Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TV - prepaid
Autor Wiadomość
POL 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 128
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 15-04-2012, 11:06   TV - prepaid

Witam

Z końcem kwietnia rezygnuje z UPC i chcę wziąć telewizją na kartę.
Niestety z tv sat nie miałem większej styczności i za bardzo nie wiem co wybrać.

Zależy mi w sumie teraz tylko na obejrzeniu ME i IO, a od września prawdopodobnie zdecyduje się na cyfrę+.


Mam jakiś stary nieaktywny zestaw TNK ale zastanawiam się nad dokupieniem


http://allegro.pl/telewiz...2259714676.html
+
http://allegro.pl/ferguso...2221910678.html / lub Ariva 210

W sumie nie zależy mi aż tak bardzo na HD aby wydawać od razu 450-500zł....


W skrócie co najlepiej wybrać dla TVP i Eurosport bez umowy na okres 3 miesięcy?

Może ktoś zorientowany coś doradzić? :roll:
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 15-04-2012, 12:41   

Witam
Rozwiązanie dobre ale.......musisz pamiętać że w tym tunku będziesz się martwił o wszystko sam jeśli TNK coś zmieni(parametry nadawania,kanały itd),cena też odsztrasza, bo jeśli potrzebujesz tylko tv na przetrwanie to nie warto tyle kasy w to ładować-moim zdaniem lepszym (tanszym a spełniającym Twoje oczekiwania) będzie takie rozwiązanie-
http://allegro.pl/tnk-hd-...2271067711.html
lub
http://allegro.pl/tuner-t...2259772344.html
i problem rozwiązany, a wiele kasy zostaje Ci w kieszeni, a jeszcze sprzęt od nadawcy więc będzie to działało jak trzeba-podłączasz,aktywujesz,oglądasz.
Pozdrawiam
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-04-2012, 17:49   

KOCUREK1970, Nie wiem co od niego chcesz taki ferguson to bardo dobry tunerek, jak chcesz zmienić coś na liście kanałów i nie chcesz się bawić pilotem możesz ściągnąć listę kanałów z internetu (albo stworzyć taki plik samemu) nagrać na pendrive tuner sobie ją z niego sczyta.

Ale wykrywanie nowych kanałów nawet bez pomocy komputera i pendrive jest banalnie proste (wszytko można puścić na full automat i tylko sobie potem poukładać w kolejności jaka nam pasuje).

Te co sam poleciłeś nie są ani trochę lepsze pod tym względem.

Tamten jest minimalnie droższy bo obsługuje i MPEG2 i MPEG4 a te twoje tylko MPEG2 a ten standard nadawania powoli się kończy - kupować tuner po to aby za 2 lata go zmieniać - nie bardzo.

POL, ale dlaczego chcesz do niego dodatkowy moduł cam ? - przecież jeden ma już wbudowany - wystarczy włożyć bezpośrednio kartę TNK i powinien działać.
  marekd@jabberpl.org
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 15-04-2012, 17:57   

Marek napisał/a:
Nie wiem co od niego chcesz taki ferguson to bardo dobry tunerek

Zgadzam się z Tobą całkowicie-ale facet potrzebuje coś na 3 miechy jak sam pisze,więc moim zdaniem nie ma sensu ładować się w fergusona bo póżniej chce wziąć i tak C+
Marek napisał/a:
Tamten jest droższy bo obsługuje i MPEG2 i MPEG4 a te twoje tylko MPEG2

Dziwnie prawisz...miałem do czynienia z obydwoma tunerami i z tego co mi wiadomo to obydwa polecane tunki to jak najbardziej sprzęt HD a więc i mpeg-2 i mpeg-4-a tym bardziej sama telewizja N je oferuje więc to musi być sprzęt kompatybilny z obydwoma farmatami nadawania jak i HD ;)
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-04-2012, 21:04   

Przyznaję, że wszystkich modeli tych tunerów tak dobrze nie znam, więc możliwe, że jednak któryś obsługuje mpeg4. Wiem tyle, że przynajmniej niektóre sprzedawane kiedyś w zestawie do karty nie obsługiwały ale na razie to w niczym nie przeszkadzało, w tej chwili programy TNK są jeszcze nadawane w mpeg2 (te w HD też) i ma tak zostać do końca 2013 a co będzie potem nie wiadomo.
  marekd@jabberpl.org
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 15-04-2012, 22:22   

Marek napisał/a:
Wiem tyle, że przynajmniej niektóre sprzedawane kiedyś w zestawie do karty nie obsługiwały

Z tą TNK to jest w tej chwili niezły młyn bo mamy tak: TNK, TNK HD, N na kartę i wszystkie te 3 wersje to prepaid...a sprzętowo wygląda to tak:
TNK- to stare tunery Technisata sd,Opticumy sd i wszelkiej maści tunki które miały uniwersalny slot na kartę conaxa,
TNK HD-wszystkie oferowane zestawy startowe to sprzęt HD czyli mpeg4,początkowo były oferowane tylko z nowymi tunkami ITI 2850 ST ale jak wiadomo N zaczęła ciąć koszty i wprowadziła do sprzedaży stare i używane dekodery ITI 5800 które kiedyś były udostępniane w abonamencie użytkownikom telewizji N.
N na kartę-dokładnie to samo sprzętowo jak wyżej w TNK HD.
_________________
 
 
POL 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 128
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 16-04-2012, 16:14   

Dzięki za odpowiedzi :)

Przez kilka lat płaciłem UPC za dzierżawę Philips'a HD i dłużej nie mam zamiaru...
Może jednak warto kupić już teraz lepszy tuner pod kątem cyfry+?
Najbardziej będzie mi zależeć na jakości obrazu , pvr, własnej liście kanałów i brakiem problemów z dźwiękiem po podłączeniu do amplitunera.



Coś po za Arivą jest godnego uwagi?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 16-04-2012, 19:40   

POL napisał/a:
Może jednak warto kupić już teraz lepszy tuner pod kątem cyfry+?

Ile kasy na to chcesz wydać....? to powiem Ci czy warto.
POL napisał/a:
Najbardziej będzie mi zależeć na jakości obrazu , pvr, własnej liście kanałów i brakiem problemów z dźwiękiem po podłączeniu do amplitunera.

UUUUUU kolega wysoko dał poprzeczke-odpowiem tak poniżej 1000-1500 zł za tuner daruj sobie z takimi :D wymaganiami.
POL napisał/a:
Coś po za Arivą jest godnego uwagi?

Ariva jak i cały sprzęt Fergusona ostatnimi czasy to pomyłka i porażka pod względem spraw serwisowych i oprogramowania-nie polecam (bo wiem co się dzieje w tej firmie w obecnej sytuacji) przykład to klienci którzy zakupili za cięzkie pieniądze Fergusony HF 8800 i 8900 i przy problemach z C+ do dnia dzisiejszego zostali na lodzie. :shock: a jak zgłaszali się z problemami do serwisu to usłyszeli że firma może im sprzedać następne fergusony ale z linii ARIVA z 20% rabatem..... :shock: a z tymi nic się nie da zrobić.
Sprzęt jaki można polecić to Technisaty,Humaxy,Dreamboxy ale wszystko zależy od tego ile kasy się chce na to wydać
_________________
 
 
POL 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 128
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 17-04-2012, 14:13   

KOCUREK1970 napisał/a:
POL napisał/a:
Może jednak warto kupić już teraz lepszy tuner pod kątem cyfry+?

Ile kasy na to chcesz wydać....? to powiem Ci czy warto..



Kwota może być elastyczna tylko muszę być pewny zakupu.....

KOCUREK1970 napisał/a:
POL napisał/a:
Najbardziej będzie mi zależeć na jakości obrazu , pvr, własnej liście kanałów i brakiem problemów z dźwiękiem po podłączeniu do amplitunera.

UUUUUU kolega wysoko dał poprzeczke-odpowiem tak poniżej 1000-1500 zł za tuner daruj sobie z takimi :D wymaganiami.


Hmmm moje wymagania chyba nie są aż tak wysokie ;)

Philips DCR 8111 z UPC mi odpowiadał (po za przywijaniem HD i okazyjnym wieszaniem).

Może jednak wezmę ITI 5800 z aukcji co podałeś i poczekam na jesienną ofertę cyfry+ bo mam wątpliwości czy warto wydawać ponad 1k, np na VU+

PS. Co sądzisz o klonach DM800HD http://allegro.pl/promocj...i2278251003.htm ?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 17-04-2012, 20:14   

POL napisał/a:
Hmmm moje wymagania chyba nie są aż tak wysokie

Wymagania nie, ale kasa jaką za to zapłacisz jest wysoka.
POL napisał/a:
Kwota może być elastyczna tylko muszę być pewny zakupu.....

No właśnie i to jest bolączka nas Polaków, jesteśmy za biedni by co roku kupować nowszy sprzęt jak na zachodzie.
POL napisał/a:
Może jednak wezmę ITI 5800 z aukcji co podałeś i poczekam na jesienną ofertę cyfry+ bo mam wątpliwości czy warto wydawać ponad 1k, np na VU+

Jeśli Cię to zadowoli na ten czas jaki to potrzebujesz to bym się nie zastanawiał, a tym bardziej jak Ci cena pasuje.
POL napisał/a:
Co sądzisz o klonach DM800HD http://allegro.pl/promocj...i2278251003.htm ?

Chińska tandeta (podróbka) za ciężkie pieniądze klepana na kowadle!-jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z takim sprzętem to daruj sobie (linux). A druga sprawa to to że jeśli nie daj boże wgrasz tam oryginalny soft od DM800HD Dreamboxa do tego modelu to clon odchodzi do krainy wiecznych przekazów HD ( w oryginalnym oprogramowaniu Dreamboxów jest zapisany każdy nr seryjny oryginalnego Drima który legalnie opuścił fabrykę), a jeśli kupisz kradzionego Drima to też wgrywając cokolwiek innego co już w nim jest to też go uwalisz.
oto stronka od tego sprzętu
http://www.dream-multimedia-tv.de/en/dm-800-hd-pvr
http://www.dream-multimedia-tv.de/en/dm-800-hd-se
_________________
 
 
POL 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 128
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 18-04-2012, 08:41   

Wybiorę najtańsze rozwiązanie. Bez prv jakoś przeżyje ;) THX
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 18-04-2012, 13:01   

POL napisał/a:
Bez prv jakoś przeżyje

Ja już sobie nie wyobrażam życia beż tego ich pvr-bo na czym nagrywały by się te wszystkie reklamy......... :mrgreen: :twisted: choć dzięki Bogu mam tylko zwykły dekoder bez hdd :mrgreen: :mrgreen:
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-04-2012, 21:26   

Przecież ten tańszy dekoder ma PVR wcale nie musisz obywać się bez niego - do nagrywania wystarczy podłączyć pendrive albo dysk twardy USB
  marekd@jabberpl.org
 
POL 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 128
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 19-04-2012, 09:45   

Marek napisał/a:
Przecież ten tańszy dekoder ma PVR wcale nie musisz obywać się bez niego - do nagrywania wystarczy podłączyć pendrive albo dysk twardy USB



Z tego co wyczytałem to port USB w tym modelu służy do podłączenia tunera DVB-T.
Dopiero po wgraniu linuxa pvr jest aktywne, ale dekoder przestaje działać z NNK i działa tylko z cyfrą+
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: