stracić klienta.
 
 
Lelumpolelum 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 131
Skąd: Służew nad Dolinką
Wysłany: 08-01-2019, 15:08   

w ramach mitow, moje 2 sztuki ulubionych cisco 3208 i 3925, caly czas dzialaja. i w ramach wymiany pogladow z mila konsultantka z dzialu technicznego, dostalem potwierdzenie, ze beda dzialac. oczywiscie rozmowa jak zawsze nagrywana :) . z lekkim opoznieniem najlepszosci dla spolecznosci z okazji nowego :) . oby wiecej zyczliwosci na naszym forum.
_________________
 
  Lelumpolelum
 
przewaks 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Paź 2012
Posty: 148
Wysłany: 09-01-2019, 16:50   

MrPepka napisał/a:
Nie bo po podmianie modemu adres MAC Cisco jest usuwany z bazy

Nie, bo technik zabierze Cisco. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku, kiedy robisz samodzielną wymianę. Po za tym nie wiadomo jak szybko UPC usuwa adresy starych modemów.
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-01-2019, 08:40   

Lelumpolelum napisał/a:
(...) cisco 3208 i 3925, caly czas dzialaja. i w ramach wymiany pogladow z mila konsultantka z dzialu technicznego, dostalem potwierdzenie, ze beda dzialac. (...)

Nie dalej jak wczoraj, przesympatyczna konsultantka poinformowała mnie, że wraz z przedłużeniem umowy (w marcu) moje Cisco 3925 nieodwołalnie zostanie zastąpione Compalem lub Hiltronem.
 
 
Lelumpolelum 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 131
Skąd: Służew nad Dolinką
Wysłany: 10-01-2019, 08:49   

a przedluzyles z internetem z jaka predkoscia? bo chyba nie ta co masz w opisie.
_________________
 
  Lelumpolelum
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-01-2019, 10:28   

Obecna umowa kończy się w połowie marca, ale już wczoraj dzwonili w tej sprawie, że juz nie będzie 40/10 a minimum 200/coś tam.
Chyba ze 2 miesiące temu dzwonił facet i mówił, że mogę pozostać przy 3925 a od wczoraj, że już nie ma takiej opcji.
 
 
Lelumpolelum 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 131
Skąd: Służew nad Dolinką
Wysłany: 10-01-2019, 10:48   

rozumiem, cisco 3925 w teorii pociagnie do 440. jesli oferuja ci od 200 do 400 to spokojnie da sobie rade i nie musisz sie zgadzac na wymiane. o ile sie nie myle to teraz minimalna predkosc w biznes to wlasnie 200. we wrzesniu tez proponowali mi za doplata 6zl misiecznie zmiane z 80 na 200 i bezproblemowe pozostanie z cisco 3925, ale wynikalo to raczej z zamieszania spowodowanego tym ze w systemie nadal bylem widziany jako klient biznesowy a od 2016 juz nim nie bylem :) .
_________________
 
  Lelumpolelum
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 10-01-2019, 10:57   

hsurim, nie ma co kombinować powiedz im krótko że albo zostajesz z tym co masz albo nie przedluzasz
_________________
  ogromny
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-01-2019, 11:23   

Te wszystkie opinie na temat tych wynalazków nie napawają mnie optymizmem.
3925 mam od ... nie pamiętam ilu lat i przez ten okres czasu, ze 2 może 3 razy musiałem zrestartować.
Czyli w sumie nawet nie 'pamiętałem' że mam coś takiego jak modem - włącz, skonfiguruj i zapomnij :)

Nic to, będę usilnie próbował pozostania przy tym co mam.

Dzięki ! :)

[ Dodano: 19-02-2019, 18:52 ]
Cisco 3925 'obroniony' z umową na 2 lata !!! :D

DZIĘKI raz jeszcze WSZYSTKIM !!!
 
 
Kebap12 
plus master

Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 621
Wysłany: 19-03-2019, 12:08   

Cytat:
W trosce o najwyższą jakość świadczonych usług, bezpieczeństwo naszych klientów oraz by wyeliminować ewentualne nieprawidłowości w pracy naszej sieci, z początkiem bieżącego miesiąca wyłączona została możliwość rejestracji „starych modemów”, które oficjalne zostały wycofane z sieci UPC. Dotychczasowo ich rejestracja była możliwa poprzez przeprowadzenie procedury podmiany modemu na stronie http://provisioning.upc.pl/reg/login.jsp Sytuacja dotyczy takich urządzeń jak: modemy Cisco EPC 3208, 3212; modemoroutery Cisco EPC 3925, 2425 oraz innych wycofanych z obiegu urządzeń. Sprzęty te nie posiadają już oficjalnego wsparcia technicznego naszej firmy oraz nie spełniają minimalnych wymagań technicznych koniecznych do ich prawidłowej pracy w naszej sieci. MAC adresy wszystkich wycofanych i nie aktywnych urządzeń zostały bezpowrotnie usunięte z naszych baz danych, a tym samym ich dalsza rejestracja nie jest możliwa. Pragniemy także zaznaczyć, że pomimo iż nasza firma nie oczekuje zwrotu w/w urządzeń, to nie możemy stać obojętnie w obliczu panującej obecnie sytuacji. Nie popieramy kwitnącego w Internecie handlu naszym sprzętem, który to został wycofany z oficjalnego obrotu. Zarówno moderacja naszej Społeczności UPC jak i pracownicy Działu Wsparcia Technicznego UPC nie mają możliwości udzielenia klientowi wsparcia w rejestracji w/w urządzeń.


Właśnie to przeczytałem i normalnie śmiech na sali, ludzie nie chcą tego ich shitu i wolą używać starego sprzętu, to zablokujemy ich i zmusimy żeby już nikt więcej nie miał takiej możliwości...

Nie jestem w stanie zrozumieć czemu UPC nie oferuje chociaż jednego jakiegoś prostego modemu, lub możliwości podpięcia swojego własnego sprzętu, tylko zmusza wszystkich do tego shitu, ja osobiście wcześniej nie byłem na tyle świadomym użytkownikiem żeby walczyć o Cisco, a że długo umowy nie zmieniałem to zostałem na starym technicolorze, ale on teraz zaczyna się psuć, trzeba go często resetować, więc będę zmuszony wymienić sprzęt, ale z racji tego że mam swój router, który ma więcej funkcji niż tylko udostępnianie wifi, to nie potrzebuje tego connect boxa, ale będę musiał go wziąć... :cry:
 
 
Zuzia
[Usunięty]

Wysłany: 19-03-2019, 12:33   

Czytałam ten temat na forum UPC, proszono moderatorów o pomoc w rejestracji więc z czasem pozbyli się problemu wycinając stare urządzenia z bazy i ogłosili to jako sukces: https://forum.upc.eu/t5/pozostale-urzadzenia/cisco-epc3208-rejestracja-urzadzenia-powrot-do-przeszlosci/m-p/20299#M158
Handel modemami Cisco kwitł, bo był popyt co chyba nie dziwi. Sama chętnie kupiłabym sobie Cisco EPC3208.

Konkurencja (np. Vectra) daje bez problemu Cisco albo modem na chipsecie Broadcoma. A w UPC sensownej alternatywy brak.
 
 
Lelumpolelum 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 131
Skąd: Służew nad Dolinką
Wysłany: 19-03-2019, 14:29   

zuzia, jak bys byla z wawy a nie z miasta scyzorykow to bym ci uzyczyl 3208 na czas nieokreslony z opcja szybkiego zwrotu :)
_________________
 
  Lelumpolelum
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: