Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
C+ 4K oraz TVP 4K w Orange za DARMO !!
Autor Wiadomość
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-05-2018, 16:34   

Nie wiem, mam UPC prawie od dwóch lat i jak była burza koło mnie/nade mną, to obraz ani razu nie przerwał, ale zdarzały się sytuacje, że piorun pierdyknął obok nadajnika TVP (tak wnioskuję, a czytając dalej zrozumiecie dlaczego) i ja, ani babcia co ma Vectrę, ani znajomi co mają Orange, nie mieli jakiegoś programu.. W przeciwieństwie do satelity jak miałem Orange, później przeszedłem na IPTV VDSL i tez nie było problemów podczas burzy ale pojawiała się nieraz pixeloza, pewnie na światełku to nie występuje, bo przy VDSL potrzeba było dawać większy przeplot, by tej pixelozy nie było, uroki tej technologii.. Więc zastanów się zanim coś napiszesz effe...

I nie jestem fanbojem UPC, co można wywnioskować z moich wszystkich postów tu i na forum UPC.

PS. i nikt nie zaprzeczy, że internet w Orange to katastrofa, a dokładniej, routing, który pozostawia wiele do życzenia. Pakiety z Warszawy idą do Niemiec by wrócić do Warszawy, shit. Skąpa firemka.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 25-05-2018, 17:05   

effe napisał/a:
Jeśli jednak chodzi o funbox 3.0 to już inna sprawa net chodzi elegancko i zasięg jest bardzo dobry, router zewnętrzny nie potrzebny.

Nie zgadzam się z tym. Na swoim routerze masz szeroki wachlarz konfiguracji, możesz chociażby zmienić serwery DNS na inne niż od Orange, możesz mieć DDNS-y lub i serwer VPN. Możesz też użyć złącza USB do podłączenia drukarki, dysku lub i modemu komórkowego i mieć w ten sposób zapasowy net. No i inna kwestia, że jak masz swój router to ISP nie zagląda ci w Twoją sieć domową.
 
 
effe 
classic master

Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 219
Wysłany: 25-05-2018, 17:11   

Zawsze możesz podłączyć swój router :mrgreen:
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 25-05-2018, 18:05   

effe napisał/a:
Zawsze możesz podłączyć swój router

Ale nie będę miał na nim publicznego IP więc te usługi:
Cytat:
możesz mieć DDNS-y lub i serwer VPN.

Nie zadziałają u mnie prawidłowo, a ja z nich korzystam. Co mi proponujesz?
 
 
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-05-2018, 18:25   

MrPepka napisał/a:
effe napisał/a:
Jeśli jednak chodzi o funbox 3.0 to już inna sprawa net chodzi elegancko i zasięg jest bardzo dobry, router zewnętrzny nie potrzebny.

Nie zgadzam się z tym. Na swoim routerze masz szeroki wachlarz konfiguracji, możesz chociażby zmienić serwery DNS na inne niż od Orange, możesz mieć DDNS-y lub i serwer VPN. Możesz też użyć złącza USB do podłączenia drukarki, dysku lub i modemu komórkowego i mieć w ten sposób zapasowy net. No i inna kwestia, że jak masz swój router to ISP nie zagląda ci w Twoją sieć domową.


- DNSów zmienić nie można.
- DDNS jest, działa ja u siebie korzystam,
- Serwer VPN w funboxie nie ma
- Do USB można podłączyć dysk i drukarkę
  kiniecki
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 25-05-2018, 18:30   

kiniecki napisał/a:
- DNSów zmienić nie można.
- DDNS jest, działa ja u siebie korzystam,
- Serwer VPN w funboxie nie ma
- Do USB można podłączyć dysk i drukarkę

Ja wspomniałem o SWOIM routerze, a nie o funboxie.
 
 
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-05-2018, 18:34   

Napisałem co można na FB... ;)
  kiniecki
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 25-05-2018, 18:36   

No, a co z tym?:
kiniecki napisał/a:
DNSów zmienić nie można.

kiniecki napisał/a:
Serwer VPN w funboxie nie ma

Cytat:
No i inna kwestia, że jak masz swój router to ISP nie zagląda ci w Twoją sieć domową.

Aha i padnie mi net od Orange to funbox jest bezużyteczny bo nie mogę podłączyć do niego przez USB modemu komórkowego.
 
 
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-05-2018, 18:44   

Mam światłowód już prawie 2,5 roku i w tym czasie była chyba 1 awaria...

Serwer VPN mam skonfigurowany na NASie więc w FB mi nie jest potrzebny.
Zmieniać DNSów też nie potrzebuje.

Wszystko zależy co komu potrzebne i szuka dla siebie najodpowiedniejszego wyboru.
  kiniecki
 
effe 
classic master

Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 219
Wysłany: 25-05-2018, 18:50   

Każdy wybiera dla siebie co mu pasuje. Mam Orange od 2016r i nie miałem żadnych awarii jeszcze. Nigdy nie było przerwy w nadawaniu netu, co nie mogłem powiedzieć kiedy użytkowałem kilka lat upc.
Fakt, że na początku nie byłem zadowolony z funbox 2.0, ale jak wymieniłem go na nowszy model to nie mam żadnych problemów. Net śmiga elegancko w 300mb/s. Telewizja również i tu chodzi o telewizje właśnie. Obraz jest zdecydowanie lepszy i z tym nie da się dyskutować. A nie tu pitolenie od rzeczy, ile to upc nie ma klientów itp. a co mnie obchodzi ile ma kto klientów? Mam z tego jakieś udziały? Może wy macie dlatego tak ofiarnie walczycie w dziale orange. Dla mnie liczy się jakość i niezawodność.

---
I zapamiętajcie, ja nie mam zamiaru tu nikogo namawiać do zmiany telewizji. Osobiście wisi mi co używacie. Napisałem tylko swoje zdanie, że Orange niby świeży gracz na rynku telewizji, a już przebił jakością największą telewizję kablową.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 25-05-2018, 18:55   

effe napisał/a:
Obraz jest zdecydowanie lepszy i z tym nie da się dyskutować.

effe napisał/a:
Mam Orange od 2016r

effe napisał/a:
Dla mnie liczy się jakość i niezawodność.

Więc nie masz pojęcia jak to wygląda obecnie w UPC.
Masz UPC gdzieś - wolno Ci, ale co z moimi pytaniami?
Potrafisz tylko personalnie obrażać, masz odwagę merytorycznie się odnieść do moich merytorycznych pytań - czy nadal będziesz pierniczył głupoty?
_________________
 
 
effe 
classic master

Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 219
Wysłany: 25-05-2018, 18:59   

Wiem jak to obecnie wygląda w upc bo cała moja rodzina z centrum posiada "jeszcze upc" . Na codzień mam styczność z tą telewizją i z ich polituj się dekoderem horizon.... :lol:
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 25-05-2018, 19:00   

effe napisał/a:
Nigdy nie było przerwy w nadawaniu netu, co nie mogłem powiedzieć kiedy użytkowałem kilka lat upc.

No popatrz. A ja używam UPC i nie pamiętam kiedy ostatnio z winy UPC miałem jakąś awarię. A wadą internetu światłowodowego od Orange jest jego mały zasięg (mniejszy niż UPC) oraz sprzęt dawany do tego neta który jest bez trybu bridge.
 
 
effe 
classic master

Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 219
Wysłany: 25-05-2018, 19:02   

No widzisz, dlatego ty zostań z upc a ja będę się cieszył lepszą jakością w orange. Koniec tematu. :lol:
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 25-05-2018, 19:04   

effe napisał/a:
Na codzień mam styczność z tą telewizją i z ich polituj się dekoderem horizon

I właśnie tu popełniasz podstawowy błąd. Oceniasz usługę przez pryzmat sprzętu do niej oferowanego. Wystarczy, że Twoja rodzina weźmie do TV UPC moduł CI+ od nich i włoży go do TV. I już usługa jest inaczej oferowana.

[ Dodano: 25-05-2018, 19:05 ]
effe napisał/a:
No widzisz, dlatego ty zostań z upc a ja będę się cieszył lepszą jakością w orange.

I zobacz nawet tu musiałeś zachwalać jakość stacji tv w Orange która BTW nie zależy wcale od nich tylko od nadawców i od źródła z którego Orange pobiera sygnał do stacji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: