Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Upgrade Fiber Power z 50 na 100 a wymiana modemu przez UPC?
Autor Wiadomość
yupis 
light master


Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 105
Skąd: Warsaw Capital City
Wysłany: 07-02-2012, 21:37   Upgrade Fiber Power z 50 na 100 a wymiana modemu przez UPC?

Witam,

Zastanawia mnie dziwne zjawisko potrzeby wymiany nowiutkiego modemu od UPC przy upgradzie internetu. Robilem najpierw upgrade z 25Mb na 50Mb i gosc na party line mi na sile wepchnal wizyte montera a tlumaczyl, ze dostane nowszy modem. Okazalo sie, ze dostalem dokladnie ten sam modem Thompson, ktory niczym sie nie roznil - kompletnie niczym! Zadzwonilem wiec na party line a gosc mi powiedzial, ze ten jest "trzeciej generacji" i wymiana byla potrzebna. :mrgreen: Nie uwarzacie, ze on poprostu klamal? Czy nie chodzilo poprostu o naliczenie klientowi 50zl za instalacje?

Dokladnie z ta sama sytuacja spotkalem sie dzis rano, kiedy podwyzszylem na Fiber Power 100 (cena w promocji ta sama a ja chcialem zmienic taryfe na telefon - Rozmowy nonstop Europa i Swiat). Dziewczyna na sile chciala mi wepchnac montera i napewno przyjechalby z tym samym modemem!!! Mowila, ze nie mam WiFi a ja ta funkcje sam wylaczylem, poniewaz mam wlasny routerek - rodem kabaret z Muppet Show! :mrgreen:

Pani z hotline UPC, przeprosila i powiedziala, ze musi porozmawiac z kierownikem, po czym powiedziala, ze faktycznie wymiana modemu nie jest u mnie potrzebna. Inaczej bym zaplacil 50zl za instalacje! No to dziekuje bardzo UPC! ;) :mrgreen: :mrgreen:

No chyba, ze sie myle z tymi modemami.., mieliscie podobne doswiadczenia? :roll:

Pozdrawiam! :)
_________________
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 07-02-2012, 22:33   

yupis napisał/a:
Robilem najpierw upgrade z 25Mb na 50Mb

tu jest potrzeba zmiana no chyba ze juz majac FP25 miales TWG870 co jest malo prawdopodobne bo dostaje sie TWG850
_________________
  precel@wtw.im
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-02-2012, 22:44   

50Mbitów i więcej wymaga modemu działającego w standardzie EuroDOCSIS 3.0

Osobom które mają niższe prędkości zazwyczaj zakładają starsze modemy obsługujące EuroDOCSIS 2.0, stąd przy zmianie z 25 na 50 zazwyczaj konieczna jest wymiana modemu.
Jeśli do wolniejszego internetu dostałeś kiedyś szybszy modem musiałeś stanowić jakiś nieliczny wyjątek którego nie wzięli pod uwag i najwyraźniej zarządzili wymianę z rozpędu.

Przy zmianie z mniej niż 25 na 25 albo przy zmianie z 50 na więcej nie jest potrzebna wymiana modemu.

Zmiana modemu potrzebna jest też w sytuacji gdy ktoś miał modem bez bramki VOIP a zamówił u nich usługę telefoniczną.

Kilkukrotnie bywały już sytuacje, że wciskali komuś modem z ruterem mimo że tego nie chciał (większość woli zwykłe modemy aby mieć publiczne IP, a jak ktoś już dzieli internet to lepiej własnym ruterem).
O przypadku takim jak twój aby chcieli wymieniać modem przy zmianie z 50 na 100 jeszcze nie słyszałem.
  marekd@jabberpl.org
 
yupis 
light master


Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 105
Skąd: Warsaw Capital City
Wysłany: 08-02-2012, 20:36   

@Marek, dzieeeki! Czyli mnie gosciu pierwszym razem nie zrobil w balona, poniewaz powiedzial, ze to "3 generacja" i o to chodzilo. Drugim razem kobialka mogla sie poprostu pomylic.

Trudno mi czasami uwierzyc UPC, poniewaz mialem kiedys bardzo zle doswiadczenia z monterem, ktory chcial mnie nabic w butelke i skasowac kase za montaz. Gorsza sytuacje mialem z przedstawicielem, co te flyery rozrzuca po skrzynkach pocztowych. Permanentnie chcial mnie nabrac na umowe promocyjna, gdy ja chcialem umowe niewiazaca terminowo. Przyjechalem wtedy na pol roku do "Polsky", wyjechalbym a tu poltora roku musialbym placic z 300zl/m. To perfidny typek byl! Chodzilo napewno o prowizje. :evil: Mialem juz umowe podpisac u montera ale Zona wyczula, co sie swieci. Pojechalismy do punktu UPC i zmienilismy umowe. Gdy poinformowalem na party line o tej sytuacji powiedziano mi ze pan "xy" juz nie pracuje w UPC! Tak, tak... takie rzeczy, to sie potrafia dziac w UPC! :mrgreen:

Na pocieche dodam, ze za granica mialem podobne problemy z UPC. :mrgreen: Tam przekrecili moje piekne "polish" nazwisko i wysylali mi dwa te same rachunki pod pretekstem, ze moze u mnie przeciez mieszkac ktos, kto sie nazywa podobnie do mnie - ja sie pisze przez "rz a on przez samo "z". Ot, madrale!!! :mrgreen: :mrgreen: 3 rachunki musialem zaplacic podwojnie. Na hotline nic nie zalatwilem, musialem osobiscie tam pojechac do tej centralnej budy gdzie sie gniezdza te gnidy i dopiero zalatwilem. Kasy nie oddali a na adwokata wydalbym wiecej! :oops:

Przepraszam troche za off topic ale musialem to poprostu tu na forum opisac! :lol:

Pozdrawiam! :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: