Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
problem z telefonem w UPC
Autor Wiadomość
karesuanda 
Klikacz


Dołączyła: 04 Sty 2012
Posty: 5
Wysłany: 04-01-2012, 17:37   problem z telefonem w UPC

witam mam problem założyliśmy tel w UPC gdyż juz mamy tez kablówkę i internet u tego operatora. zadziałał wczoraj o godzinie 18 ej gdyż właśnie miał zostać wtedy podłączony wszystko ok włączyłam działa ;-) był sygnał jak dzwoniłam z niego na swoją komórkę i na odwrót myślę extra, to podciągam kabel do miejsca gdzie ma być włączam a tu zagadka ..... ..... wybieram numer cisza i sie nie łączy tylko dziwny głośny przerywany skrzeczący sygnał moje pyt co to jest? operator mi tak odpisał-

*uprzejmie informuję, że dokładna analiza funkcjonowania Pana usługi telefonicznej nie wykazała jakichkolwiek nieprawidłowości. Poprawny jest zarówno sygnał dostarczany do Pana lokalu jak i praca samego modemu kablowego.
Za opisywany przez Pana stan rzeczy odpowiadają prawdopodobnie nieprawidłowości leżące po stronie samego aparatu telefonicznego lub kabla telefonicznego (łączącego modem z aparatem telefonicznym). Proszę o sprawdzenie usługi na innym aparacie telefonicznym, oraz sprawdzenie podłączając modem z aparatem telefonicznym na innym kabelku telefonicznym upewniając się, że kabelek ten w modemie włożony jest do gniazda TEL1.*

ale wszystko jest sprawne nowy kabel działało przecież godzinę wcześniej tel sprawny napisałam operatorowi że nadal jest problem nawet na innym telefonie, :cry: na razie zero odp :oops: .
:oops: :oops:

[ Dodano: 04-01-2012, 17:42 ]
dodam też ze jak dzwonie z komórki na niego jest sygnał normalny ale sam tel nie dzwoni i łączy mnie np z poczta upc proszę mi tez powiedzieć czy za te pocztę w UPC się płac :evil: i? bo nie zamierzam płacić mam własną sekretarkę w tel. jak ja wył?nawet gdy podniosę słuchawkę jest normalny sygnał :sad: :roll: :oops:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-01-2012, 22:10   

Prawdopodobnie znowu mają serwer przeciążony, to stała przypadłość tego operatora. Następną w kolejności są popsute (wieszające się) bramki które dają, a z własnych bramek korzystać nie pozwalają.


Za pocztę głosową płaci się tak samo jak za normalne połączenie (tzn tak jak byś je odebrała lub nagrała na własną sekretarkę), oczywiście płaci osoba która się nie dodzwoniła a nie tak która nie odebrała.
  marekd@jabberpl.org
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 05-01-2012, 09:16   

karesuanda,

Pocztę głosową możesz wyłączyć. Musisz tylko wybrać kod #46#

Opis dokłady poczty głosowej masz tutaj:link

W kwestii opisanych problemów sugeruję podłacz aparat bezpośrednio do modemu na krótkim kablu. Sprawdz działanie telefonu. Jeżeli nadal sytuacja nie ulegnie zmianie wyślij do mnie na priv-a Twoje ID.

W przypadku gdy na krótkim kablu działa a na "długim" nie wówczas będzie problem od stony instalacji. Np źle zarobione końcówki, problem z gniazdkiem itp.
 
 
karesuanda 
Klikacz


Dołączyła: 04 Sty 2012
Posty: 5
Wysłany: 05-01-2012, 10:50   

;( kurcze... :mrgreen: nie darmo piszą KAWAŁY O BLONDYNKACH :mrgreen: . Z przodu jest narysowana słuchawka i pod nią 1 i obok druga i pod nią 2 pani napisala włączyć do gniazda nr 1 .... tyle ze blondynka nie sprawdziła z tyłu które gniazdo ma nr 1 założyła że skoro z przodu pisze nr 1 to znaczy że z tyłu też tak jest. A zresztą dlaczego by tak miało nie być? :oops: :) :) :) :) :) :lol:

[ Dodano: 05-01-2012, 10:50 ]
dziękuję za kod do poczty ;)
 
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 05-01-2012, 12:34   

Cieszę się, że problem udało się rozwiązać.

ps.
Pod tym odnośnikiem link masz opisane inne funkcjonalności.
 
 
karesuanda 
Klikacz


Dołączyła: 04 Sty 2012
Posty: 5
Wysłany: 05-01-2012, 17:04   

a mam jeszcze taki problem.. nie wiem jak sprawdzić ile zostało wykorzystanych minut z tych 240. w zakładce moje UPC nic nie ma :roll: czy ktoś może dać podpowiedź ?

[ Dodano: 06-01-2012, 16:45 ]
mam jeszcze taki problem jak to jest z tymi darmowymi minutami czy jeśli ktoś ma tel kom z heya sami swoi czy rydzyk- rydzyk podobnież korzysta z nadajników sieci era- ale czy do nich tez można dzwonić w ramach darmowych minut? napisali tylko Centertel i Polkomtel ale to era - zresztą podobno era to t-mobile a sami swoi to plus a heya to era i co? czy tylko do tych które :cry: nie są podpinką?
 
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 10-01-2012, 19:25   

karesuanda,

W cenniku masz wyszczególnione, w odnośniku 1. że:
Minuty w ramach abonamentu można wykorzystać na połączenia do wszystkich sieci stacjonarnych w Polsce, na połączenia do sieci komórkowych: PTC S.A., Polkomtel S.A. i PTK Centertel Sp. z o.o.

Jeżeli wymieniona siec Rydzyk działa w oparciu o te sieci wymienione z pnkt1. to wówczas możesz wykorzystać.

Heya to PTC zatem zgodnie z wyżej wymienionym punktem.

W Moje UPC możesz tylko poglądowo sprawdzić połączenia jakie zostały wykonane w danym cyku rozliczeniowym.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-01-2012, 20:03   

karesuanda, nie liczy się kto z czyich nadajników korzysta jak sobie UPC ustaliło że tylko tych 3 operatorów to tylko tych 3

Plus poza abonentami i mixami oferuje też karty prepaidowe o nazwach simplus, sami swoi, 33i6
(to wszytko jest plus tylko karty do telefonów sobie tak nazwali)

Orange sprzedaje prepaidy o nazwach POP i GO

T-mobile (dawniej era) sprzedaje prepaidy o nazwach tak-tak i heyah

Jeśli masz w cenniku wymienionych tylko tych 3 operatorów to tylko do nich minuty masz wliczone w abonament

rydzyk to jest operator wirtualny, to że nie posiada własnych nadajników i korzysta z nadajników innych operatorów nie ma znaczenia

Takich operatorów wirtualnych jest wielu - listę masz na
http://pl.wikipedia.org/w...Istniej.C4.85cy

Nawet jest tam podane z jakich nadajników która korzysta - ale to są oddzielni operatorzy.
  marekd@jabberpl.org
 
karesuanda 
Klikacz


Dołączyła: 04 Sty 2012
Posty: 5
Wysłany: 12-01-2012, 21:32   

dzięki ;) kurcze to rydzyk przeniósł sie na nadajniki plusa? W naszej Rodzinie Polkomtel 3 grudnia 2011 kurcze czyli moge tam dzwonic? mam tam troszku rodziny a wolałabym nie przekraczać abonamentu i tak mamy wszyscy komórki ...

[ Dodano: 12-01-2012, 21:35 ]
od 2 tyg nie mam w moje upc zadnych wykonanych połaczen nawet podglądowo :idea:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-01-2012, 23:01   

karesuanda napisał/a:
W naszej Rodzinie Polkomtel 3 grudnia 2011 kurcze czyli moge tam dzwonic?

to też jest operator wirtualny (w UPC płatne extra)

I uważaj bo połączenie do tych sieci są z UPC bardzo drogie
patrz rubryka w tabelce „ oraz pozostałych operatorów ” 1,21 za minutę
http://www.upc.pl/pdf/upc...ych_12-2011.pdf
  marekd@jabberpl.org
 
karesuanda 
Klikacz


Dołączyła: 04 Sty 2012
Posty: 5
Wysłany: 08-02-2012, 13:51   

a czemu nic nie pisze o sieciach stacjonarnych w polsce? nie ma tych darmowych min w polsce na stacjonarne?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-02-2012, 15:42   

karesuanda, stacjonarne nazywają się u nich w cenniku lokalne
A dokładnej patrz w cenniku pozycję o nazwie: „połączenia lokalne poza sieć UPC”
  marekd@jabberpl.org
 
Don Vito 
plus master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 306
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 21-04-2012, 17:51   

Sprawa wyjaśniona. :oops:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: