Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z ktorym nie wiem jak sobie poradzic
Autor Wiadomość
wilk85 
Klikacz

Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 11
Wysłany: 29-12-2011, 22:16   Problem z ktorym nie wiem jak sobie poradzic

Witam Panowie,
problem jest taki, do dzis mialem podlaczony pod modem thomson twg 870u 1 laptop na win7 + ps3 i wszystko chodzilo ok, gdy wlaczalem laptopa i konsole obie platformy posiadaly internet, dzis podlaczylem 2 laptop na win7 odlaczajac kabel od ps3, i bam na jednym lapku tym starym dziala internet normalnie, a na tym nowym nie... wychodze juz z siebie bo nie wiem co mam zrobic, resetowalem modem do ustawien fabrycznych, dhcp dziala, pomijajac juz fakt ze przez chwile dzialal mi internet na obu kompach, a potem znow przestal,
1-szy laptop ustawilem 192.168.0.2
2-gi 192.168.0.3

czy ktos moglby mi pomoc z tym?
bo sam chyba nie podolam
 
 
Józek 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 148
Wysłany: 29-12-2011, 22:47   Re: Problem z ktorym nie wiem jak sobie poradzic

A po co ustawiasz laptopy na sztywno. Daj im po prostu DHCP i sam router przyporządkuje im adresy.
_________________
 
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 29-12-2011, 23:08   

wilk85,

Jeżeli problem występował na jednym PC to nie zmieniaj ustawień na obu komputerach. PRzywróć ustawienia tak aby PC pobierału ustawienia automatycznie z dhcp tak jak napisał Józek,

Nastęnie sprawdź czy komputery pobrały ustawienia. Domyślnie pula zaczyna sie od 192.168.0.10 i pozniej jest inkrementowana co 1. Czyli każde kolejne urządzenie będzie miało adres o jeden ip większy.

Jak problem będzie nadal występował wykonaj polecenie (na tym PC gdzie jest problem) ipconfig /all i wklej.
 
 
wilk85 
Klikacz

Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 11
Wysłany: 29-12-2011, 23:16   

Panowie, ustawialem je na sztywno poniewaz, kiedys dzwonilem do upc bo mialem problem z podlaczeniem konsoli, i technik powiedzial zebym dal 192.168.0.10 i 11 i wtedy zadzialalo,
w tym przypadku bylo 10 i 12 i nie dzialalo... ale sprobuje dzieki za zainteresowanie bede to testowal
czy ma znaczenie podlaczenie gniazd jak np 1 i 4 w modemie? czy to nie ma zadnego znaczenia? chodzi o gniazdo 1 i 4 jako 1 i 2 laptop


zrobilem tak jak mi radziliscie, ustawienia ip i dns ustawilem na auto, wciaz nic to nie pomoglo moge najwyzej zrobic skriny z konfiguracji modemu jeszcze jesli to pomoze, a wklejam wam link do pliku z 2 laptopa ktory wlasnie nie dziala, aha i jeszcze cos zrobilem sobie siec przez modem, i widzialem przez jakis czas 2 komputery w sieci, a teraz tylko 1, to bylo przed cofnieciem modemu do fabrycznych ustawien...

IPCONFIG / ALL
http://www.gamefront.com/...+tekstowyvv.txt


http://www.gamefront.com/files/21133790/konf+.jpg
dodatkowo dorzucam skrina z konfiguracji na modemie
tak jak mowiliscie ustawione sa na auto konfiguracje wciaz 2 laptop nie dziala

[ Dodano: 31-12-2011, 13:53 ]
Ok uporalem sie z problemem, postawilem 7-mke od nowa i teraz internet smiga:) dzieki za pomoc, temat do zamkniecia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: