Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC Łącze 50/5 w Krakowie
Autor Wiadomość
Waka 
Klikacz

Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 7
Wysłany: 25-11-2011, 18:35   UPC Łącze 50/5 w Krakowie

Witam serdecznie,
piszę ten temat aby wszystkich lekko ostrzec.
W tym roku podjąłem decyzję aby zmienić łącze z 10/1 które podniesiono mi do 20/1 a działało jako 30/1 na łącze 50/5 (download/upload)
Niestety, nic nie działa tak jak trzeba. Od samego początku coś się działo. Pierwszy monter niepoprawnie zamontował mi router przez co łącze było nie stabilne po sporym czasie i reklamacji wymieniono mi router (pan miał dwa modele obecnie mam TGW870U).
Więc parametry łącza są w porządku. Problem jest taki że obecnie nic nie działa tak jak trzeba. Od półtorej miesiąca przepycham się z reklamacją. Sami nie wiedzą co jest tak abym siedział cicho proponują mi 25% zniżki do 5 grudnia 2011.
Niby jakieś zakłócenia ale co i jak milczą.
W praktyce wygląda to tak że do serwera UPC ich test podaje że jest w porządku.
Niestety Numion i rzeczywista praca pokazuje że jest inaczej. Nigdy nie udało mi się uzyskać pełnych 5MB wysyłanej prędkości max 3MB.
Numion jasno wskazuje że prędkość jest delikatnie mówiąc słaba,
przykład pomiar z przed chwili:
http://www.numion.com/You...p?ID=78,626,147
próba oglądania dowolnych mediów w internecie mija się z celem, szybciej ładują się filmy przez komórkę (!)

Co jest w tym wszystkim najgorsze to to że wcześniej działało (!).
Oczywiście mieli burdel bo co innego na umowie co innego zafakturowane a jeszcze inaczej działa ale działało.
Tak więc jeśli naprawdę nie musicie ryzykować a Wasze obecne łącze działa to informuje że w Krakowie mają problemy.
Pozdrawiam
 
 
bulek 
ultra master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 865
Skąd: 3city
Wysłany: 26-11-2011, 21:07   

Nie wiem dokładnie co ten Numion mierzy, ale mi też pokazuje niecałe 1Mb/s downloadu. W tym samym czasie bez problemu ściągam z TASKu plik z prędkością ponad 40Mb/s.
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 26-11-2011, 21:47   

Numion mierzy średnią prędkość pobierania obrazków z rozmaitych witryn www rozrzuconych po całym internecie. Można sobie wybrać w opcjach żeby np. były to polskie zasoby, ale taki pomiar nie odzwierciedla prędkości łącza, i bardzo dużo zależy od szybkości komputera, przeglądarki, dysku itp. Poza tym też jest tam pomiar prędkości dl/ul ale z serwera z zagranicy więc nie można się spodziewać maksymalnych osiągów.
_________________
 
 
mseifer 
classic master

Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 160
Wysłany: 03-12-2011, 22:50   Re: UPC Łącze 50/5 w Krakowie

Waka napisał/a:
Witam serdecznie,
piszę ten temat aby wszystkich lekko ostrzec.
W tym roku podjąłem decyzję aby zmienić łącze z 10/1 które podniesiono mi do 20/1 a działało jako 30/1 na łącze 50/5 (download/upload)
Niestety, nic nie działa tak jak trzeba. Od samego początku coś się działo. Pierwszy monter niepoprawnie zamontował mi router przez co łącze było nie stabilne po sporym czasie i reklamacji wymieniono mi router (pan miał dwa modele obecnie mam TGW870U).
Więc parametry łącza są w porządku. Problem jest taki że obecnie nic nie działa tak jak trzeba. Od półtorej miesiąca przepycham się z reklamacją. Sami nie wiedzą co jest tak abym siedział cicho proponują mi 25% zniżki do 5 grudnia 2011.
Niby jakieś zakłócenia ale co i jak milczą.
W praktyce wygląda to tak że do serwera UPC ich test podaje że jest w porządku.
Niestety Numion i rzeczywista praca pokazuje że jest inaczej. Nigdy nie udało mi się uzyskać pełnych 5MB wysyłanej prędkości max 3MB.
Numion jasno wskazuje że prędkość jest delikatnie mówiąc słaba,
przykład pomiar z przed chwili:
http://www.numion.com/You...p?ID=78,626,147
próba oglądania dowolnych mediów w internecie mija się z celem, szybciej ładują się filmy przez komórkę (!)

Co jest w tym wszystkim najgorsze to to że wcześniej działało (!).
Oczywiście mieli burdel bo co innego na umowie co innego zafakturowane a jeszcze inaczej działa ale działało.
Tak więc jeśli naprawdę nie musicie ryzykować a Wasze obecne łącze działa to informuje że w Krakowie mają problemy.
Pozdrawiam


Testy najlepiej ściągając coś wysyłając. A nie przez różne mierniki...one guzik dają...
 
 
Waka 
Klikacz

Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 7
Wysłany: 10-12-2011, 17:08   

Testy robiłem przy pomocy 3 różnych przeglądarek IE9 Firefox i Chrome.
na Każdym te same wyniki.
dostęp do internetu dzieli się dla mnie na 2 części 1 rzecz pobieranie do celów offline i online.
Nie może być tak że przy łączu 50/5 dostęp do www i wszelkich danych dostępnych w streamingu działa gorzej niż wcześniej przy 10/0,5 to jest zwykły skandal i kradzież. Dalej mi nic nie naprawili a nawet sknocili. Tydzień temu przepieli mnie do innego routera brzegowego zmienili IP i wszystko działa 2 razy gorzej.
dlatego zgłosiłem moje Łącze do badania w Unii Europejskiej:
http://www.samknows.eu/index.php/
Polecam wszystkim mającym problemy
Pozdrawiam
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 10-12-2011, 18:22   

Waka napisał/a:
Testy robiłem przy pomocy 3 różnych przeglądarek IE9 Firefox i Chrome.
Speedtesty nie są wiarygodne. Do testu najlepiej skorzystać z narzędzia w rodzaju wget (jest też wersja dla Windows), bo wiele zależy od ustawień przeglądarek, a wget wykorzystuje całe pasmo przy ściąganiu nawet jednego pliku.

Po kilku sekundach idzie u mnie prawie z pełną prędkością (1,10M/s), a w przeglądarce różnie to bywa.
Kod:
wget ftp://ftp.atman.pl/test5gb
asking libproxy about url 'ftp://ftp.atman.pl/test5gb'
libproxy suggest to use 'direct://'
--2011-12-10 18:24:51--  ftp://ftp.atman.pl/test5gb
           => `test5gb.2'
Translacja ftp.atman.pl (ftp.atman.pl)... 217.17.34.142, 2001:1a68::d911:228e
Łączenie się z ftp.atman.pl (ftp.atman.pl)|217.17.34.142|:21... połączono.
Logowanie się jako anonymous ... Zalogowano się!
==> SYST ... zrobiono.    ==> PWD ... zrobiono.
==> TYPE I ... zrobiono.  ==> CWD nie jest potrzebne.
==> SIZE test5gb ... 5368709120
==> PASV ... zrobiono.    ==> RETR test5gb ... zrobiono.
Długość: 5368709120 (5,0G) (nie autorytatywne)

 0% [                                       ] 16.610.640  1,10M/s  eta 81m 22s
 
 
Waka 
Klikacz

Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 7
Wysłany: 11-12-2011, 20:10   

Wiarygodność testów jest rzeczą względną. Natomiast wiadome jest że wyniki w ramach danego testu można porównywać raczej tylko w obrębie tego testu.
Dlatego też napisałem że działa gorzej to co kiedyś działało dobrze.
Jak miałem łącze 20 każdy portal testowy wskazywał mi taką właśnie prędkość teraz wskazuje 1,5
http://www.numion.com/You...p?ID=78,728,442
lub
http://www.speedtest.net/result/1643030806.png
żaden z wyników nie ma się ni jak do tego za co płacę.
Jakość surfowania także.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 11-12-2011, 20:14   

Waka napisał/a:
Wiarygodność testów jest rzeczą względną.
Albo testy są wiarygodne albo nie. Trzeba je tak wykonywać, aby dostawca nie miał argumentów do ich nieuznania, dlatego wszelkie speedtesty odpadają, bo nikt nie wie co one naprawdę mierzą i jak działają.
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 12-12-2011, 08:51   

Waka napisał/a:
http://www.numion.com/You...p?ID=78,728,442

mi tu pokazuje ok 3mbit na dl

przy sciaganiu 2 plikow z gtsa idzie ok 3MB/s (2x1,5)

btw
powolywanie sie na speedtesty raczej dziala jak plachta na byka...
_________________
  precel@wtw.im
 
bulek 
ultra master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 865
Skąd: 3city
Wysłany: 12-12-2011, 11:01   

Waka, sprawdzisz wym wget-em, czy nie? Wiem, że po takim sprawdzeniu nie można sobie ładnego obrazka w stopkę wkleić, ale przynajmniej będziesz wiedział na czym stoisz. Chociaż musisz się zastanowić, bo jak ściągniesz coś w pełnej prędkości, to już nie bardzo będziesz miał jak tego numiona reklamować w UPC.

[ Dodano: 12-12-2011, 11:36 ]
Waka napisał/a:
dlatego zgłosiłem moje Łącze do badania w Unii Europejskiej:
http://www.samknows.eu/index.php/

Współczuję. Teraz będziesz miał trzy urządzenia w domu - twój router, Whitebox (od SamKnows) i modem (od UPC). Samknows wymaga, żeby cały twói ruch przechodził przez ich urządzenie - dokładnie wiedzą co robisz w domu i trudno powiedzieć co z tą wiedzą kiedyś zrobią. Do tego monitorują okoliczne sieci bezprzewodowe (włącznie z twoją) dla celów statystycznych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: