Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pilot dekodera włącza nagrywarkę
Autor Wiadomość
Toompaa 
Klikacz

Dołączył: 19 Paź 2005
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-10-2005, 20:44   Pilot dekodera włącza nagrywarkę

W czasie używania pilota od dekodera UPC HBO potrafi się włączyć moja nagrywarka Philipsa. Jest to niewygodny problem gdyż nagrywarka nie włącza się wtedy kiedy chce ,a i przy okazji potrafi się w niej przestawić czas.
Pod numerem 9480 nie potrafili mi pomóc ,a innych dekoderów w najbliższym czasie też nie zaoferują. A czy Wy widzicie jakiś sposób rozwiązania tego problemu ?
 
 
seirix 
light master

Dołączył: 13 Gru 2004
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-10-2005, 20:57   

raczej nie, chyba jedynie zmiana dekodera wchodzi w gre
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-10-2005, 22:07   

Zidentyfikuj który klawisz na pilocie dekodera powoduje włączanie nagrywarki.
Zasadniczo pilot do dekodera jest potrzebny jedynie do przełączania między hbo1 a hbo2 a to można robić na różne sposoby więc wyeliminowanie jednego klawisza w tym nie przeszkodzi.
  marekd@jabberpl.org
 
Toompaa 
Klikacz

Dołączył: 19 Paź 2005
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-10-2005, 22:16   

Nagrywarkę włącza jakaś dziwna kombinacja klawiszy plus/minus program i jakieś klawisze w okolicy. W moim przypadku to nie jest takie proste bo oprócz HBO i HBO2 mam też Ale Kino , Kino Polska i MGM . Dekoder to też podstawowy przekaźnik innych pozostałych programów do mojego TV. Problem więc się komplikuje.
 
 
budry 
plus master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 433
Skąd: Szczecin
Wysłany: 19-10-2005, 22:37   

Moim zdaniem pilot od dekodera może być uszkodzony!
Weź pilota podjedź do boku ,powinni wymienić od ręki.
Jeżeli nowy pilot będzie nadal wyłanczał nagrywarkę pozostaje zakrycie okienka w nagrywarce:)
_________________
 
  budry
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-10-2005, 22:54   

Cytat:
Dekoder to też podstawowy przekaźnik innych pozostałych programów do mojego TV. Problem więc się komplikuje.
A to błąd, nie tylko ze względu na wygodę ale i to, że dekoder jest monofoniczny (w końcu wyprodukowany w latach 70tych). Trzeba tak podłączyć dekoder aby sygnał mógł być odbierany niezależnie od niego najlepiej dać rozgałęziacz na antenę i podłączyć go równolegle a dalej kablem chinche do telewizora. Dziwię się dlaczego monterzy którzy dostarczyli dekoder nie zamontowali rozdzielacza i nie dali odpowiedniego kabla (nie wiem jaki masz telewizor ale chyba ma odpowiednie wejście) jeśli nie chce Ci się montować rozdzielacza samemu zadzwoń po serwis, powiedz, że coś nie odbiera jak trzeba np brak stereo na niektórych programach albo, że dekoder źle działa - wszystko to będzie prawdą a jak przyjadą powiedz, że już zlokalizowałeś przyczynę (złe podłączenie) i każ zamontować rozdzielacz.

Kiedyś były tylko 2 programy wiec nie było by problemu (na pilocie jest przycisk przełączający tam i z powrotem między 2 programami) z 5 trzeba się pewnie będzie nauczyć ich numerów na pamięć, ale cóż począć skoro dają taki prymityw. (można się też dogadać nieoficjalnie z monterami aby zamiast dekodera zwyczajnie zdjęli w puszce filter no ale wtedy pewnie trzeba by zapłacić jeszcze za canal + no i nie zawsze da się dogadać)
  marekd@jabberpl.org
 
Toompaa 
Klikacz

Dołączył: 19 Paź 2005
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-10-2005, 23:42   

No ten dekoder to wyjątkowy prymityw. Lada moment ma wejść już na stałe telewizja cyfrowa ,a UPC katuje nas tym badziewiem.
Dekoder mam podłączony do tv przez tradycyjny kabel antenowy . Taki sposób podłączenia zapewnia na każdym programie dźwięk stereo. Mogę zainstalować roździelacz. Dostarczę wtedy niekodowany sygnał do tv i nagrywarki. Pozostaje wtedy tylko problem jak zapewnić dźwięk stereo z dekodera dla programów kodowanych. Podłączenie przez chinche dekodera tego problemu nie rozwiąże.
Poprostu podsumowując chciałbym dźwięk stereo i dla nagrywarki i dla tv.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-10-2005, 01:03   

Dekoder tak czy inaczej jest mono, zupełnie przez przypadek całkowicie nie wie co to jest stereo nicam i puszcza bokiem nic z tą częścią sygnału nie robiąc (daltego przy podłączeniu anteną w niektórych programach jednak jest stereo)
Na upartego może by się dało jakoś zsynchronizować niekodowany dźwięk z anteny z obrazem z dekodera zależy jakie wejścia i możliwości ma ta nagrywarka.
Pamiętam, że w kablówce (nawet bez hbo) od zawsze były problemy z stereo, sytuacja poprawiła się dzięki nicam bo wcześniej trzeba było jakieś cuda wyczyniać, telewizory przerabiać itd aby zadziałało. A hbo zwyczajnie zawsze było monofoniczne (chyba nawet jeszcze na początku tego roku) i nie szło na to nic poradzić.
  marekd@jabberpl.org
 
Robstar 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 213
Wysłany: 21-10-2005, 19:46   

Panie Marek to co pan piszesz to jest jakąś kpiną i wprowadzaniem ludzi w błąd. Na dekoderach GI można odbierać kanały HBO i inne w Stereo NICAM ale tylko po w.cz czyli koncentryku i zastosowania tzw. baypasów ( 2 rozgałężników).
Wystarczy zgłosić do serwisu problem że nie ma NICAMU i technicy powinni coś takiego założyć lub podłączyć dekoder bez rozgałężników. Trzeba sobie terz uświadomić że założenie takich rozgałężników nieco osłabi sygnał TV i jeśli u pana na klatce tego sygnału jest jak na lekarstwo to mogą być problemy z odbiorem TV ( śnieżenie na wysokich kanałach). Z założenie nie zaleca się takiego podłączania dekoderów.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-10-2005, 22:08   

Rozwiązanie to jest mi znane, niestety ale założenie 2 (w tym jednego odwrotnie) rozdzielaczy osłabia sygnał tak mocno, że w 9 przypakach na 10 oglądanie tego jest już niemożliwe.
Dobrze, że wspomniał Pan i jeszcze o takiej możliwości, Toompaa może i tego spróbować jest szansa że będzie miał szczęście.
Jednak nie wprowadzam nikogo w błąd wszystko co napisałem to prawda.
I jeszcze jedno nie mam żadnej klatki :)
  marekd@jabberpl.org
 
budry 
plus master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 433
Skąd: Szczecin
Wysłany: 21-10-2005, 22:37   

Marek napisał/a:
I jeszcze jedno nie mam żadnej klatki

Panie Marek to co pan piszesz to jest jakąś kpiną i wprowadzaniem ludzi w błąd.
Klatkę piersiową chyba Pan masz! :mrgreen:
_________________
 
  budry
 
2choL 
easy master

Dołączył: 12 Lis 2005
Posty: 29
Wysłany: 23-11-2005, 20:05   

Wcale nie prawda w szczecinie "bajpas" zakłada sie prawie zawsze i sygnał nie dostaje po dupie jeśli na kablu wczesniej nie ma zadnych rozgałeźników

POZDRAWIAM
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-11-2005, 20:46   

Cytat:
jeśli na kablu wczesniej nie ma zadnych rozgałeźników

A modem od chello to niby jak podłączyć bez rozgałęźnika ?

No i siła sygnału nie żalezy od miasta a od spraw bardziej indywidualnych jak np długość kabli, nie każdy mieszka przecież w bloku.
  marekd@jabberpl.org
 
2choL 
easy master

Dołączył: 12 Lis 2005
Posty: 29
Wysłany: 24-11-2005, 12:46   

a moze jak zaklada sie chello to sie sotsuje zamiast na koncu kabla rogaleźnia tv/r zwrotnice
POZDRAWIAM
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: