Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
LM w Polsacie
Autor Wiadomość
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-07-2018, 20:37   

Przypominam, że Polsat Sport dostępny jest od pakietu Select i serio myślisz, że UPC udostępni te nowe sportowe kanały Polsatu od tegoż pakietu? Sam wiesz, że to nierealne, bo wszystkie nowe kanały (nawet te bezpłatne naziemne z MUX-8 :!: ) wędrują do pakietu Max. Tak też było np. z Polsat Sport Fight, który jakiś czas temu włączono. ;)
Moim zdaniem UPC po skalkulowaniu kosztów na taką niekorzystną umowę w ogóle nie pójdzie i po prostu nie udostępni tych kanałów w swojej sieci (podobnie jak zrobiono z TVP 4k). A jeśli udostępni, to tylko jako pakiet premium (tak jak Eleven). Nie wyobrażam sobie dlaczego praktycznie wszyscy abonenci TV w UPC (bo przecież większość posiada pakiety Select i Max) mieliby być zmuszani do opłacania dostępu do LM, skoro tylko jakiś niewielki procent z nich jest tym zainteresowany? :evil:

P.S. Z TV Republika masz wybór - nie chcesz za ten kanał płacić, bierzesz Select. :) A HBO niektóre (mniejsze) sieci kablowe udostępniają w pakietach nie-premium. Było o tym pisane i były podawane przykłady takich sieci. ;)
 
 
swordfish 
classic master

Dołączył: 28 Gru 2014
Posty: 209
Wysłany: 13-07-2018, 21:27   

Ile do tej pory UPC płaciło za Polsat Sport od gniazdka?
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3537
Skąd: Śląsk
Wysłany: 13-07-2018, 22:05   

swordfish napisał/a:
Ile do tej pory UPC płaciło za Polsat Sport od gniazdka?


Kilka lat temu był artykuł w którym podawano, że pakiet Polsatów Sport był po 2 zł od gniazdka, a nieco więcej pełny pakiet Polsatów.

[ Dodano: 13-07-2018, 23:12 ]
Robin napisał/a:
Przypominam, że Polsat Sport dostępny jest od pakietu Select i serio myślisz, że UPC udostępni te nowe sportowe kanały Polsatu od tegoż pakietu?


Dla mnie nie ma znaczenia czy Select czy Max. Mam na myśli, że raczej powinno być w którymś z tych pakietów, a nie dodatkowo płatne. Ale to już zależy co bardziej opłaci się UPC. Oczywiście bardziej logiczny jest Max, podobnie jak było z Polsat Futbol.

Robin napisał/a:
Moim zdaniem UPC po skalkulowaniu kosztów na taką niekorzystną umowę w ogóle nie pójdzie i po prostu nie udostępni tych kanałów w swojej sieci (podobnie jak zrobiono z TVP 4k).


Liga Mistrzów to nie 4K. UPC nie dało 4K, bo nie ma dekoderów, które to obsługują, a klientów z modułami CI jest za mało by się "bawić".

Robin napisał/a:
A HBO niektóre (mniejsze) sieci kablowe udostępniają w pakietach nie-premium.


Tak. A wynikało to z tego, że mniejszym/osiedlowym kablówkom bardziej opłacał się zapłacić licencję i udostępnić wszystkim - rozłożyć koszty.
_________________
 
 
Pawop 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-07-2018, 22:28   

Już widze, jak UPC weźmie koszt 40 mln PLN za sezon na siebie.
 
 
aandin 
plus master

Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 329
Wysłany: 14-07-2018, 10:00   

Póki co widać,że Polsat jedzie z cenami za LM i LE ostro po bandzie.7 dziowy dostęp w IPLi 40 zł :twisted:
http://www.polsatsport.pl...-sport-premium/
 
 
Azar 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 14-07-2018, 10:40   

pewnie pierwszy sezon ceny się utrzymają a jak nie będzie klientów to spuszczą z ceny ;)
_________________
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3537
Skąd: Śląsk
Wysłany: 14-07-2018, 11:47   

Dlaczego po bandzie?

Ceny w Ipli są takie jakie sa bo LM ma sprzedać dekodery Polsatu i komórki Plusa ;)
_________________
 
 
Gosc123 
classic master

Dołączył: 08 Sty 2015
Posty: 156
Wysłany: 14-07-2018, 12:11   

I tu wychodzi problem firm, które oferują "wszystko".

Pół biedy, gdyby ten Polsat to była kablówka, ze stacjonarnym internetem i TV po światłowodzie/koncentryku. A tak? "Przenieś wszystko do Polsatu"? I co, na ich dennym LTE mam polegać? Nadajnik niby 100 m od domu, a siła sygnału jak w puszczy... Tak, teraz niby mają Netię...

Mam nadzieję, że nie oberwie się Polsatom Sport. O Eleven też się martwię, na pewno stawki niedługo podniosą.
_________________
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 14-07-2018, 14:02   

Gosc123 napisał/a:
O Eleven też się martwię, na pewno stawki niedługo podniosą.

Już podnieśli.

Może to błąd w regulaminie aktualnej promocji "Mega Sport w UPC II (2018-1)", ale wg.niego od 1maja br. Eleven w cenie 9.90 jest dla posiadaczy Horizona....a wcześniej,w obowiązującej do 30 kwietnia br. tej samej promocji
"Mega Sport w UPC II (2018-1)" był za 9.90zł dla posiadaczy Mediaboxa lub MediaModułu.

Teraz Abonenci innych niż HORIZON sprzętów, muszą za "11" zapłacić 15.99zł w promocji "Mega Sport w UPC I (2018-1)"
_________________
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3537
Skąd: Śląsk
Wysłany: 14-07-2018, 14:37   

Uffff.
Dobrze, że przez dwa lata mam Eleveny za 2 zł a później ewentualnie za 5 zł ;)

Gosc123 napisał/a:
I tu wychodzi problem firm, które oferują "wszystko". Pół biedy, gdyby ten Polsat to była kablówka, ze stacjonarnym internetem i TV po światłowodzie/koncentryku. A tak? "Przenieś wszystko do Polsatu"?.


Ale Cyfrowy Polsat współpracuje dobrze z kablówkami, o na nich zarabia. To jest zbyt duży rynek by go olać. Więc tam gdzie masz kablówkę to będziesz miał wybór - kablówka/satelita.
A tam gdzie nie masz kablówki, a chcesz obejrzeć LM, będziesz musiał wybrać Polsat/Plusa/Iplę
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14-07-2018, 17:58   

atomix napisał/a:
Dla mnie nie ma znaczenia czy Select czy Max. Mam na myśli, że raczej powinno być w którymś z tych pakietów, a nie dodatkowo płatne. Ale to już zależy co bardziej opłaci się UPC. Oczywiście bardziej logiczny jest Max, podobnie jak było z Polsat Futbol.

Udostępnienie tych kanałów tylko abonentom pakietu Max, w sytuacji gdy płacić musieliby Polsatowi także za abonentów pakietu Select, byłoby już w ogóle jakimś totalnie dziwnym ruchem ze strony UPC. ;)
Ci, którzy są zainteresowani LM i ich stać, aby płacić za te rozgrywki tak duże kwoty, niech sobie wykupią te kanały w dodatkowo płatnym pakiecie. Niby dlaczego pozostali abonenci UPC, którzy nie są zainteresowani piłką nożną mieliby im współfinansować tak drogie kanały? Na dodatek później przez dłuższy czas nie uświadczą żadnych nowych (wartościowych) kanałów w ofercie, bo cała kasa pójdzie na LM. :mad:
 
 
Gosc123 
classic master

Dołączył: 08 Sty 2015
Posty: 156
Wysłany: 14-07-2018, 18:35   

Wszystko rozbija się o to, ile realnie zażąda Polsat po negocjacjach. Przy małej stawce mogą włączyć nawet wszystkim, mnie w Select 80% kanałów nie interesuje, ale że są, to niech będą :D ... nie wiem, czy byłoby lepiej, gdyby każdy za wszystko musiał płacić oddzielnie.
Intrygowała mnie swego czasu netia, a jak policzyłem stawki za polsat sport, kanaly informacyjne plus coś tam jeszcze, to owszem, zyskiwałem jakieś filmowe, których nie mam w UPC w Select, ale cena wtchodziła podobna jak w promocjach, które można w UPC wytargować.

Kasia - ale z Orange już Zygmuntowi nie po drodze, bo w TV orange płaci sie za Polsaty dodatkowo. Jak się rozbestwi, to przyciśnie i resztę. Wiadomo, że nie może tak całkiem, ale zależność jest wzajemna.
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14-07-2018, 18:42   

Wiadomo, że nie każdy wszystkie kanały ze swojego pakietu ogląda, gusta są różne. Problem w tym, że te nowe kanały Polsatu są wyjątkowo drogie (Solorz dużo z ceny podczas negocjacji nie zejdzie), a potencjalne grono ich odbiorców jest bardzo wąskie.
Nie można zatem tego rozpatrywać na zasadzie - nie będę ich oglądać, ale niech sobie będą w Select. Za kasę, którą UPC w to wtopi mogliby włączyć wiele innych wartościowych kanałów, których grono odbiorców byłoby znacznie szersze.
Ci co chcą oglądać Ekstraklasę wykupują dodatkowo płatny Canal+, tak samo powinno być z kanałami Polsatu prezentującymi rozgrywki LM.
Co innego kanały Polsat Sport czy Eurosport. Te są w pakietach Select/Max, bo na nich prezentowane są różne dyscypliny sportowe i grono potencjalnych odbiorców tych kanałów jest szersze.
 
 
aandin 
plus master

Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 329
Wysłany: 14-07-2018, 19:53   

Chociaż osobiście jestem jak najbardziej zainteresowany oglądaniem LM i LE to zgadzam się,że chętni powinni za swoje hobby zaplacić osobiście w osobnym pakiecie.Głupio by było gdyby wszyscy się składali na kibiców kopanej.Chociaż mnie stać to dla zasady nie wydam za taki pakiet więcej niz 30 zł miesięcznie.Poszukam transmisji w innych telewizjach.Jeden mecz pokaże Polsat,mam dostęp do czeskiej tv a tam też coś pokazują a może coś w necie dzięki CyberGhost zobaczę.Oby się Zegarek nie udławił tą ligą mistrzów.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 15-07-2018, 14:51   

atomix napisał/a:
UPC będzie płaciło stałą stawkę za każdego abonenta z dostępem do Polsat Sport. Więc głupotą będzie kodowanie kanału, gdyż i tak płacić muszą za każdego. Wrzucając do pakietu podstawowego zapłaci każdy, bez względu czy ogląda czy nie

Skoro sytuacja materialna UPC jest taka dobra, że ich będzie stać płacić za takich jak ja nie oglądających w ogóle żadnego sportu - to podaj mi powód zmiany prezesa w UPC Polska na osobę ratującą tonące UPC w innych regionach Europy?
UPC Polska obecnie czekają potężne wydatki inwestycyjne w D3.1 (infrastruktura, sprzęt w tym też ten dla abonentów).

Zupełnie i całkowicie się zgadzam z tym co pisze Robin - osobiście też wątpię, czy UPC Polska będzie chciała na tym etapie swojego rozwoju technologicznego (D3.1) inwestować pieniądze w takie wydarzenie w sposób jaki większość przedstawia (że będą płacić za wszystkich).
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: