Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Telewizja 'analogowa' i telefon w multimedia
Autor Wiadomość
pimak 
Klikacz

Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 4
Wysłany: 15-04-2012, 20:48   Telewizja 'analogowa' i telefon w multimedia

Witam,
Mojej Mamie kończy się umowa w UPC - ma TVanalog+60minut na stacjonarne za 56PLN.
W UPC proponują TV Analog + 60 minut do wszystkich +100 do UPC za 63,90.
W bloku (Warszawa, ul. Skierniewicka) mają jeszcze Multimedia Polska.
I tutaj dają TV Analog+1500 minut za 43PLN. - cena atrakcyjna, ale jak z jakością ?
Czy ktoś z Warszawy a może z tego rejonu może się wypowiedzieć na temat ich jakości. Nie chciałbym wpuścic Mamy na jakąś minę.

Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
 
 
PavelZet 
Klikacz

Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 9
Skąd: Lublin
Wysłany: 07-05-2012, 14:55   

Nie wiem jak w Wa-wie ale ja niedawno przeszedłem z Multimedia do UPC i przyznam się, że telewizja i internet jest w nieporównywalnie lepszej jakości niż w Multimedia.

Dość powiedzieć, że w Lublinie na analogu niektóre programy potrafiły być niedostępne dzień lub dwa (najczęściej AXN). A dekoder TV cyfrowej trzeba było regularnie restartować przez odłączenie od prądu.

Trzeba było zobaczyć miny fachowców z UPC jak zobaczyli tą plątaninę okablowania w wykonaniu "fachowców" z Multimedii. Na dodatek wszystko w gniazdach analogowych (choć miałem tzw. cyfrówkę). Może właśnie dlatego jakość obrazu była poniżej oczekiwań ?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 07-05-2012, 17:27   

PavelZet napisał/a:
Na dodatek wszystko w gniazdach analogowych (choć miałem tzw. cyfrówkę)

Hmm-a jest w ogóle coś takiego jak gniazdo analogowe lub cyfrowe... :shock: :lol: -ach ci bajkopisarze z UPC.... :lol:
PavelZet napisał/a:
Może właśnie dlatego jakość obrazu była poniżej oczekiwań

Montuje tv już 10 lat i pierwsze słyszę by gniazdo miało cokolwiek wspólnego z jakością obrazu-tv odbierał co dostał z kabla, więc wina za fatalnej jakości obraz była tylko i wyłącznie po stronie nadawcy.
pimak napisał/a:
Czy ktoś z Warszawy a może z tego rejonu może się wypowiedzieć na temat ich jakości. Nie chciałbym wpuścic Mamy na jakąś minę.

Pogadaj ze znajomymi z bloku którzy mają Multimedie i się prawdy i wszystkiego dowiesz-to zawsze najlepszy i najszybszy sposób by się dowiedzieć o jakości usług danego operatora.
_________________
 
 
PavelZet 
Klikacz

Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 9
Skąd: Lublin
Wysłany: 07-05-2012, 18:15   

Oj tam oj tam - a trzy rozdzielacze 2 obok siebie obok telewizora. Pierwszy po wyczynach pierwszej ekipy z Telsatu/Multimedia - rozdzielał kabel do 2 pokoi. W jednym założyli nową puszkę z gniazdem typu BKDD2, w drugim na siłę podpięli się do gniazda Azartowskiego.
Drugi rozdzielacz/rozgałęźnik zamontowany przed pierwszym rozdzielający kabel do tunera cyfrowego MM i do pierwszego rozdzielacza. Plus splitererek/rozdzielacz w przedpokoju dla potrzeb TV i internetu ? Na instalacjach TV nie znam się za bardzo ale w sieciach komputerowych każde pasywne ustrojstwo powoduje pewne straty, więc wątpię aby i tu było to bez znaczenia, a sieciami komputerowymi zajmuje się od 1998 roku. Teraz mam jedną puszkę i kabelek poprowadzony jak trzeba. A nie 5 m luzem rzucone byle jak za szafę jak to w MM zrobili. Inna sprawa, że bez listew maskujących co mnie troszkę dziwi (zapewne skrzywienie zawodowe).

Zresztą nie ważne - istotne przynajmniej dla mnie jest to, że jakość obrazu jest o niebo lepsza niż w MM. Obsługa na infolinii pomimo iż ludzie na nią narzekają jest też dużo lepsza niż w MM. Bo tam jej realnie po prostu nie było.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 07-05-2012, 19:20   

PavelZet napisał/a:
Inna sprawa, że bez listew maskujących co mnie troszkę dziwi (zapewne skrzywienie zawodowe).

Monter montuje kabel tylko do ściany lub listwy przypodłogowej i nic więcej-montaż w listwach maskujących nie należy do jego obowiązków! (choć jak znam życie to"jak się da...to się da" :mrgreen: ) ,ale to samemu z taką propozycją trzeba wyjść i samemu zakupić takie listwy-ja osobiście wolę mieć kabel na "wierzchu" niż centymetrowej szerokości listwe którą widać z kilometra, a biorąc pod uwagę że zazwyczaj :mrgreen: montaż UPC jest w bloku to spróbuj znaleść chociaż prosty kawałek ściany by taką listwe położyć :shock:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,46 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: