Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Panasonic, moduł CI+ a brak EPG
Autor Wiadomość
rgr 
easy master

Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 43
Wysłany: 24-01-2018, 16:34   Panasonic, moduł CI+ a brak EPG

Witam,

mam TV Panasonic Viera z modułem CI+, który nie znajduje się na liście "certyfikowanych".

I tu pytanie - co może być przyczyną, że EPG przestało działać? Dokładnie to pokazuje tylko bieżący i następny program i robi to bardzo wolno (domyślam się, że wydobywa te informacje z poszczególnych kanałów, a nie z sygnału/kanału EPG).

Po montażu roku temu EPG działało nawet na tydzień naprzód (o ile nie więcej).
Po jakimś czasie przestało.

UPC oczywiście umywa ręce.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 24-01-2018, 17:01   

Tym postem Ci nie pomogę, ale wyjaśnię jak jest.

UPC zmieniło :arrow: sposób nadawania EPG, tutaj też o :arrow: tym pisałem.

Problem dotknął :arrow: też innych posiadaczy Panasoniców.

EPG na 7 dni jest tylko nadawane na MUXie z TVP1/2 HD i TVN HD, na pozostalych MUXach tylko na 24h.
Problem jak widać mają niektóre Panasy. One wyświetlają tylko Present/Following i nic dalej.
Jeżeli UPC trzyma się standardów nadawania tabel EIT w strumieniu Service Information (SI) to nic nie wskórasz.

Dalsze informacje:
:arrow: >>>
:arrow: >>>>
:arrow: >>>>>
_________________
 
 
rgr 
easy master

Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 43
Wysłany: 24-01-2018, 20:29   

Dzięki za merytoryczną odpowiedź!

Czyli powodem braku EPG w Panasie jest/może być nadawanie różnych EPG w różnych MUX-ach, tak?
Czy może zbyt duża liczba programów (tuner znalazł mi ze 300 i tak sobie wiszą, ale tak było od początku, zmieniałem tylko kolejność.
A jak było wcześniej nadawane EPG?

Ale widzę, że sposób nadawania EPG zmienił się pod koniec 2015r. TV cyfr. od UPC mam od połowy 2016 i na początku (kilka miesięcy?) EPG działało, było nawet na ok. 7 dni naprzód na każdym kanale (wiem, bo sobie programowałem przypominajkę na NG na kilka dni naprzód). Jak to możliwe? :)

Jakiś sugerowany workaround istnieje?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 24-01-2018, 21:32   

Tutaj :arrow: wszelkie informacje na temat EPG i Panasoniców

Ten problem w niektórych Panasonicach nie pojawił się od razu w listopadzie 2015, odkąd zmieniono EPG: 7 dni na MUXie z TVP1/2 HD i TVN HD a 24 h na reszcie MUXów.
Prawdopodobnie później jeszcze coś zmieniono, ale nie wiem co.
:arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=184651#184651
:arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=173573#173573
:arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=163849#163849
:arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=163671#163671
:arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=158821#158821

Kiedyś wszystkie tabele:
1. EIT="Actual TS, Present/Following"
2. EIT="Actual TS, Schedule"
3. EIT="Other TS, Present/Following"
4. EIT="Other TS, Schedule"
były na wszystkich MUXach na pełne 7 dni.

Tak jest teraz:
:arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=159021&highlight=#159021
:arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=161412&highlight=starttime#161412

Jeżeli masz możliwość wyeksportowania listy programów na USB, żebyś nie utracił tego co masz, to zrób eksperyment.
Usuń wszystkie programy i raz dodaj ręcznie tylko MUX z TVP1/2 HD i zobacz zachowanie EPG. Drugi raz po usunięciu wszystkich programów dodaj ręcznie jeden inny MUX i sprawdź zachowanie EPG.

Po tych eksperymentach przywrócisz sobie Twoją listę programów z powrotem.

Niestety nic Ci nie pomogę, bo nie wiem dlaczego tak jest.
Trzeba poczekać aż zajrzą tu inni posiadacze Panasów, napiszą coś więcej.
Na pewno ten problem nie dotyczy nowych Panasoniców, tak jak problem skracania EPG w Samsungach też nie dotyczy nowszych Samsungów, bo od wersji "J" naprawili to.
_________________
 
 
rgr 
easy master

Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 43
Wysłany: 24-01-2018, 23:35   

Chyba nie mam możliwości zapisania listy kanałów, ale jutro sprawdzę.

Tymczasem otrzymałem taką informację od jednego z użytkowników:
"Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych oraz SELF CHECK (robi pełny reset przed testem tv). Serwisant przy pierwszym podejściu również zaczął od resetów, chyba nawet w menu serwisowym. Po godzinie poddał się i zabrał płytę główną do serwisu. Przy drugiej naprawie zabrał cały tv. Prawdopodobnie protokół (strumień danych) EPG w UPC "odstaje" od standardu i zapycha (blokuje) pamięć danych EPG. Natomiast brak możliwości skutecznego zresetowania tv przez użytkownika jest wadą firmware, który już od 5 lat nie jest poprawiany przez producenta, dlatego serwis mnie spławił...
Ustaliłem, że część modeli tv Panasonic z 2011-2012 "tak ma" a wada objawia się TYLKO w UPC. "

Aha, dodam że zanikanie EPG zdarzało się co kilka miesięcy, aż serwisowi znudziło się przyjeżdżać.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 25-01-2018, 11:51   

rgr napisał/a:
Chyba nie mam możliwości zapisania listy kanałów
Nie wiem jaki masz model, czy da się zastosować program "ChanSort", ale przejrzyj to:
Panasonic i :arrow: ChanSort.
_________________
 
 
rgr 
easy master

Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 43
Wysłany: 25-01-2018, 12:09   

P42G20E - wg tego znalazłem w necie to model z 2010 r.
Tymczasem Chansort wspiera:
* Panasonic models released 2011-2015 (svl.db or svl.bin)

Widzę, że musiałbym pracować na liście kanałów wyeksportowanej z TV, a skoro się nie da...

Na razie wyłączyłem TV z kontaktu na noc, ale nic to nie dało - wyjęcie karty CI+ również.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 25-01-2018, 12:24   

rgr napisał/a:
Widzę, że musiałbym pracować na liście kanałów wyeksportowanej z TV, a skoro się nie da...
To jest tylko zabezpieczenie Twojej aktualnej listy. Jeżeli będziesz eksperymentował to stracisz swoją listę.
rgr napisał/a:
nic to nie dało - wyjęcie karty CI+ również.

MediaModuł CI+ za EPG nie odpowiada, za wszystko odpowiada TV. Bez modułu też TV też znajdzie programy, EPG też będzie, nie zobaczysz tylko zakodowanych programów.
_________________
 
 
rgr 
easy master

Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 43
Wysłany: 28-01-2018, 16:38   

No i wiem więcej.
Mój TV chyba w trybie hotelowym ma eksport listy kanałów, ale resety nie pomogą.
Co więcej - dane z UPC powodują taką skuteczną blokadę, że nawet po podłączeniu naziemnej TV EPG już nie pojawia się. Nawet wyłączenie z kontaktu na noc nie pomaga.

Wpadłem na pomysł, aby przeflashować firmware, bo na jednym z forum znalazłem info od klientów, że EPG mu wróciło po wydaniu aktualizacji (a w opisie do nowego firmware nic nie było o poprawie działania EPG).

Ale oczywiście Panasonic pozwala tylko wgrać nowszy firmware, którego nie ma...
Ma ktoś pomysł jak go do tego zmusić, może jak zmienić numer firmware w pliku tak aby TV pomyślał, że otrzymuje nowe?
W ogóle any ideas? :D
 
 
matifcb 
ultra master

Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 731
Wysłany: 02-11-2020, 17:15   

masz jeszcze plazme panasa?
 
  Select HD
 
rgr 
easy master

Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 43
Wysłany: 10-11-2020, 12:41   

Mam.
 
 
pabloskrak 
classic master

Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 234
Wysłany: 10-11-2020, 12:49   

Odbiegnie troszkę od tematu ale mam bardzo podobny problem ale nie związany TV Panasonica.

A mianowicie EPG jest na wszystkich kanałach dostępna poza kanałami które nadawane są na jednym jedynym mux 330000 kHz Kraków.

Jest mi to ktoś wstanie wyjaśnić jatko jest możliwe że tylko ten jedyny MUX nie ma EPG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: