Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
modem Cisco EPC3212 <> router linksys = spadek prędkoś
Autor Wiadomość
spoon 
light master


Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 54
Wysłany: 13-04-2012, 00:04   

TePeO napisał/a:
spoon,

Cytat:
od dziś sam mam 120 mega i posiadam wrt54gs


Wg informacji: link Ten sprzęt ma tylko 100 Mbit/s interfejsy. Więc już na wstępie masz degradacje zapewnioną.

Aby wykorzystać wpełni łacze potrzebujesz sprzętu który ma 1 Gbit/s interfejsy..

Oczywiście w pełni zdaję sobie z tego sprawę ;-) Chodzi mi o to, że router posiadając złącze 100Mbit wyciąga tylko 42, o co z resztą chodziło też autorowi wątku tyle, ze jemu ciągnie 30... Dziwna sprawa z tym kablem krosowanym.
 
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 13-04-2012, 12:29   

Jak bym obstawiał, że była róznica jakościowa w wykonaniu tych kabli. Zaciśnięcie wtyków. Być może był jakiś rodzaj przesłuchu..

ps.
Najprościej było by sprawdzić ponownie na innych kablach aby uzyskać potwierdzenie mojej tezy. :)
 
 
karolz 
Klikacz

Dołączył: 02 Lis 2005
Posty: 10
Skąd: warszawa ursus
Wysłany: 13-04-2012, 19:07   

TePeO napisał/a:
Jak bym obstawiał, że była róznica jakościowa w wykonaniu tych kabli. Zaciśnięcie wtyków. Być może był jakiś rodzaj przesłuchu..

ps.
Najprościej było by sprawdzić ponownie na innych kablach aby uzyskać potwierdzenie mojej tezy. :)


w moim przypadku, wymieniałem kable na różne (wszystkie były nie krosowane) były robione przeze mnie i były "firmowe" za każdym razem modem <> router nie dogadywał się na GB, dopiero przy skrętce skrosowanej wszystko działa jak należy 8)
 
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 13-04-2012, 21:13   

Dzięki za info. Kiedyś może się przydać ;)
 
 
spoon 
light master


Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 54
Wysłany: 13-04-2012, 23:21   

Domyślać się tylko mogę bo moja wiedza w sieciach nie jest jeszcze tak rozległa jak bym chciał (dopiero 3ci rok 8) ) ale coś mi świta, że kiedyś we wczesnych czasach auto-mdix gigabit działał tylko na krosie. Dzisiejsze urządzenia nie powinny mieć z tym żadnego problemu na kablu prostym, a jednak.... może cisco jest wierne tradycji? ;D
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 14-04-2012, 13:44   

karolz napisał/a:
w moim przypadku, wymieniałem kable na różne (wszystkie były nie krosowane) były robione przeze mnie i były "firmowe" za każdym razem modem <> router nie dogadywał się na GB, dopiero przy skrętce skrosowanej wszystko działa jak należy

:shock: Myślałem że funkcja automatycznej detekcji kabli jest w każdym szanującym się sprzęcie sieciowym, ale wychodzi na to że są sprawy które się fizjologom(zródło by Ferdynand Kiepski :mrgreen: ) nie śniły.Dzięki za info bo faktycznie może się to kiedyś człekowi przydać.U mnie w domu sieć pracuje na komponentach Netgeara (wszystko) i mogę podłączyć kabel jaki chcę(prosty lub kros)
_________________
 
 
obi-wan 
light master


Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 127
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 15-04-2012, 21:48   

Teoretycznie w 1000BASE-T nie ma czegoś takiego jak Auto-MDI/MDIX jako że Gigabit używa wszystkich 4 par do transmisji w obie strony, bez wyraźnej specyfikacji RX/TX na parę, (pary są Bi-Directional). Czasami jednak niektórzy producenci 2 pary (te które są również w 10/100BASE-TX) oznaczają jako TX/RX, a tylko pozostałe dwie jako Bi-Directional, w związku z czym jeśli mechanizm Auto-MDIX zawiedzie, może to pogarszać prędkość zestawionego łącza, ale IMO nie aż tak bardzo jak pisał autor (na jednej parze dalej prędkość powinna być sporo wyższa niż 100mbps). Natomiast co do routerów, to normalne że WRT54 nie wyrabia. Mimo że ma interfejsy 100BASE-TX, to jego wydajność routowania pakietów jest sporo niższa, bo jest zależna od procesora który dokonuje translacji i routingu (NAT), a nie tylko do prędkości interfejsu. Mam u siebie WRT54GL v1.1 i jest podobnie, ~41-44mbps pomiędzy WAN<>LAN. Ale WRT610N powinien bez problemu wyrabiać kilkaset mbps (nie pamiętam już testów, ale na pewno wydajność miał powyżej 300mbps).
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: