Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Usługa VOIP
Autor Wiadomość
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-10-2005, 18:42   

netkrak, ta bramka którą ja testowalem miala dhcp klienta dostawala wlasne ip i nie bylo zadnego problemu tak czy tak i dla chello byla jak zwykly komputer traktowana.
Co do rejestracji bramki to przynajmniej u mnie bylo tak ze starczyl restart modemu i nie musialem nic robic na stronie rejestracji
 
 
netkrak 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Krakow
Wysłany: 29-10-2005, 21:01   

MrY: dzieki za info.
 
 
PH - Trójmiasto 
light master


Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 85
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-10-2005, 21:38   

Szczegóły jak pojawi się usługa.[/fade]
_________________
Ostatnio zmieniony przez PH - Trójmiasto 17-11-2005, 15:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-10-2005, 00:37   

Cytat:
Dokładnie tak, oferta jest nastawiona na to, aby być BEZKONKURENCYJNĄ w ofercie telefonii stacjonarnej na rynku polskim. Abonamenty oraz stawki za połączenia a także usługi dodatkowe, zostawiają w tyle TPSA, Netię, Tele2, Dialog i wsyztskie inne tego typu usługi. Np. Klient korzystający z usług TP SA, w pakiecie Darmowe Wieczry i Weekendy, którego rachunek przeciętnie wynosi około 100-120zł / miesiąc, po przystąpieniu do Telefonii stacjonarnej UPC może zaoszczędzić nawet 50% tej sumy, lub rozmawiać około 3 razy tyle, co mógłby wygadać korzystając z pakietu TP SA

W sumie to niewiele rozmawiam z telefonu stacjonarnego w życiu nie zdarzyło mi się zapłacić 100zł za telefon (nawet w sumie za stacjonarny i komórkę) jeśli istniała by możliwość aby powiedzmy za kilka minut rozmowy co drugi dzień, płacić mnij niż 30zł miesięcznie (łącznie z abonamentem), na pewno bym na to poszedł.
Jakiś czas temu pojawiła się możliwość przejścia do netii tam również spotkałem się z podobnymi argumentami jeśli teraz płacisz 100zł to u nas zapłacisz za to samo 80zł - niby się opłaca tylko, że ja zamiast płacić 30zł płacił bym 50 :(
Planuję uciec od tepsy jak najszybciej jednak nie mam zamiaru do tego dopłacać, dlatego ciekaw jestem jak by wyglądała oferta UPC w moim przypadku.
  marekd@jabberpl.org
 
netkrak 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Krakow
Wysłany: 30-10-2005, 18:04   

no! wreszcie jakas pelniejsza informacja o telefonii ... czyli z tego wynika, ze to nie bedzie VOIP, a wiec musi byc troche drozsze - w skype 'abonament' za wykupiony numer to ok. 10 zl (choc niestety tylko strefa warszawska) - tak wiec telefon w UPC musi byc w podobnej cenie, zeby byl konkurencyjny ...
 
 
PH - Trójmiasto 
light master


Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 85
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-10-2005, 22:33   

hmmm...
_________________
Ostatnio zmieniony przez PH - Trójmiasto 17-11-2005, 15:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-10-2005, 22:38   

ja wiecej jak 200zł za wybrany numer bym nie dal
co do złotego to nie wiem ile ale z tego co wiem w sieciach komorkowych od 300zl sa
 
 
kanurwa 
easy master

Dołączył: 19 Paź 2005
Posty: 31
Skąd: Katowice
Wysłany: 31-10-2005, 09:27   

Przede wszystkim ciesze sie, że:
temat sie rozwija, chociaż szkoda ze nie w strone VoIP
zabrała głos osoba związana z UPC, szkoda ze jest ich tak mało na forum ( najlepiej by każdy region UPC był przez kogos z firmy reprezentowany)

Troszke nie rozumiem czemu UPC nie zmierza w kierunku VoIP, może to kwestie techniczne moze kosztowe. Dobrze w kazdym bądź razie ze coś sie rusza.

Jeśli chodzi o cene za numer specjalny to max 150-200 zł dałbym w końcu bez przesady ;) operator wg mnie akurat nie na tym powinien zarabiac.

Moze dobrez ze telefonia UPC nie bedzie sie opierac na necie, gdyż w momencie padu chello nie pada tel, chyba ze sie myle ?? :?
 
 
 
PH - Trójmiasto 
light master


Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 85
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-11-2005, 22:15   

Ceny takich usług są już bardzo niskie, więc ciężko byłoby walczyć o klienta.

Zakres usług w ramach telefonii stacjonarnej jest chyba jak narazie jednym z najdroższych o ile nie najdroższym sektorem jeśli chodzi o telefonię, także trzeba w końcu wykopać monopolizującą rynej TP SA.

Jest to więc rynek o który warto walczyć, a jak wiemy 90% społeczeństwa wyklina TP SA i korzysta z ich usług tylko dlatego, że w zasadzie nie ma innej ciekawej alternatywy.
_________________
Ostatnio zmieniony przez PH - Trójmiasto 17-11-2005, 15:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-11-2005, 23:09   

Cytat:
Oczywiście w przypadku awarii chello telefon nadal będzie działał, gdyż jest to jakby zupełnie inny sygnał.

Raczej wątpię gdy wysiada internet nie ma też telewizji a to też jest "zupełnie inny sygnał"
  marekd@jabberpl.org
 
PH - Trójmiasto 
light master


Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 85
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-11-2005, 10:31   

Pewnie wyraziłem się nieprecyzyjnie, ale jestem tylko Przedstawicielem Handlowym :wink:

Na szkoleniu pytałem jak się będzie miała sprawa awarii i funkcjonowania telefonii i stwierdzili, że jeśli padnie chello czy nawet TV to nie padnie telefon.
Dlaczego tak ma być, spróbuję się dziś dowiedzieć...
_________________
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-11-2005, 10:37   

PH UPC - Gdańsk, To jako argument możesz postawić dość świeżą sprawę - ostatnio koparka przecięła kabel UPC, przez co kilka bloków zostało odciętych na ponad 2 godziny. Wydaje mi się, że jest to dość dobry argument aby sprecyzować konkretną odpowiedź :)
 
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 02-11-2005, 15:39   

@kwestia wybranego numeru

obecnie nie wiem jak jest w orange np. ale w idei było dośc drogo, w plusie natomiast cena za zmiane numeru na pierwszy wolny bądź wybrany numer z poza puli złotych to 61pln, a za numer "złoty" 305pln. Z tym, że złoty numer to naprawde numer bardzo łatwy i bardzo charakterystyczny. Natomiast wspomniane przez PH kwoty kilku tysięcy złotych dotyczą jednostkowych przypadków numerów pre-paid sprzedawanych na aukcjach.
Niezapominajmy, że to nie będzie pre-paid i że to nie jest aukcja :wink:
 
 
PH - Trójmiasto 
light master


Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 85
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-11-2005, 22:22   

Jacku, wspomniałem już wyże jw poście, że:
Cytat:
Jedyną sytuacją w której mógłby paść i telefon i net, to mechaniczne uszkodzenie przewodu...[...]


Oczywiście jest to sytuacja możliwa, szczególnie w obrębie nowych osiedli, gdzie blisko tudzież po sasiedzku, prowadzone są non stop roboty budowlane.
Jednak tak jak wspomniałem, równie dobrze koparka może przeciąć czy to kabel UPC czy też TP SA :wink:

A jeśli ktoś chce mieć 99,99% łączności ze światem, to i tak będzie miał w kieszenie komórkę 8)

Cytat:
Natomiast wspomniane przez PH kwoty kilku tysięcy złotych dotyczą jednostkowych przypadków numerów pre-paid sprzedawanych na aukcjach.
Niezapominajmy, że to nie będzie pre-paid i że to nie jest aukcja.


Oczywiście, że tak :)
Ciężko tutaj porównywać ceny w telefonii komórkowej do stacjonarnej, jednak innego porównania w tym wypadku nie mamy, gdyż o ile się nie myle, żadna z obecnych sieci stacjonarnych nie oferuje takiej usługi.
Dodam jednak, że w przypadku UPC mowa jest o numerach naprawdę wyjątkowych typu (0-xx) 333-33-33. Wątpię, czy np w Orange można sobie samemu zażyczyć numer 555-55-55 za 300 PLN jednorazowo...
_________________
 
 
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 03-11-2005, 22:07   

PH UPC - Gdańsk napisał/a:
Dodam jednak, że w przypadku UPC mowa jest o numerach naprawdę wyjątkowych typu (0-xx) 333-33-33. Wątpię, czy np w Orange można sobie samemu zażyczyć numer 555-55-55 za 300 PLN jednorazowo...

Powiem tak. Samo określenie "złoty numer" mówi o tym, że jest to numer naprawdę wyjątkowy. 555-55-55 nie będzie dostępny ani w orange ani w plusgsm ani w era gsm bo jest to numer stacjonarny, ale wszelkie numery typu:
601111111, 501111111, 602222222, 601601601, 501501501, 602602602....
są numerami złotymi w poszczególnych sieciach i w plusie/erze taki numer można otrzymać za opłatą 305pln brutto, numer na życzenie w plusie za 61pln w erze za 122pln. Cen w Orange nie podam bo nie widzę na aktualnej ich stronie informacji o tego typu opłatach (w pozostałych dwóch przypadkach zapraszam do cenników na stronach i ewentualnego kontaktu z Biurami Obsługi).
I jeśli mamy porównywać te opłaty do sieci komórkowych to prosze bardzo ale do usług abonamentowych oferowanych przez operatora, bo w przypadku przez Pana zaprezentowanym (pre-paidy sprzedawane na aukcja) porównanie ma się nijak, bo operator każdy numer pre-paid sprzedaje w tej samej cenie - nie oferuje czegoś takiego jak numer złoty. A ceny na aukcjach za takie numery wynikają tylko z cwaniactwa, kombinatorstwa i chęci zarobienia (wyłudzenia) pieniędzy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: