Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC karze za skorzystanie z promocji bądź nagrywarki
Autor Wiadomość
petryk 
ultra master

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2005
Posty: 830
Wysłany: 24-07-2011, 19:21   

Tez jestem teraz na bezterminowej umowie W UPC
po moich ostatnich problemach z UPC
 
 
STAN 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 139
Skąd: Kraków
Wysłany: 27-07-2011, 09:30   

Ja właśnie jestem na umowie bezterminowej, skończyła mi się miesiąc temu i o dziwo nikt do mnie nie dzwonił z propozycjami przedłużenia.
Mam telefon "Rozmowy non-stop Europa i Świat", internet FB 50 i TV "Select HD z nagrywarką".
I tu rodzą się dwa pytania.
Chcę przejść na najwyższe już opcje i skorzystać z Super Pakietu:
Rozmowy Non-stop Europa i Świat, Fiber Power 120, Max HD z nagrywarką.
Adresatami promocji są:
- Nowi klienci UPC
- Obecni klienci UPC posiadający maksymalnie 2 usługi spośród usług Telewizja, Internet, Telefon
Czyli teoretycznie się nie kwalifikuję, ale czy jak jestem na umowie bezterminowej to nie mogę skorzystać bez kombinowania? Mogę chyba dziś zrezygnować z internetu i jutro podpisać umowę na zasadach ów promocji?
A jeśli tak, to czy muszę ponosić opłatę instalacyjną?
Mój modem to Cisco EPC3212 - podobno obsługuje 120Mb więc by go nie wymieniali.
Telefonu też nie ruszają bo już mam a tam nie ma nic do fizycznej zmiany. Jedyne co, to wymiana nagrywarki. Skoro już jedną mam tzn że instalacje kablową mam wykonaną i wystarczy podpiąć kabelkami nową, czyli zasilanie i kabelek HD zdaje się. Czy w takim wypadku naliczą mi opłatę instalacyjną? Albo czy mogę sobie przepiąć nagrywarkę sam?
 
 
skreem 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Wawa
Wysłany: 27-07-2011, 09:38   

STAN, jeśli masz Select HD z nagrywarką to zmiana na Max HD z nagrywarką nie wymaga zmiany sprzętu - wystarczy aktywacja nowej usługi, wykonywana zdalnie przez UPC. Podobnie zmiana internetu 50 Mbps na 120 Mbps. Teoretycznie więc możesz co najwyżej mieć doliczoną opłatę za aktywację nowych usług, ale nie za instalację, jeśli będą chcieli liczyć dodatkowo za instalację to się nie zgadzaj na to.

Jeśli chodzi zaś o podejście UPC do osób na umowie bezterminowej, to jeśli będziesz miał problem z uzyskaniem tej oferty którą chcesz (co jest prawdopodobne jeśli nie wypowiesz najpierw dotychczasowej umowy) to złóż wypowiedzenie i po paru dniach do Ciebie zadzwonią negocjować. A jak nie zadzwonią - przed upływem terminu wypowiedzenia sam zadzwoń. Pamiętaj, że wypowiedzenie zawsze możesz cofnąć więc nic nie tracisz, możesz tylko zyskać. :-)
 
 
STAN 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 139
Skąd: Kraków
Wysłany: 27-07-2011, 09:46   

skreem, mój błąd. Zapomniałem dodać że starą umowę podpisywałem w BOKu osobiście i tam Pani powiedziała że mogę wziąć opcję "Select HD z nagrywarką" bez nagrywarki ;) Przyjechał instalator i już chciał montować nową nagrywarkę, ale się nie zgodziłem. Wykonał telefon gdzieś tam, i podłączył tylko sam modem. Opłaty za instalację nagrywarki nie poniosłem, a nie chciałem jej bo nie miałem telewizora z HD ;)
Także na chwilę obecną mam nagrywarkę ale bez HD :)

[ Dodano: 27-07-2011, 12:35 ]
Szarpnąłem się w międzyczasie na przeczytanie regulaminu promocji „Wiosenny HIT w UPC!!!” (2011-1) z której chcę skorzystać, dostępnego TUTAJ
Nie jestem pewny czy dobrze zrozumiałem
Cytat:
§7
[Faktury elektroniczne]
1. Przystępując do Promocji Uczestnik Promocji wyraża zgodę na wystawianie i przesyłanie faktur za usługi telekomunikacyjne świadczone przez Organizatora Promocji w formie elektronicznej ("Akceptacja"). Faktury będą dostępne na stronie www.upc.pl w sekcji "elektroniczna faktura", po uprzednim zalogowaniu przez Uczestnika Promocji. Informacja o wystawieniu faktury elektronicznej będzie każdorazowo przesyłana przez Organizatora Promocji na konto pocztowe przyznane Uczestnikowi Promocji przez Organizatora Promocji i inne konto emailowe wskazane przez Uczestnika Promocji w Umowie Abonenckiej.
2. Uczestnik Promocji może cofnąć Akceptację, o której mowa powyżej wyłącznie w formie pisemnej, w dowolnym momencie korzystania z warunków Promocji, przy czym cofnięcie zgody na wystawianie i przesyłanie faktur w formie elektronicznej oznaczać będzie rezygnację z warunków Promocji, a Abonent korzystał będzie z zamówionych usług na standardowych warunkach wynikających z aktualnego Cennika usług telekomunikacyjnych.

W regulaminie nie ma odpowiedzi na moje powyższe wątpliwości, natomiast nasuwają się kolejne.
Szczególnie interesujący jest §7 pkt 2 regulaminu.
Wynika z niego, że jeśli cofnę akceptację na wystawianie i przesyłanie faktur w formie elektronicznej czyli na maila ( w każdej chwili trwania umowy), to korzystał będę z zamówionych usług na standardowych warunkach wynikających z aktualnego Cennika.
Nie ma tu mowy o żadnych karach. W końcu nie zrywam umowy a jedynie cofam zgodę na przesyłanie faktur na maila. Mowa o zwrocie ulgi, potocznie kara, jest opisana paragraf wcześniej § 6 w którym jest mowa jedynie o rozwiązaniu umowy przez uczestnika promocji, czyli przeze mnie.
Dobrze myślę że jest to furtka do zerwania umowy bez ponoszenia dodatkowych kosztów właśnie w formie zwrotu ulgi?
Chyba że pod stwierdzeniem "a Abonent korzystał będzie z zamówionych usług na standardowych warunkach" kryje się coś jeszcze?

[ Dodano: 27-07-2011, 14:51 ]
Dzwoniłem właśnie do BOK. Powiedzieli że mogę przedłużyć umowę tak jak myślałem, ale za instalację nagrywarki nie płacę 99zł lecz 150zł bo jestem już abonentem, a nowy abonent płaci 99zł - paranoja! Czym to jest tłumaczone? Pan powiedział że tak wynika z regulaminu i on nie ma na to wpływu. Nadal nie rozumiem dlaczego u mnie wymiana nagrywarki i wpięcie 2 kabelków jest droższe niż borowanie i kucie ścian u nowego użytkownika? Drogie UPC - lecicie w kulki i to strasznie.
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 27-07-2011, 16:43   

STAN napisał/a:
Dobrze myślę że jest to furtka do zerwania umowy bez ponoszenia dodatkowych kosztów właśnie w formie zwrotu ulgi?
Chyba że pod stwierdzeniem "a Abonent korzystał będzie z zam wycofaniu zgodyówionych usług na standardowych warunkach" kryje się coś jeszcze?

ale jestes naiwny :mrgreen:

oznacza to tylko to ze jesli masz umowe np 24 miesieczna i masz ulge zalozmy 50 zl, to przy cofnienciu zgody na elektroniczna fakture umowa dalej obowiazuje tylko ze placisz standardowa oplate wg cennika bez ulgi ;)
_________________
  precel@wtw.im
 
STAN 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 139
Skąd: Kraków
Wysłany: 27-07-2011, 17:05   

Precelos, Musiałeś mi popsuć humor? :P
Ale dzięki :)
 
 
mar-pow 
Klikacz

Dołączył: 10 Gru 2011
Posty: 6
Wysłany: 10-12-2011, 14:35   

jedrek napisał/a:
Kiedy skończą się te ciągłe opłaty instalacyjne przy zmianach pakietów sprzętu itp. Jaka jest modernizacja usprawnienie na lepsze bo na pewno nic się nie zmienia



Z tym brakiem usprawnień na lepsze bym nie przesadzał... Gdyby nie te opłaty oraz inne nadal mając UPC czy jakąkolwiek inną kablówkę miałbyś jeszcze łącze 128kb/s i TV analogową ;)
Uważasz że położenie światłowodów itd żebyś miał dostęp do internetu 100mb/s nic nie kosztuje ???

Poza w kosztach instalacji, modernizacji wliczony jest ryczałt materiałowy. Większość uważa że technik jeździ na wodę, ma całą masę wolnego czasu i jest w stanie pracować charytatywnie. Podobnie jak ludzie obsługujący Nas (call center, serwis, dział aktywacji czy wsparcia technicznego).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: