Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
konfiguracja thomson + dwa routery
Autor Wiadomość
Marek555 
easy master


Dołączył: 31 Sty 2012
Posty: 30
Skąd: mazowieckie, Warszawa
Wysłany: 21-02-2012, 11:35   konfiguracja thomson + dwa routery

Witam
moja konfiguracja:
thomson 850 i z niego sygnał kablem do 8level wrt-150 oraz tp-link wr543G.
Thomson - konfiguracja fabryczna(jedynie nazwa administratora, hasło i wifi zmienione)
8level - włączony dhcp, czyli adres dynamicznie, tp-link - dhcp wyłączony, adres stały.
I problem!
Jeżeli chcę podłączyć komputer kablem do thomsona - NIEREALNE. Po prostu komputer nie pobiera adresu, tzn łączy, łączy,łączy i nie może się połączyć!. Natomiast połączenie kablem poprzez 8level czy tez tp-linka działa. Wifi też. I dalej, jeżeli jestem blisko routerów, tzn kilka metrów(sygnał na poziomie nawet około 40 dBm) też wszystko w najlepszym porządku. Natomiast jeżeli jestem z komputerem dalej i sygnał na poziomie około 25 dBm to dzieje się coś ciekawego. Łącze działa, mam dostęp do internetu. Natomiast problemem jest połączenie się z routerem z którego aktualnie korzystam!
Mogę się połączyc przez wifi z thomsonem, natomiast nie mogę się połączyć ani z 8level , ani z tp-linkiem. A żeby było jeszcze ciekawiej, adresy mam wówczas własnie albo z 8level, albo z tp-linka. Zależnie z której sieci korzystam
Ciekawe? Dla mnie bardzo, bo być może coś ... namieszałem. A na pewno czegoś nie wiem :)
pozdrawiam
 
 
Q 
classic master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 288
Skąd: CK
Wysłany: 21-02-2012, 12:06   

Gratuluje fantazji odpalajac 3 sieci wifi w jednym mieszkaniu to naprawde nie ma szans dzialac one wszystkie na wzajem sie zaklocaja ;) . Co do podlaczania komputera bezposrednio kablem sprawdz czy w ustawieniach polaczenia wszystko jest by automatycznie pobieral adres i bramke. Poza tym mimo wszystko warto by pozmieniac klasy adresow dla kazdego dodatkowego routera.
_________________
 
 
 
witek_p 
Klikacz

Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 19
Skąd: Katowice
Wysłany: 21-02-2012, 12:27   Re: konfiguracja thomson + dwa routery

Na Thompsonie wyłącz DHCP albo na LAN przypisz inną pulę IP, tzn 192.168.2.10-100 a na pozostałych zostaw 192.168.1.xxx
 
 
Marek555 
easy master


Dołączył: 31 Sty 2012
Posty: 30
Skąd: mazowieckie, Warszawa
Wysłany: 21-02-2012, 13:38   

popróbuję jutro, bo dzisiaj mam pilną pracę, więc nie mogę sobie pozwolić na eksperymenty.
Obecnie:
thomson - 192.168.0. ... dhcp
8level - 192.168.1. ... dhcp
tp-link - 192.168.1. ... dhcp wyłączone
Jak napisałem wcześniej - wifi działa w każdej konfiguracji, tzn z każdego routera mam wifi, z tym, że jeżeli jest słaby sygnał(poniżej 30 dBm), to nie mogę się dostać w trybie ADMINISTRACYJNYM na router z którego aktualnie korzystam(8level albo tp-link), mimo tego, że adres jest. Dostęp administracyjny mam tylko wtedy na thomson'a.
Ale mnie najbardziej interesuje, dlaczego nie mogę mieć sieci po kablu bezpośrednio z thomson'a., jeżeli działa i 8level i tp-link
Ale ... jutro popróbuję innych ustawień.
pozdrawiam
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 21-02-2012, 13:57   

Marek555 napisał/a:
dlaczego nie mogę mieć sieci po kablu bezpośrednio z thomson'a., jeżeli działa i 8level i tp-link

Hmmm-może dlatego że tak naprawdę thomson ma switcha na portach lan
Pozdrawiam
_________________
 
 
Marek555 
easy master


Dołączył: 31 Sty 2012
Posty: 30
Skąd: mazowieckie, Warszawa
Wysłany: 21-02-2012, 15:48   

Cytat:
Hmmm-może dlatego że tak naprawdę thomson ma switcha na portach lan

Nie jestem specjalistą od sieci, więc nie bardzo rozumiem. Ale po odłączeniu routerów, a podłączeniu kablami komputerów do thomson'a, wszystko działa. Tak samo jak i wifi.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 21-02-2012, 18:07   

Marek555 napisał/a:
Cytat:
Hmmm-może dlatego że tak naprawdę thomson ma switcha na portach lan

Nie jestem specjalistą od sieci, więc nie bardzo rozumiem. Ale po odłączeniu routerów, a podłączeniu kablami komputerów do thomson'a, wszystko działa. Tak samo jak i wifi.

Ja też nie jestem specem od sieci ale wydaje mi się że taki sam efekt będzie jak podłączysz switcha bezpośrednio z modemem kablowym-po kablu łączysz 4 kampy-ale w danej chwili neta będzie mieć tylko ten komp który jako pierwszy połączył sie z netem,bo tylko jemu modem kablowy przypisał uprawnienia,switche nie mają możliwości routingu(kierowania ruchem sieciowym i odpowiednim konfigurowaniem połączen dla każdego kompa z osobna)-chyba że się mylę to proszę o sprostowanie
_________________
 
 
witek_p 
Klikacz

Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 19
Skąd: Katowice
Wysłany: 21-02-2012, 18:42   

Marek555 napisał/a:
Cytat:
Hmmm-może dlatego że tak naprawdę thomson ma switcha na portach lan

Nie jestem specjalistą od sieci, więc nie bardzo rozumiem. Ale po odłączeniu routerów, a podłączeniu kablami komputerów do thomson'a, wszystko działa. Tak samo jak i wifi.

No a jakiś z tych routerów wpiętych do Thompsona nie ma sklonowanego MACa z kompa który chcesz podpinać kablem do Thompsona ?

To by tłumaczyło działanie po WiFi (inny MAC) i niedziałanie po kablu (ten sam mac w 2 urządzeniach podpiętych pod 1 router).
 
 
Marek555 
easy master


Dołączył: 31 Sty 2012
Posty: 30
Skąd: mazowieckie, Warszawa
Wysłany: 21-02-2012, 20:37   

Thomson TWG850 to jest modem-router. I jak podłączę do niego bezpośrednio kablem 4 komputery wszystkie mają dostęp do sieci zewnętrznej. Mac'i są różne, żaden się nie powtarza.
Postaram się jutro trochę poćwiczyć, może jakoś ruszę.
pozdrawiam

[ Dodano: 22-02-2012, 10:56 ]
Nie wiem co było, ale wszystko działa. Po prostu zresetowałem do ustawień fabrycznych wszystkie routery i potem po kolei (z kartki) ponownie skonfigurowałem jak poprzenio i ... DZIAŁA w każdej kombinacji.
dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: