Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TVP 4K
Autor Wiadomość
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 18-07-2018, 17:57   

[ Dodano: 18-07-2018, 19:05 ]
GDA napisał/a:
Podaj mi audycje w 4K z tego tygodnia?


Proponuję wrócić do tematu za miesiąc.
Nie ma sensu wypisywać bzdur że brak 4K w Polsce skoro ofertą sportowa jest i pewnie będzie rozwijana w kierunku wydarzeń live4K.
Tylko czekać jako przykład z bieżacych info Eurosport UHD już nadaje w Rosji.
Upscaling do UHD jakością przewyższa HD z Horizona na marginesie.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 18-07-2018, 19:00   

Blacha napisał/a:
Upscaling do UHD jakością przewyższa HD z Horizona na marginesie.

Buehehe
To po jaką cholerę nadawcy zmieniają swoj sprzęt emisyjny jak wystarczy podbić rozdzielczosc

A z propozycją że za miesiąc będzie 4K nadawane to już nawet nie chce mi się polemizowac
 
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 18-07-2018, 19:14   

GDA napisał/a:
Blacha napisał/a:
Upscaling do UHD jakością przewyższa HD z Horizona na marginesie.

Buehehe
To po jaką cholerę nadawcy zmieniają swoj sprzęt emisyjny jak wystarczy podbić rozdzielczosc

A z propozycją że za miesiąc będzie 4K nadawane to już nawet nie chce mi się polemizowac


Dlatego tez uważam ,że taka rozmowa jest bez sensu.
Wole jako klient mieć PRAWO do wyboru oferty od mojego operatora z którego usług korzystam, dopasowanej do moich potrzeb. Czy UPC sprosta za rok moim potrzebom-czas pokaże. Dobrze ,że jest konkurencja..bo nawet na takim forum nudno by było ;)nie tylko chwalić (bo jest za co)tak GDA...operatora.
 
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 18-07-2018, 19:32   

Ech GDA. Czyli lepiej nie mieć niż co cokolwiek. Czyli lepiej nie mieć wyboru niż mieć.

Pomijam już fakt, że w czasach Netflixa/HBO Go/Showmaxa dla wielu osób tradycyjna telewizja ma sens tylko w przypadku transmisji na żywo i informacji. Dla całej reszty VOD jest po prostu wygodniejsze. Dlatego kanały uruchamiane tylko w czasie transmisji sportowych mają dla mnie sens.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 18-07-2018, 19:48   

zylx napisał/a:
Ech GDA. Czyli lepiej nie mieć niż co cokolwiek. Czyli lepiej nie mieć wyboru niż mieć.

Ale o czym ty teraz piszesz?

Jakie mieć cokolwiek? Skoro na dziś 4K to przeszłość, nie ma na naszym rynku żadnego kanału 4K oprócz okazjonalnych powtórek na Canal+
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 18-07-2018, 19:51   

Oprócz Canal+ 4K i eleven 4K jest jeszcze Funbox 4K od Filmboxu.
 
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 18-07-2018, 19:55   

GDA, nam już "odjechał" ja zrozumiałem ,że tu chodzi o coś w stylu VOD-okazjonalnie puszczać mecze, sport live (ale przecież Eleven, 4K ma w takim stylu ramówkę), wybrane pozycje filmowe , dokumenty.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 18-07-2018, 20:16   

Rozmawiamy o kanałach telewizyjnych jakie oferuje UPC bądź powinna zaoferowac

A wy mI wyskakujecie z VOD a do tego nie trzeba UPC przecież
Więc zdecydujcie się czego żądacie od UPC
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 18-07-2018, 20:30   

Dlaczego piszesz w liczbie mnogiej skoro ja nic o VOD nie piszę? Mnie w to nie mieszaj
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 18-07-2018, 20:47   

marian_wierzbic napisał/a:
Nie czuję się ofiarą , świadomie przetestowałem nową technologię na żywo przez 30 dni.

Ale przyznaj, że oczekiwałeś czegoś więcej.
marian_wierzbic napisał/a:
Była okazja żeby przetestować 4K w kablu. Doświadczenia z tym związane procentowały by w czasie wprowadzania oferty w 2019 roku.

Pytanie co z takiej "lekcji" wyciągnął operator.
marian_wierzbic napisał/a:
Taka duża impreza pokazała różnice w przekazie zależne od pory dnia , stadionu i sposobu realizacji transmisji

Czyli cały ten obecny standard i transmisje 4K można sobie obecnie w buty włożyć a operatorzy mają przed sobą jeszcze sporo pracy?

Znam opinie wielu rozgoryczonych ludzi - rozgoryczonych całym tym 4K (a właściwie całym tym 4K w wykonaniu POLSKICH operatorów).
Ale co najdziwniejsze, jak takiego delikwenta pytam czym dokładnie jest rozczarowany to odpowiadają najczęściej "wszystkim" :shock:
_________________
 
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 18-07-2018, 21:16   

No ..ja też jestem rozczarowany jakością "HD" na niektórych kanałach.
Ech... co to ma być bitrate...5 mbps I co ? To ma świadczyć że HD w całości jest do "duszy" no nie.
Czy jest sens uogólniać pewne rzeczy.Bez sensu.
Miałem Orange i kilka meczów w 4K obejrzałem
Nie zawiodłem się.Pytanie czy w kablu a może przez moduł również nie zawiodę się.O ile UPC zdąży bym się o tym przekonał.
 
 
marian_wierzbic 
light master

Dołączył: 18 Cze 2018
Posty: 91
Wysłany: 18-07-2018, 21:57   

KOCUREK1970 napisał/a:
Czyli cały ten obecny standard i transmisje 4K można sobie obecnie w buty włożyć a operatorzy mają przed sobą jeszcze sporo pracy?

To nie standard jest zły tylko jego wykorzystanie.
Realizacja transmisji była bardzo słaba. Kolejne mecze były pokazywane coraz lepiej ale oczekiwania były jeszcze większe.
NC+ nadawała transmisje 4K w HDR HLG . Nawet zeszłoroczne telewizory UHD z wyższej półki nie miały HLG . dopiero aktualizacja softu w niektórych telewizorach wprowadziła tą funkcjonalność , ale często trzeba było ją zrobić ( ściągnąć aktualizację samemu )
Dla mnie HDR jest tworem sztucznym. Oko ludzkie rozróżnia szczegóły zarówno w cieniach jak i silnym świetle ale nie równocześnie!
 
 
Blacha
[Usunięty]

Wysłany: 24-07-2018, 19:32   

GDA napisał/a:
I co pozostało po 4K w Polsce?
Jeszcze sie dziwicie że UPC nie tak spieszno do zaoferowania kanałów których nie ma?


I tu się pan mylisz. TVP 4K nadaje-na razie powtórki meczów z Mundialu, ale kto wie w jaki sposób oferta będzie rozwijana.Założenia są dość optymistyczne.
Dostępny na satelicie dla abonentów nc+ i Orange światłowód.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: