Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jak skonfigurować łącze?
Autor Wiadomość
deathrone 
Klikacz

Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 2
Wysłany: 03-09-2011, 15:58   jak skonfigurować łącze?

Korzystam z modemu Arris cm550b, w jaki sposób skonfigurować kompa z systemem windows 7 , aby móc łączyć się z netem przez kabel sieciowy. Nie rozumiem jak upc moze miec takie dziadoskie modemy i chyba wymowie umowe jak nie uda mi sie tego zrobic bo juz sie powku*** na te pie*** pi*** !!! :evil:

prosze o pomoc
 
 
Józek 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 148
Wysłany: 03-09-2011, 17:42   

Przez karte sieciową? Co tu konfigurować? Ustawić ip automatycznie i ZRESETOWAĆ modem. Ma działać.
_________________
 
 
pyza27 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 234
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 03-09-2011, 20:23   Re: jak skonfigurować łącze?

deathrone napisał/a:
Korzystam z modemu Arris cm550b, w jaki sposób skonfigurować kompa z systemem windows 7 , aby móc łączyć się z netem przez kabel sieciowy. Nie rozumiem jak upc moze miec takie dziadoskie modemy i chyba wymowie umowe jak nie uda mi sie tego zrobic bo juz sie powku*** na te pie*** pi*** !!! :evil:

prosze o pomoc


Zarąbiasty modem, fakt co tu konfigurować , nawet do niego nie wleziesz ..... ;)
_________________
 
 
 
deathrone 
Klikacz

Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 2
Wysłany: 04-09-2011, 07:34   

nie dziala. ja pierdole, musialem sciagnac sterowniki do visty zeby mi dzialalo przez usb na windows 7 ide, wypowiedziec umowe od tych jebanych pedalow upc! nie dosc ze huje sprzedali mi 10mb/s a mam 2 i place jak za cukier to jeszcze kurwa w ogole nie ma suportu i gowniany sprzet. kurwa zebym ja sie musial denerwowac jak chce korzystac z tego za co place, kurwa. pedaly jebane
 
 
pyza27 
classic master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 234
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 04-09-2011, 07:49   

deathrone napisał/a:
nie dziala. ja pierdole, musialem sciagnac sterowniki do visty zeby mi dzialalo przez usb na windows 7 ide, wypowiedziec umowe od tych jebanych pedalow upc! nie dosc ze huje sprzedali mi 10mb/s a mam 2 i place jak za cukier to jeszcze kurwa w ogole nie ma suportu i gowniany sprzet. kurwa zebym ja sie musial denerwowac jak chce korzystac z tego za co place, kurwa. pedaly jebane


Ty mówisz do mnie czy do forumowiczów, bo ani ja ani oni sobie takich słów nie życzymy.

Ps. Zawołaj kumatego kto to podłączy .....
_________________
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-09-2011, 09:32   

deathrone napisał/a:
sprzedali mi 10mb/s a mam 2

na USB internet zawsze działa wolniej - nie poznasz prawdziwej prędkości póki nie podłączysz normalnie

deathrone napisał/a:
Korzystam z modemu Arris cm550b, w jaki sposób skonfigurować kompa z systemem windows 7 , aby móc łączyć się z netem przez kabel sieciowy. Nie rozumiem jak upc moze miec takie dziadoskie modemy
Proponuję zrobić tak:
Do modemu wtykasz kabel sieciowy a modem zamykasz w jakimś pudełku i zapominasz o jego istnieniu.

Masz kabel sieciowy tak samo jak od każdego innego dostawcy internetu, albo jak byś sobie zrobił LAN z kolegami, nie ma żadnych różnic.
Ten modem jest przez komputery traktowany tylko jako przedłużenie kabla, więc nie ma powodu abyś sam traktował go inaczej niż zgrubienie na kablu. Nie potrzeba żadnych sterowników ani magicznych zabiegów - wystarczy podłączyć kabel a potem włączyć do prądu.

Jeśli naprawdę potrzebujesz supportu który poprowadzi Cię za rękę przy konfiguracji systemu który kupiłeś powinieneś szukać go u tego od kogo kupiłeś system.
Jeśli system którego używasz jest dla Ciebie za trudny bardzo chętnie polecę łatwiejszy w obsłudze i konfiguracji.
  marekd@jabberpl.org
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-09-2011, 07:06   

Rozumiem, że sterownik karty zainstalowany (??)
A może Kolega ma uszkodzony kabelek i dlatego nie uzyskuje połączenia poprzez kartę sieciową ...
 
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 05-09-2011, 19:06   

deathrone,

Sprawdź czy na modemie dioda link miga/świeci się gdy podłączony jest PC. Jeżeli jest zgaszona w takim przypadku wówczas problemem może być kabel sieciowy lub ewentualnie karta sieciowa.

Sugeruję aby w sekcji <centrum sieci i udostęniania> wybrać opcję <zmień ustawienia karty sieciowej>. Na liście ionterfejsów które są przedstawione w postaci obrazków powinien być taki z opisem "Połączenie lokalne"

Jeżeli nie będzie wówczas sprawd to co napisał hsurim.

W przypadku karty zintegrowanej na płycie głównej PC warto sprawdzić w BIOS-e czy karta jest włączona.
 
 
onikage7 
Klikacz

Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 3
Wysłany: 09-02-2012, 13:46   

Witam, nie chciałem zakładać nowego tematu a ten jest powiedzmy dość ogólny więc zapytam tutaj. Mam internet ok 5mb (nie pamietam jaka to taryfa, bo dawno umowę podpisywałem ;) ). Modem mam chyba standardowy scientific atlanta, do tego router d-link 524 (wcześniej), linsys wr340g (teraz). Wszystko ładnie działało (interent na komputerze, sieć bezprzewodowa) aż kilka miesięcy temu przestała, tak po prostu.

Zadzwoniłem do upc, u nich było wszystko ok, więc zacząłem kombinować. Jeszcze raz skonfigurowałem router, zresetowałem itd. nic, podpiąłem komputer tylko przez modem, wszystko ok, internet działa. Jeszcze trochę poreanimowałem router (d-link 524) ale nic to nie dało, więc stwierdziłem że zwyczajnie padł i kupiłem nowy (linksys wr340g).

Nowy router skonfigurowałem, i znowu nic, po modemie internet jest, po podpięciu routera nie. W windowsie wyskakuje info, że kabel sieciowy jest odłączony (chociaż oczywiście nie jest), po dwóch godzinach kombinowania, sprawdzania kabli, konfigurowania zaczął działać net po routerze (wszędzie ustawienia automatyczne), sam nie wiem dlaczego. Podziałało tak może z miesiąc i znowu to samo, brak netu po routerze, brak wifi, po modemie działa bez żadnych problemów. Ten sam komunikat: kabel sieciowy jest odłączony chociaż można się zalogować na router. Kable też sprawne, w zasadzie wszystko skonfigurowane jak być powinno, a jednak internetu brak. I teraz moje pytanie, co może być nie tak? Czy jakikolwiek wpływ ma ten problem może mieć sam komputer (w sensie ustawienia w windowsie)? Co warto by jeszcze sprawdzić. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 
 
PawSie 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 172
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 09-02-2012, 19:04   

Ten router to raczej TP-Link.
Wgrane najnowsze firmware?
Jeśli występują takie problemy to reklamacja, jeśli masz od niedawna sprzęt to może się uda wymienić na miejscu.
 
 
onikage7 
Klikacz

Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 3
Wysłany: 10-02-2012, 08:12   

Dzięki za odp., dokładnie to tp-link, niechcący napisałem linksys. A jest jeszcze możliwość, że to nie router tylko coś innego (chociaż wszystko na to wskazuje)? Ten d-link który miałem wcześniej zachowywał się dokładnie tak samo (po tym jak przestał działać, ale działał 2 lata a nie 2 miesiące), tzn. wyskakiwał komunikat o niepodłączonym kablu sieciowym. Ten tp-link jest na gwarancji więc raczej nie będzie problemu z ewentualną wymianą (jeśli jest oczywiście niesprawny). Router skonfigurowałem razem z płytką, która była w zestawie, nie sprawdzałem czy ma wgrany najnowszy soft (tzn. nie próbowałem go aktualizować). Spróbuję, może coś pomoże.

A sterowniki karty sieciowej mogą tu mieć jakiekolwiek znaczenie? Tzn. karta może działać z modemem, a z routerem już nie?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 10-02-2012, 18:48   

onikage7 napisał/a:
A sterowniki karty sieciowej mogą tu mieć jakiekolwiek znaczenie? Tzn. karta może działać z modemem, a z routerem już nie?

Poniekąd sam sobie odpowiedziałeś-nie nie ma zadnego znaczenia!!!-jeśli działa z modemem to MUSI i z routerem.
onikage7 napisał/a:
nie sprawdzałem czy ma wgrany najnowszy soft (tzn. nie próbowałem go aktualizować). Spróbuję, może coś pomoże.

Koniecznie!!! bo już bardziej mu nic nie zaszkodzi...a tylko może pomóc
Pozdrawiam
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: