Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeniesienie modemu - brak UPC na żądanie
Autor Wiadomość
lupo 
Klikacz

Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 1
Wysłany: 07-02-2012, 14:46   Przeniesienie modemu - brak UPC na żądanie

Witam.
Posiadam u siebie UPC:
- TV max HD z dekoderem CISCO,
- internet z modemem thomson twg870 wifi
- telefon (z modemu).

Na wstepie zaznacze ze wiem jak podlaczyc kabelki itd. i na tym sie konczy moja wiedza.

Instalator podlaczyl mi calosc w pustym mieszkaniu i jak sie potem okazalo trzeba bylo to troche przerobic.
W mieszkaniu mam siec kablowa rozprowadzona do kazdego pokoju i skrzynke zbiorcza w przedpokoju.
Instalator podlaczyl mi kabel w pokoju1 z niego rozgalezienie i kabelek do modemu i do tv.
Wszystko chodzilo jak trzeba. W pokoju2 pod gniazdko mialem tez podlaczony telewizor do TV analogowej. Z czasem okazalo sie ze z racji bardzo slabego syngalu wifi (wymiana anten nie pomogla) modemu powinien byc w pokoju2.
Przenioslem zatem modem do pokoju2 korzystajac z sieci wewnetrznej. Na pierwszy rzut oka wszystko dziala, ale po jakims czasie zobaczylem, ze nie dziala mi UPC na zadanie - dostaje komunikat po wejsciu o braku sygnalu lub zlym polaczeniu.

Skontaktowalem sie z technikiem UPC i powiedzial mi ze:
"do prawidłowego działania usługi UPC na żądanie potrzebne jest łącze z udrożnionym kanałem zwrotnym, działającym w naszej sieci na częstotliwości poniżej 80 MHz.". Przyznam ze niewiele mi to mowi.

Prosze o pomoc czy jest szansa na modyfikacje calosci tak by dzialala przy obecnej konfiguracji, czy chcac miec dostep do ondemand musze przeniesc modem z powrotem do pokoju1 ?
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-02-2012, 17:07   

Dogrzeb się w skrzynce do swojego rozdzielacza (zwrotnicy - metalowe pudełko, wchodzi do niego jeden kabel, wychodza dwa lub trzy). Wyjścia powinny być opisane - np. DATA, TV...
Pozamieniaj kabelki tak, aby modem i telewizja cyfrowa były podłączone do DATA, analog do TV.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 07-02-2012, 20:24   

taggan napisał/a:
Pozamieniaj kabelki tak, aby modem i telewizja cyfrowa były podłączone do DATA, analog do TV.
Do DATA powinien być podłączony tylko modem, a reszta do pozostałych złącz. Zdjęcie podglądowe: http://tiny.pl/hj6hj
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-02-2012, 21:03   

Susane, ze zdjęcia właśnie wynika że TV cyfrowa powinna być podłączona do wyjścia o identycznych parametrach co "modemowe", nawet jest opis "DATA" na schemacie.
Analog do trzeciego, osobnego...
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 09-02-2012, 01:53   

Tak, masz rację, ale tak jak na zdjęciu, modem do pierwszego złącza DATA z mniejszym tłumieniem, potem dekoder i do ostatniego analog.
 
 
JANUARY 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Lip 2006
Posty: 303
Skąd: IIImiasto
Wysłany: 09-02-2012, 12:29   

"modem do pierwszego złącza DATA z mniejszym tłumieniem"

Nie widzę różnicy w wyjściach "DATA",na obudowie wyszczególnione dwie wartości tłumienia dla dwóch zakresów częstotliwości.

TRIS-307P gniazdo multimedialne; RTV 87,5 - 1000 MHz 4,2 dB; 2 x DATA 5
- 65 MHz 4,5 dB, 87,5 - 1000 MHz 8,2 dB; Modem Safe™
  Yar13
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: