Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
problemy z uploadem w emule
Autor Wiadomość
Marcin 
light master


Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 73
Skąd: Warszawa-Bemowo
Wysłany: 18-07-2005, 15:28   problemy z uploadem w emule

Jak w temacie wersja emule 0.46b ,upload ustawony od 25 do 32 (w zależnosci od tego czy na Pc się gra czy nie).
Sytuacja wygląda tak że po pewnym czasie upload spada drastycznie do 2-3 KB/s
nie zrywajac przy tym ilości połączeń w rezultacie ludzie ciągną od mnie po 300 b/s.
Rozwiązaniem jest wyłączenie emula i restart komputera co powoduje powrót do normalnego stanu.Sam restart emula nie daje nic bo wtedy dostaje lowid(ale to akurat chyba cecha systemu(win98se).
Przyczyna zdaje się tkwić w osiołku ale sprawę poruszam tutaj ,ponieważ podobne objawy miałem tuż przed awarią w zeszłym tygodniu.Wtedy zresztą po około 2 godzinach pracy emula
net wyłączał sie całkowicie.
Plików ściągam teraz 5 średnio połączeń od 50 do 100 więc chyba nie duszę systemu, np.ostatnio ściągałem 14 plików ,każdy po 300 źródeł i był spokój.
Więc pytanie tak z ciekawosci czy ktoś używający emula zobserwował podobne objawy?

ps.firwall-a brak więc to nie jego wina.
ps2.czy jest możliwość że modem cm200 nie jest w stanie obsłużyć dużej ilości połączeń na raz?
 
 
antoni555 
classic master


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 265
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: 18-07-2005, 16:09   

A nie myślałeś o wypróbowaniu jakiegoś moda mułkowego, np. najnowszej wersji Jabola :?:

http://www.ekspert.nsf.pl/forum/ - wejdź tutaj i poczytaj...

Ja używam Jabola w najnowszej wersji i nie mam takich kłopotów, jakie ty masz...
_________________
 
 
 
Marcin 
light master


Dołączył: 06 Cze 2005
Posty: 73
Skąd: Warszawa-Bemowo
Wysłany: 18-07-2005, 17:10   

Próbowałem Morpha i chyba moda Pawacia nie dostrzegłem mówiąc szczerze żadnej różnicy więc po co zmieniać?.
Dokładniej jeśli miałem jakiekolwiek kłopoty związane z osiołkiem to występowały przy każdym testowanym modzie,
więc wynikały raczej z aktualnej jakości pracy sieci.
Problem z preferowaniem użytkowników z sieci zaprzyjażnionych (tak to chyba na forum Led-a ujęto) jest taki, że aby to miało sens wszyscy musieliby sciągać to co ja akurat chce,a to jest trudne :) .W tej chwili np.ściągam album Cohena,format mpc(6 do 14 źródeł ciężko :( ) .
Tak samo z webchachem,co było nawet tu na forum omawiane .ma to sens tylko wtedy jeśli ludzie ściągają jeden konkretny plik ,ale wydaje mi się że do ściągania nowosci są inne sieci niż e2dk.
 
 
topiq 
easy master


Dołączył: 23 Kwi 2005
Posty: 40
Skąd: Wa-wa - Grochów
Wysłany: 19-07-2005, 02:42   

W moim przykładzie problemem był włączony USS. Wyłączyłem i ustawilem na sztywno prędkość wysyłania oraz max. na jednego klienta ok. 9 kB/s jak wysyłam 36 kB/s. Jak więcej to odpowiednio 10kB/s na 40kB/s całkowitego uploadu. Zarówno na JABOLu jak i na MorphXT skutek ten sam. Idealnie prosta linia na wykresie statystyk uploadu. Przedtem miałem nawet nie sinusoidę tylko wykres trzęsienia ziemi. Fakt, że mam WinXP no ale problem z uploadem był. Spróbować nie zaszkodzi bo chyba gorzej nie będzie:) Pozdrawiam
_________________
 
 
 
LoHinVar 
light master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 108
Skąd: Warszawa-Piaseczno
Wysłany: 19-07-2005, 18:17   

Nie radze ustawiać limitu upladu w emule na wiecej niz 36KB i tak ledwo jest w stanie to wytrzymac, a czasem nawet łącze nie wyrabia i jest 35-36, co mnie troche dziwi.
Emule ma duży overhead, a upload w chello classic po przekroczeniu 40KB staje się beznadziejnie niestabilny
 
 
 
sollen
[Usunięty]

Wysłany: 11-09-2005, 12:43   

=;->

w zasadzie mam podobny problem jak autor

czy to moze byc wina za wysokiego uploadu - np przez to chello lub serwer mnie tlumia

mialem 30 kB uploadu ustawione

co pozatym - tak wyglada problem

bylem kiedys podlaczony do razorbacka - uploadowal wszystkie moje pliki - kolejka kolo 1500 osob

potem pozmienialem priorytety uploadu plikow

zacza uploadowac tylko te pliki ktore aktualnie sciagam lub sciagalem w tej sesji - zadnych innych - niezaleznie od priorytetu - kolejka - ok 30 osob i sie zmniejsza - upload takze byl coraz mniejszy - bylo tak ze nikt odemnie nie ciagna i nikogo nie bylo w kolejce

w koncu dostalem low id na tym serwerze - razorback - 2.0 - caly czas - czemu?

przezucilem sie na donkey server no1

i tez najpierw upload byl wszystkich plikow - ludzie brali odemnie wszystko na co mieli ochote - kolejka 1500 osob

nastepnego dnia po przymusowym restarcie molka - upload byl juz tylko tych plikow ktore wlasnie sciagam i kolejka 30 osobo - czekam na druga faze bledu czyli spadek ludzi ciagnacych moje pliki - i spadek uploadu oraz dostanie low id na tym fajnym serwie - co potem - zostanie mi juz tylko rewolwer i kulka w leb - czemu tylko tyle i tylko te pliki ciagna?

o co chodzi

mam chello classic
sygate personal firewall
norton antyvirus ale bez firewalla
win 98 se

co sie dzieje - prosze o pomoc

pozdrawiam
 
 
offroad 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 73
Skąd: z kątowni obok kołowni
Wysłany: 20-09-2005, 09:59   

zmień mułka na nowszego i zobacz jak będzie
 
 
sollen
[Usunięty]

Wysłany: 30-09-2005, 15:58   

=;->

na nowszego mulka sie nie da bo takowego jeszcze nie ma ale dziekuje za chec pomocy

czekam na inne rady

=;->
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,5 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: