Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello plus + Router D-Link DSL-G604
Autor Wiadomość
Brachson 
Klikacz

Dołączył: 19 Paź 2005
Posty: 1
Wysłany: 19-10-2005, 11:59   chello plus + Router D-Link DSL-G604

Witam!

chello mam od kilku lat ale dopiero teraz moge je podzielic, a ze jako nigdy tego nie robilem mam maly problem!
Kupilem Router D-Linka DSL G604 z myślą o podpięciu laptopa bezprzewodowo, najpierw jednak podpiolem drugi komputer dla sprawdzenia jak działa.

Problem jest nastepujący:
Podłączam kabel z modemu chello do routera a zniego dwa kable do komputerów i od kopa działa, dostaje numery IP i wszystko pięknie ładnie ale do czasu, a mianowicie do restartu komputera, bo wtedy oba komputery tracą numery IP i router ich nie odnawia! Wtedy musze zresetowa router i komputery dostają nowe numery IP.
Wymyśliłem więc ze jak dostane numery IP przypisze je na sztywno i podziałało, nawet po restarcie komputera numery IP dalej są i internet chodzi! Ale znowu do czasu!
Co jakies pare dni (czasem co kilka godzin, najczesciej w niedziele) znika mi internet ale tylko na jednym komputerze, na jednym jest na drugim niema, wygląda to tak jaby ktoś w chello dostawał automatycznie moj przypisany na sztywno numer IP, wtedy musze ustawic przydziel automatycznie numer IP zresetowac router on wtedy przydziela numer IP i znowu przypisac go na sztywno.

Mam nadzieje że dla kogoś kto sie na tym zna wyjasnilem to dosc jasno.
Ale w jednym zdaniu to by było: Jak Ustawi ten router zeby przydzielał zawsze numery IP automatycznie (wolałbym nie musiec przypisywac na sztywno numeró IP) nawet po restarcie komputera ale zebym go (routera) restartowac nie musiał?

dzięki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: