Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dekoder horizon czy Mediabox
Autor Wiadomość
Kriso 
classic master


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 291
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-03-2018, 11:27   dekoder horizon czy Mediabox

czy jakość obrazu na Horizon jest lepsza na kanałach HD od Mediabox?
_________________
 
 
enrico2000 
plus master

Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 353
Skąd: KRK
Wysłany: 05-03-2018, 11:57   

Ja widzę sporą różnicę na korzyść Horizona. Jeśli zaproponowali by mi ten dekoder w cenie WRUXX to bym się zastanowił czy kosztem jakości obrazu nie przemęczyć się z innymi niedostatkami tego sprzętu, jednak za ok 20 zł więcej nie ma szans abym wziął ten dekoder. Wolę gorszy obraz, ale resztę sprawnie działającą.
_________________
 
 
aster 
classic master


Dołączył: 03 Maj 2016
Posty: 226
Wysłany: 05-03-2018, 12:11   

Dokładnie. U mnie to samo, telefon o "upgrade" do Horizona, ale za większe pieniądze i od razu nowa umowa na 24m. Komedia.

Poczekam na 4K i wtedy się zastanowię.
 
 
czarek77 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2017
Posty: 199
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 05-03-2018, 13:23   

A ja wole mediamoduł CI+ i gitara ,,,,, żaden dekoder już nigdy w życiu. Jak dekoder może dawać lepszy obraz niż sam telewizor i jego prosesor czy co on tam ma ???? z dekodera dodatkowy kabel HDMI a to już strata sygnału ,,,, magicy co zrobili to badziewie zwane horizon zastosowali lepsze procesory w tym gównie niż inżynierowie co projektowali np. to ?? http://www.hdtv.com.pl/fo...la-qled-tv.html :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: to podaje Samsunga do sądu ...... ludzie proszę was szanujmy się
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-03-2018, 15:15   

Mi się wydaje ze to jakas autosugestia , Nie widze roznicy miedzy jakoscia obrazu horizona a mediaboxem ... co nie zmienia faktu ze horizon tylko dla ludzi o silnych nerwach . Niby to sa drobnostki ale np w sobote rano chce ustawić gale w Polsacie 3 rano i C+ również 3 rano przewijam po przewodniku a tam program tylko do 12 oczywiście za 2 godz juz było ok .
W niedziele Bayern wygral 4 0 a to sobie w replay tv bramki obejrze , koleczko pokrecilo usluga niedostepna resetuj dekoder itd dziś już działa ale to tylko pokazuje jak ta maszynka niestabilnie działa , Jedyny plus po 3 latach to rzeczywiście chyba znikla pikseloza z nagran dluzszych jak godz Polsat TVn C+ .
  stivi
 
kamil99 
Klikacz

Dołączył: 17 Lut 2018
Posty: 7
Wysłany: 05-03-2018, 16:15   

Tydzień temu przesiadłem się z mediaboxa na horizon. Odrazu po podłączeniu nowego dekodera zauważalna jest poprawa jakości obrazu. Co do szeroko opisywanych niedoskonałości tego dekodera po tygodniowym testowaniu muszę stwierdzić że nie zamieniłbym go z powrotem na mediaboxa. Dekoder posiada drobne niedociagnięcia jednak są one do zaakceptowania. Co prawda w mediaboxie nie miałem nagrywarki ale horizon to niewątpliwy krok naprzód. Po tygodniu użytkowania horizona z nagrywarką zastanawiam się jak do tej pory mogłem nie mieć nagwywarki. Podsumowując jakość obrazu jest zauważalnie lepsza.
 
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 05-03-2018, 16:35   

A oto moje dzisiejsze drobne niedociągnięcia horajzonka. Próba włączenia pilotem- brak reakcji. Reset prądowy, dalej pilot nie uruchamia dekodera. Reset z minusem dalej goła d..a. Reset "+ -" dekoder RUSZYŁ. Ot takie moje dzisiejsze DROBNE niedociągnięcia. Pozdrawiam.
_________________
  nordof
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 05-03-2018, 18:16   

Jak wymyśla kompatybilny z upc moduł umożliwiający jednoczesne nagrywanie kilku pozycji jednocześnie i oglądanie innego "live" to zamienię to moje g...o na moduł ci. Pozdrawiam.
_________________
  nordof
 
Kriso 
classic master


Dołączył: 26 Lip 2013
Posty: 291
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-03-2018, 18:48   

za 84 zł mogę mieć horizon bez nagrywarki tv Max internet 120, telefon 60, oraz eleven, jeśli jakość obrazu będzie lepsza to możne wezmę, bo te 5 zł więcej niż teraz nie robi różnicy
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 05-03-2018, 20:04   

nordof napisał/a:
Jak wymyśla kompatybilny z upc moduł umożliwiający jednoczesne nagrywanie kilku pozycji jednocześnie i oglądanie innego "live" to zamienię to moje g...o na moduł ci. Pozdrawiam.

Moduły wielostrumieniowe istnieją już dobre 10 lat (dlaczego ich nigdy w UPC nie będzie - zresztą ani NC+ ani CP też ich nie oferuje) - to C E N A takiego modułu.
_________________
 
 
enrico2000 
plus master

Dołączył: 22 Gru 2009
Posty: 353
Skąd: KRK
Wysłany: 06-03-2018, 16:34   

czarek77 napisał/a:
A ja wole mediamoduł CI+ i gitara ,,,,, żaden dekoder już nigdy w życiu. Jak dekoder może dawać lepszy obraz niż sam telewizor i jego prosesor czy co on tam ma ???? z dekodera dodatkowy kabel HDMI a to już strata sygnału ,,,, magicy co zrobili to badziewie zwane horizon zastosowali lepsze procesory w tym gównie niż inżynierowie co projektowali np. to ?? http://www.hdtv.com.pl/fo...la-qled-tv.html :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: to podaje Samsunga do sądu ...... ludzie proszę was szanujmy się



Ale co ma CI+ do zadanego pytania? Kolega pytał czy jest różnica w odbiorze pomiędzy Mediaboxem a Horizonem.

CI+ nie mam, nie widziałem, więc się nie wypowiadam. Mediaboxa mam, Horizona miałem miesiąc i uważam, że obraz jest zauważalnie lepszy niż Mediabox.

Czytaj ze zrozumieniem.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 06-03-2018, 17:34   

czarek77 napisał/a:
magicy co zrobili to badziewie zwane horizon zastosowali lepsze procesory w tym gównie niż inżynierowie co projektowali np. to ?? http://www.hdtv.com.pl/fo...la-qled-tv.html to podaje Samsunga do sądu ...... ludzie proszę was szanujmy się

Porównywanie sprzętu za kilka tys zł ze sprzętem operatora za 50$ jest jak picie w Szczawnicy i szczanie w piwnicy.
_________________
 
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 06-03-2018, 17:40   

Czasy wypasionych mediaboxów niestety mijają . Sam rok temu nie dając do końca wiary temu co czytałem na tym forum zmieniłem mediaboxa na horizona. O module ci+ nie powiem złego słowa bo go nie miałem i nie wchodzi u mnie w rachubę. Obraz faktycznie subiektywnie wg. mnie w horizonie trochę lepszy. Wady mają oba.I to tak naprawdę powinny je zakwalifikować,ale innych upc nie mają. Zresztą wątek o module ci też ma kilkaset stron. Abonament z mediaboxem tańszy,ale nie wszystkie oferty są dla tego boxa.
_________________
  nordof
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 06-03-2018, 18:10   

nordof napisał/a:
Czasy wypasionych mediaboxów niestety mijają

Ciekawym wielce reakcji owego usera, kiedy w UPC pojawi się dekoder 4K - to się dopiero będzie działo...
_________________
 
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 06-03-2018, 18:27   

Jeżeli do mnie pijesz to już odpowiadam. Mam Panasa 42cale z 6 lat i za cholerę nie chce się zepsuć. Dlatego 4k sie nie podniecam. Pisząc o mediabox prv miałem na myśli czasy jego świetności. Choć i wtedy posiadacze Philipsów czy Pace Prv byli innego zdania. Jak na dziś to "reset prądowy " rules.
_________________
  nordof
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: