Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe mieszkanie, rozwiązanie umowy i podpisanie nowej
Autor Wiadomość
Mike_CK 
Klikacz

Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 8
Wysłany: 26-04-2018, 21:04   Nowe mieszkanie, rozwiązanie umowy i podpisanie nowej

Kupiłem mieszkanie. Chcę podpisać umowę z UPC. Poprzedni właściciel wypowiedział umowę na czas nieokreślony i z końcem maja wygasa. Będę mógł 1 czerwca podpisać nową umowę na siebie? Znalazłem informację o 1 miesiącu karencji. Obowiązuje to również przy rozwiązaniu umowy w związku ze sprzedażą mieszkania? Czy lepiej zrobić cesję?
  Mike_CK
 
rasz_pl 
easy master

Dołączył: 01 Wrz 2017
Posty: 36
Wysłany: 27-04-2018, 02:43   

Jedno z drugim nie ma zwiazku, umowa jest na czlowieka nie miekszanie. pod jednym adresem mozesz miec wpietych kilka modemow w jeden kabel.
Pozostaje kwestia co sie bardziej oplaca, a oplaca sie rezygnacja i czekanie do ostatniej chwili az UPC zmieknie rurka i zaproponuja najlepsze warunki, podpisanie wtedy nowego cyrografu i cesja na ciebie.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 27-04-2018, 10:13   

rasz_pl napisał/a:
umowa jest na czlowieka nie miekszanie
Tak, ale UPC w regulaminach umieszcza taki zapis:
VII. Dla kogo
1. Promocja jest przeznaczona dla wszystkich pełnoletnich osób fizycznych, które („Uczestnicy Promocji”):
a. w okresie 1 (słownie: jednego) miesiąca przed Przystąpieniem do Promocji nie były Abonentami Organizatora Promocji w zakresie jakiejkolwiek z Usług,
3. Usługi objęte niniejszą Promocji mogą być świadczone wyłącznie w lokalach, w których w okresie 30 (słownie: trzydziestu) dni Przystąpieniem Uczestnika do Promocji nie było świadczonej Usługi Internetowej lub Telewizyjnej Organizatora Promocji.


Mike_CK.
Nie ma problemu przy kupnie nowego mieszkania.
Tym zapisem UPC broni się przed kombinacją z umowami na członów rodziny w tym samym lokalu.
Możesz próbować coś z promocji pod adres, może "myk" się uda.


Cesja też doby pomysł. Tylko poprzedni właściciel raczej nie będzie miał ochoty bawić się w negocjacje dla Ciebie. Musi wycofać wypowiedzenie i zrobicie cesję, a później Ty ją ewentualnie wypowiadasz i negocjujesz nową umowę.
_________________
 
 
rasz_pl 
easy master

Dołączył: 01 Wrz 2017
Posty: 36
Wysłany: 01-05-2018, 07:56   

Pitrek napisał/a:

Cesja też doby pomysł. Tylko poprzedni właściciel raczej nie będzie miał ochoty bawić się w negocjacje dla Ciebie. Musi wycofać wypowiedzenie i zrobicie cesję, a później Ty ją ewentualnie wypowiadasz i negocjujesz nową umowę.


zupełnie nie pomyślałem o odwróceniu kolejności, tak jak piszesz jest faktycznie o wiele lepiej
 
 
Mike_CK 
Klikacz

Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 8
Wysłany: 08-06-2018, 14:41   

Potwierdzam, że można podpisać umowę bez okresu karencji. W moim przypadku był to następny dzień po wygaśnięciu poprzedniej umowy. Najpierw podpisałem umowę na sam internet. Później odstąpienie w ciągu 14 dni i negocjacje z działem utrzymania klienta. Ostatecznie THH XIII 250Mb/s i Select z modułem za 70zł bez grosza.
  Mike_CK
 
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 08-06-2018, 23:49   

Mike_CK napisał/a:
Potwierdzam, że można podpisać umowę bez okresu karencji. W moim przypadku był to następny dzień po wygaśnięciu poprzedniej umowy. Najpierw podpisałem umowę na sam internet. Później odstąpienie w ciągu 14 dni i negocjacje z działem utrzymania klienta. Ostatecznie THH XIII 250Mb/s i Select z modułem za 70zł bez grosza.


Wszystko można, tylko zwróć uwagę "dzień po wygaśnięciu poprzedniej umowy" de facto oferta utrzymaniowa ponieważ nie zostałeś praktycznie bez usług tylko następna umowa zaczęła obowiązywać z dnia na dzień.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: